آيكون در فتوشاپساختآيكون يكي از مهم ترين كار ها در طراحي است چرا كه يك آيكون همچون يك آرمو نشانه در عين كوچك بودن بايد نمادي بسيار مناسب باشد و از نظر طراحي نيزبه بهترين نحو طراحي شود. نرم افزار هاي مختلفي براي طراحي آيكون وجوددارند كه هر كدام به نحوي داراي محدوديتها و كاستيهايي هستند .نرم افزارIconBuilder برنامهاي قدرتمند براي ساخت آيكون است كه به جاي برداشتنمحدوديت ها و كم و كاست هاي نرم افزار هاي مختلف ، خود را با نرم افزارهاي3 Photoshop CS3 / Fireworks CSتطبيق داده است.
با نصب اين نرم افزارمي توانيد از قدرت و امكانات نرم افزارهاي 3 Photoshop CS3 / Fireworks CSبراي طراحي آيكون مورد نظر خود كمك بگيريد و در نهايت با امكاناتي كه اينبرنامه در اختيارتان قرار ميدهد فايل نهايي را در فورمت آيكون تا سايز1024 در 1024 پيكسل ذخيره كنيد.

اين نرم افزار قابليت هاي بيشماريرا در اختيار شما قرار مي دهد كه براي آشنايي با تمام آنها بهتر استخودتان نسخه اي از آن را دانلود نماييد. همچنين اين برنامه در دو نسخهWindows , Mac طراحي شده است كه در هر دو سيستم عامل ويندوز و مكينتاشقابل اجرا است. براي دانلود اين برنامه به سايت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه كنيد.