نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ادراکات فوق حسی Extra Sensory Perception

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  ادراکات فوق حسی Extra Sensory Perception

  در رشته روان شناسی از سال 1951 با آزمایشات دکتر راین ، گرایش یا شاخهجدیدی در برخی از دانشگاه ها دایر شد تحت عنوان فرا روان شناسی (ParaPsychology) که به بررسی علمی دیده های غیر متعارف روان شناختی ، تحتعنوان ادراکات فوق حسی (Extra Sensory Perception ) یا مخفف (ESP) می پردازد. این پدیده ها در دو طبقه زیر تقسیم می شوند.

  1-ادراکات فوق حسی

  الف : تله پاتی (Telepaty) : فکر خوانی و انتقال فکر به دیگران

  ب:روشن بینی یا غیبگویی (Clairvoyance) : دیدن یا ادراک اشیاء و رویدادهابدون دیدن آنها ( مثل اینکه شخص تعداد و نوع شکل های هندسی داخل یک پاکتمهر و موم شده را بگوید ، یا از راه دور اطلاعاتی درباره وضع و افراد خانهشخصی دیگری بدهد.

  ج: پیشگویی و آینده بینی (Precognition) : ادراک و حس کردن اتفاقات در آینده  2- حرکت روانی اشیاء (Psychokinesis)

  حرکت روانی و اثر گذاری از راه دور به روی اشیاء ((Psychokinesis

  درمورد تاثیر گذاری ذهن بر ماده و امواج و انرژی ساتع شده از مغز، دستها یااندام های دیگر و به حرکت در آوردن اشیاء گزارشات متعددی دریافت شده است.

  بطورنمونه خانم نی نل کولاگیتا (Ninel Kulagina) در روسیه بارها در مقابل چشمهای افراد و محققان توانسته است به کمک امواج و انرژی دستهای خود ، ازفاصله جعبه های کبریت را جابجا کند و اشیا را به حرکت در آورد.

  ویا آزمایشات بسیاری به روی کامنسکی و نیکلایف در روسیه انجام شده است اینافراد دارای قدرت فوق روانی ، توانسته اند با انرژی و امواج خود لامپی راروشن و خموش کنند و یا فرد مقابل را دچار گیجی و سردرد نمایند.

  بررسیها و مطالعات علمی وجود چنین نیروئی را در انسان تائید کرده است لیکن چهتعددی واقعا می توانند از این دقت برخوردار باشند ، یا بعبارتی چه افرادیقادر می شوند اشیاء را از فاصله با قدرت روانی و انرژی خود به حرکت درآورند ، یافته ها بسیار محدود است و بنظر می رسد این کار نیاز به استعدادو پتانسیل خاصی است که در افراد بسیار نادری وجود دارد . البته می توان باتمریناتی نظیر هیپنوتیزم ،یوگا،مدیتیشن و تمرکز روی نیروهای درون اینتوانایی را تقویت نمود اما اینکه چند نفر موفق به این کار شوند،امکانشمحدود است .

  یکی از مشکلات تحقیقاتی در این زمینه وقوع تعداد کم قدرت فوق روانی است. آنچه در سال های اخیر در این زمینه رخ داده است، مسیرجدیدی است که متا – آنالیز (Meta – Analysis) نامیده می شود. این راه جدیدنتایج بسیار متفاوت حاصل از مطالعات فرا روان شناختی را جمع آوری نموده واز نظر آماری نتایج قابل توجهی ، از آن استخراج نموده است.

  هنگامی که این نتایج جمع آوری شد بطور شگفت آوری میزان وقوع برخی از توانایی های فوق طبیعی و ESP نشان داده شد.

  برخیاز این نتایج ( آزمون های متا – آنالیز ) نتیجه تحقیقات در دانشگاه مهندسیپرینستون ( PEAR) (Princeton Engineeriny Anomalies) روی جنبه های فوقطبیعی است. این آزمایشات میکروسایکوکنیزیز (Micro-PK) توسط رابرت جانوراجر نلسون انجام شده است اما قابل ذکر اینکه وقوع حرکت روانی اجسام درافراد نادراست ولی امکان پذیر می باشد.

  *در تصویر فوق خم کردن قاشق به کمک امواج ذهنی را مشاهده می کنید.  در اکتشافات و تحقیقات در روی افراد خارق العاده در کتاب معروف پرده آهنین نوشته استراندر (Ostrander) و همکارانش چنین می خوانیم :

  درافراد دارای نیروی خارق العاده (PK) ، حوزه انرژی و هاله (AURa) اطرافشانبسیار قوی و نافذ است ، خصوصا تشعشعات و انوار اطراف سر آنها .

  میخائیلووا (Mikhailova) این نظریه را مطرح کرده است که «این امواج و نیرو در مقاط و زمینه خاصی از وجود و بدن انسان تمرکز می باشد.»

  امواج چرخشی در حوزه اطراف مدیوم ها ( افراد واسطه و خارق العاده ) ممکن است تحت تاثیر فعالیت خود مغز باشد. »

  تحقیقاتمن این واقعیت را آشکار نموده است،تمرکز بر روی افراد (PK) تنها یک مرحلهاز بروز چنین توانائیست . این واقعیت ، با تحقیقات ماتیوگرین (MatlehewGreene) د انستیتوی تکنو لوژی انرژی افراد خارق العاده در مسکو ، مطالعاتگرگ براندن و رابرت بکر تائید شده است.  پرسشنامه ESP

  «سنجش مقدماتی نیروی خارق العاده شما»

  دراین پرسشنامه 12 سوال ساده از حس ششم وجود دارد . وقتی با دقت به آنهاپاسخ می دهید می توانید تا حدودی حدس بزنید از چه میزان نیروی خارق العادهو فوق روانی برخوردارید؟  سوال 1: وقتی تلفن زنگ می زند؛

  گاهی می دان یا حس می کنم پشت تلفن چه کسی است.

  اغلب حدس می زنم پشت تلفن چه کسی است.

  هرگز حدس نمی زنم ممکن است چه کسی باشد.  سوال 2: وقتی در سر کار عصبانی یا پریشان می شوم ؛

  کارم را به احتی انجام می دهم و مسئله یا مشکلی پیش نمی آید.

  غالبا متوجه می شوم که دستگاهی عیب و نقصی پیدا کرده است.

  همیشه می فهم دستگاه فاکس خراب است یا اوراق انبار شده اند، کامپیوتراز کار افتاده است یا دستگاه فتوکپی عیبی پیدا کرده است .  سوال 3 : وقتی در هنگام رانندگی در یک شهر یا مسیر نا آشنا و غریب راه را گم می کنم ؛

  فورا ماشین را نگه می دارم و به نقشه شهر رجوع می کنم .

  مسیری را که حدس می زنم برای حرکت انتخاب می کنم .

  بطور غریزی و نا خود آگاه مسیری را که احساس می کنم در پیش می گیرم و مستقیما به هدف می رسم.  سوال 4: من شخصی هستم که ؛

  روح و جان یک مهمانی یا جمع بشمار می آیم ( یعنی گل مجلسم وبسیار پرشور و نشاط جوان ).

  دوست دارم ابراز عقیده کنم اما نه چندان افراطی .

  ترجیح می دهم به مشورت و نظر دیگران عمل کنم .  سوال 5: زمانیکه هیچ چیز بر وفق مراد من نیست ؛

  عقب نشینی می کنم و افسرده و غمگین می شوم.

  نگران و ناراحت می شوم اما امید دارم

  سعی می کنم از مشکلات دوری جویم و به همه چیز خوش بین باقی بمانم.  سوال 6: موقع بازی تخته نرد ( یا منچ) که در آن شانس حرف اول را می زند ؛

  ضمن آنکه دقت می کنم اما بی خیال هستم.

  خود را کاملا خوش شانس احساس می کنم.

  دست به خطر می زنم ، اهل ریسکم و متوجه می شوم که تاس ، بنا به میل خودم تحت تاثیر قرار گرفته است.  سوال 7: زمانیکه من برای اولین بار کسی را ملاقات می کنم ؛

  فوری شخصیت اورا ارزیابی می کنم .

  حدس می زنم که چگونه فردی باشد.

  قضاوت و داوری را به بعد موکول می کنم .  سوال 8: آنطور که من هستم ؛

  فکرم منطقی و نظام مند است.

  ایده های تازه و جدید دارم .

  بینهایت خلاق و هنرمند هستم.  سوال 9: در ارتباط با تولد بچه جدید و نوازد ؛

  مراقبت از بچه رابه فرد دیگری واگذار می کنم.

  درست زمانی بیدار می شوم که نوزاد نیاز به خوردن دارد.

  می دانم چه زمانی کودک سرگشته و ناراحت است و جلوتر می فهمم و عکس ا لعمل نشان میدهم .  سوال 10 : زمانیکه می خوابم ؛

  خواب های رنگی ( متنوع) می بینم .

  هرگز خواب نمی بینم .

  اغلب خواب من، واقع ؛ اتفاق می افتد و به حقیقت می پیوندد.  سوال 11: در ارتباط با نیروی خارق العاده (ESP) ؛

  در ارتباط با وجود نیرو های خارق العاده (ESP) ، دید بازی دارم.

  چنین نیرو هائی را بعنوان حقیقت محض می پذیرم .

  فکر می کنم نین چیزهائی بی معنی است.  سوال 12 : وقتیکه به توده ای از ابرها در آسمان خیره می شوم؛

  ابرها را به شکل صورت هایی می بینم .

  تصاویر متغییر و عوض شده می بینم .

  فقط ابر می بینم .

  پاسخنامه و نتایج تست ESP

  (12 سوالی)

  Craig Hamilton – parker

  نمره 12 تا 20 : ضعیف

  شما را طولانی در پیش دارید و ذهن تان به اندازه یک شالی برنج از نیروی ESP برخوردار است .

  نمره 20تا 28 : متوسط

  بد نیست . شما احتما لا دارای نیروی ESP هستید.

  نمره 28 تا 36 : عالی

  برای جواب اول 3امتیاز ، جواب دوم 2 امتیاز ، جواب سوم 1 امتیاز  زبان گمشده

  غیراز زبانی که هم اینک با آن گفتگو می کنیم و مقاصد و احساسات خود را بهیکدیگر منتقل مینمایم مطمئنا زبان دیگری نیز وجود دارد که گذشتگان ما بیشاز این با آن آشنا بودند و به یکدیگر پیام می دادند و آن زبان گمشده ،زبان تله پاتیک است.

  گاهی به فکر دوستی که ماه ها از او خبرینداریم می افتیم یکباره به ما زنگ می زند ، گاهی همینکه در ذهن خود شعر وترانه ای را زمزمه می کنیم فوری متوجه می شویم بغل دستی ما شروع می کندهمان شعر و ترانه را بلند ، بلند خواندن و یا وقتی در خواب فوت یا بیماریعزیزی را بصورت یک رویا تجربه می کنیم روز بعد در حیرت تمام متوجه می شویماین اتفاق افتاده است.

  زبان گمشده یا قدرت تله پاتی که به نوعیانتقال فکر از دیگری به ما و یا از ما به دیگری است یک واقعیت انکارناشدنیاست که امروزعلم روان شناسی دررشته تخصصی خود (فراروان شناسی ParaPsychology) آن را تاکید کرده است .

  در وهله اول شاید فکر کنیمتله پاتی یا انتقال افکار و احساسات تنها محدود به همین موضوع است درحالیکه گسترده این توانائی که در بیشتر انسان ها به میزان های مختلف وجوددارد بسیار است و کاربردهای زیادی دارد . در زیر به برخی از آنها بهاختصار اشاره می شود.

  1- انتقال فکر

  پرورش توانائی درکافکار دیگران و رویدادهای جاری زندگی ، گاهی ما به راحتی می توانیم ازافکار پنهانی دیگران با خبر شویم و یا رویدادهائی را حس کنیم . همینطور میتوانیم افکار و احساسات خود را بر حسب نیاز بدون حرف زدن و بیان کردن آنهارا از راه دور به دیگران منتقل کنیم . در دوران گذشته که هنوز خبری ازاداره پست ، تلفن ، موبایل و اینترنت نبود انیا ن ها با این زبان ناشناختهاز راه دور با هم ارتباط برقرار کردند ولی امروزه به علت نیاز کمتر بهاین وسیله و استفاده زیاد از ابزارهای ارتباطی چنین نیروئی کمرنگ شده است.

  2- اعلام خطر

  زبان تله پاتی گاهی مارا از بروز خطری چهبرای خود و چه برای نزدیکان ما آگاه می کند . اگر به این حس خود اعتمادکنید و آن را با یوگا ، مدیتیشن و خود هیپنوتیزم پرورش دهید مطمئنا در اینتجربه با ما همراه خواهید شد . همانگونه که برخی از حیوانات ، وقوع زمینلرزه را جلوتر احساس می کنند.

  3- استاد و راهنمای درونی

  زبانتله پاتی یک زبان بکرو قد یمی و بر گرفته از ذات خلقت و طبیعت است. اینزبان راهنمای ما برای شناخت حقیقت ، شناخت هستی و قواعد ذاتی اوست.

  4- درمان

  ازامواج مغزی و ذهنی و انرژیک قدرت تله پاتی می توان برای شفابخشی و نیرودهی به بیماران استفاده کرد. اگر بستگانی از شما بیمارند به آنها تمرکزدهید و افکار شفابخش خودتان بهره جوئید.

  5- تاثیر گذاری مثبت

  افرادبا تولید افکار مثبت ، احساسات خوشایند و سازنده می توانند در دیگرانتاثیر مثبت بگذارند برخی در اجتماع نا موفق هستند و شاید ندانند یکی ازدلایل آن وجود افکار منفی و پنهانی در آنان باشد . هر فکر و احساسی در شمایک موجی است که در تمام هستی پخش می شود و می ماند و بعد عکس العمل آندوباره به شما بر می گردد. همواره مراقب افکار و احساسات درونی خود باشیدو افکار و احساس منفی را خود راه ندهید . با ایجاد افکار و احساسات مثبتشما در دیگران نگرش و احساس مثبت ایجاد می کنید . بطور مثال افرادی که دراثر بدبینی ، سوء ظن و بدگمانی و شک و تردید ، مدام زندگی خود را پر ازحادثه ، خیانت و سوء استفاده می بینند . اول افکار خود را از این سموماتپاک کنند.  نکات مهم در تقویت نیروی تله پاتی

  برای تقویت نیروی تله پاتی و تاثیر از فاصله در تمرینات فرد نکات زیر را دقت کنید :

  1- در صورت امکان عکس سوژه را در مقابل قرار دهید.

  2- در صورت عدم وجود عکس ، تصویر سوژه را در ذهن خود تجسم کنید.

  3- خود را در یک حالت خود هیپنوتیزم قرار دهید.

  4- اگر تصویر سوژه را در اختیار دارید چند ثانیه ، تا دو دقیقه به آن خیره شوید. اگر عکس در اختیار نیست تصویر آن را مجسم کنید.

  5- در حالیکه ذهن خود را چشم های بسته به سوژه مورد نظر تمرکز داده اید.پیامی را انتخاب کنید مثل پیام مهر و دوستی ، به من زنگ بزن و یا دست رابالا کن .

  6- خود رادر کنار سوژه تجسم کنید ، به طور مثال سوژه دست های شما را می گیر و انگار در مقابل همدیگر نشسته اید.

  7- بتدریج احساس کنید درون سوژه هستید بعد پیامتان را با ضمیر من و بهورت مثبت منتقل کنید یعنی به جای این که بگوییم دست تو بالا می آید بگوئیددستم به تدریج بالا می آید به این ترتیب این احساس را در سوژه منتقل میکنیم که دستش بالا بیاید.

  8- اگر این پیام همراه با یک حس عاطفی جذب کننده باشد خیلی موثر است . یعنی با علاقه پیام ذهنی خود را به سوژه منتقل کنید.

  9- درباره سوژه ای حتی اگر از آن برخورد منفی می بینید حتما ، احساس مثبتداشته باشید به طور مثال اگر فرد تصور می کند که فرد مقابل او را تائیدنمی کند در واقع این یک پیامی است که به فرد مقابل می گویید تو مرا تاییدنکن پس حتما با تکرار القائات مثبت به تدریج نظر مخالف یک فرد را عوض کنید.

  10- این تمرین را در زمانهائی که حالت و احساس خوبی دارید چه دروضعیت خود هیپنوتیزم و چه در حالت خوابیدن و چه در حالت های معنوی میتوانید با تمرکز انجام دهید.

  اما در دوران پریود خانم ها ، درشرایط جوی نامناسب و در زمانهایی که احساس می کنید فرد در یک وضعیت خوبیقرار ندارد یا شما در وضعیت خوبی قرار ندارید ، این تمرین را انجام ندهید.

  11-قبلا حتما این ارتباط را با سوژه ای برقرار کنید که روی او شناخت دارید واو را عنصر مناسبی تشخیص می دهید زیرا با قراری تماس ذهنی ، به تدریجافکار و روحیات طرف مقابل نیز خود بخود به شما ارسال می شود.

  12-بعضی از شب ها قبل از خوابیدن با احساس اینکه به هنگام خواب این ارتباط رابرقرار کنید و این پیام را بفرستید چند دقیقه تمرین فوق را انجام دهید.

  13-هرکس که نیروی آن به هر دلیل بیشتر است خود به خود تاثیر گذاری ان نیزبیشتر می شود. یک فرد سالم به یک فرد بیمار نیرو می دهد و به او سلامتی ،منتقل می کند اما فرد بیمار بلعکس فرد بیمار بلعکس ضعف های خود را به سوژهمنتقل می کند.

  14- در انتقال پیام به نوع رنگ نیز توجه کنید بهطور مثال اگر می خواهید در کسی عشق و یا شفا بخشی ایجاد کنید ، آن پیام رابا رنگ سبز منتقل کنید اگر می خواهید به یک شخصی آرامش یا صرفا تله پاتیمنتقل کنید آن را با رنگ آبی منتقل کنید و یا اگر می خواهید در فرد هیجانو شوق ایجاد کنید آن را با رنگ قرمز و یا نارنجی منتقل کنید.

  15-به هنگام انتقال پیام مراقب پارازیت های ذهنی خود یاشید چون زمانی کهمتمرکز یک پیام می شوید ممکن است که در اثر افکار و تمایلات متفاوت ذهنی ،ذهنیت های منفی و نا خود آگاهی پیدا شوند ، با تمرین تمرکز فکر جلوی اینپارازیت هایرا بگیرید.

  16- منتظر نتیجه سریع نباشید ، عجله نکنید و کارتان را با حوصله دنبال نمایید.

  17-ارتباط تله پاتی با جنس مخالف یا افرادی که با آنها رابطه صمیمانه و عاطفیداریم بهتر برقرار می شود. همچنین پیام های تله پاتیک مثل خواب و رویازبان خود را دارد . بطور مثال همانطور که آب در رویا می تواند تمثیلی ازپاکی ، احساس گناه یا پرواز تمثیلی از بلند پروازی یا احساس سقوط و شکستباشد بطور مثال در تله پاتی نیز آبی می تواند رنگ آسمان ، دریا ،موج ، یااحساس آرامش باشد.

  18- برای برقراری ارتباط و تاثیر گذاری در فردیکه مقابل ماقرار دارد تمرکز به چشم سوم و بین دو ابروان و بعد انتقال فکرخیلی بهتر تاثیر گذار است.

  19- برای انتقال پیام فرصت کافی در نظربگیرید زیرا اغلب ، زمانی که تازه ارتباط در حال برقرار شدن است ممکن استتمرین را قطع کنید . بنابر این باید مدت تمرین را طولانی تر نماید.

  20-مرکز آجنا در چشم سوم و ویشودهی در پایین گردن و آناهات در کنار قلب و درامتداد ستون فقرات مراکز اصلی انرژی در چاکراها برای رشد این نیروهاست .همچنین در زمان ارسال پیام ، فرستنده بهتر است. دم بگیرد و در حالت حبس دمباشد. اگر با شخصی در مقابل تمرین می کنیم گیرنده باید در حالت باز دمقرار گیرد.
  منبع: lifeyoga

 2. کاربر روبرو از پست مفید ARVAH سپاس کرده است .

  sieb (چهارشنبه ۲۳ شهریور ۹۰)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۳۰ خرداد ۹۰, ۲۰:۰۳
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۳۰ خرداد ۹۰, ۲۰:۰۲
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۳۰ خرداد ۹۰, ۱۹:۵۸
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۲۱:۲۳
 5. Strike Ball 2 Deluxe v2.12 Incl New Extra Level Pack
  توسط Unknown در انجمن Games
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۸ مرداد ۸۶, ۱۲:۱۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •