نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: درک و تفسیر هاله

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  درک و تفسیر هاله

  قسمت اول

  هاله، ميداني از انرژي است ( انرژي الكترومغناطيسي و ساير انرژيهاي عاليتر ) كه همهي موجودات زنده را احاطه كرده است، و به عقيدهي بعضي در اطراف همهي ذرات اتمي و موجودات زنده و غير زنده وجود دارد. براي اطلاع افراد شكاك يا علمگرا بايد گفت كه ما خوش شانسيم كه در زماني زندگي مي‎كنيم كه جديدترين تكنولوژي، ما را قادر به مشاهده و اندازه گيري اين ميدانهاي انرژي مي‎سازد. تكنولوژي ما آنچه را كه عرفا براي قرنها تعليم مي‎دادهاند اثبات مي‎كند. ما ميتوانيم هالهي انسانها را از طريق بينايي يا به روشهاي ديگر درك و تفسير كنيم.

  هالههاي ما همواره در حال تعامل با يكديگر و محيط اطراف هستند. هر چه اين تعامل طولانيتر يا كاملتر باشد، تأثير آن بر هالهها بيشتر خواهد بود. به همين علت هالههاي اعضاي خانواده، دوستان قديمي و زوجهاي چندين ساله بسيار مشابه به نظر مي‎رسد.

  انرژي باقيمانده از تعاملهاي هالهاي بر اشياء و مكانها نيز تأثير مي‎كند و اين تأثير بر آنها نقش مي‎بندد. مثلاً توجه كنيد كه خانه‎هاي مختلف چه احساسات متفاوتي را در ما بر مي‎انگيزند. هر خانهاي بسته به اينكه چه كساني در آن زندگي مي‎كنند، هالهاي مخصوص به خود دارد، و در هر خانه هر اتاقي بسته به اينكه چه كسي در آن زندگي مي‎كند و مي‎خوابد، احساس منحصر به فرد دارد. خانه‎اي كه بيشتر وقتها خالي از سكنه است، خالي‎تر از خانه‎اي كه سرشار از زندگي روزانه است به نظر مي‎رسد، حتي اگر در حال حاضر در خانه دوم هيچ كس نباشد. چنين خانهاي را با اتاق يك هتل مقايسه كنيد.

  چنين اتاقي به طور مداوم تحت تأثير تعامل متغير و سطحي انرژيهاي متعدد و متفاوت است. ما باقي ماندهي انرژي خود را در همهي مكانها به جا مي‎گذاريم. چيزهايي كه ما با آنها تعامل بيشتر يا عميقتري داريم ( مانند لباسها، جواهرات، ماشين، تخت خواب، صندلي مورد علاقه، حيوان خانگي، يا اشياء مورد علاقه ) بيشتر و عميقتر تحت تأثير انرژيهاي ما قرار مي‎گيرند و اين تأثير بر آنها عميقتر نقش مي‎بندد. آنچه افراد در هنگام انجام سايكومتري (رواننگري و روانسنجي اشياء) تفسير مي‎كنند، همين انرژي باقيمانده است. همچنين انرژي باقيمانده از حوادث بسيار سخت و دلخراش است كه باعث مي‎شود مكاني حالت “ روح زده ” پيدا كند، كه نوعي پارگي در ساختار زمان و مكان، يا دريچهاي به گذشته است.

  ما نوعي آگاهي قبلي نسبت به هاله‎هاي ديگران داريم، اگرچه بيشتر اين آگاهي در سطح ناخودآگاه شكل مي‎گيرد. ما بر اثر مجاورت با بعضي افراد دچار احساس تخليه و فقدان انرژي مي‎شويم، در حالي كه بعضي ديگر به ما انرژي مي‎دهند. ما با بعضي افراد احساس سازگاري و هماهنگي مي‎كنيم، در حالي كه با بعضي ديگر احساس ناسازگاري داريم. هرگاه نوسان انرژي شخصي با ما مشابه يا يكسان باشد، نسبت به او احساس جاذبه مي‎كنيم، اما با كسي كه روي طول موجي كاملاً متفاوت است، راحت نيستيم. زبان ما انعكاس آگاهي ناخودآگاه ما از تعامل انرژي نهفته در پس اين تجربهها است.

  وقتي احساس مي‎كنيم كه كسي به ما نگاه مي‎كند ، در واقع از انرژي او كه با ما تعامل انجام مي‎دهد آگاه مي‎شويم. اين پديده براي يك روشنبين قابل ديدن است. يكي از اساتيد متافيزيك نقل ميكند كه: من سالها پيش هنگامي كه براي ديدن هاله‎ها شروع به تمرين كرده بودم، نمونه جالبي از اين پديده را تجربه كردم. من منتظر يكي از دوستانم بودم تا با او در يك خانهي بزرگ اشتراكي كه او با حدود يك دوجين دانشجوي ديگر در آن شريك بودند شام بخوريم. در حالي كه با آرامش در آنجا نشسته بودم و اطراف را نگاه مي‎كردم، متوجه مرد جواني شدم كه وارد اتاق ناهارخوري شد. او به دوست من نگاه كرد كه رويش به سمتي ديگر بود و بشقابش را آماده مي‎كرد. در اين هنگام من رشتهاي از انرژي به رنگ قرمز تيره را مشاهده كردم كه از شبكهي خورشيدي آن مرد خارج شد، عرض اتاق را طي كرد و ميدان انرژي دوست من را كاملاً احاطه كرد. همين كه اين رشته با هالهي او تماس پيدا كرد، او از حركت باز ايستاد، سپس برگشت و مستقيماً به مرد نگاه كرد، در حالي كه آثار رنجش در چهره‎اش ديده مي‎شد. در اين لحظه رشتهي انرژي ناپديد شد. بعداً كه من آنچه را ديده بودم به دوستم گفتم، او توضيح داد كه آن مرد كسي بود كه به شدت باعث ناراحتي او بود، زيرا همواره او را آزار ميداد. در آن هنگام بود كه من توانستم آنچه را كه شاهد بودم آگاهانه جمع بندي كنم. آن مرد در حال خيال پردازي دربارهي دوست من بود، و من اين خيال پردازي و واكنش دوستم را در سطح ناخودآگاه مشاهده كرده بودم. او به سادگي احساس كرده بود كه كسي به او نگاه مي‎كند و احساس ناراحتي كرده بود، در حالي كه علت آن را آگاهانه نمي‎دانست، تا وقتي كه برگشته، آن مرد را ديده بود.

  همچنين او نقل ميكند كه: اولين هالهاي كه مشاهده كردم، هالهي يكي از استاتيدم بود. من براي ديدن هالهها سعي نكردم، بلكه اين پديده به صورت اتفاقي برايم رخ داد. من در حالي كه خيلي خسته بودم در يك سالن كنفرانس بزرگ نشسته بودم، روبرويم چند نفر از دانشجويان ظاهراً در خوابي راحت بودند. من در حالت نيمه خسته بودم، آرام و سبكبال. همچنان كه توجهم بين درون و بيرون سرگردان بود، درخششي به رنگ زرد طلايي در اطراف سر استادم شروع به پديد آمدن كرد. هنگامي كه او به طرف جلو به سوي ميكروفون حركت ميكرد و در نور اتاق قرار مي‎گرفت، ديدن اين درخشش مشكلتر مي‎شد، اما وقتي او به طرف عقب حركت مي‎كرد و از روشنايي خارج مي‎شد درخشش باز پديدار مي‎شد. وقتي كمي تمركز بينائيم را تغيير دادم، درخشش، روشنتر، بزرگتر و واضحتر شد. شگفت زده شده بودم.

  من كه آن زمان اطلاعات چنداني دربارهي هاله نداشتم، نمي‎دانستم كه آيا آنچه مي‎ديدم هاله بود يا نه. سپس شروع به نگاه كردن به اطراف سالن كم نور كردم، و از مشاهدهي هالههاي اطراف سرهاي دانشجويان متحير شدم.

  اين تجربه را به اين دليل براي شما بازگو كردم كه بعضي از اجزاي كليدي شرايط ايدهآل براي درك هالهها را مشخص مي‎كند
  .

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : درک و تفسیر هاله

  نقل قول نوشته اصلی توسط Omid
  قسمت دوم

  اول، قبل از اينكه پا به اين ماجراجويي جديد بگذاريد، خواستههاي خود را بررسي كنيد و به ياد داشته باشيد كه همواره مسؤولانه رفتار كنيد. همزمان با پيشرفت تواناييها و مهارتهاي معنوي، كسب سطح بالايي از درستي و صداقت بسيار مهم است. هرچه ما قويتر مي‎شويم، بازتاب اعمال ما نيز چه خوب و چه بد قويتر و سريعتر مي‎شود. ما بايد همزمان با پيشرفت توانايي هايمان، تعهد و خرد بيشتري نيز كسب كنيم.

  با در نظر گرفتن اين نكته، مشخص است كه اجازه گرفتن از ديگران قبل از بررسي هالهي آنها مهم است. ( نشستن در عقب يك سالن سخنراني و تماشاي درخشش اطراف سر اشخاص يك چيز است و بررسي هالهي يك دوست براي كسب اطلاعاتي كه نمي‎خواهيم او بداند و به دنبال آن هستيم، چيز ديگر ) همچنين تحميل بررسيها يا توصيههاي خود به ديگران كار خردمندانهاي نيست. اگر بخواهيم از ادراكات خود به ديگران بهرهاي برسانيم، بهتر است به نداي شهود خود گوش فرا دهيم و با عشق و علاقه كار كنيم تا بتوانيم از كار خود به ديگران بهره و الهام ببخشيم. همچنين مهم است كه اگر معني چيزي را نمي‎دانيم، اين را با صداقت اعتراف كنيم. اين كه ما مي‎توانيم هاله ديگران را ببينيم به اين معني نيست كه جواب همهي سئوالها را داريم. به ديگران و به پديده هاله احترام بگذاريد.

  اگر هنوز هم مشتاق ديدن هاله‎ها هستيد، اراده كنيد كه اين فرآيند يا مهارت را فوراً، از هم اكنون آغاز كنيد. ( البته اگر هاله را نديديد نا اميد نشويد،زيرا يادگيري اين مهارت زياد مشكل نيست و نياز به ماهها مراقبه و تمرين ندارد ) . اگر باور داشته باشيد كه مي‎توانيد هالهها را ببينيد، خواهيد توانست. اكنون تصميم بگيريد، و بدانيد كه خواهيد توانست اين مهارت را كسب كنيد.

  يك اتاق كم نور براي ديدن هاله‎ها مناسب است. هنگام طلوع يا غروب آفتاب بهترين زمان براي ديدن هاله است، زيرا در اين زمان نور داخل خانه مناسب است و شما نيز احتمالاً در حالت آرامش و كمي خسته هستيد. ديوار پشت سوژه بايد ساده و به رنگ روشن باشد. در سمت ديگر اتاق بنشينيد، بهتر است به ديوار مقابل تكيه دهيد يا چهار زانو كف اتاق بنشينيد. هم سوژه و هم مشاهده كننده ( يا مشاهده كنندگان ) بايد در وضعيتي راحت قرار داشته باشند. سوژه مي‎تواند به سادگي بنشيند، يا با تمركز روي تجسم جريان انرژي در طول ستون فقرات و خروج آن از فرق سر، هالهي خود را تقويت كند. مشاهده كننده بايد در حالت آرامش قرار گيرد، نفسهايي عميق و يكنواخت بكشد، براي چند دقيقه روي سوژه تمركز كند، و سپس به فضاي اطراف سر سوژه خيره شود. خيرگي بايد آرام و بدون تمركز باشد. وقتي بيننده توانست نور اطراف سر سوژه را مشاهده كند، سوژه و بيننده مي‎توانند به بازي بپردازند، به اين صورت كه سوژه هالهي خود را بالا بفرستد، يا به درون بكشد و بيننده آنچه را كه مي‎بيند توصيف كند .

  اين روش ديدن هاله با چشم فيزيكي است، اگرچه ما اغلب احساس مي‎كنيم كه براي ديدن هاله، تركيبي از چشمهاي فيزيكي و چشمهاي كالبد اختري خود را به كار مي‎بريم. روش قابل قبول ديگر براي ديدن هاله، اين است كه چشمهايتان را ببنديد، هالهي شخص را مجسم كنيد، و به آنچه مي‎بينيد اعتماد كنيد. شما همچنين مي‎توانيد يك طرح كلي از بدن سوژه را روي كاغذ رسم كنيد و به قوهي شهود خود اجازه دهيد كه شما را در ترسيم هاله راهنمايي كند. نتايج اين روش در مقايسه با روش چشم فيزيكي بطور كلي يكسان است، و پايه و اساس آن اعتماد و اتكاي شخص به قوهي شهود خود است.

  اگر تمرينهاي بالا را امتحان كرده، هنوز موفق نشده‎ايد، ممكن است به دليل قويتر بودن حس لامسه يا شنوايي شما در اين زمينه باشد. بعضي از مردم پديدهها را به روشي متفاوت با ديگران مي‎بينند، و اين هيچ اشكالي ندارد. افراد « لامسه‎اي » مي‎توانند با حركت دادن دست خود در اطراف بدن سوژه، هاله را احساس كنند. بسياري از شفادهندگان ذاتي حس لامسه‎ي بسيار قوي دارند و انرژي را با دستهايشان احساس مي‎كنند، و به همين ترتيب بيماري و عدم تعادل را تشخيص مي‎دهند. آنها مي‎توانند رنگها و حتي مهمتر از آن معاني نهفته در پس رنگهاي هاله را احساس كنند. افراد « شنيداري » مي‎توانند خصوصيات هاله را بشنوند. اين افراد مي‎توانند با گوش دادن به مكالمهي ذهن خود توصيفي دربارهي هاله بنويسند.

  كليد موفقيت اين است كه به آنچه درك مي‎كنيد اطمينان كنيد، به هر حال اين ادراك شما است.در ابتدا ممكن است درخششي به رنگ سفيد مايل به آبي در اطراف سر و بدن سوژه مشاهده كنيد. آنچه مي‎بينيد كالبد اتري است. كالبد اختري ( يك سطح خارج از كالبد اتري ) جايي است كه درك رنگها آغاز مي‎شود. هر چه به طرف سطح خارج هاله مي‎رويم مهارت ما نيز بايد خالصتر شود، زيرا هر چه از كالبد اتري به طرف كالبد اختري / عاطفي، كالبد ذهني و بالاخره كالبدهاي معنوي مي‎رويم انرژي خالصتر و ظريفتر مي‎شود. رنگهايي كه در فاصلهي 30 سانتيمتري از بدن ديده ميشوند مربوط به احساسات هستند، 30 سانتيمتر دوم يا همين حدود مربوط به افكار، و بعد از آن مربوط به موضوعات معنوي است.

  اطلاعات زير دربارهي رنگها و معاني آنها به عنوان راهنماييهاي كلي براي شما بيان مي‎شود. به هر حال، در همهي تجربيات شما مخصوصاً در موضوعات روحي / معنوي قضاوت نهايي به عهده قوهي شهود شما است.

  رنگمايه‎ها و رنگهاي خالص و ملايم نشانگر انرژي مثبت يا سالم و ناب هستند. هرچه رنگ روشن‎تر و خالصتر باشد، انرژي مثبتتر است. هر چه رنگ تيرهتر يا سنگينتر باشد، انرژي بيشتر آلوده به منفي گرايي، عدم تعادل يا ترس است. هر رنگ داراي سايههاي ( توناليته‎هاي ) بيشمار است، بنابراين فريب سادگي ظاهري ليست زير را نخوريد.

  رنگ قرمز خالص و روشن در هاله بيانگر تمايل به ماديات است. شخصي كه اين رنگ در هالهي او غالب است فردي ورزشكار يا شهواني، پرشور، با اراده و يا قوي است.

  درخششهاي قرمز رنگ اغلب نشانهي خشم، قرمز تيره ( متمايل به آلبالويي ) احتمالاً نشانهي شهوت، و قرمز مات اغلب نشانهي رنجش و ناخشنودي است. در بررسي هاله از لحاظ بيماريهاي جسمي، قرمز اغلب نشانهي تحريك بيش از حد يا التهاب در آن ناحيه است.

  نارنجي خالص نشانگر خلاقيت و عاطفه است. اين رنگ اغلب شجاعت و شادي را نشان مي‎دهد. نارنجي كدر مي‎تواند نشانهي تكبر و غرور باشد.

  رنگ زرد خالص بطور خيلي شايع در اطراف سر مردم ديده مي‎شود. اين رنگ نشانگر تفكر و خرد است، و وفور رنگ زرد در هاله نشانهي يك فرد انديشمند است. اين رنگ همچنين مي‎تواند نشانهي شادي و سرزندگي، يا خلق و خوي شاد باشد. زرد ناخالص مي‎تواند نشان دهندهي مشغلهي شديد ذهني و عدم تعادل فكري، يا شخصي با ذهن بسته، متعصب يا خرده گير باشد.

  سبز روشن و خالص نشانگر شفا و رشد است، و اغلب مشخص كنندهي يك شفاگر است. بسياري از پرستاران و شفادهندگان طب جايگزين، اين رنگ را به صورت غالب در هالهي خود دارند. پزشكان نيز ممكن است اين رنگ را در ها‎لهي خود داشته باشند، اما همچنين ممكن است هالهي آنها بيشتر به رنگ زرد به نشانه تفكر تمايل داشته باشد. رنگ سبز نشانهي مهرباني و دلسوزي نيز هست. سبز كدر نشانهي حرص و طمع است.

  ممكن است در هنگام مشاهدهي هالهي يك سخنران سايه‎اي به رنگ زرد - سبز كدر و بيمارگونه ببينيد. اين سايه نشان دهندهي تفكري است كه در خدمت طمع و سودجويي قرار گرفته است و بطور كلي شخصي را نشان مي‎دهد كه از تفكر خود براي كسب منفعت و برآوردن نيازهاي خود استفاده مي‎كند. البته نمي‎خواهيم بگوييم كه همهي سخنوران افرادي سودجو هستند، يا سخنوري پيشهي افراد طماع است! به هر حال اگر در هالهي يك سخنران چنين رنگي را مشاهده كرديد بهتر است دربارهي او بيشتر تحقيق كنيد.

  توناليته‎هاي ( سايههاي ) گوناگوني از رنگ آبي در هالهها ديده مي‎شوند. رنگ آبي بطور كلي نشان دهندهي آرامش، معنويت و پارسايي است، و در هالهي جويندگان حقيقت قابل مشاهده است. رنگ آبي اغلب نشانهي تكامل روحي / معنوي است. آبي فيروزه‎اي مي‎تواند نشانگر يك روح پرشور، جوان، ماجراجو و كنجكاو باشد. آبي سلطنتي روشن نشانهي فرد صادق، درستكار و وفادار است. آبي روشن نشان دهندهي قدرت بالاي تجسم و شهود است. رنگ آبي كدر نشانهي افسردگي و تنهايي و همچنين دلهره و نگراني است.

  رنگ بنفش و ارغواني در هاله نشانهي روحيهي معنوي يا مذهبي است. بنفش سلطنتي، قدرت رهبري و اراده را نشان مي‎دهد. بنفش مات نشانهي خودپرستي، تكبر و عقدهي ديگر آزاري ( ستمگري ) است؛ چنين شخصي ديگران را به خاطر ضعفها و خطاهاي ناخواسته‎شان مورد سرزنش قرار مي‎دهد.

  رنگ صورتي در هاله بطور كلي نشانهي عشق، عاطفه، مصاحبت و يگانگي و علاقه به زيبايي است. صورتي گرم يا سرخ فام ، عاطفه و ازخودگذشتگي واقعي را نشان مي‎دهد. صورتي كدر مي‎تواند نشانهي ناپختگي، وابستگي و نيازمندي باشد.

  رنگ طلايي نشان دهندهي قدرت، پيشرفت معنوي، ازخودگذشتگي، الهام بخشي و هماهنگي ( هارموني ) است. طلايي رنگي الهي است.

  خاكستري به طور كلي نشانهي ترس است. رنگ خاكستري ساير رنگهاي هاله را نيز كدر مي‎كند و خلوص آنها را ضايع مي‎سازد. نقره‎اي جنبهي مثبت اين رنگ است و نمايندهي انرژي‎هاي ايزد بانوها ( الههها ) است. رنگ نقره‎اي همچنين نشانهي خوشبيني، شهود و بيداري معنوي است.

  رنگ قهوه‎اي اگر زنده و خالص باشد نشانهي تعادل فكري و استقامت است. اين رنگ داراي يك نوسان زميني است. رنگ قهوه‎اي كدر مي‎تواند علامت انسداد و اختلال در انرژي باشد.

  رنگ سياه مي‎تواند نشانهي ترس يا نفرت باشد، همچنين نشان دهندهي مشكلات، عدم تعادل و اعتيادها است. البته سياه خالص و براق مي‎تواند نشان دهندهي حفاظت، رمز و راز يا دانشي باشد كه به طرز عاقلانه حفظ شده است.

  رنگ سفيد مي‎تواند علامت پاكي، خلوص و راستي باشد، اما اين رنگ اغلب تركيبي از رنگهاي متعدد است كه به خوبي درك و يا تفسير نشده‎اند. گوي‎هاي سفيد رنگ بالاي شانه‎هاي سوژه اغلب نشانهي نگهبانان معنوي يا فرشتگان محافظ هستند كه در زندگي فرد، مهم و تأثيرگذار هستند.

  تركيب رنگها نشان دهندهي تركيب جنبه‎هاي گفته شده است. مثلاً تركيب آبي / سبز مي‎تواند نشان دهندهي فردي باشد كه از طريق جستجوي معنوي براي حقيقت، در حال بهبود است.

  در مشاهدهي هاله، گوش دادن به نداي شهود خود، براي تفسير آنچه مي‎بينيد مهم است. براي درك آنچه مي‎بينيد از آن سئوال كنيد و سيستم ادراك خود را بر پايهي تجربيات خود تقويت كنيد.
  منبع : iran healers

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. چلسي پذيراي بهترين بازيكن سال آسیا(iتوسعه فوتبال اسیا)
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۶ آذر ۸۷, ۲۰:۳۹
 2. آسیب پذیری بسیار خطرناک در OpenSSL برای Ubuntu و Debian
  توسط ارسطو در انجمن هك و امنيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۸ اردیبهشت ۸۷, ۲۰:۲۹
 3. آسیب پذیری بسیار خطرناک در Microsoft Excel
  توسط ارسطو در انجمن هك و امنيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۸۷, ۱۹:۴۷
 4. اگرشما بخواهید از خدا سوالی بپرسید چی میپرسید؟
  توسط M.MEDICAL در انجمن داستان و فیلمنامه و ...
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۵ شهریور ۸۶, ۲۱:۴۵
 5. نكونام و سیدصالحی نامزد مرد سال فوتبال آسیا شدند
  توسط M.MEDICAL در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۸۶, ۲۰:۳۰

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •