دوربينهاي جديد با قابليت زوم صداشركت سوني دوربينهاي فيلمبرداري خانگي جديدي به بازار عرضه كرده كه قابليت منحصر به فردي در تشخيص منبع صدا دارد.
اين دوربين ها با فناوري جديد بكار گرفته شده قادرند صدا را از هر نقطه اي كه تصوير بر آن متمركز (زوم) شده است با كيفيت بالا ضبط كنند.
به گزارش مركز اطلاعرساني سوني دوربينهاي جديد سوني HDR-SR01,HDR-SR11,HDR-SR ميتوانند صدا را از نقطه زوم شناسايي كنند و آن را منفك از صداهاي مزاحم ضبط كنند به گونهاي كه اگر كاربر در يك جنگل دوربين را روي پرندهاي كه بر شاخه درختي نشسته است زوم كند، دوربين قادر است به طور هوشمند آواز پرنده را جدا از صداهاي اطراف تشخيص دهد و ضبط كند.

دوربينهاي مذكور همچنين از فناوري ديگري برخوردارند كه امكان تصويربرداري از سوژهها و اجسام پشت به نور را با وضوح بالا فراهم مي كنند.

اين تصوير با دوربينهاي معمولي تيره و تاريك ضبط ميشوند. اين دوربينها همچنين در فضاهاي نسبتاً تاريك و در تصويربرداري از اجسام پشت به منبع نور، حتي قادرند رنگها را تشخيص دهند و تفكيك كنند در عين حال كه به طور همزمان كار اصلاح رنگها را در نورهاي كم و غيرطبيعي به خوبي انجام ميدهند.

مدل 21HDR- SR سوني همچنين داراي هاردديسك داخلي با ظرفيت فوقالعاده 120 گيگابايت است و ميتواند 48 ساعت فيلمبرداري را كه معادل ظرفيت 86 ديسك DVD است روي حافظه داخلي خود ضبط كند.

مدلهاي 10 SR11 , SR اين سري دوربينهاي سوني به ترتيب با ظرفيت حافظه داخلي 40 و 60 گيگابايت است كه امكان ضبط 15 و 22 ساعت تصوير را بدون استفاده از كارت حافظه جانبي فراهم كردهاند. مدلهاي 11 SR12 , SR همزمان قابليت عكاسي با ظرفيت 6/7 مگاپيكسل دارند و از صفحه نمايش LCD عريض 2/3 اينچي برخوردارند كه قابليت ديد با زاويه وسيع 160 درجه دارد.