نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: محاكمه يك ايراني به اتهام جاسوسي براي اسرائيل

 1. #1
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  محاكمه يك ايراني به اتهام جاسوسي براي اسرائيل

  آخرين جلسه دادگاه متهم به جاسوسي براي رژيمصهيونيستي برگزار شد
  خبرگزاري فارس: عين - الف كه به اتهام جاسوسي براي سرويسهاي اطلاعاتيرژيم صهيونيستي بازداشت شده بود امروز در آخرين جلسه دادگاه در شعبه 15دادگاه انقلاب محاكمه شد.
  به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، عين - الف كه چندي پيش بهاتهام جاسوسي براي سرويسهاي اطلاعاتي رژيم صهيونيستي بازداشت شده بود،امروز با برگزاري آخرين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات وي در شعبه 15دادگاه انقلاب و با حضور وكيل مدافع متهم و تقديم لايحه دفاعيه برگزار شد.
  همچنين تجهيزات مورد استفاده اين متهم براي جاسوسي، در دادگاه به نمايش گذاشته شد.
  جزئيات بيشتر اتهامات و حكم اين متهم طي روزهاي آينده اعلام ميشود.

  منبع:فارس

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: محاكمه يك ايراني به اتهام جاسوسي براي اسرائيل

  حكم اعدام متهم به جاسوسي براي اسراييل


  مدير كل ضد جاسوسي وزارت اطلاعات از صدور حكم اعدام براي جاسوس رژيم صهيونيستي در شعبه 15دادگاه انقلاب خبر داد.
  به گزارش فارس مدير كل ضدجاسوسي وزارت اطلاعات دقايقي پيش در يك نشست خبري اعلام كرد: دادگاه انقلاب طي حكمي به شماره 68-6168/ط/د علي اشتري را به عنوان محارب شناخته و به اعدام محكوم كرد.
  وي افزود: همه اجزاي دادگاه انقلاب در راي شعبه 15اين دادگاه كه روز گذشته صادر شد متفقالقول هستند اما در عين حال اين راي بدوي است و بايد تاييد نهايي را طي كند و متهم ميتواند به راي صادره اعتراض كند.
  مدير كل ضد جاسوسي اطلاعات در ادامه نشست به جزييات پرونده نامبرده پرداخت.

  منبع:تابناک
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 3. #3
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: محاكمه يك ايراني به اتهام جاسوسي براي اسرائيل

  اظهارات جاسوس صهیونیستها/
  شرح اعترافات؛ از فروشندگی محصولات الکترونیکی تا جاسوسی موساد!
  مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات امروز در حالی خبر صدور حکم اعدام برای علی اشتری، جاسوس رژیم صهیونیستی را به خبرنگاران اعلام کرد که او روز شنبه در آخرین جلسه دادگاه خود که در شعبه 15 دادگاه انقلاب برگزار شد، به بیان جزئیاتی از اقدامات خیانت کارانه خود علیه کشورمان پرداخت.
  به گزارش خبرنگار مهر، این جاسوس اسرائیلی در آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام جاسوسی برای بیگانه و اقدام علیه امنیت ملی خود را چنین معرفی کرد:
  " علی اشتری هستم؛ فرزند محمود. 43 سال سن دارم. به مدت 17 سال مدیریت شرکتی تجاری در تهران را بر عهده داشتم و در این چارچوب اقداماتی را هم در دبی و یک کشور خارجی دیگر انجام داده ام."
  او حوزه تخصصی کاری اش را چنین تشریح کرد: من فروشنده محصولات مخابراتی، حفاظتی و امنیتی بودم و به خاطر فروش این محصولات در داخل کشور نیز مشتریان خاص خودم را داشتم که البته همین مسئله باعث جلب توجه بیگانگان می شد. در واقع مقاصد فروش من ( افراد و مراجع) موضوعی بود که برای برخی کشورها جذابیت هایی داشت.
  اشتری که به گفته مقامات امنیتی کشورمان ازنظرهوشی درمراتب قابل توجهی قرار داشته، اختراعات و ابتکاراتی هم درعرصه سیستمهای مخابراتی به ویژه دستگاه های بیسیم داشته است. آنگونه که اشتری در آخرین جلسه دادگاهش اعلام کرد: ابداعات و تخصص ویژه او در خصوص دستگاه "مودم اتو انسر" و "اتو ریموت"، باعث دعوت او به کنفرانس ها و سمینارهای خارجی و اغلب اروپایی شده است.
  این جاسوس اسرائیلی به روند کاری اش در فضای داخلی کشور نیز اشاره کرد و گفت: ما قبلا بیشتر به مشتریان داخلی مان فکر می کردیم و همواره بر یافتن مشتری هایی از سازمان های رسمی و دولتی تمرکز داشتیم؛ در واقع یافتن چنین مشتری هایی جزء نقاط مثبت کاری ما به حساب می آمد، چرا که در مراحل جذب مشتری های دیگر، وجود سازمان یا نهادهای رسمی یا دولتی یک مزیت نسبت به رقبا به حساب می آمد. با این مقدمه، ما با همین زمینه ذهنی وارد بازارهای خارجی شدیم و لذا در مواجهه با مشتری های خارجی نیز به بیان سوابق کاری مان در داخل ایران پرداختیم که طبعا مواردی که مورد اشاره ما قرار گرفت، جذابیت های فراوانی را برای آن ها ایجاد کرد.
  وی نخستین مواجهه خود با ماموران سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) را چنین تشریح کرد: در جریان یکی از سفرهای خارجی که به دلیل ابداع سیستمی که با ماهواره ثریا کار می کرد، انجام شد، چند نفر با عنوان ماموران بانک به مذاکره با من پرداختند. آن ها سعی می کردند خود را برای شراکت با من متمایل نشان دهند و لذا پیشنهاد ارائه وامی به مبلغ 50 هزار دلار را به من دادند. البته از همان آغاز نوع رفتار این افراد، پنهان کاری های آنها، جا به جا کردن مکان ملاقات، عدم اعلام نام حقیقی یا جاسازی کردن پولی که قرار بود به من بدهند، من را مشکوک کرده بود.
  اشتری در پاسخ به سئوال قاضی پرونده اش درباره نام جاسوسان موساد که با او ارتباط داشتند، اظهار داشت: آن ها خود را با عناوین "ژاک"، "شارل" و "تونی" به من معرفی کردند؛ ملاقات های اولیه ما در تایلند انجام شد. چند بار هم در ترکیه دیدار داشتیم و گفتگوهایی هم در کشور سوئیس انجام دادیم. این افراد با پوشش کارمندان "بانک فورتیس" و با هدف سرمایه گذاری در پروژه های مخابراتی با من وارد مذاکره شده بودند.
  این جاسوس اسرائیلی درباره تجهیزاتی که از سوی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی دریافت کرده است نیز افزود: پس از چند دیدار این افراد، دستگاه لب تاپی را در اختیار من قرار دادند تا بتوانم از طریق آن ای - میل هایی را به صورت رمز شده به آن ها ارسال کنم و البته پیام های رمزی آنان را نیز دریافت نمایم. غیر از این دستگاه یارانه همراه، دو دستگاه ثریای DSL نیز در اختیار من قرار داده شد.
  در حالی که مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات امروز از ورود برخی قطعات آلوده به مراکز خاص ایرانی از سوی اشتری خبر داد، این جاسوس رژیم صهیونیستی این مسئله را انکار کرد و ادامه داد: من یک کالا فروش بودم و آن ها با عنایت به این واقعیت سعی داشتند به مشتریان خاص من در داخل ایران که بعضا نظامی هم بودند، مرتبط شوند. البته آن ها سعی داشتند تجهیزاتی را هم از طریق من به این افراد بفروشند اما چنین نشد!
  اشتری در ادامه سخنانش در حضور قاضی این دادگاه، همکاری آگاهانه با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را انکار کرد و گفت: من اصلا فکر نمیکردم که به همکاری با موساد مشغولم؛ من یک فروشنده بودم و طبعا به جلب مشتریان بیشتر فکر می کردم. در واقع من به طور ناخواسته و ناخودآگاه به این دام افتادم. افراد مذکور برای من در حکم ماموران یک بانک خارجی بودند نه یک سرویس جاسوسی.
  در حالی که وزارت اطلاعات بر همکاری آگاهانه این فرد با مراکز جاسوسی غربی تاکید دارد، او به مشکلات مالی خود که می تواند اصلی ترین انگیزه ورودش به این مسیر و تداوم همکاری با موساد باشد نیز اشاره کرد. اشتری سخن قاضی پرونده اش مبنی بر وجود مشکلات مالی در طول زندگی شخصی خود را تائید کرد و در این باره اظهار داشت: من مشکلات مالی هم داشتم. به همین خاطر هم آن ها وامی در اختیار من قرار دادند تا اقدام مورد نظرشان در فروش قطعات مربوط به ثریا DSL به برخی مبادی خاص را انجام دهم.
  این جاسوس اسرائیلی که سعی داشت رقم واقعی ارقام دریافتی اش از سرویس جاسوسی اسرائیل را در دادگاه بیان نکند، در واکنش به تاکید قاضی اذعان کرد: علاوه بر مبلغ مذکور، هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب، اقامت، پول لازم برای تهیه سوغات و مخارج روزانه مورد نیازم نیز از سوی این افراد تامین می شد. البته ها برای پرداخت اقساط منزلم نیز به من کمک هایی کرده اند.
  اشتری سخنان امروز مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات مبنی بر هراس از جاسوسی برای سرویس های بیگانه را نیز به طور تلویحی تائید کرد و افزود: آن ها به من وعده داده بودند که مشکل مالی نخواهی داشت تا بتوانی پروژه های بیشتری را هماهنگ کنی و محصولات دیگری را به مشتریانت در ایران معرفی نمایی؛ من هم البته تا مدتی به خاطر ترسی که داشتم به ایران نمیآمدم تا اینکه پس از سفری که به کشور داشتم، دستگیر شدم.
  وی به روند آموزش هایی که از سوی ماموران موساد برای پنهان کاری اسناد و مدارک همکاری اش گذرانده اشاره کرد و ادامه داد: از آنجا که من فروشنده تجهیزات امنیتی و مخابراتی بودم، تا حدودی به نحوه کار این سیستم ها آشنا بودم اما همانطور که ذکر شد آنها تجهیزات خاصی از جمله نرم افزار رمزگذاری ای میل ها را اختیارم قرار دادند که با آن می توان از هر کامپیوتری ایمیل های رمز شده را ارسال کرد.
  این جاسوس اسرائلی در بخش دیگری از سخنانش در محضر دادگاه انقلاب اسلامی به بیان مواضعی به دور از واقعیات مندرج در پرونده اش پرداخت و در حالی که ده ها مورد ملاقات مستند با ماموران موساد در پرونده او درج شده، تعداد ملاقاتهایش با نیروهای اطلاعاتی سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را تنها 12- 13 مورد اعلام کرد.
  اشتری بدون ذکر مبالغ هنگفتی که به واسطه خیانت به کشورش دریافت کرده، مبلغ دریافتی اش از موساد را صرفا 50 هزار دلار اعلام کرد و گفت: بخشی از این مبلغ به صورت نقدی به من تحویل داده شده و مقداری از آن را نیز به صورت جاسازی در کیف دریافت کردم.
  وی همچنین گفت: از آنجا که من به بیماری قلبی مبتلا هستم، پس از چندین جلسه ملاقات، از من دعوت شد تا به بهانه تست پزشکی سفری به سوئیس داشته باشم که پس از انجام این سفر، با دستگاه دروغ سنج (پلی گراف) مواجه شدم. آن ها در این مرحله سعی داشتند دریابند که آیا من واقعا با سرویس اطلاعاتی ایرانی یا نهادهای نظامی این کشور رابطه دارم یا خیر! نهایتا قرار بود با نمایش دستگاه های پیشرفته برای نظامیان، ضمن جلب توجه آن ها به این محصولات، آن ها را به خرید این کالاها ترغیب کنم. البته آن ها از من خواسته بودند تا افراد مشخصی را هم برای سفر به خارج از کشور دعوت کنم که به عنوان مثال سه تن از کارشناسان خرید یک سازمان نظامی به طور مشخص مدنظرشان بود. به هر حال من در کنار این مسائل، هیچ خبری از آلودگی قطعات نداشتم.
  این جاسوس اسرائیلی در واکنش به درخواست رئیس دادگاه به توضیح درباره یکی دیگر از مدارک جرم اش پرداخت و در این باره گفت: آن ها یک جاسوئیچی به من داده بودند تا بتوانم کارت حافظه ای که در اختیار داشتم را در آن جاسازی کنم و به هنگام خروج از ایران به راحتی با خودم به کشور مقصد ببرم. من هیچ گاه بر لب تاپ شخصی ام اطلاعات محرمانه ای نداشتم اما آن ها از من می خواستند تا گاهی اوقات کارت حافظه ام را در جاسوئیچی جاسازی کنم.
  اشتری به یکی دیگر از موارد خیانت اش نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در یکی از جلساتی که با آنها داشتم، بخشی از نمونه کارهایم را بر یک تخته سپید تشریح کرده و به بخش هایی از یکی از پروژههایم که به تامین امکانات یکی از مراکز موشکی ایران مربوط می شد، اشاره داشتم که آن ها از این مسئله خوشحال شده و گفتند مایلیم در این مورد با تو همکاری کنیم و اگر لازم است وامی هم در اختیارت بگذاریم. اما من به آنها گفتم پروژههای دیگری هم برای همکاری وجود دارد که با ابراز علاقه شدید آن ها مواجه شدم؛ در این چارچوب قرار ما چنین شد که این مراکز را به خرید دستگاه ثریاهای DSL آلوده ترغیب نمائیم.
  وی یادآور شد: درخواست خریدی هم از یکی از مراکز نظامی ایران داشتم که این درخواست را با درخواست دیگری تلفیق کرده و پروژه ای دروغین ساختم و آن را به سازمان جاسوسی اسرائیل پیشنهاد کردم؛ در همین خصوص و در حضور آن ها تماسی با تهران گرفتم و طرف ایرانی طرح من را تائید کرد اما اعلام نمود که این تجهیزات را از شما نمی خریم اما اقدامی مشابه را در دست اقدام داریم!
  جاسوس رژیم صهیونسیتی به تمایل ویژه سرویس اطلاعاتی موساد برای عملی شدن این معامله خبر داد و گفت: آنها با اصرار از من خواستند که هر طور شده طرف ایرانی را به خرید این تجهیزات متقاعد کنم و در همین رابطه هم در جلسه بعدی که داشتیم مبلغ 30 هزار دلار که در کیفی جاسازی شده بود را به من دادند. اما من در حالی که وعده عملیاتی کردن این معامله را به آن ها داده بودم به خاطر مشکلات مالی پول را در جای دیگری خرج کردم و آن کار را انجام ندادم؛ ماموران موساد هم وقتی پی به این مسئله بردند خیلی عصبانی شدند.
  اشتری افزود: در ملاقات بعدی به دروغ از خرید دستگاهها صحبت کردم که آن ها شماره سریال دستگاهها را از من مطالبه کردند که نهایتا با انجام آزمایش دروغ سنجی متوجه دروغم شدند.
  در حالی که جرم جاسوسی عمدی او علیه جمهوری اسلامی ایران برای مراجع قضایی کشور محرز شده، وی در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: من ناخواسته به این مسیر کشیده شدم. اصلا میل باطنی ام این نبود که چنین شود.من سال های سال به ارگان های مختلف نظام خدمت کرده ام و کارنامه ام کاملا مشخص است.
  وی به ابراز ندامت از اقدام علیه امنیت ملی کشور نیز پرداخت و گفت: من حتی در آخرین نامه نگاری های الکترونیکی که با آن ها داشتم به آن ها گفتم که دیگر نمی خواهم با شما همکاری کنم. درخواست های شما احمقانه است و می خواهم لب تاپ تان را هم به شما برگردانم. به چند مورد نامه های آن ها هم پاسخی ندادم.
  اشتری ادعا کرد: من تمام سعی ام را کردم تا خودم را از آنها دور کنم اما تنها بودم و نمیدانستم با چه کسی باید مشورت کنم. حتی یکبار با ایران تماس گرفتم اما گویا تماس من جدی گرفته نشد. به هر حال از مردم ایران، مقام قضاوت و هر سازمانی که در این جریان صدمه دیده اند عذرخواهی می کنم و تقاضای رافت اسلامی دارم.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 4. #4
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: محاكمه يك ايراني به اتهام جاسوسي براي اسرائيل

  یک مقام مسوول تشریح کرد:
  جزئیات پرونده جاسوس اسرائیلی/ گسترش اقدامات کنترلی وزارت اطلاعات
  مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات با اشاره به جزئیاتی از پرونده جاسوس سرویس اطلاعاتی موساد که سال گذشته دستگیر شده، از افزایش اقدامات کنترلی وزارتخانه متبوعش خبر داد.
  به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات پیش از ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران ضمن اعلام حکم دادگاه بدوی در خصوص پرونده علی اشتری که به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی متهم شده بود به بیان جزئیاتی از این پرونده پرداخت.
  وی با اشاره به ویژگی های فردی این جاسوس رژیم صهیونیستی افزود: این فرد حدود 44 تا 45 سال سن داشته متولد و ساکن تهران بوده و در زمینه های فنی و الکترونیک تخصص بسیاری داشته و جزء افراد با هوش محسوب می شود.
  این مقام وزارت اطلاعات ادامه داد: این فرد خود از جمله سهامدارانی بوده که برخی اوقات با خارجی ها کار می کرده است و بخشی از فعالیتهای او خرید تجهیزات الکترونیکی برای مراکز نظامی کشور مربوط می شده است؛ انتخاب او برای واسطه گری به صورت اتفاقی بوده و مراجعه و سفارش های سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی به او نیز به همین شکل انجام شده است.
  وی همچنین گفت: این فرد که ارتباطات گسترده ای با مراکز حساس داخلی داشته در جریان یکی از سفرهای خارجی خود به دام سرویس اطلاعاتی حریف می افتد و آنها نیز با روانشناسی نسبتا مناسب از وضعیت روانی، خانوادگی و مشکلات او موضوع همکاری با او را مطرح می کنند که نهایتا این فرد با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی اعلام همکاری می نماید.
  مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در ادامه اظهار داشت: شناخت علی اشتری از سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مدت زیادی طول نمی کشد و او پس از چند جلسه کاملا متوجه می شود که آنها عناصر اطلاعاتی بیگانه و با این آگاهی به همکاری با آنها می پردازد.
  این مقام وزارت اطلاعات با بیان اینکه هدف رژیم صهیونیستی از کار با علی اشتری نفوذ در مراجع مهم کشور برای دو هدف جمع آوری اخبار و شناسایی افراد خاص بوده است ، افزود: انگیزه اولیه اشتری برای همکاری با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مسائل مالی بوده اما او پس از مواجهه با دستگاه پلی گراف (دروغ سنج) به ادامه همکاری با این سرویس جاسوسی مجبور می شود و لذا ملاحظات امنیتی که قبلا به واسطه همکاری با برخی مراکز خاص داشته را نادیده می انگارد.
  وی ادامه داد: علی اشتری به درخواست سرویس اطلاعاتی حریف به کشورهای مختلف سفر می کند و در جریان ملاقات هایی که داشته اطلاعاتی را به ماموران این سرویس ارائه می کند و درضمن کاربا دستگاههای فنی والکترونیک برای رد و بدل اطلاعات را در چارچوب آموزش دستگاه های فنی اطلاعاتی می آموزد.
  این مقام امنیتی کشورهمچنین گفت: جایگاه وموقعیت دسترسی این فرد به گونه ای بوده که سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با برخی شیوه های جدید و نفرت انگیز که قابل بیان نیستند او را در راستای اهداف خود هدایت و به بهره برداری از او می پرداخته اند.
  مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات افزود : این فرد اساسا اقدامات خود را در چارچوب کارهای شخصی ساماندهی کرده و از آنجا که وابسته به هیچ مرکز خاصی نبوده نظارت ویژه ای نیز بر اقدامات او وجود نداشته و لذا بدون نظارت و گذر از فیلتر های اطلاعات داخلی به گسترش حوزه ارتباطات خود با افراد مختلف موفق شده و در همین چارچوب در برخی مجامع خارجی نیز شرکت کرده است؛ به عبارت دیگر مجموع این مسائل باعث شده که فرد مورد نظر نسبت به کارهایی که انجام می داده پاسخگو نباشد.
  وی اعتماد متقابل این فرد با دست اندرکاران برخی نهادهای داخلی را از جمله دلایل نفوذ او در آن مراکز دانست و گفت: توانایی های شخصی این فرد باعث شده بود که حتی بعضی از مراکز ما در امور غیر مرتبط با حوزه کاری اش از او مشاوره بگیرند.
  مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات درباره مصادیق چنین مراکزی گفت: از جمله این مراکز می توان به چند مرکز مهم تحقیقاتی، به طور خاص سازمان انرژی اتمی و برخی از مراکز نظامی و دفاعی کشور اشاره کرد.
  وی یادآور شد: طبعا از جمله خواسته های سرویس اطلاعاتی موساد کسب برخی اطلاعات از سویی و دسترسی به برخی افراد خاص مد نظر از دیگر سو بوده که این فرد به خاطر برخی جذابیت های شخصیتی و توانایی های فردی اش به برقراری این ارتباط موفق شده و متاسفانه توانسته ضمن انتقال برخی از افراد مورد نظر سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی به خارج از کشور آنها را به این سرویس نزدیک نماید.
  این مقام وزارت اطلاعات با اشاره به شکنندگی این فرد پس از بازداشت ادامه داد: او پس از دستگیری با توجه به نگرانی که از قبل نسبت به مسیر انتخابی اش و انجام کار پنهانی داشته سریعا شروع به اعتراف کرد و به زوایای کار خود که البته وزارت اطلاعات بر 90 درصد آن اشراف داشت اشاره کرد که بیان 10 درصد دیگر از این اطلاعات به تکمیل پرونده او کمک کرد.
  مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات اعترافات علی اشتری را مهمترین بخش پرونده او دانست و با اشاره به کشفیاتی که دستگاه امنیتی کشورمان از ارتباطات و دستگاه های مورد استفاده این فرد داشته افزود: اقدام این فرد درتزریق برخی تجهیزات آلوده به برخی مراکز کشور که با هدایت سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی صورت می گرفته نگرانی هایی را ایجاد کرده و البته این اقدام او یعنی تزریق تجهیزات آلوده در مواردی نیز باعث عدم موفقیت طرح های تحقیقاتی کشور محسوب می شود که قطعا جزء خیانت های اوست و متاسفانه در برخی موارد نسبتا برجسته و غیر قابل جبران بوده است.
  این مقام وزارت اطلاعات با اشاره به مبالغ دریافتی این فرد از سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی افزود: او این مبالغ را اغلب به صورت جاسازی شده تحویل می گرفته و این اقدام عوامل سرویس جاسوسی موساد به قدری مشخص بوده که فرد و همسرش نسبت به این روند مشکوک شده و خانواده او نسبت به نحوه تحویل مبالغ مالی و درخواست از بین بردن جاسازی پس از دریافت پول ابراز تردید کرده اند.
  وی ادامه داد: متاسفانه این فرد به مجموع این مسائل توجه نکرده و راه کثیف خود را ادامه داده که سرویس اطلاعاتی حریف توانسته در مواردی با استفاده از او شگردهای اطلاعاتی خود را عملیاتی نماید.
  مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات با اشاره به عدم توفیق سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در نفوذ به مراکز حساس کشور و وارد کردن ضربه به آن مراکز طی سالهای اخیر افزود: علیرغم عدم توفیق این سرویس جاسوسی بر اهداف مورد نظر خود در جریان نبردهای اطلاعاتی اما متاسفانه علی اشتری به واسطه توانایی ها و ارتباطاتی که داشته این موقعیت را برای سرویس اطلاعاتی حریف ایجاد کرده تا به خواسته های خود نزدیک شوند.
  این مقام امنیتی کشورمان با اشاره به روند دستگیری این جاسوس رژیم صهیونیستی یادآور شد: حدود 16 ماه قبل که این فرد دستگیر شد وزارت اطلاعات از یک سال قبل از این تاریخ قبل از آن تاریخ او را به طور کامل زیر نظر داشت و حتی در برخی موارد با قراردادن افراد یا مسائلی حریف را به بیراهه کشاند و درواقع نبرد اطلاعاتی دراین جریان ازسوی ما هدایت شد تا نهایتا مجبور به دستگیری او شدیم.
  وی همچنین با تقدیر از همکاری بخش های حفاظتی دستگاه های مختلف در جریان دستگیری این جاسوس رژیم صهیونیستی اظهار داشت: در جریان این پرونده همکاری بسیار خوبی بین بخش های کشوری و لشگری و حفاظت های آنان ایجاد شد که نهایتا این پرونده ملی به سرانجام رسید.
  مدیر کل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات جدید دستگاه های اطلاعاتی سرویس های جاسوسی بیگانه علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: متاسفانه به واسطه حضور سرویس های بزرگ اطلاعاتی در عراق، افغانستان و به طور کلی منطقه ما نوعی هژمونی جدید اطلاعاتی در منطقه در شرف تحقق و انجام است و در مجموع شرایطی ایجاد شده که نبرد در آن به هوشیاری بیشتری نیاز دارد.
  این مقام امنیتی کشورمان از مسئولان مراکز حساس ومهم کشور درخواست کرد با کنار گذاشتن بی دقتی های امنیتی ضمن توجه بیشتر به هشدارهای اطلاعاتی و امنیتی و اعتنا به آنها از اعتماد به افراد ناشناخته بدون هماهنگی با مراجع ذیربط خودداری نمایند.
  وی با تاکید بر اینکه فعالیت های سرویس های اطلاعاتی دشمن علیه کشورمان افزایش یافته تصریح کرد: اعتماد به افراد ناشناخته بدون هماهنگی با مراجع ذیربط می تواند تامین کننده خواسته های حریف باشد ضمن آنکه اقدامات سوء برخی بیگانگان در عدم رعایت قوانین و عدم احترام به ارزش ها و منافع کشور ما می تواند از جمله تحولات اطلاعاتی باشد که گاهی اوقات در مسائل قومی و مذهبی نمود یافته و امنیت کشور را خدشه دارد می نماید.
  مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات درادامه سخنانش تاکید کرد: در حال حاضر وزارت اطلاعات در قالب حفاظت و صیانت ازمنافع و کیان کشور اقدامات کنترلی خود را افزایش داده است. درهمین چارچوب و درحالی که سالهاست درجریان نبرداطلاعاتی با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی ضربه های بسیاری به این سرویس وارد کرده ایم اما این بار برای ایجاد حساسیت در مردم مجبور به افشاگری شدیم تا در چنین مواردی برای کشور مشکلی ایجاد نشود.
  این مقام امنیتی وزارت اطلاعات با بیان اینکه شناسایی وشکارجاسوس ها ازماموریت های اصلی وزارت اطلاعات است، خاطر نشان کرد: الحمدالله وزارت اطلاعات با بنیه قوی و مجموعه کارشناسی و متبحر در سطح کشور این رسالت خود را دنبال می کند و به رغم حضور برخی قدرتهای بزرگ در منطقه و فعالیت های جدی آنها اقدامات ضد جاسوسی ما به ویژه در مناطق مرزی کاملا موفق بوده است.
  وی مجددا گفت: برغم توفیق این فعالیت ها بازهم تاکید می کنیم که هوشیاری ها نباید کاهش یابد و با دقت زوایای همه امور، دیگر شاهد تکرار پرونده ای شبیه پرونده علی اشتری نباشیم.
  این مقام امنیتی کشورمان با اشاره به خباثت های علی اشتری در خیانت به کشورش درباره نحوه دستگیری او گفت: به رغم اینکه برخی اماکن از ما می خواستند که به واسطه شناختی که از اشتری دارند از تحقیقات درباره او خودداری کنند. وزارت اطلاعات با توجه به وظیفه ذاتی اش این امر را پیگیری کرد و با توجه به تردد بیش از حد و خارج از عرف او به برخی مراکز و مشاهده سفرهای خارجی مشکوک وارد این پرونده شدیم و نهایتا یکی از جاسوس های رژیم صهیونیستی شناسایی شد.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. شناور جاسوسي رژيم اسرائيل در خليج فارس!
  توسط HRG در انجمن نیروی دريایي و ادوات
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۹ آذر ۸۸, ۰۱:۳۶
 2. بازداشت یک آذری به جرم جاسوسي درايران
  توسط hrg1356 در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۱ آبان ۸۸, ۱۸:۴۱
 3. يک افسر ارتش لبنان به اتهام جاسوسي براي اسراييل بازداشت شد
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۶ خرداد ۸۸, ۱۹:۰۲
 4. فتح لانه جاسوسي از نگاه امام خميني (ره)
  توسط chieftain در انجمن دانشکده جنگ
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۴ آبان ۸۷, ۱۷:۱۷
 5. نرم افزار هاي جاسوسي چگونه شما را كنترل مي كنند
  توسط ارسطو در انجمن هك و امنيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۸۷, ۱۷:۱۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •