ويكي جواب ميدهدتا چندي پيش، بيشتر كارشناسان و كاربران اينترنت، سايت ويكيپديا(Wikipedia) را بهعنوان بزرگترين دابره` المعارف آنلاين اين شبكه معرفي ميكردند. حتي چند سالي است كه به سايتهايي كه با اين مضمون در شبكه راهاندازي ميشود لقب ويكي(Wiki) داده ميشود. اما كمكم بايد باور كرد كه يك ويكيپدياي ديگر درحال شكلگيري است. سايت Answer.com سايتي است كه با ميليونها عضو فعال در شبكه اينترنت، كمكم به يك دايره `المعارف بزرگ در اينترنت تبديل شده است.
يكي از مديران ارشد سايت Answer.com در مصاحبه خود با رويترز اعلام كرده است كه به زودي سايت يك و نيم ساله WikiAnswers.com ميتواند پاسخگوي نياز بسياري از كاربران اينترنتي باشد.

در اين سايت كاربران ميتوانند سؤالات خود را مطرح كرده و به سؤالات ديگران پاسخ دهند. علاوه بر اين از ابزارهاي جستجوي قدرتمندي برخوردار است كه ميتواند در آرشيو دايره المعارف سايت اصلي Answer.com نيز به جستجو پرداخته و نتايج مرتبط به سؤال كاربر را در اختيار او قرار دهد.

نكته قابل توجه در مورد اين جستجوگر، استفاده از قوانين و ترفندهاي جستجويي است كه كاربران در اكثر موتورهاي جستجوگر نظير گوگل و ياهو با آنها آشنا هستند. در ابتداي سال 2007 كه سايت wikiAnswer.com فعاليت خود را آغاز كرد، ظرف مدت كوتاهي توانست نزديك به 250 هزار كاربر را جذب خود كند و خدمات قابل توجه اين سايت باعث شده است كه هم اكنون بيش از 2 ميليون كاربر فعال در سراسر دنيا داشته باشد كه روزانه به اين سايت مراجعه كرده و از آن استفاده ميكنند.

_________________