نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: پيوند خلاقيت و فناوري

 1. #1
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پيوند خلاقيت و فناوري  در عرصه طراحي و توليد قطعات و محصولات سختافزاري، برخي از شركتهاي توليدكننده با در نظر گرفتن نيازهاي گروهي از كاربران خود، دست به طراحيهاي جديد و عرضه محصولات نويني ميزنند كه به طور كامل پاسخگوي نياز آن قشر از كاربران باشد. براي دستههاي ديگر از كاربران نيز محصولاتي توليد ميكنند تا در نهايت به نيازهاي هر نوع كاربري پاسخ مناسبي داده باشند.
  در اين ميان شركت Asus (با تلفظ صحيح اسوس) يكي از بزرگترين طراحان توليدكنندگان مادربرد در جهان، سري جديد مادربردهاي خود را با نام P5Q معرفي كرده است كه تا اواسط ماه ژوئن به بازار عرضه خواهد شد. در واقع اين شركت قصد داشته است با ارائه اين سري از مادربردها توجه قشر وسيعي از كاربران خود از جمله بازيكنها، overclocker ها و كاربران عادي را به خود جلب كنند و به اين ترتيب با ديگر توليدكنندگان به رقابت بپردازد. اين سري از مادربردها كه با فناوريها و CPU هاي اينتل سازگار هستند، از چيپست جديد شركت اينتل يعني 54 P استفاده ميكنند. در كنار استفاده از فناوريهاي جديد و توانمند غول سازنده تراشه دنيا، چندين فناوري نوين ديگر نيز كه در انحصار شركت ASUS قرار دارند، در اين سري از مادربردها جمع شده است تا در نهايت يك محصول ايدهآل را براي كاربران به ارمغان بياورد.

 2. #2
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : پيوند خلاقيت و فناوري

  تغذيه 16 فاز

  سري مادربردهاي P5Q ، اولين مادربردهايي هستند كه در آنها از تغذيه 16 فاز استفاده ميشود و اين فناوري انحصاري براي نخستين بار در اين سري به دنياي علم و فناوري معرفي ميشود. افزايش تعداد فازها در ماژول تعديلكننده ولتاژ(VRM) مربوط به قطعات مادربرد، نشانگر توجه به توان مصرفي و افزايش كارايي محصول و كاهش اتلاف انرژي به صورت حرارت است كه اينها در نهايت موجب افزايش طول عمر مادربرد و همچنين ديگر قطعات ميشود. يك مادربرد مجهز به فناوري تغذيه 16 فاز، نسبت به تغذيه 6 فاز، 67 درصد خنكتر خواهد ماند و درصد بهرهوري توان آن به 96 درصد خواهد رسيد كه در ميان ساير مادربردها بينظير خواهد بود. به اين ترتيب هم در مصرف انرژي صرفهجويي ميشود و هم با كاهش ميزان توليد حرارت، طول عمر قطعات افزايش مييابد.

 3. #3
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : پيوند خلاقيت و فناوري

  EPUII-6Engine

  اين نسخه جديد از فناوري (Energy processing unit)EPU است و قادر است حجم بارگذاري رايانه را بهصورت لحظهاي تشخيص داده و بر مبناي توان مصرفي كل سيستم، جريان مصرف انرژي را تعديل كند. اين فناوري با مديريت خودكار توان مصرفي قطعات، بهينهترين ميزان مصرف انرژي را در زمان انجام عمليات تندسازي (overclocking) و يا زمانهاي عادي فراهم ميكند و به اين ترتيب به بيشترين ميزان ممكن در مصرف انرژي صرفهجويي ميشود.

 4. #4
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : پيوند خلاقيت و فناوري

  Express Gate

  يكي از گلايههاي كاربران از رايانه مدت زمان نسبتا زيادي است كه بايد منتظر بمانند تا سيستم راهاندازي شده و آماده به كار شود. راهحلهاي نرمافزاري بسياري ارائه شده است كه سرعت بارگذاري سيستم عامل را افزايش دهند، اما تاثير آنها زياد چشمگير نبوده است. شركتASllS با بكارگيري فناوري Express Gate درسري جديد مادربردهاي خود اين مكان را براي كاربران فراهم ميآورد كه تنها پس از مدت 5 ثانيه به امكانات و ابزارهاي روزمره و پركاربردي كه براي چك كردن و ارسال ايميل، chat، نمايش تصوير، بررسي وضعيت آب و هوا و ... لازم است دسترسي پيدا كنند. در واقع اين فناوري از يك سيستم عامل منحصر به فرد تعبيه شده درون مادربرد استفاده ميكند كه كاربران در صورتي كه بخواهند امور عادي و معمول خود را بهسرعت انجام دهند، نيازي نيست كه وارد سيستم عامل اصلي رايانه خود شوند. محيط كار Express Gate كاملا كاربر پسند و ساده بوده و امكان استفاده راحت را براي همه نوع كاربرفراهم ميآورد.

 5. #5
  کاربرسایت HAMIDREZA آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۱
  نوشته ها
  1,606
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : پيوند خلاقيت و فناوري

  DRIVE Xpert

  مسلما پراهميتترين چيزي كه كاربران رايانه دارند دادههاي آنهاست كه مايلند همواره در برابر هرگونه خطر نابودي حفظ شوند. يكي از قديميترين روشهاي محافظت از دادهها، پشتيبانگيري از آنها بوده است. اين كار ميتواند بهصورت دستي با ساخت DVD يا CDهاي پشتيبان از دادهها صورت گيرد و يا بر روي ديسك سخت ديگري باشد.
  اين كار با اينكه ساده است، اما اولا به صورت خودكار انجام نميشود و ثانيا با كوچكترين تغييري بايد يادمان باشد كه از دادهها پشتيبانگيري كنيم. يكي ديگر از فناوريهاي تعريف شده براي پشتيبانگيري از دادهها RAID است كه با اين كه دو ضعف قبلي يعني پشتيبانگيري خودكار و Real time را برطرف ميكند، اما پيادهسازي و نصب آن پيچيده است و هر كاربري نميتواند بسادگي از آن استفاده كند. بنابراين فناوري جديدي به نام Drive Xpert به شكل يك تراشه ذخيرهسازي روي مادربردهاي سري P5Q در نظر گرفته شده است كه با مديريت ديسك سخت در هر لحظه ميتواند بسادگي و به طور خودكار از دادههاي شما پشتيبانگيري كند تا به اين ترتيب آنها از هرگونه خطرنابودي در امان باشند.

  در كنار فناوريهاي ياد شده، بسياري از تكنيكها و روشهاي جديد و قطعات نوين در ساخت اين مادربردها استفاده شده است تا آنها را به يك محصول ايدهآل تبديل كند. مثلا در ساخت اين مادربردها از خازنهاي جامد استفاده شده است كه عمر آنها در دماي 105 درجه سانتيگراد، 5000 ساعت و در دماي 86 درجه بيش از 5 سال است. اين در حالي است كه اين ميزان براي ديگر خازنها در شرايط مشابه 2000 ساعت و 2 سال است. به اين ترتيب طول عمري 5/2 برابر خازنهاي ديگر خواهند داشت. همچنين سرعت اين مادربردها بسيار بالا بوده و از فناوري Crossfirex در امور گرافيكي پشتيباني ميكند مدل P5Q3 Deluxe اين مادربردها هم به جاي حافظههاي2 DDR از حافظههاي3 DDR پشتيباني ميكند كه نسل بعدي حافظهها بعد از2 DDR هستند. ضمن اين كه در اين مدل فناوري wi-fi AP؛n نيز براي ارتباطهاي بيسيم در نظر گرفته شده است تا آن را به يك مادربرد ايدهآل تبديل كند.
  همانطور كه گفته شد، قرار است اين محصولات تا اواسط ژوئن سالجاري ميلادي به بازار عرضه شوند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۵ بهمن ۸۸, ۲۱:۴۹
 2. پيوند شبكه و مولتيمديا
  توسط HAMIDREZA در انجمن مقالات عمومی
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: جمعه ۱۴ تیر ۸۷, ۱۲:۲۵
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۸ آبان ۸۶, ۱۹:۳۰
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۱ آبان ۸۶, ۱۵:۰۶
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۰۸ آبان ۸۶, ۱۷:۲۵

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •