نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: يك جيميل براي صد ايميل

 1. #1
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  يك جيميل براي صد ايميل

  يك جيميل براي صد ايميل
  براي همه تا هميشه


  امروزه استفاده از صندوق پست الكترونيكي (ايميل)، كوچك و بزرگ نميشناسد و به جرات ميتوان گفت كه اكثريت كاربران رايانه داراي يك ايميل شخصي براي خود هستند.
  استفاده از ايميل داراي مزيتهاي بسيار زيادي است كه مطمئنا تمام كاربراني كه از اين سرويس استفاده ميكنند به مزيتهاي آن آگاهند و آن را روشي بسيار مناسب براي رد و بدل كردن اطلاعات ميدانند. آدرس ايميل را ميتوان از سرويسدهندههاي مختلفي به شكلهاي مختلف تهيه كرد. برخي از سرويس دهندگان رايگان ايميل عبارتند از : ياهو، گوگل،هات ميل و سايت فارسي زبان نوآور.
  هر يك از سرويس دهندگان ايميل خدمات مختلفي را در اختيار كاربران خود قرار ميدهند و كاربران نيز با توجه به نيازهاي خود و روش كار با هر يك از اين سرويسها در يكي از آنها ثبت نام نموده و به استفاده از ايميل شخصي خود ميپردازند. در اين بين نكته مهمي كه در انتخاب كاربران مورد توجه قرار ميگيرد ميزان حجم اختصاص يافته به صندوق پستي آنان است.

 2. #2
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : يك جيميل براي صد ايميل

  آرشيو 6 گيگابايتي

  سرويس ايميل گوگل تحت نام جيميل به دليل اختصاص بيش از 6 گيگا بايت فضاي رايگان به كاربران كه در هر لحظه نيز اين فضا روند صعودي دارد يكي از محبوب ترين سرويسهاي ارائه دهنده خدمات پست الكترونيك براي كاربراني است كه بهطور مرتب از ايميل خود براي ارسال و دريافت اطلاعاتشان استفاده كرده و نيازمند آرشيو بندي مرتب و بدون كم و كاست ايميلهاي خود هستند.

 3. #3
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : يك جيميل براي صد ايميل

  انتخاب نام ، محدوديت در فضا

  از ديگر انواع ايميلها ميتوان به ايميلهاي شخصي صاحبان سايتها اشاره كرد. حتما ميدانيد كه استفاده از سرويسهاي ايميل رايگان مستلزم شامل شدن نام آن سرويس دهنده در انتهاي آدرس ايميل كاربران است به اين شكل كه چنانچه از سرويس ايميل ياهو استفاده كنيد آدرس ايميل شما به صورت Yournameyahoo.com و چنانچه كاربر جيميل باشيد آدرسي به صورت Yournamegmail.com به شما اختصاص مييابد.

  حال اگر بخواهيد آدرس ايميلي بدون پسوند يا پيشوند سرويس دهنده همچون Infodomain.com را در اختيار داشته باشيد (عبارت Domain.com آدرس سايت شخصي شما است ) بايد علاوه بر دارا بودن يك دامنه براي سايت شخصي خود از يكي از سرويسهاي ميزباني وب نيز بهره بگيريد.در چنين حالتي شما صاحب يك سايت شخصي هستيد و ميتوانيد به تعداد مورد نياز خود با توجه به ميزان فضاي اختصاص يافته به سايت خود ايميلهاي مورد نظرتان را روي سايت خود ايجاد كنيد. همانطور كه ذكر كرديم چنانچه بخواهيد ايميل شخصي بدون پسوند يا پيشوندي را به خود اختصاص دهيد ميبايد فضاي ايميل مورد نظر را نيز خودتان تعيين كنيد. اين فضا با ميزان فضاي اختصاص يافته به سايت شما رابطه مستقيم دارد بطوري كه اگر 50 مگابايت فضا براي سايت خود خريداري كرده باشيد نميتوانيد ايميلي با حجم 100 مگابايت براي خود ايجاد كنيد و اين يكي از مهمترين مشكلاتي است كه صاحبان سايتها را مجبور ميكند تا هميشه صندوق پستي خود را خالي كرده و نتوانند آرشيو ايميلهاي خود را نگهداري كنند.

 4. #4
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : يك جيميل براي صد ايميل

  انتقال ايميل به ايميل

  اين مقدمهها را ذكر كرديم تا علاوه بر آشنايي شما با سرويس دهندگان رايگان ايميل و همچنين مهمترين مشكل موجود در استفاده از ايميلهاي شخصي راه حلي بسيار مناسب براي رفع مشكل صاحبان ايميلهاي شخصي با استفاده از سرويسهاي رايگان ايميل را ارائه دهيم.

  سرويس ايميل گوگل با نام جيميل يكي از سرويسهاي رايگاني است كه علاوه بر دارا بودن فضاي مناسب براي ذخيرهسازي ايميلها اين امكان را به شما ميدهد تا از ميزان فضاي موجود در آن براي ديگر ايميلهاي خود نيز استفاده كنيد. همچنين اين سرويس به شما اين امكان را ميدهد تا به راحتي از امكانات مديريتي موجود در آن براي مديريت ايميلهاي ارسالي و دريافتي خود با چند آدرس مختلف استفاده كنيد. با اين دو قابليت خواهيد توانست چندين ايميل مختلف را بهصورت يكجا مديريت كرده و هنگام ارسال ايميل نيز به طور انتخابي آدرس ايميل فرستنده را از ميان ايميلهاي خود انتخاب كنيد.

 5. #5
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : يك جيميل براي صد ايميل

  مزاياي استفاده از اين روش

  استفاده از قابليت افزودن چند ايميل به سيستم مديريتي جيميل و همچنين ارسال و دريافت ايميلها با استفاده از اين سرويس مزاياي بسيار زيادي دارد كه برخي از آنها به اختصار عبارتند از :

  1. مديريت چندين آدرس ايميل بصورت همزمان

  2. دسته بندي بهتر اطلاعات و دسترسي سريعتر به محتواي تمام ايميلها

  3. عدم نياز به چك كردن هر آدرس ايميل بهطور مجزا

  4. استفاده از 6 گيگا بايت فضاي اين سرويس براي آرشيو كردن ايميلها

  5. امكان انتخاب آدرس فرستنده ايميل براي ايميلهاي ارسالي به صورت دلخواه

  6. دريافت خودكار ايميلها روي سرويس جيميل

  7. با خبر شدن از ايميلهاي جديد با ابزارهايي همچون Gmail Notifier

 6. #6
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : يك جيميل براي صد ايميل

  ارسال از طرف ...

  استفاده از جيميل براي ارسال ايميل از آدرسهاي فرستنده مختلف يكي از جمله قابليتهايي است كه در بالا به آن اشاره كرديم. براي استفاده از اين قابليت بايد پس از عضويت در جيميل و ورود به آن وارد بخش Settings شده و تب Accounts را انتخاب نماييد. حال در بخشSend mail as گزينه Add another email address را كليك كنيد. در پنجره جديدي كه باز ميشود در بخش Name نام و در بخش Email address آدرس ايميل مورد نظر خود را كه ميخواهيد ايميلهاي ارساليتان با آن آدرس ارسال شوند را وارد كنيد.در آخر بر روي گزينه Next Step كليك نموده و پس از آن گزينه Send Verification را انتخاب نماييد.

  براي حفظ امنيت استفاده از اين سرويس ، جيميل، ايميلي شامل لينك فعالسازي اين قابليت را به آدرس ايميل مورد نظر شما ارسال ميكند. در صورتي كه صاحب اين ايميل شما باشيد و بتوانيد ايميل ارسال شده را دريافت كنيد ميبايد بر روي لينك فعالسازي موجود در آن كليك كنيد تا قابليت فوق روي سرويس جيميل شما فعال شود. به اين شكل شما صاحب ايميل وارد شده تشخيص داده ميشويد و ميتوانيد از اين به بعد در سرويس جيميل خود هنگام ارسال ايميلها آدرس ايميل فرستنده را به آدرس فوق تغيير دهيد.

 7. #7
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : يك جيميل براي صد ايميل

  دريافت ايميل مختلف

  از ديگر قابليتهايي كه به آن اشاره كرديم امكان دريافت ايميلهاي مختلف بر روي صندوق دريافتي جيميل و آرشيو نمودن آنها است.با اين قابليت ميتوانيد چندين ايميل مختلف را با يك بار ورود به سيستم مديريتي جيميل خود چك كنيد و همچنين از فضاي 6گيگابايتي جيميل نيز براي آرشيو بندي اطلاعاتتان استفاده كنيد.

  براي استفاده از اين قابليت پس از ورود به بخش Settings و انتخاب تب Accounts در بخش Get mail from other accounts روي گزينهAdd another mail account كليك كرده و پس از وارد نمودن آدرس ايميل مورد نظر خود بطور كامل بر روي گزينه Next Step كليك كنيد.در اين مرحله جيميل اطلاعات مورد نياز همچون نام سرور و پورت مربوط را بهطور هوشمند تشخيص ميدهد اما بهتر است خودتان نيز آنها را چك كرده و پس از تاييد صحت آنها رمز عبور ايميل مورد نظر را در بخش Password وارد كنيد.

  در اين بخش گزينههاي مختلفي وجود دارد كه يكي از مهم ترين آنها گزينه

  Leave a copy of retrieved

  messages on the server

  است. با انتخاب اين گزينه وقتي ايميلي از آدرس ايميل شما دريافت و به جيميل انتقال داده شود يك كپي از آن همچنان در ايميل اصلي باقي ميماند. چنانچه ميخواهيد فضاي ايميل اصلي اشغال نشود و آرشيو ايميلهايتان را در جيميل ذخيره كنيد ميتوانيد اين گزينه را غير فعال كنيد. در اين حالت ايميلهاي ارسال شده به ايميل اصلي شما پس از انتقال به جيميل از روي صندوق پستي اصلي شما حذف شده و تمام آنها در جيميل شما آرشيو ميشوند.

  اميدواريم مطلب اين هفته مشكل صاحبان ايميلهاي شخصي داراي محدوديت فضا را حل نموده باشد و بتوانيد به راحتي از اين قابليتها استفاده نماييد.

  اگر ميخواهيد با ديگر امكانات سرويس دهندگان رايگان ايميل آشنا شده و از آنها در راستاي تسريع بخشيدن به امورتان استفاده كنيد بهتر است همين امروز به گشت و گذار در بخشهاي تنظيماتي سيستم مديريتي ايميل خود در اين سرويسها بپردازيد.شايد قابليتي كه مدتها به دنبال آن بودهايد هم اكنون در اين سرويسها وجود داشته باشد!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. يك مدافع و يك هافبك در راه استقلال
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۳۰ خرداد ۸۸, ۱۸:۲۷
 2. كشف جديد : بار منفي يك چهارم يك الكترون است
  توسط HAMIDREZA در انجمن الکترونیک و الکتریسیته
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۰ شهریور ۸۷, ۲۳:۰۱
 3. ايرانيها منشور كوروش را پس از يك قرن از نزديك ميبينند
  توسط mina در انجمن تاریخ ایران باستان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۷ تیر ۸۷, ۰۰:۴۴
 4. يك روز زندگي در شهر الكترونيك
  توسط nima در انجمن گفتار پراکنده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۰۷ اردیبهشت ۸۷, ۲۱:۲۳
 5. Win 2pdf ، تبديل اسناد به Pdf به آساني تنها يك كليك
  توسط Unknown در انجمن مقالات عمومی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۲ مهر ۸۶, ۱۸:۰۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •