نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: نيروي كنداليني

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  نيروي كنداليني

  كلمه كنداليني از (كندالا) به معناي حلقه مشتق شده است. در يوگا چنين اعتقاد است كه نيروي كنداليني به صورت يك مار چنبره زده در مركز (مولادهارا چاكرا) قرار دارد. اين مار سمبلي از انرژيهاي مخفي و پنهان شخص مي باشد. نيروي كنداليني در پايين ترين قسمت ستون فقرات در انتها و گودي سوشومنا بين مقعد و اندام تناسلي قرار دارد.

  تمرينات (پرانايام ) پس از پاكسازي كامل بدن ، ناديها و فكر همراه با آسانا مودرا و باندها ، جاپا و مدي تيشن در (مولادهارا چاكرا) ، انرژي توليد كرده كه در نتيجه آن ، كنداليني بيدار شده و در طول سوشومنا حركت صعودي خويش را آغاز مي كند. در اين مرحله است كه فرد به آگاهي هاي مختلف و شعف روحاني مي رسد و آنها را تجربه مي كند.

  انرژيي كه از طريق كانال (آيدا) و (پينگالا) و (سوشومنا) ميگذرد (بيندو) ناميده مي شود . تمرينات و انضباطهاي يوگايي ، نيروي كنداليني را به طرف بالا راهنمايي مي كند. هنگامي كه كنداليني بيدار شده و به حركت افتد ، آيدا و پينگالا نيز با فعال شدن سوشومنا از كار افتاده و به درون سوشومنا رفته و يكي مي شوند .

  به وسيله نظم و هماهنگي يوگايي ، تمرينات تمركز و مدي تيشن و به لطف خداوند نيروي كنداليني در درون فرد بيدار شده و او را از همه ناپاكيها ، خواسته ها ، خشم و طمع و شهوت ، حماقت و غرور و حسادت و ... پاك مي كند.

  نيروي كنداليني پس از بيدار شدن و حركت كردن از طريق سوشومنا همراه با فكر و پرانا در درون هر چاكرا نفوذ كرده و آن را تغذيه و بيدار مي كند و سرانجام در ساهسرار چاكرا به روح متعال مي پيوندد. در اين مرحله فرد به بالاترين مرحله جدا شدن از حصار زمان و مكان و ماده و جدايي فكر از بدن رسيده و روح رها ميگردد.

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : نيروي كنداليني

  كندالينی قدرت اميال پاك هر انسان است ،همانند فنری ميباشد كه سه دور و نيم به دور خويش پيچيده است.

  بطور غير فعال و نهفته در انتهای ستون فقرات و مابين استخوان مثلث شكلی بنام اُ ساكرُم( استخوان مقدس ) قرار گرفته است .  استخوان مقدس از کنار (اُ ساكرُم)


  نماد کندالینی


  استخوان مقدس از روبرو(اُ ساكرُم)  زمانی كه اين نيرو در وجود ما ارشاد ميشود ، در كانال مركزی ( سوشومنا ) شروع به حركت ميكند و بعد از عبور از شش چاكرا وارد مخچه و قسمت تحتانی مخ یعنی منطقه لينبيك شده و بدين ترتيب مغز را روشن مينمايد و از ( براهماراندها را) یعنی از ملاج سر به بيرون فوران ميكند و اين عمل باعث برقراري ارتباط بين نيروی فردی با نيروی كائنات يا همان نيروئيكه بشر را از نیستی به هستی آفريده است، ميشود.

  " ما اين ارتباط را تحقق نفس يا خود پردازی ميناميم"

  نشانه و اثر اين اتحاد كه ما بين ما و خالق ما برقرار شده است بصورت" نسيمی خنك" در كف دستها ، صورت ، پاها و همچنين ديگر اعضای بدنمان احساس ميكنيم .

  ما امروزه ميدانيم كه هزاران نفر كه طالب حقيقت بوده اند ، بيداري كنداليني را عملا تجربه نموده اند و هم اكنون بيش از ۶۵ كشور دنيا با صلح دروني آشنايي دارند و با بيداري كنداليني به نيروي بيكران كائنات پيوند خورده اند .  نمای حرکت کندالینی  بيداري كنداليني يك امر كاملا طبيعي مانند نفس كشيدن ، ديدن يا شنيدن است . بيدار شدن اين نيرو در بدن انسان توليد هيچ گونه مشكل يا ناراحتي نخواهد كرد.

  ما اثرات سودبخش و مفيدي را كه بعد از بيداري اين نيرو احساس ميكنيم نميتوانيم به صورت عبارت بيان كنيم ، ولي ما سعي ميكنيم بعضي از خصوصياتي را كه بعد از فعال شدن اين نيروي بيكران در بدن هر شخصي رُخ ميدهد براي شما

  عزيزان شرح دهيم:

  و زماني كه كنداليني به آگنيا (مركز ششم) ميرسد ، طالب ساكت شده و احساس آرامش ميكند . براي اينكه طالب بتواند تمام حواس خود را به درون خويش جلب كند ، ميبايستي چشمانش را در حين بيداري كنداليني بسته نگاهدارد . بنابرين در اين حالت شخص در هيچ گونه از حالات هيپنوتيزم يا از خود بي خود شدن و مستي و.... قرار ندارد و طالب كاملا آگاه به پيرامون خويش ميباشد.

  در اين حالت طالب بسيار آرام است و توجهش مدام بوسيله افكار مختلف دنيوي پريشان نمي شود . اين حالت بدون هيچ گونه فشار يا عمليات فيزيكي يا تمرينات روحي انجام نميگيرد . يكي از علائم بيداري كنداليني در بدن اين است كه وقتي اين انرژي به ملاج سر مي رسد يك نسيم خنك را پديدار مي سازد ، اين امر در مفهوم خودش يك پيشرفت غيره قابل پيشبيني از هوشياري و ذهن انسان است.

  اگر در مسير حركت كنداليني به ملاج سر يكي از چاكراها بنا به دلايلي مسدود يا گرفته شده باشد ، در هنگام عبور از آن چاكرا نيرو متوقف ميشود و نميتواند به چاكراي بعدي صعود نمايد . در اين هنگام ما ميتوانيم ضربات كنداليني را به حالت گرما يا سوزشي كه در حوالي آن چاكرا ايجاد ميشود توسط دستها و همچنين گوشي طبي احساس نماييم.

  و از شدت گرما و سرمائيكه كه بر روي دستها احساس مينماييم مي توان وضعيت چاكراها را در خود و يا بر روي شخص ثالثي كاملا معين نماييم.

  بدين طريق است كه نادي ها ( كانالها ) و چاكراها ، شروع به ابراز وجود مي نمايند و آنچه كه تا به امروز يك فرضيه تلقي مي شد بعنوان بخشي از تجربه روزمره شخص محسوب مي شود.

  بدين ترتيب است كه ما توسط اين روش توانسته ايم ظرف اندك مدتي به آن مرحله از رشد و خودآگاهي برسيم كه بتوانيم حالات خود و ديگران را از طريق انگشتانمان احساس كنيم.

  همانطور كه كنداليني از طريق آگنيا ( چاكراي ششم ) به سمت بالا حركت ميكند ، باعث خنك شدن سيستم ظريف بدن و همچنين مايع درون نخاع ميشود.

  اين موضوع باعث از بين رفتن و تهي شدن دو بادكنك سمت چپ و سمت راست آگنيا ( اگو و سوپراگو ) مي شود.

  به مجرد چنين اتفاقي ، كنداليني قادر است كه خود را به قله سوشومنا يعني چاكراي ساهاسرارا برساند.

  در اين لحظه مي گوييم كه ما با نيروي بيكران كائنات اتحاد پيدا كرده ايم و صلح دروني به معناي واقعي انجام گرفته است.

  اگر كسي از طريق دانش صلح دروني و بيداري كنداليني بياموزد كه چگونه چاكرا ها را تغزيه نمايد ، مي تواند چاكرا هاي خسته و ضعيف خود را فعال نمايد.

  همانطور يكه در بالا توضيح داده شده ، بيداري كنداليني هر انسان را قادر مي سازد تا تشعشعات چاكراهاي خود و ديگران را احساس نماييد ، احساسي كه مويد تغييرات كيفي از آگاهي انسان است كه در سيستم مركزي عصبي بروز مي كند.

  لذا اين خلاصه اي از پروسه تكاملي هستي ماست كه بوسيله نيروهاي زنده طبيعت باور مي شود.

  حال ما مي توانيم نتيجه بگيريم كه ما قادر خواهيم بود تا سيستم عصبي خود را كنترل نمائيم و از انرژيهاي سيستم پاراسمپاتيك بهره برداري نمائيم.

  نكته قابل توجه:
  هر كسي قادر بحركت دادن انرزي كنداليني در افراد نيست. مگر آن كه شخص, خود به خود آگاهي كامل و صلح دروني رسيده باشد و نيروهاي کاينات در او ارشاد شده باشند .از شما خواهشمنديم كه, از انجام هر گونه آ زمايشات غير مجاز با نيروی كنداليني بپرهيزيد.

  ونکته دیگر اینکه کندالینی یک انرژی زنده در بدن ما می باشد و بیداری و احیای آن امریست بسیار طبیعی و هیجکس از طالبان صلح درونی حق هیجگونه دریافت وجه مادی وهیچگونه دادستدی مالی مجاز نمی باشند و بیداری کندالینی به صورت رایگان در اختیار مردم جهان قرار می گیرد.
  منبع: صلح دروني

 3. #3
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : نيروي كنداليني

  کتاب کندالینی یوگا دقیقا مربوط به همین انرژی است به نطر من کتاب با ارزشی است

  چندتا از روشهای ببداری این انرژی رو میگم:روزی دوساعت تمربن پرانایام وتمرین مدیتیشن تی ام در دراز مدت باعت بیداری میشه دوستان اگر مایل به بیداری این تیرو هستید باید مسبر زندگی خود را تغییر دهید در غی ر این صورت به صلاح نیست

  در طول زمان بشر از حقيقت ذاتي خود دور شده و ناتوان و ضعيف گشته است.
  روح انسان داراي انرژي و قدرتي ذاتي است كه در عموم انسان‏ها به صورت خفته و راكد وجود دارد. اين نيرو در ميان فرهنگ‏هاي مختلف شناخته شده است و به اسامي گوناگوني چون پرانا، چي، مانا، كنداليني، روح‏القدس و... از آن نام برده مي‏شود. در علوم و مكاتب باطني، روش‏هاي متعددي جهت بيدار و آزاد سازي اين نيروي خفته ابداع شده است.
  رشد معنوي و اتفاقات شگفت‏انگيز در زندگي روحي و تحقق خواسته‏ها حتي موفقيت در زندگي ظاهري، با بيداري انرژي خلاق روح يا كنداليني ارتباط دارد.
  در شرق اعتقاد براين است كه نيروي خفته كنداليني در مركز اولين چاكرا(مولاداهارا) كه مركز آگاهي و غرايز حيواني و پايين‏ترين چاكراست، مستقر مي‏باشد. بيدار شدن كنداليني، به معني صعود از اين چاكرا و رسيدن به بالاترين چاكرا، مكاني در تاج سر و مركز آگاهي برتر (ساهاسرارا) است. در حقيقت هر شكلي از زندگي و حيات باطني كه به نام‏هاي فنافي ا... سامادهي، موكشا، اتحاد، كاواليا و... شناخته شده‏اند، بيدار شدن كنداليني است.
  وقتي كنداليني بيدار مي‏شود جسم فيزيكي تغييرات بسياري را كه عمدتاً مثبت هستند تجربه مي‏كند. با بيداري نيروي حياتي تمام سلول‏هاي بدن شارژ مي‏شوند و جرياني از تجديد حيات آغاز مي‏گردد. صدا، احساس‏ها (حتي احساس به بدن) و هورمون‏هاي پنهاني تغيير مي‏يابند. در حقيقت تظاهرات سلولي در بدن و ذهن، بالاتر از سطح معمول، در سطح عالي‏تر رخ مي‏دهند.

  بيداري جزئي و كلي

  در علوم باطني مغز را به شش بخش و تجلياتش را هم تقريباً به شش حوزه دسته‏بندي مي‏كنند1 و قسمت‏هاي مختلف آن را با چاكراها مرتبط مي‏دانند. بر حسب درجات بيداري چاكراها، قسمت‏هاي خاموش مغز روشن مي‏شود و اين خود نيز باعث فعال شدن نيروهاي روحي و رواني مي‏گردد. همان طوري كه براي روشن نمودن يك لامپ الكتريكي، آن را به وسيله كليدي كه بر روي ديوار نصب شده است، روشن مي‏كنيم، براي روشن كردن چراغ مغز نيز اقدام ديگري مقدور نيست بلكه نياز به كليد است. كليد روشن كردن قسمت‏هاي مختلف مغز در چاكراها قرار دارد. گاه در كسي بيداري به ميزاني رخ مي‏دهد كه شخص مي‏تواند روشن‏بين يا تله‏پات باشد اما گاه بيداري به حدي است كه يك نوازنده و يا يك نويسنده نابغه بشود.
  نابغه كسي است كه يك يا تعداد بيشتري از سطوح مغزش بيدار شده باشد. نبوغ داراي انواع و مراحل متفاوت است؛ به طور مثال گاه كودكي از لحاظ هوش استثنايي مي‏شود، ديگري شاعراست و به او الهام مي‏گردد، نوجواني هم موسيقيدان يا مخترع و يا مكتشف مي‏شود.
  در مغز نوابغ، بيداري به صورت جزئي رخ داده است. كساني كه ذهن آنها با تبلور نور، حركت كرده، بيدار شده و به روشنايي نبوغ رسيده باشد، دريافته‏اند آنچه كه در آنها متبلور شده كل آگاهي نيست و بيداري كلي مغز هنوز حاصل نشده است.
  موقعي كه كل مغز بيدار مي‏شود و روشنايي حاصل مي‏گردد، فرد تجسم ‏الهي و خدايي كوچك مي‏شود

 4. #4
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : نيروي كنداليني

  @};-

  کندالینی  كندالينی قدرت اميال پاك هر انسان است ،همانند فنری ميباشد كه سه دور و نيم به دور خويش پيچيده است.

  بطور غير فعال و نهفته در انتهای ستون فقرات و مابين استخوان مثلث شكلی بنام اُ ساكرُم( استخوان مقدس ) قرار گرفته است .  زمانی كه اين نيرو در وجود ما ارشاد ميشود ، در كانال مركزی ( سوشومنا ) شروع به حركت ميكند و بعد از عبور از شش چاكرا وارد مخچه و قسمت تحتانی مخ یعنی منطقه لينبيك شده و بدين ترتيب مغز را روشن مينمايد و از ( براهماراندها را) یعنی از ملاج سر به بيرون فوران ميكند و اين عمل باعث برقراري ارتباط بين نيروی فردی با نيروی كائنات يا همان نيروئيكه بشر را از نیستی به هستی آفريده است، ميشود.

  " ما اين ارتباط را تحقق نفس يا خود پردازی ميناميم"

  نشانه و اثر اين اتحاد كه ما بين ما و خالق ما برقرار شده است بصورت" نسيمی خنك" در كف دستها ، صورت ، پاها و همچنين ديگر اعضای بدنمان احساس ميكنيم .

  ما امروزه ميدانيم كه هزاران نفر كه طالب حقيقت بوده اند ، بيداري كنداليني را عملا تجربه نموده اند و هم اكنون بيش از ۶۵ كشور دنيا با صلح دروني آشنايي دارند و با بيداري كنداليني به نيروي بيكران كائنات پيوند خورده اند .  بيداري كنداليني يك امر كاملا طبيعي مانند نفس كشيدن ، ديدن يا شنيدن است . بيدار شدن اين نيرو در بدن انسان توليد هيچ گونه مشكل يا ناراحتي نخواهد كرد.

  ما اثرات سودبخش و مفيدي را كه بعد از بيداري اين نيرو احساس ميكنيم نميتوانيم به صورت عبارت بيان كنيم ، ولي ما سعي ميكنيم بعضي از خصوصياتي را كه بعد از فعال شدن اين نيروي بيكران در بدن هر شخصي رُخ ميدهد براي شما

  عزيزان شرح دهيم:

  و زماني كه كنداليني به آگنيا (مركز ششم) ميرسد ، طالب ساكت شده و احساس آرامش ميكند . براي اينكه طالب بتواند تمام حواس خود را به درون خويش جلب كند ، ميبايستي چشمانش را در حين بيداري كنداليني بسته نگاهدارد . بنابرين در اين حالت شخص در هيچ گونه از حالات هيپنوتيزم يا از خود بي خود شدن و مستي و.... قرار ندارد و طالب كاملا آگاه به پيرامون خويش ميباشد.

  در اين حالت طالب بسيار آرام است و توجهش مدام بوسيله افكار مختلف دنيوي پريشان نمي شود . اين حالت بدون هيچ گونه فشار يا عمليات فيزيكي يا تمرينات روحي انجام نميگيرد . يكي از علائم بيداري كنداليني در بدن اين است كه وقتي اين انرژي به ملاج سر مي رسد يك نسيم خنك را پديدار مي سازد ، اين امر در مفهوم خودش يك پيشرفت غيره قابل پيشبيني از هوشياري و ذهن انسان است.

  اگر در مسير حركت كنداليني به ملاج سر يكي از چاكراها بنا به دلايلي مسدود يا گرفته شده باشد ، در هنگام عبور از آن چاكرا نيرو متوقف ميشود و نميتواند به چاكراي بعدي صعود نمايد . در اين هنگام ما ميتوانيم ضربات كنداليني را به حالت گرما يا سوزشي كه در حوالي آن چاكرا ايجاد ميشود توسط دستها و همچنين گوشي طبي احساس نماييم.

  و از شدت گرما و سرمائيكه كه بر روي دستها احساس مينماييم مي توان وضعيت چاكراها را در خود و يا بر روي شخص ثالثي كاملا معين نماييم.

  بدين طريق است كه نادي ها ( كانالها ) و چاكراها ، شروع به ابراز وجود مي نمايند و آنچه كه تا به امروز يك فرضيه تلقي مي شد بعنوان بخشي از تجربه روزمره شخص محسوب مي شود.

  بدين ترتيب است كه ما توسط اين روش توانسته ايم ظرف اندك مدتي به آن مرحله از رشد و خودآگاهي برسيم كه بتوانيم حالات خود و ديگران را از طريق انگشتانمان احساس كنيم.

  همانطور كه كنداليني از طريق آگنيا ( چاكراي ششم ) به سمت بالا حركت ميكند ، باعث خنك شدن سيستم ظريف بدن و همچنين مايع درون نخاع ميشود.

  اين موضوع باعث از بين رفتن و تهي شدن دو بادكنك سمت چپ و سمت راست آگنيا ( اگو و سوپراگو ) مي شود.

  به مجرد چنين اتفاقي ، كنداليني قادر است كه خود را به قله سوشومنا يعني چاكراي ساهاسرارا برساند.

  در اين لحظه مي گوييم كه ما با نيروي بيكران كائنات اتحاد پيدا كرده ايم و صلح دروني به معناي واقعي انجام گرفته است.

  اگر كسي از طريق دانش صلح دروني و بيداري كنداليني بياموزد كه چگونه چاكرا ها را تغزيه نمايد ، مي تواند چاكرا هاي خسته و ضعيف خود را فعال نمايد.

  همانطور يكه در بالا توضيح داده شده ، بيداري كنداليني هر انسان را قادر مي سازد تا تشعشعات چاكراهاي خود و ديگران را احساس نماييد ، احساسي كه مويد تغييرات كيفي از آگاهي انسان است كه در سيستم مركزي عصبي بروز مي كند.

  لذا اين خلاصه اي از پروسه تكاملي هستي ماست كه بوسيله نيروهاي زنده طبيعت باور مي شود.

  حال ما مي توانيم نتيجه بگيريم كه ما قادر خواهيم بود تا سيستم عصبي خود را كنترل نمائيم و از انرژيهاي سيستم پاراسمپاتيك بهره برداري نمائيم.  نكته قابل توجه: @};-


  هر كسي قادر بحركت دادن انرزي كنداليني در افراد نيست. مگر آن كه شخص, خود به خود آگاهي كامل و صلح دروني رسيده باشد و نيروهاي کاينات در او ارشاد شده باشند .از شما خواهشمنديم كه, از انجام هر گونه آ زمايشات غير مجاز با نيروی كنداليني بپرهيزيد.

  ونکته دیگر اینکه کندالینی یک انرژی زنده در بدن ما می باشد و بیداری و احیای آن امریست بسیار طبیعی و هیجکس از طالبان صلح درونی حق هیجگونه دریافت وجه مادی وهیچگونه دادستدی مالی مجاز نمی باشند و بیداری کندالینی به صورت رایگان در اختیار مردم جهان قرار می گیرد.  منبع: صلح دروني @};-

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اردوي تيم ملي تكواندوي بانوان برقرار است
  توسط HRG در انجمن بایگانی اخبار ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۱ مرداد ۹۰, ۱۶:۳۸
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷, ۲۲:۱۳
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷, ۰۰:۲۷
 4. كتاب: مثنوي معنوي و ديوان شمس بصورت PDF
  توسط hamid192 در انجمن داستان وادبیاتstory& Literature
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۰ آذر ۸۷, ۲۱:۰۵
 5. نخستين بانوي دريانورد و فرمانده نيروي دريايي هخامنشيا�
  توسط HAMIDREZA در انجمن تاریخ ایران باستان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۰۳ فروردین ۸۷, ۱۱:۲۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •