نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: اعتماد به نفس

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس ، عبارت است از احساس اطمينان نسبت به خود. به عبارت ديگر ، اعتماد به نفس يک فرد به نحوه ي احساس اودرباره ي (( من )) خويش بستگي دارد .شما در مورد خودتان چگونه فکر مي کنيد ؟ آيا نظر مساعدي نسبت به خودتان داريد و به خودتان احترام مي گذاريم ؟ اگرپاسخ شما به سوالات اخير مثبت باشد ، در اين صورت مي توان گفت که شما از يک من قوي و ايده آل ، برخوردار هستيد ، اما اگرشما نظر مساعدي نسبت به خودتان نداشته باشيد و براي خودتان احترام قايل نشويد ، مي تون گفت که شما داراي من ضعيفي هستيد .مع الو صف ، بايد گفت که نظر فرد نسبت به خودش در موقعيتهاي مختلف زندگي يکسان نيست و ممکن است که او دريک موقعيت خودش را خوب و قوي بپندارد ، ولي در موقعيت ديگري خود پنداري ضعيفي داشته باشد .

  اما ، چيزي که تاصف آور است ، اين است که اغلب ما ، معمولا" بيشتر به جنبه هاي ضعيف خودمان اهميت مي دهيم و تمام توجه امان را بر روي نکته ضعفهايمان متمرکز مي کنيم نه بر وي امتياز اتمان . پس ، چاره کار چيست ؟ نخستين قدم شما براي تقويت و بالا بردن اعتماد به نفستان ،درک و فهم اين حقيقت بايد باشد که اعتماد به نفس ، در واقع همان نظر و عقيده اي است که شما راجع به خودتان داريد. آگاهي از اين امر منجر به اين خواهد شد که در تقويت اعتماد به نفستان در مسير صحيحي گام برداريد . در مرحله’ بعدي ، بايد از خودتان بپرسيد که چرا در برخي از جنبه هاي زندگي داراي اعتماد به نفس کافي نيستند ؟ يک دليل آن ، شايد مورد مقايسه قرار دادن خودتان با افراد ديگر باشد .

  به اين ترتيب ، اگر در اين مقايسه شما خودتان را کمتر از ديگران بدانيد، مسلما" خود پنداريتان رو به نقصان خواهد نهاد. به طور کلي ، هنگامي که شما خودتان را با فرد ديگري مقايسه مي کنيد ، اين فرد ، چه يک هنرمند باشد ، و چه يک ورزشکار ، يک وکيل ، يک پزشک ، يک تاجر ، و يک دانشجو ، اگر آن فرد را در برخي خصوصيتها بهتر از خودتان بدانيد ، خود پنداري شما تضعيف خواهد گشت . اما ، جهت مقابله با اين وضعيت و جهت اين که خود پنداري صحيح و مناسبي از خود داشته باشيد ، بهترين شيوه نگريستن به ساير افراد، داشتن يک نگرش کلي است – نگرشي که در آن ، همه’ انسان ها با هم برابر در نظر گرفته مي شوند . به عبارت بهتر ، به هنگام مقايسه خود با ديگران بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که هر انساني داراي منابع مختلفي است . هيچ کس يک مرد يا يک زن نيست . بلکه پيش از هر چيز ديگري همه يک انسان هستيد .

  شما با يک اسب برابر نيستيد ، زيرا يک اسب بسيار قوي تر از شماست .، اما شما در مورد قدرت خودتان نسبت به آن اسب ، هيچ نقصي در خودتان احساس نمي کنيد . سرعت يک سگ بسيار سريعتر و هيکل يک فيل ، بسيار تنومندتر از شماست اما شما در اين گونه موارد نيز هيچگونه کمبودي در خودتان احساس نخواهيد کرد ، زيرا اين حيوانات خارج از دايره ي تعميم شما به عنوان يک انسان ، قرار دارد . برخي از ما ، افراد ديگر را داراي خصلتهايي مي بينيم که خود فاقد آن ها هستيم و لذا در خودمان احساس کمبود مي کنيم . اين احساس کمبود و عدم کفايت – حتي اگر در مورد يک جنبه’ جزئي و کوچک باشد – سريعا" در سرتاسر وجود و در کليت خود
  پنداري ما ، گسترش مي يابد . ولي اگر ما همه ي مردم را به چشم يک انسان بنگيرم ، در آن صورت ، ديگر همه کس با هم برابر خواهند بود . بلند و کوتاه ، ثروتمند و فقير ، دانا و نادان ، چاق و لاغر و . . . همگي بي معنا هستند .

  ما به عنوان يک انسان همگي يکي هستيم و تفاوت و رقابتي بين ما وجود ندارد . بنابراين ، از آن جا که رقابت بين انسانها بي معناست ، ما نه مي توانيم موقعيت خودمان را به عنوان يک انسان بالاتر ببريم و نه مي توانيم آن را پايينتر آوريم . ما هميشه يک انسان بوده ايم ، هستيم و خواهيم بود و اين يک واقعيت انکار ناپذير است . اگر ما ديگران را به عنوان يک انسان بنگريم ، متوجه خواهيم شد که هر انساني در روي زمين ، توانايي انجام کارهايي را دارد که ما نداريم . از طرف ديگر ، ما هم مي توانيم کارهايي انجام دهيم که ديگران نمي توانند ، اما اين امتيازات ، ما را از ديگران کوچکتر يا بزرگتر نمي سازد ، بلکه فقط باعث تفاوتهايي بين ما و ديگران در برخي از زمينه هاي خاص زندگي مي گردد . بنابراين ، اگر کسي خصلتي داشته باشد که ما نداشته باشيم ، و اين مسئله ممکن است از نظر آن کس نوعي برتري به حساب آيد ، ولي از نظر ما ، آن خصلت ، تنها تفاوت ساده اي بين ما و او خواهد بود .

  بر دو درخت نظري اندازيد . يکي از اين درختان ، ماموت تنومندي با عمري بيش از هزار سال است ، آن ديگري ، درخت کاج کوچکي است که در بيشه زارها روئيده است . آيا از نظر شما ، درخت ماموت تنومند از درخت کوچک کاج برتر است ؟ مسلما" اين طور نيست . از نظر شما ، آنها هردو فقط يک درخت هستند ، يکي کوچک و يکي بزرگ . به اين ترتيب ، زماني هم که بر دو نفر انسان مي نگريد ، چه يکي از آنها استعداد بيشتري نسبت به ديگران داشته باشد ، چه نه ، آنچه که شما خوايد ديد فقط دو نفر آدم خواهد بود ، نه بيشتر و نه کمتر . اگر شما موفق شويد که عملا" مردم ديگر را در شکل واقعي خودشان ، بدون اصرار در برتر دانستن يکي بر ديگري و رقابت بين آنها ، ببينيد ، در آن صورت مي توان گفت که شما به درجه’ بالايي از اعتماد به نفس دست يافته ايد و خودتان را آنچه که هستيد – يعني به يک انسان- مي بينيد .

  هرکس داراي امتيازي نسبت به ديگران است ، شما داراي چه توانائي هستيد که ديگران ندارند ؟ مسلما" شما مي توانيد کارهايي انجا دهيد که افراد دور و برتان قادر انجام آن کارها نيستند . آيا داشتن اين توانائيها ، شما را برتر از ديگران مي سازد ؟ يا اين که فقط به اين معناست که شما مي توانيد کاري را بهتر از برخي از افراد ديگر ، انجام دهيد ؟ اگر در زندگي شما ، شخصي وجود داشته باشد که که شما با نگاهي از پايين به بالا ، او را برتر از خودتان مي پرداند در اين صورت لازم است که برروي اعتماد به نفستان اندکي کار کنيد .

  از طرف ديگر،اگر در زندگي شما کس ديگري وجود داشته باشد که شما با نگاهي از بالا به پايين ، او را کمتر از خودتان مي پنداريد ، باز هم لازم است به تقويت اعتماد به نفستان مشغول شويد . اما اگر شما همه’ انسانها را – چه آنهايي را که قبلا" برترين برترينها و چه آنهايي را که کم ترين کمترينها هستيد – با خودتان برابر بدانيد ، در اين صورت مي توان گفت که سطح اعتماد به نفس شما خوب و طبيعي است . شما ، در صورتي از اعتماد به نفس بالايي برخوردار خواهيد شد که در رقابت دائم با تنها چيزي که احساس رقابت را در شما تحريک مي کند – يعني خودتان – قرار داشته باشيد . در اين صورت ، زندگي از نظر شما چيزي همانند يک بازي جلوه گر خواهد شد – يعني ، موقعيتهاي دشوار زندگي را در حکم قوانين يک بازي در نظر خواهيد گرفت. (ماجراي مارتين نمونه ي خوبي از قضيه ي ((رقابت با خود)) است . مارتين که در يک مغازه ي موکت بري مشغول به کار بود . مشکل او اين بود که دائما" سعي کرد در کار خودش سريعتر و بهتر از ديگران باشد ، اما هرگز موفق به اين کار نشده بود .

  بعد از مدتي ، مارتين تصميم گرفت که فقط با خودش به رقابت بپردازد .، به همين منظور ، او براي اولين بار در طول زندگي اش يک زما سنج و دفترچه ياد داشتي را با خودش به يک مجتمع ساختماني برد که قرار بود اتاقهاي آپارتمانهاي آنجا را موکت کند . با شروع کار ، مارتين با استفاده از زمان سنج ، مدت زماني را که صرف موکت کردن اتاقها مي کرد ، اندازه گرفت و در دفترچه يادداشت کرد . در روز اول ، موکت کردن اتاق خواب يکساعت ، هال دو ساعت اتاق پذيرايي يک ساعت و ده دقيقه ، و راه پله ها دو ساعت ساعت ونيم ، طول کشيد . روز بعد که مارتين براي موکت کردن کردن خانه ي ديگري از خانه هاي همان مجتمع مراجعه کرد ، بيش از هر زمان ديگري براي شروع کارش اشتياق داشت .

  به همين دليل ، او دفترچه و زمان سنج را از جيبش بيرون آورد و خيلي زود ، آماده ي کار شد . هدف او اين بود که کارش را خيلي سريعتر از روز قبل انجام دهد . پس از شروع به کار ، بدون آن که مارتين متوجه باشد ، زمان به سرعت سپري شد و او موفق شد که در مجموع ، نيم ساعت زودتر از دفعه قبل کارش را به پايان ببرد . بعد از آن روز ، مارتين براي دست يابي به رکوردي بهتر ، هر روز بر سرعت کارش افزود و با اين رويه اي که در پيش گرفت طولي نکشيد که او در مغازه اي که مشغول به کار بود ، به سريعترين موکت بر تبديل شد . در مرحله ي بعد ، مارتين کيفيت کارش را تا آن جا که ممکن بود بالا برد ، به صورتي که در کار او و فاصله و خط بين موکتها از نگاه بيننده اصلا" به نظر نمي آمد و موکتها تمام حاشيه ي ديوارها را کاملا" مي پوشاندند و زيبايي کار را بيشتر مي کردند . بعد از اين مرحله ، مارتين که ديگر معروفترين موکت بر منطقه شده بود ، لازم ديد که به عنوان يک هدف مهم ، مغازه مستقلي براي خودش باز کند ، بنابراين ، شروع به پس انداز کردن درآمدهايش کرد . مارتين مصمم بود که به بازي رقابت با خودش ادامه دهد ، لذا ، هر زماني که پولي گيرش مي آمد ، با خودش عهد مي کرد که هفته ي بعد ، دو برابر آن را کسب کند . اين گونه بود که مارتين در عرض دو سال توانست بزرگترين مغازه’ موکت بري شهرشان را بخرد و لازم به گفتن نيست که همراه با موفقيت او در کارش ، اعتماد به نفس او نيز دو چندان شد .

  و اين نبود مگر در نتيجه رقا بت با خود .) هر زمان که کسي هدفي براي خودش تعيين مي کند ، با دست يافتن به آن هدف ،خود پنداري او تقويت مي شود، اين امر چه در مورد اهداف بلند مدت ، چه ميان مدت و چه کوتاه مدت ، صادق است . اهدافي که توام با (( رقابت با خود )) هستند ، بسيار سهل الوصولند ، چرا که به هنگام رقابت با خود ، تمام کوشش ما صرف اين مي شود که کاري را بهتر يا سريعتر از دفعات قبل انجام دهيم ، به اين ترتيب ، رسيدن به هدفي و تکميل کاري ، باعث احساس رضايت و تقويت (( من )) ما مي شود . شما هم مي توانيد همانند مارتين ، تمام کارهايتان را با استفاده از يک زمان سنج با سرعت بيشتري نسبت به دفعات قبل به انجام برسانيد . همچنين ، مي توانيد معيارهايي از قبيل افزايش ميزان سطح ريلاکس بدنتان ، افزايش تعداد کارهاي خير خواهانه اي که هر هفته انجام مي دهيد ، و افزايش تعداد اهدافي که در يک زمان معيني به آنها دست مي يابيد را به عنوان انگيزه هايي براي (( رقابت با خودتان )) در نظر بگيريد .

  آنچه که لازم است در انجام کاري آنگونه باشيد ، اين است که تمام سعي و تلاش خود را به کار ببريد . اگر چه ممکن است شما با تلاشي که مي کنيد روزي به يک برسيد و روز ديگري به ده ، نبايد نگران نباشيد ، زيرا اصولا" ساخت انسان چنين است که تحت تاثير نوسانات ريتمهاي گوناگوني قرار دارد ( اصل ريتم ) . بنابراين ، زماني که شما با وجود تمام تلاشي که مي کنيد ، نمي توانيد به نتايج مطلوبي دست يابيد ، نبايد احساس گناه بکنيد ، زيرا شما هر چه در توان داشته ايد ، به کار برده ايد. گذشته از آن ، شما هميشه تحت تاثير نيروهايي قرار داريد که کنترل اين نيروها از اختيار شما خارج است (که ما در اصطلاح کلي اين نيروها را خواست خدا ، قضا و قدر ، قسمت و ... مي ناميم ). در واقع ، شما فقط توان کنترل بازخوردها ، نگرشها ، عواطف و احساسات خودتان را داريد ، نه بيشتر.

  هيچ چيز در دنيا به اندازه ي احساس برنده بودن نمي تواند اعتماد به نفس انسانها را تقويت کند . اگر شما در موقعيتي برنده باشيد، اعتماد به نفستان تقويت خواهد شد. اگر شما در انجام کاري بهتر از دفعات قبل عمل کنيد ، در اين صورت احساس برنده بودن خواهيد کرد.
  بنابر آنچه گفته شد ، اولين قدم شما براي تقويت اعتماد به نفستان ، عبارت خواهد بود از انتخاب زمينه اي در زندگي که در آن خوب عمل مي کنيد اما قصد داريد بهتر عمل کنيد.

  اکنون ، جهت رقابت با خودتان براي پيشبرد فعاليت مورد نظر ، اين پيشرفت را براي خودتان يک هدف قرار دهيد.قبل از همه ، مشخص سازيد که وضعيت کنکوني شما نسبت به آن فعاليت چگونه است و چگونه مي توانيد اين وضعيت را بهتر کنيد . آيا مي خواهيد کميت را افزايش دهيد؟ آيا مي خواهيد سرعت را بالا ببريد؟ آيا به فکر پيشرفت در کيفيت کارتان هستيد؟؟؟

  سرانجام ، براي رسيدن به اهدافتان ، برنامه هاي عملي تدارک ببينيد. به اين منظور ، هميشه تصوير رسيدن به اهدافتان را در ذهنتان داشته باشيد و با تمسک به اين تصوير ، تا زمان رسيدن به آن اهداف ، در اين مسير گام برداريد . به اين ترتيب ، شما با پرداختن به رقابت با خودتان ، پس از کسب موفقيت در اين رقابت ، قادر خواهيد شد موفق شدن و برنده بودن را براي خودتان ، تبديل به عادت کنيد که نتيجه ي آن چيزي نخواهد بود ، مگر افزايش اعتماد به نفس در شما .
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  آيا شما هم از عدم اعتماد به نفس رنج مي بريد ؟

  1. اگر مي دانيد يا تصور مي كنيد كه مي توانيد كاري را انجام دهيد، پس دست به كار شويد.

  2. اگر كسي در راه رسيدن به رؤياهايش با اطمينان به پيش رود موفقيتي خارق العاده را تجربه خواهد كرد.

  3. انسان همان چيزي است كه خود باور دارد.

  4. منتظر باشيد كه با مشكلات به عنوان بخش چاره ناپذير زندگي رويارو شويد. همين كه با آن مواجه شديد، سرتان را بالا نگه داريد و در چشمانش خيره شويد و بگوييد : من از تو برترم ، پس نمي تواني مغلوبم كني.

  5. وقتي كه از آنچه داريم مي بخشيم ، آماده ايم آنچه را نيازداريم بگيريم.

  6. ممكن است فكر خلاق فقط بدين معنا باشد كه متوجه شويم در كارهايي كه قبلاً انجام داده ايم، ديگر فضيلتي وجود ندارد .

  7. هرگز نبايد فراموش كرد كه خواستن ، كوشيدن است و اراده ، گذرگاه عمل.

  8. مردان بزرگ اراده دارند و مردان ضعيف آرزو.

  9. آن كس كه به نفس خويش اعتماد دارد اعتماد ديگران را هم بر مي انگيزد.

  10. اگر به هنگام سخنراني دستپاچه مي شويد ، نگاه خود را روي يك چهره مهربان و دوستانه و مشوق متمركز كنيد.

  11. تا مي توانيد در نهايت خود سازي با خود بسازيد.

  12. در هر مورد كه در مقابل ترس مي ايستيد و با آن مقابله مي كنيد، توانايي شهامت و اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد. بعد از آن مي توانيد به دنبال انجام كارهايي برويد كه فكر مي كرديد توانايي انجامش را نداريد.

  13. تغيير و رشد ، زماني روي مي دهد كه انسان خود را به خطر بيندازد و جرئت كند با تجربه هايي درگير شود كه زندگي اش در گرو آنها باشد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 3. #3
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  1- همه چيز از شما شروع مي شود. ارزش و احترام خود را بدانيد و به وجود خود افتخار كنيد.

  2- هر فردي جدا از ظاهر و موجوديت واقعي اش ، از توانايي هاي بالقوه و استعدادهاي نهاني فراواني برخوردار است كه با برخورداري از اعتماد به نفس مي تواند آنها را بارور و شكوفا سازد .

  3- شما مي توانيد به انساني كامل و واقعي تبديل شويد ، فقط بايد به خود كمك كنيد تا استعدادهاي نهاني خود را از قوه به فعل در آوريد.

  4- سعي نكنيد پيوستگي شما به ديگران موجب تقليد كوركورانه شما از آنها بشود و استقلال و اعتماد به نفس خود را از دست بدهيد .

  5- انسان همان است كه خود باور مي كند .

  6- بزرگ ترين و حياتي ترين ويژگي يك انسان ، اعتماد به نفس است .

  7- از اين نكته آگاه باشيد كه برخورداري از اعتماد به نفس، تمامي نقص هاي جسماني را جبران مي كند.

  8- سعادت و آسايشِ هر كس در اختيار خود اوست. از قبول مسئوليت نهراسيد، پذيرش مسئوليت نشانه شخصيت شماست.

  9- اظهارنظركردن و سخن گفتن درجمع مانند ويتاميني است كه در ساختمان اعتماد به نفس شما نقش حياتي ايفا مي كند.

  10- بهترين دستور زندگي اين است كه انسان اعتماد به نفس داشته باشد و در پرتو سعي و جديت به مقام و منزلتي برسد.

  11- تمام وعده و وعيدهاي دنيا فريبي بيش نيست و بهترين دستور زندگاني اين است كه اعتماد به نفس داشته باشي و در پرتو سعي و مجاهدت خود به مقامي برسي.

  12- كسي كه به خود اطمينان دارد به تعريف كسي احتياج ندارد.

  13- هيچ چيز بيش از نيروي دروني و بيش از اعتماد به نفس ، شخص را قوي و نيرومند نگه نمي دارد. وقتي كه اين قوت باطني متزلزل شود، يك باره قواي بدني شخص فرو مي ريزد و او را از پاي در مي آورد.

  14- اعتماد به نفس شرط موفقيت است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 4. #4
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  1. تسلط بر نفس از فرمانروايي بر نفوس مشكل تر است.

  2. اگر براي تغيير زندگي خود مصمم هستيد، براي تغيير محيط خود نيز مصمم شويد.

  3. اجازه ندهيد كه ديگران با اعمالشان اعتماد به نفس را از شما بگيرند.

  4. راز پيروزي انسان داشتن اعتماد به نفس است.

  5. شكست همان شكست خوردن نيست، شكست كاري صورت ندادن است.

  6. اگر شما جزو افرادي هستيد كه از برخورد نگاه مي هراسيد به اين معناست كه يا ريگي به كفش داريد يا اعتماد به نفستان متزلزل شده است.

  7. اگر با اطمينان زندگي كنيد ، اعتماد به خود و اعتماد به ديگران را مي آموزيد.

  8. با اعتماد به نفس انتظار وقوع چيزي را داشته باشيد تا در جهان پيرامونتان امكان وقوع پيدا كند.

  9. ذهن ناخودآگاه شما با توجه به اين كه چگونه آن را برنامه ريزي كنيد مي تواند شما را به پيش ببرد و يا از پيشرفت باز دارد.

  10. معيار ايمان به خود، توانايي استقامت در برابرسختي ها، شكست ها و نااميدي هاست.

  11. پيش فرض هاي نادرست ريشه شكست ها هستند . شهامت محك زدن پيش فرض هاي خود را داشته باشيد.

  12. هرگز خودتان را دست كم نگيريد. وقتي كس ديگري ازعهده كاري برآمده باشد، به احتمال زياد شما هم مي توانيد از عهده آن برآييد.

  13. نام شما زيباترين صوت در زندگي شماست . آن را با غرور بر زبان آوريد.

  14. رمز اعتماد به نفس و شناخت صحيح ، عملكرد عالي است.

  15. براي كسب اعتماد به نفس و احترام به خود، توانايي شما در به دست آوردن استقلال مالي ضروري است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 5. #5
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  به خود تلقين كنيد كه اعتماد به نفس داريد


  1. هنگامي احساس مي كنيد زندگي تان معني دارد كه بدانيد در دنيا نقش مؤثري ايفا مي كنيد.

  2. رابطه پشتكار با شخصيت انسان مثل رابطه كربن با فولاد است.

  3. زندگي زنجيره اي از مشكلات است. پرسش اصلي اين است كه شما چگونه با مشكلات برخورد مي كنيد؟

  4. شما مي توانيد هر قابليتي را كه براي رسيدن به هدف هاي مورد نظرتان به آن نياز داريد به دست آوريد.

  5. استعداد و توانايي شما بيش از آن است كه بتوانيد در طول عمر خود تمام آن را به كار بگيريد.

  6. خواسته هاي شما تنها محدود كننده توانايي هاي شماست.

  7. نيروهايي در دورن شماست كه اگر قادر به كشف ، و استفاده از آن باشيد مي تواند شما را به جايي برساند كه هميشه آرزويش را داشته ايد.

  8. اگر شديداً خواهان چيزي باشيد، اعتماد به نفس و توانايي غلبه بر موانع موجود را پيدا خواهيد كرد.

  9. براي اين كه انسان مفيدي باقي بمانيد و اعتماد به نفس خود را از دست ندهيد ، هرگزهدف هاي خود را از نظر دور نداريد.

  10. اگر مي توانيد چيزي را تصور كنيد ، قادر به انجام آن نيز هستيد. محدوديت ها فقط در درون شما وجود دارند.

  11. عادت انسان هاي موفق اين است كه در همه كارهايشان قاطعيت دارند.

  12. هيچ عيبي ندارد كه انسان اشتباه كند. درس گرفتن از اشتباهات است كه ما را مي سازد.

  13. قانون علت و معلول قانون بي چون و چرايي است كه سرنوشت بشر را تعيين مي كند.

  14. تاريخ بشر حكايت انسان هاي معمولي است كه بر ترس خود چيره شده و كارهاي فوق العاده اي انجام داده اند.

  15. مرتباً براي خود استانداردهاي بالاتري تعيين كنيد و مطمئن باشيد كه مي توانيد به آنها دست پيدا كنيد
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 6. #6
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  با اعتماد به نفس مي توانيد بر سرنوشت خود حاكم شويد


  1. كسب آمادگي براي دور شدن از شرايط نامساعد به منظور پيشگيري از شكست ها باعث ايجاد اعتماد به نفس مي شود.

  2. اگر مايل نيستيد در كار فعلي تان بهترين باشيد، احتمالاً اين كار مناسب شما نيست.

  3. اعتماد به نفس بالا ناشي از اين احساس است كه بر سرنوشت خود حاكم هستيد.

  4. ياد بگيريد كه براي رسيدن به علائق حقيقي خود تلاش كنيد. اين كار باعث مي شود كه احساس بسيار خوبي داشته باشيد.

  5. حوزه اي را كه از كار كردن در آن لذت مي بريد مشخص كنيد و سپس تمام وقت و تواني را كه در اختيار داريد صرف آن كنيد.

  6. لازمه اعتماد به نفس اين است كه شهامتش را داشته باشيد كه به روش خودتان زندگي كنيد.

  7. آماده باشيد كه خود را هر سال از نو بسازيد. مجسم كنيد كه مي توانيد بدون هيچ زحمت و محدوديتي بارها از نو شروع كنيد.

  8. نقاط ضعف هر كسي بسيار بيشتر از نقاط قوت اوست . هميشه روي نقاط قوت خود تمركز كنيد.

  9. توجه خود را روي مهمترين چيز متمركز كنيد و تا انجام كامل آن دست از كار نكشيد.

  10. افكارتان را روي كاغذ بياوريد . كارها را اولويت بندي كنيد و هميشه از مهم ترين آنها شروع كنيد.

  11. اعتماد به نفس هنگامي به دست مي آيد كه شما با حداكثر توانايي و كارايي تان كار كنيد.

  12. هر چه كارهاي مهم بيشتري را به پايان برسانيد بيشتر احساس مي كنيد كه فرد قدرتمند و مثبتي هستيد.

  13. به هنگام آشفتگي و تحولات سريع، مرتباً خود را با در نظر گرفتن شرايط جديد ارزيابي كنيد.

  14. مدام براي خود هدف هاي جديد و استانداردهاي بالاتري در نظر بگيريد و هرگز قانع نباشيد.

  15. شما مي توانيد هر كاري را به انجام برسانيد به شرط آن كه شديداً مايل به انجام آن باشيد و آماده باشيد كه به مدت لازم و به اندازه كافي روي آن كار كنيد
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 7. #7
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  اگر بخواهيد مي توانيد اعتماد به نفس داشته باشيد


  1. انسان هاي داراي اعتماد به نفس تمايل به ريسك كردن دارند و كساني كه ريسك مي كنند اعتماد به نفس را در خود تقويت مي كنند.

  2. تمركز كامل در راستاي تحقق رؤياهايتان شور و شوق شما را افزايش مي دهد و اعتماد به نفستان را بالا مي برد.

  3. نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر از اين بود. بخواهيد كه خودتان بهتر از اين باشيد.

  4. اعتماد به نفس شما با اين مطلب كه تا چه حد احساس مي كنيد در تحول دنياي پيرامون خود مؤثريد رابطه مستقيم دارد.

  5. هر وقت به كسي لطفي مي كنيد اعتماد به نفس و عزت نفس شما به همان اندازه افزايش مي يابد.

  6. حركاتتان بايد نشان دهنده اعتماد به نفستان باشد. راست بايستيد، سرتان را بالا نگه داريد و سرحال و شاد راه برويد. خواهيد ديد كه احساس وعملكرد بهتري خواهيد داشت.

  7. كاري كنيد كه ديگران احساس كنند انسان هاي ارزشمندي هستند. هر چه بيشتر در ديگران احساس ارزشمند بودن ايجاد كنيد خودتان هم بيشتر اين احساس را پيدا مي كنيد.

  8. با ديگران با ملاحظه ، ادب و متانت رفتار كنيد تا ببينيد كه اعتماد به نفستان چطور بالا مي رود.

  9. هر عمل يا حرفي از جانب شما كه باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در ديگران مي شود ، اعتماد به نفس خودتان را نيز بالا مي برد.

  10. افرادي كه در اطراف خود جمع مي كنيد بيش از هر عامل ديگري اعتماد به نفس شما را تعيين مي كنند.

  11. احساس تعهد كامل در روابطتان با ديگران اعتماد به نفس و عزت نفس را در شما به وجود مي آورد.

  12. پذيرش تمام عيار خود به عنوان يك انسان ارزشمند از عوامل حقيقي ايجاد اعتماد به نفس است.

  13. توانايي شما در ترغيب و تأثير گذاري بر ديگران ، تعيين كننده كيفيت زندگي و ميزان اعتماد به نفس شماست.

  14. هر چه بيشتر بتوانيد بر ديگران تأثير بگذاريد آرامش و اعتماد به نفس بيشتري خواهيد يافت.

  15. يادگيري صحبت كردن در جمع ، اعتماد به نفس شما را به ميزان بسيار زيادي افزايش مي دهد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 8. #8
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس يعني مطابق ميل خود زندگي كردن

  1. هر چقدر كارتان را بهتر انجام دهيد خودتان را بيشتر دوست خواهيد داشت و اعتماد به نفستان نيز بيشتر خواهد شد.

  2. شما هنگامي واقعاً خوشحال هستيد و اعتماد به نفس داريد كه بدانيد كارتان را واقعاً خوب انجام داده ايد.

  3. پذيرش مسئوليت كامل زندگي تان به شما احساس قدرت فردي و اعتماد به نفس بسيار مي دهد.

  4. درست در همين موقعيتي كه هستيد با تمام توان و امكاناتتان كار كنيد.

  5. شما قابليت آن را داريد كه در هر كاري كه برايتان ارزشمند است خيلي خوب عمل كنيد.

  6. احساس رشد و پيشرفت مداوم منبع شگفت انگيزي براي ايجاد انگيزه و اعتماد به نفس است.

  7. داشتن توانايي زياد و مهارت كامل در كار احساس اعتماد به نفسي تزلزل ناپذير در شما ايجاد مي كند.

  8. لازمه اعتماد به نفس داشتن سلامتي كامل و انرژي زياد است.

  9. كنترل محيط پيرامون خود را در دست بگيريد و از مثبت و سازنده بودن آن اطمينان حاصل كنيد.

  10. در انتخاب چيزهايي كه مي بينيد، تماشا مي كنيد، مي شنويد و به آنها گوش مي دهيد ، دقت كنيد. همواره تأثيرات مثبت محيط را به خود جذب كنيد.

  11. قابليت كنترل محيط براي داشتن احساس اعتماد به نفس و تفكر مثبت ضروري است.

  12. هميشه از قبل خود را براي داشتن واكنش مثبت و سازنده نسبت به هر مشكلي آماده كنيد.

  13. انتظار مثبت را به صورت يك ديدگاه در خود پرورش دهيد و به خود اطمينان دهيد كه از هر موقعيتي مي توانيد نتايج مثبت و سازنده به دست آوريد.

  14. تحت هر شرايطي از معاشرت با افرادي كه تفكر منفي دارند خودداري كنيد . اين افراد بزرگ ترين مخرب اعتماد به نفس و عزت نفس شما هستند.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 9. #9
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : اعتماد به نفس

  چگونه اعتماد به نفس بالايي داشته باشيم ؟


  1. تفكر مثبت داشته باشيد. هر چه خوشبين تر باشيد اعتماد به نفس بيشتري خواهيد داشت.

  2. در زندگي هر چه اعتماد به نفس بيشتري داشته باشيد بيشتر افراد و موقعيت هايي را كه مي توانند به شما كمك كنند تا به هدفهايتان برسيد به سوي خود جذب خواهيد كرد.

  3. براي ايجاد اعتماد به نفسِ بيشتر، مدام با خودتان تكرار كنيد: " خوشبختم ، سالمم و حال خوشي دارم."

  4. تمركز كامل برروي هدف اصلي ، در شما احساس قدرت ، اراده و استقلال ايجاد مي كند.

  5. تكليفتان را با خودتان روشن كنيد. اين كه دقيقاً بدانيد چه مي خواهيد اعتماد به نفس شما را بي اندازه افزايش مي دهد.

  6. ترديدها را كنار بگذاريد. خود را كاملاً متعهد سازيد كه زندگي اي را آغاز كنيد كه براي آن ساخته شده ايد.

  7. اين كه اعتقاداتتان چقدر عميق است و تا چه حد به تعهدات خود پايبند هستيد قدرت شخصيت شما را نشان مي دهد.

  8. احساس اعتماد به نفس و داشتن اقتدار فردي ناشي از رويارويي با مشكلات و غلبه بر آنهاست.

  9. زير بناي اعتماد به نفس در هر زمينه اي تهيه مقدمات و آمادگي است.

  10. در هر زمينه اي هر چه بيشتر ياد بگيريد و دانش خود را بالا ببريد اعتماد به نفستان نيز بيشتر مي شود.

  11. تمرين و تكرار زياد در هر زمينه اي برگ برنده را به دست شما مي دهد.
  12. شما مي توانيد به گونه اي باشيد، چيزهايي داشته باشيد و از عهده كارهايي برآييد كه هرگز خواب آن را هم نديده ايد. اين توانايي درست در همين لحظه در درون شما وجود دارد.

  13. ويژگي مشترك و منحصر به فرد زنان و مرداني كه كارهاي بزرگ انجام مي دهند داشتن اين احساس است كه انجام كاري بزرگ جزئي از سرنوشتشان است.

  14. برتري حاصل از تسلط كامل در كار، زيربناي اعتماد به نفس و عزت نفس پايدار است.

  15. آنچه توانايي هاي بالقوه شما را در جهان خارج محدود مي كند دو چيز است: باورهاي شما و اين كه تا چه حد به توانايي خود در انجام كارها اطمينان داريد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. غلت زدن در شن ها و تفريح 24 ساعته بادرآمد 100 هزار دلار
  توسط hrg1356 در انجمن جغرافیاو زمین شناسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۷ آبان ۸۸, ۲۲:۲۳
 2. آقای احمدینژاد، عکس همسر شما در اعتماد بود..
  توسط ارسطو در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۷ خرداد ۸۸, ۲۰:۴۲
 3. باتري 10 ساعته
  توسط HAMIDREZA در انجمن سخت افزار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۸ خرداد ۸۷, ۰۲:۲۹
 4. به نوجوانت اعتماد کن!
  توسط hrg1356 در انجمن ارتباط با فرزندان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۷ آبان ۸۶, ۰۲:۲۸
 5. اعتماد به نفس
  توسط hrg1356 در انجمن جملات بزرگ و ناب
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۱ تیر ۸۶, ۰۲:۰۰

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •