نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: طيف هاي رنگي انساني

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  طيف هاي رنگي انساني


  طيف هاي رنگي انساني


  اين متن حاوي مطالبي در باره هاله ي انسان و خصوصيات فردي افراد است، كه از طريق طيف رنگي اطراف بدن آنان شناسايي مي شود.هاله حوزه انرژي الكترو مغناطيسي است كه از بدن تمام موجودات زنده ساطع ميشود.

  رنگها و طرح هاي اين حوزه انرژي، طرح كلي روح و روان انسان و نموداري از نيروهاي بالقوه فرد را تشكيل ي مي دهد.با شناخت هاله ميتوان به سوي زندگي پويا و سود بخش راه يافت.

  افرادي كه به رنگ شخصيتي خودواقف هستند، مي توانند تصيم گيري درست كنند، تغييراتي ايجادكنند، و دل به دريا بزنند، ولي نه از روي ترس و خشم بلكه از طريق اقتداري كه از شناخت خودشان بدست آورده اند. ا ين شناخت سبب ميشود تا بتوانيم د رمورد عقايد و انديشه هاي خود تغييرات دروني ، و به حس ذاتي اقدام كنيم.

  هاله را با اشكال مختلف بيان كرده اند، بعضي آن را حلقه نور ناميده اندو برخي ديگر از آن به عنوان اكتوپلاسم ياد كرده ابودند. نيز در بعضي تصور بر اين بود كه هاله پس انگاره است، يعني وقتي مدتي طولاني به شيء خيره شويم، آن را ميبينيم.برخي در رمز و راز و جنبه هاي روحي هاله كندو كاو كرده و عده اي آن را وسيله يي باي تشخيص بيماري پنداشته بودند. گروهي نيز هاله را بر اساس هفت چاكرا مورد بحث قرار داده بودند. اما در اين طريق نوارهاي طيف رنگي درون هاله، به طرحهاي روانشناسي رفتاري و شخصيتي پرداخته است.


  در شرق بيشتر مطالب مربوط به هاله بر اساس فلسفه شرق و عرفان است. و تاكيد مي كند كه هاله واقعي است، ديگران نيز آن را ديده اند، و رنگها و طرح هاي هاله حاوي اطلاعاتي رمز آلود است .


  اين سيستم در پروزش مهارتهاي گروهي بسيار ارزشمند است، زيرا كمك مي كند ارتباط متفاوت رنگهارا درك كنند.در زمينه هاي هاي شغلي كمك مي كند كه به موقعيتهاي خوب دست يابند و توانايي ذاتي خود را با فرصتهاي شغلي هماهنگ با يكديگر، در هم ادغام كنند.  ... ادامه دارد
  @};- @};- @};-


  نويسنده: باربارا باورز

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني

  [b][size=7]  كلا چهارده طيف رنگي شخصيتي در اين متن ارائه شده است كه سيستم راتشكيل مي دهدو شرح آن در مورد روشهاي رفتاري و فعل و انفعالات ، فرد رابه بينش و آگاهي در اين زممينه ميرساند.
  اطلاعات طيف رنگي شخصيتي ، جنبه هاي اصلي زندگي فردي را توصيف ميكند.، ونشان مي دهد كه چطور رنگي بخصوص در مورد جنبه هاي زندگي فرد، كه شرح آن در زير آمده است كارايي دارد.


  * شيوه دستيابي به واقعيت فيزيكي: محيط، سلامت،دنياي واقعي.

  * كنشهاي ذهني: توانايي هاي عقلاني، تفكر، مهارت حل مشكل.


  *اوضاع روحي و عاطفي: فعل و انفعال شخصي و سلامت احساسي و رفاه.


  * ويژگيهاي اجتماعي: دوستي، ارتباط هاي صميمانه.


  * سازگاري با ساير رنگ ها: نكات قوت و ضعف هر رنگي از لحاظ هماهنگي عاطفي و ذهني جسمي.

  * قدرت شخصي و روش رهبري: مهارت اقتدار و رهبري در گروه.


  * گزينش هاي مالي: رفتارها و ارزش هاي مربوط به امور مالي.


  * گزينش هاي شغلي: شغل هايي كه در آن استعدادها و مهارت هاي فردمنجر به موفقيت او مي شود.


  * معنويت: منش هاي معنوي و اخلاقي و مذهبي، احساسات و ارزش ها.
  @};- @};- @};-

  اطلاعات اين نه دسته، در الگو هاي فكري و علمي قطعي جاي گير ااست. به اين معني كه هر يك از اين چهارده رنگ، روش هاي منحصر به فرد بر الزامات زندگي را نشان مي دهد.

  هر رنگ هاله داراي طرح هاي بخصوص رفتاري است كه با ديگر رنگ ها فرق دارد. در بعضي موارد ممكن است رفتارهاي مشابه باشد، اما انگيزه هايي كه موجب بروز اين رفتار ها مي شود، متفاوت است. به عنوان مثال افرادي كه هاله زدر رنگ دارند، ورزش مي كنند چون به سختي مي توانند در يكجا بي حركت بنشينند. افرادي هم كه هاله كرم ذهني دارند، ورزش مي كنند چون معتقدند كه ورزش كردن كار خوبي است. هر رنگي از هاله الگوهاي رفتاري اصلي مربوط به آن رنگ را در شخص معين مي كند. درك پايه و اساس فشار عصبي مردم به ما كمك مي كند در برابر واكنش ها و اعمال و حرف هاي ديگران بردبار باشيم
  ...ادامه دارد
  @};-

 3. #3
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني  بخش هاي مربوط به سازگاري در هر هاله اي متفاوت است. چگونگي ارتباط قرمز با سبز ممكن است با چگونگي ارتباط سبز با قرمز متفاوت باشد. بنابر اين لازم است شما فصل مربوط به رنگ هاله خود را بخوانيد و ببينيد چگونه رنگ هاله شما با دوست يا يارتان مرتبط مي شود. كه همان تاثيرات متقابل است.


  هيچ رنگي به طور مطلق خوب يا بد نيست. هر رنگي در طيف رنگي خود داراي نقاط قوت و ضعف است.


  هدف از ا ين سيستم ارائه بينش و اطلاعاتي است كه به فرد كمك مي كند اقتدارش را بالا ببرد و به خود امكان دهد براي به حد اقل رساند نقاط ضعف خود، به ديگران پشت كند. وقتي مردم آگاه شوند كه هر يك از ما نقشي منحصر به فرد ، در كائنات داريم و بر طبق نظام هستي عمل مي كنيم، بهتر مي توانند حواس خود را جمع كند كه در نهايت تا بتوانند جزو بهترين ها باشند.

  اگر تك تك ما بر نقش و سهم مخصوص به خودمان تمركز كنيم و به آن بپردازيم، هر قدر هم جزيي و پيش پا افتاده، احتمال ايجاد صلح و ارامش براي فرزنداننمان واقعيت پيدا مي كند.


  سيستم طيفي هاله اي به مردم امكان مي دهد استعدادهاي دروني و ذاتي خود را بشناسند و آن را دسته بندي و درك كنند. وقتي مردم انرژي هاي شان را به مسير رودخانه روح و روان سوق دهند، مي توانند فرصت هايي را شناسايي كنند كه منحصر به خود آنان است. اين توانايي باعث مي شود فرد از روي اعتماد به نفس و آرامش و اطمينان خاطر عمل كند. بنابر اين همه انسان ها از طريق اعمال مهارت هاي روحيشان ، فرصت هاي خود با براي يافتن كارهاي رضايت بخش و سود مند، توأم با عشق و علاقه و ارتباط هاي حمايت شده به حد اكثر برسانند. وقتي مردم با توسل به هاله خود كاركنند، به خود موهبتي از صلح و آرامش اعطا مي كنند كه از طريق احساس كاميابي شخصي اوج مي گيرد.


  [color=blue]

 4. #4
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني


  هاله  هاله ابري است تخم مرغي شكل و درخشنده از انرژي الكترو مغناطيسي كه دور تا دور بدن انسان را فرا گرفته و از هر طرف در حدود صدو هشتاد سانتي متر گسترش يافته است. هاله از نوارهايي متراكم با لايه هاي نوري رنگي تشكيل شده است كه به شكل طرح هايي متفاوت به دور جسم حركت مي كند. رنگ مهمترين جنبه هاله است. درطيف رنگي هاله ، هر رنگي ممكن است از لحاظ تيرگي و روشني تغيير كند. هر چه با ذات و درون و مهارت هاي خود بيشتر در تماس باشنم، رنگهاي هاله ما درخشانده تر است. رنگ هاي هاله افرادي كه افت روحي دارند يا از زندگي نااميدند، محوترو كم رنگ تر است.كسي كه از لحاظ جسماني و ذهني و روحي در موقعيتي خوب به سر مي برد، رنگ هايهاله اش شفاف تر و درخشنده تر است. افسردگي و عصبانيت واحساس ترحم به خود باعث مي شود رنگ هاله كدر شود. هاله چند بعدي است و علاوه بر ملكولهاي رنگي نوري، دراراي اندازه هم هست. هاله عده اي از مردم بزرگ و پر از اطلاعات است، در حالي كه هاله عده اي ديگر نازك و كم حجم و حاكي از اين است كه از لحاظ روحي و جسمي و معنوي تعريفي ندارند. شكل هاله نشان دهنده سلامت كامل و سعادت فرد است. هاله ، بافت هاله ، ناشي از طرز قرار گرفتن ذرات نور است. نقاطي از جسم را كه تحت فشار عصبيي است، نشان مي دهد. بافت هاله ناشي از طرز قرار گرفتن ذرات نور است.

  هاله متراكم نشان دهنده توانايي فرد در جستجو براين به دست آوردن اطلاعات به منظور حل مشكلات دروني است. همچنين هاله طرح هايي در خود دارد كه از طريق مسيري مشخص مي شود كه مولكولهاي نوري در آن جريان دارد. اين طرح نشان دهنده طرز برخورد فرد با زندگي است. طرحي فعال در هاله حاكي از آن است كه فرد زندگي سالم و سازنده اي دارد.

  هاله داراي صداست و وزوزي از خود ساطع مي كند.اين شش بخش با يكديگر تلفيق مي شوند و زباني نمادين را مي سازد كه به هنگام رمز گشايي، اساس سيستم طيفي شخصيتي را فراهم مي آورد.

 5. #5
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني


  ارتعاشات طبيعي و موزوني، طرح كلي و منحصر به فرد زندگي هر كسي است. به واسطه الگوهاي رنگ و انرژي هاله ايجاد مي شوند. هاله تجلي گاه احساسات و ارزشها و نمونه هاي رفتاري و خصوصياتي همچون كمال و همدردي و وفاداري فرد است. وقتي پيچيدگي هاله را درك كنيم، انگار پيچيدگي طبيعت و سرشت خود را درك كرده ايم. اين درك به ما فرصت مي دهد تلنگري به مخزن اقتدار شخصي و استقلال و معنويت خود بزنيم. هر قدر بيشتر جنبه هاي خود را بشناسيم،بهتر مي توانيم از خصوصيات فردي خود در تصميم گيري هاي زندگي مان استفاده كنيم.

  پنجاه سال است كه از هنر و دانش كرليان براي مطالعه و بررسي حوزه هاي انرژي فركانس بالا كه به هاله معروف است، استفاده مي شود. هدف از اينكار، اثبات پديده اانرژي الكترو مغناطيسي بوده است كه از تمام موجودات زنده ساطع مي شود.

  عكسبرداريهاي و تحقيقات نشان مي دهد كه چطور هاله به شكل درخششي آبي رنگ و شعله مانند كه از جسم انسان ساطع مي شود، نمود پيدا ميكند. وقتي فرد عصباني مي شود، جرقه هاي قرمز رنگ از اين نور آبي بيرون مي زند و هنگام تبادل عشق و محبت ميان دو نفر، هاله آنان گسترده مي شود و رنگش تغيير مي كند، دو هاله باز مي شود و يكديگر را در بر مي گيرد و هاله بيضي شكلي تشكيل مي دهد.

  عكس هايي كه كرليان انداخته است، وجود هاله را ثابت نمي كند، بلكه صرفا" گواهي است بر اينكه چيزي بزرگتر از شكل فيزيكي هر جسمي وجود دارد. همچنين عكسهاي كرليان هاله را دقيقا آن طوري كه نوسنده اين مدعا ميبيند، نشان نمي دهد. در اين تصاوير ، هاله صرفا" به صورت نوري دو بعدي است كه از اطراف جسم ساطع مي شود. هاله يي كه نويسنده مطرح ميكند، به صورت ابري بيضي شكل شبيه تخم مرغ و سه بعدي است كه سرشار از نور و رنگ و تحرك است.


  براي توضيح پيرامون اين مسأله كه چطور عده يي ميتوانند هاله را ببينند، حوزهيي جديد در زمينه روانشناسي اعصاب تشكيل شده است .بعضي معتقدند كه مغز قادر است كارهايي خارج از حد متصور ما انجام دهد. اما ما هنوز به آن حد از علم و فن آوري دست نيافته ايم كه بتوانيم اين مساله را درك كنيم. به هر حال اطلاعات ما در مورد نيمكره چپ و نيمكره راست مغز و همچنين تأثيرات جسماني دعا و مراقبه بيشتر شده است. اين آگاهي تازه همراه با پيشرفت فن آوري، به ما اجازه مي دهد واقعيات نامرئي را ثبت و از آن ها عكسبرداري كنيم ، كه خود را به اثبات وجود هاله نزديگ تر مي كند.  [color=blue

 6. #6
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني  هاله از تعداد زيادي نوار رنگي سه لايه اي تشكيل شده است. هر رنگ مفهومي متفاوت و جدا گانه دارد و هر يك از لايه ها مسائل مختلف زندگي را به تصوير مي كشد. در اين جا نوارهايي رامورد بررسي قرار مي دهد كه به جسم نزديك ترند، لايه هايي كه از بدو تولد همراه شما بوده و محتوي ساختار ژنتيكي نيروي حيات شماست و تا آخر عمر تان هيچ تغييري نمي كند.


  هاله نمونه گرافيكي روح و روان بشر است. البته خود روان نيست، بلكه شاخص روح و روان ، و به منزله علامتي خارجي است كه ذات روحي و معنوي فرد را مشخص مي كند، و بسيار زيباست، كه خود گواهي بر جلال و حبروت روح و روان انسان است.  نوارهاي شخصيتي دائمي هستند و رنگ آن فقط زماني تغييير ميكند كه در زندگي فرد تغيييري بنيادين ايجاد شود، مانند بحران هاي شديد زندگي، از جمله ضربه هاي روحي يا جسمي شديد، كه در موردضربه هاي جسماني مي توان به تجربه مرگ تقريبي اشاره كرد.


  در اينجا نويسنده مطرح ميكند كه وقتي كه من به افراد نگاه مي كنم، بلافاصله نور رنگي دور آنان را مي بينم، گويي با قلم مو ابري رنگين به دور آن كشيده اند، درست مثل نورهايي كه روي صحنه در اطراف هنرپيشه ها مي اندازند، و اين نور رنگي ابر مانند بسيار واضح است.منظور از ديدن هاله اين است كه شغاههاي نور را ميبينم نه زمينه رنگ شبيه رنگي كه براي ديوار و و لباس استفاده مي شود. اساس تئوري رنگ صرفا بر اين اصل استوار است كه رنگ به خودي خود نور است. وقتي نور سفيد را از منشور عبور دهيم، طيفي رنگي از تمام رنگ هاي خالص به چشم مي رسد. چرخه رنگ كه با طيف رنگي نور خالص ارتباط دارد، شامل سه رنگ اصلي:

  آبي_
  بنفش

  نارنجي _ قرمز


  سبز


  است. و چرخه رنگي رنگ مايه ها شامل سه رنگ اصلي:

  قرمز

  زرد

  آبي

  است. تفاوت بين طيف نوري و طيف رنگي ، همان تفاوت بين رنگين كماني است كه در آسمان مي بينيم و رنگين كماني كه روي كاغذ نقاشي ميشود.

  سه رنگ اصلي در هاله شما، يا به عبارتي رنگ شخصيتي شما، روش رفتاري و شخصيت شمارا مشخص مي كند. وقتي شما از رنگ هاله خود آگاه شويد، مي توانيد موقعيتهايي را برگزينيد يا اقدامي كنيد كه به نفع شماست و با تمايل ذاتي تان هماهنگي دارد. همچنين ذهن و سيستم عصبي تان به گونه اي مفيد كار مي كند و بيشترين لذت را برايتان فراهم مي آورد، هر رنگي در سيستم طيفي شخصيتي،همراه با تواناييها و مهارتهاي موجود در آن ، مقام و موقعيت خود را داراست.

  [color=blue]

 7. #7
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني


  روانشناسي هاله  اين سيستم ارائه كننده نامي تشكيلاتي است كه خصوصيات فردي را شرح مي دهد، كه منجر به بصيرت و شناخت فرد ( نفس )مي شود. آشنايي با چهارده رنگ سيستم طيف شخصيتي به ما امكان مي دهد براي درك پيچيدگيهاي راههاي متفاوت هستي، شالوده اي بنا كنم . اين سيستم به ما كمك مي كند در عين حال كه ياد مي گيريم با مهارت هاي ويژه و تواناييهاي ديگران كار كنيم، تواناييهاي منحصر به فرد خود را نيز تحسين كنيم.

  اين سيستم طوري طراحي شده است كه مارا به سوي دركي واضح تر از سلامت و سعادت شخصيت رهنمون مي كند، و طرح هاي اطلاعاتي درون هاله حاكي از سيستمي است كه هدفش شكوفايي فردي است.


  هاله انعكاس طرح هاي اجتماعي و والديني نيست، يعني هاله آرزوهاي پدر و مادر را در مورد آينده فرزندانشان منعكس نمي كنند، بلكه بيان كننده مهارت ها و استعداد ها و گرايش هايي است كه بچه با آن متولد مي شود. هاله نيروهاي بلالقوه موجود در روح و روان را به تصوير مي كشد. در بيشتر موارد پدران و مادران سعي مي كنند اميدهاي بر باد رفته خود را روي فرزندانشان پياده كنند وبه دنبال فعاليتها و علايقي بروند كه از ذاتشان بيرون مي تراود. نظامهاي آموزشي و پرورشي و تربيتي و رسانه هاي گروهي در ممالك استعماري سعي در يك دست كردن مردم دارند. در نتيجه مردم چنين كشورهايي فراموش ميكنند كه كيستند. عده اي از مردم تشخيص مي دهند كه ذاتا" افرادي دانا و خوشحال و سود بخش هستند، ولي چون در محيطي بسر مي برند كه از روند منطقي و تفكر خطي حمايت مي كنند ، ناچارند به اين انظباط تن دهند. وفردي كه مشكلاترا يا دستنوشته اي و طرز تفكر خطي حل مي كند، در محيط كار ، عصبي و فرسوده مي شود، كه عدم اعتماد به نفس و احساس عزت نفس ضعيف به دنبال دارد.
  .

  @};-

 8. #8
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : طيف هاي رنگي انساني


  روانشناسي هاله

  ادامه


  با درك قدرت استعدادهاي هر فرد كه در سيستم هاله اي او موجود است، مي توان از طريق شكوفا كردن مهارت ها و قابليتهاي منحصر به فرد كودك، از اين مشكل اجتناب كرد.  همه ما داراي خصلت هاي ويژه و عادت هاو الگوهايي هستيم كه در ارتباط با رنگ شخصيتي ما منحصر به فرد است. در واقع ، هاله به منزله شماره رمزي است كه تعيين مي كند چطور با مسائل عمده زندگي مقابله و پيكار كنيم.

  همه ما داراي نقاط قوت و ضعف هستيم. به تنها چيزي كه احتياج داريم، اين است كه " خود برتر " مان را بشناسيم ، نه اينكه حسرت قدرت يا توانايي هاي بالقوه ساير مردم را بخوريم. هاله خصوصيات صحت بخش مارا در بر مي گيرد و فرديت مارا تأييد مي كند. هاله مي تواند وسيله اي باشد تا بهتر بتوانيم ذاتپيچيده خود را بشناسيم.با در نظر داشتن اين مطالب مي توانيم در مورد خودمان به بصيرت برسيم.اين يك دوره آموزشي كوتاه مدت در مورد روان درماني يا نسخه يي براي دست يابي به سلامت و شكوفايي نيست. آخرين كلام نيز در مورد هاله يا انواع شخصيت نيست. صرفا گزارشي است از يك سري مشاهدات.

  اين سيستمي است كه بر نكات مثبت تأكيد مي كند و در عين حال روي رفتاري كه بر خلاف سلامت ذهني است، انگشت مي گذارد. سيستمي عملي و منطقي است و كاربرد آن بستگي به نوع فرهنگ و اقتصاد يا تفاوت هاي تعليم و تربيتي ندارد.

  مهم ترين مسأله در زندگي هر فردارتباط او با نفس خودش، خلوت گاه دروني و روحي، و قلبش است. دنيا پر از روشها و عقايدي است كه باعث مي شود ما در ارتباط با رفتارها و ارزشهايي كه بر كردارها و تصميم گيري هايمان تأثير مي گذارد، به بصيرت و ديدگاهي تازه برسيم. اين روند هاي متفاوت به فرد فرصت مي دهد از طرق مختلف ايناعمال و شخصيت را جفت و جور كند و مثلا بگويد :" من اينم"، يا " من اين نيستم".

  هدف از رشد دستيابي به تمامي چيزهايي اصيل و واقعي در مورد ضمير فردي است. اطلاعاتي كه به صورت رمز در هاله فرد وجود دارد، ميان بري براي رسيدن به اين روند است. سيستم طيف شخصيتي وسيله اي براي درك و شناخت بهتر خود به دست فرد مي دهد.

  هاله ساختاري بصري و نمادين است كه اطلاعاتي فراوان در مورد ما به دست مي دهد و در حكم چارچوبي براي درك ارتباطات، شغل، معنويت، نقش رهبري و روند جسماني و ذهني ما است. علاوه بر اين، وسيله اي است براي كسب آگاهي و بصيرت كه باعث مي شود تغييراتي مثبت و زير بنايي در زندگي بدهد. كليدي است براي شراكت با ضمير. وقتي در مسيري قرار مي گيريم كه براي ضميرمان واقعي است و هر عملي را هماهنگ با درونمان انجام مي دهيم زندگي برايمان مهيج و دنيا مكاني دوستانه مي شود.


  اولين قدم براي شراكت با ضمير خودمان ، اين است كه ما نيز همچون خدا خلق كنيم، كارگزار ايجاد دگر گوني در آينده باشيم و با شور و شوق زندگي كنيم.
  [color=blue]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •