تکنیکی را که به شما میگم حتما خیلی از شما آن را میدانید ولی با توجه به اهمیت اون، من آن را دوباره بیان خواهم کرد. این روش در عین سادگی یکی از قویترین روشهای تنظیم فکر و آزادسازی هر انرژی منفی در لحظه عمل هست، انرژیی که باعث میشه ما نتوانیم تمام توانمان را بر آن هدف اعمال کنیم و نتیجه دلخواه را بگیریم. حتی اگر توجه کرده باشید این تکنیک در آگاهی در خواب هم استفاده میشه، حتما شما تعجب کردید. ولی این تکنیک را ما بارها به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه استفاده کرده ایم. آیا تا بحال این اتفاق برای شما رخ داده که در هنگام مطالعه یک کتاب، کار یا فعالیتهایی از این قبیل کاملا تمرکز خودتون را از دست بدید و وقت شما به هدر رفته باشه و نتیجه لازم را نگرفته باشید؟ با اعمال این روش شما روز به روز شاهد افزایش انرژی فکری خودتان خواهید بود، دلیلش چیه؟ چون شما از این به بعد انرژی خودتان را که برای یک فعالیت کافیه به چند فعالیت اختصاص نمیدهید و با این کار موفقیت شما چندین برابر خواهد شد.




برگ برنده، برگ بازنده


چرا ما انسانها همیشه این اشتباه را مرتکب میشیم و خود را به صورت کل میبینیم؟ حالا متوجه حرف من خواهید شد. انسان پیچیدگیهای غیرقابل تصوری دارد، ولی چگونه این انسان با این همه پیچیدگی قادر به زندگی بدون هیچ مشکلی است. انسانی که دارای نظام درک بسیار پیشرفته تری از سایر موجودات زنده است، قادر به سازگاری با سختترین شرایط میباشد، و هر روز افقهای تازه ای از این نظام هستی را روشن میکند، این انسان چگونه توانسته که این سادگی را در اعمال فعالیتهایش داشته باشد؟ با مدیریت فکر، به تبع مدیریت آگاهی. آگاهی چیه؟ شاید هیچوقت نتونیم جواب حقیقی برای این سوال داشته باشیم، ولی این دلیل نمیشه که ما نتونیم از اون استفاده کنیم. زندگی انسان بدون آگاهی مساوی سپرده شدن به دست قانون هرج و مرج و تصادفی که به تبع عدم وجود آگاهی پدیدار شده است میباشد و در نهایت منجر به محدود شدن بازه انتخاب تا ناپدید شدن نهایی آن است. سلام، معرفی میکنم: عقل…بینایی، شنوایی، لمس، چشایی، بویایی. عقل سبک فکر را بر اینها اعمال میکند، مدیریت پدید می آید، و انسانها منحصر به فرد میشوند. ولی وقتی مدیریت از مدیریت اولویت بیشتری پیدا کند، و مدیریت برای مدیریت نباشد فکر تمرکز خود را از دست میدهد. دوواقع تمرکز حالت افراطی به خود گرفته، و این اشتباه است که بگوییم از بین میرود، بلکه برعکس تمرکز بر بیش از یک موضوع سبب خستگی فکری، هدر رفتن انرژی و سردرگمی در زندگی میباشد. برای برطرف کردن این مسئله روش ساده زیر وجود دارد. بسیار ساده تر از آنچه فکرش را میکنید.




شاهد فکر خودتان باشید


آگاه شدن به فکر رمز رسیدن به درجه های بالاتر آگاهی در زندگی میباشد. فرض کنیم که شما اکنون در حال مطالعه این سطور هستید، ناگهان تمرکزتان را از دست میدهید، متوجه میشوید که خودآگاه و ناخودآگاه شما در حال خیانت به شماست. بله خیانت، چون توقعی که شما از آنها دارید این است که در لحظه کنونی تنها این سطور را برای شما در بالاترین سطح فهم قرار دهند، ولی به جای انجام وظایفشان در حال بررسی مسئله یا مسائلی هستند که در لحظه کنونی برای شما در سطح اولویت پایین تری قرار دارند، و با اینکار به عهد خود که جزئی از لحظه کنونی شما باشند، شمایی که سعی در زندگی در این لحظه کنونی هستید، در حال، طعنه زده اند. آیا باید شما آنها را به کنار بگذارید؟ نه! چون جایگزینی برای آنها نیست، چون در حالی که جزء میباشند، کل را کامل میکنند. پس میبایست، به آنها اعلام موجودیت کنید و به جفا و بی وفایی آنها خاتمه دهید، وظایفشان را با اعمال نظم به آنها گوشزد کنید و در لحظات حساس آنها را از فعالیت متوقف کنید. با انجام این عمل بعد از مدتی شاهد خواهید بود که به ازای توجهی که به آنها داشتید، آنها هم به شما توجه کرده و شما را در سختترین یا راحتترین شرایط تنها نخواهند گذاشت. اکنون در حال زندگی خواهید کرد. اکنون که موضوع از لحاظ فکری کاملا برای شما ملموس شد، روش ساده را بخوانید.




چی گفتی؟ چرا؟


هر روشی نیاز به تمرین و پیوستگی دارد، پس در صورتی که میخواهید این روش اثری در زندگی شما داشته باشد، کافی است بدون هرگونه پیش قضاوت به آن عمل کنید و بگذارید زمان تصمیم گیرنده اصلی باشد. اکنون شما برای مثال میخواهید یک کتاب را مطالعه کنید یا به انجام مدیتیشن بپردازید، ناگهان افکار تمام ناشدنی به سراغ شما می آیند، میتوانید آنها را رها کنید، بله این درست است، ولی در این صورت تعادل لازم در زندگی شما به وجود نخواهد آمد و این افکار به مقدار جنون آمیزی خواهند رسید و شما در آن لحظه بازدهی خود را در زندگی به مقدار زیادی از دست خواهید داد. برای رفع این مسئله، و کم کردن بار فکری و منظم کردن آن، به محض از دادن تمرکز یک کاغذ و قلم بردارید، و هرآنچه در ذهن و فکرتان دارید بر روی آن بنویسید. به همین صورت به هر اندازه که لازم است این عمل را انجام دهید و در نهایت این کاغذ را بخوانید و به تمام آنچه در آن نوشته اید فکر کنید. این کافی خواهد بود که به مرور زمان بار فکری شما به تدریج کم و کمتر شود و به تبع آن قدرت و بازدهی بسیار زیادی درانجام کارها و فکر کردن پیدا کنید و اولویت بندی را به فکر خود به صورت ناخودآگاه اعمال کنید. این یک روش فکری میباشد، و شما بعد از آن برای همیشه آن را خواهید داشت.

برگرفته thelight.mihanblog.com