بسیاری از علاقه مندان به لینوکس دانبال راهی برای نشان دادن لینوکس به کاربران مبتدی هستند.
یکی از این راه ها لود کردن لینوکس از روی Live-CD ها میباشد که برای این منظور نیاز با راه اندازی مجدد سیستم (ری استارت) میباشد.
راه دوم نصب یک نسخه لینوکس بر روی یک حافظه فلش و به همراه داشتن آن در هر مکان است که این روش نیز نیازمند ریبوت کردن سیستم میباشد.

در این پست به آموزش روشی برای لود کردن نسخه 7.10 لینوکس اوبونتو بدون نیاز به ری استارت کردن سیستم و به صورت یک ماشین مجازی فوق العاده سبک و با قابلیت ذخیره تغییرات اعمال شده در لینوکس می پردازیم:

برای شروع به فایل های زیر نیاز داریم:

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

برای نصب به یک سیستم دارای ویندوز نیازمندیم.

در این آموزش به طور پیشفرض لینوکس بر روی یک فلش مموری نصب میشود تا بتوان تمامی تغییرات اعمال شده در هنگام استفاده از لینوکس را ذخیره و همراه داشت. (میتوان این لینوکس را بر روی هارد سیستم نصب و آن را بر روی سی دی ذخیره به همراه داشت که در این صورت تغییرات اعمال شده در لینوکس قابل ذخیره سازی نیستند...)

پس از اجرای QPU710 از شما برای نصب آدرس میخواهد. این آدرس مکانی است که شما قصد نصب لینوکس در آنجا را دارید.به ضور مثال میتوان این آدرس را درایو فلس مموری انتخاب کرد. پس از اتمام نصب فولدری به نام QPU710 در مسیری که برای نصب انتخاب کرده اید ساخته میشود. حال فایل image لینوکس اوبونتو 7.10 را در این فولدر کپی کنید و سپس QPU710.bat را اجرا کنید.

پس از ادامه نصب و اجرای آن لینوکس شروع به لود شدن میکند. در این هنگام در منو بوت کلید F6 را فشار دهید و در انتهای اسکریپت بوت گزینه Persistent را اضافه کنید. با اضافه کردن این گزینه شما امکان ذخیره و بازیابی تغییرات انجام شده در لینوکس را به آن می افزایید. (فقط در حالتی که از روی هارد یا فلش بوت شود)حال لینوکس اوبونتو به لود شدن ادامه داده و پس از چند لحظه شما به تمامی امکانات لینوکس با قابلیت ذخیره تغییرات دسترسی خواهید داشت.

در هنگام اجرای این برنامه برای دسترسی مجدد به ویندوز کلید ctrl و سپس alt را فشار دهید. و همچنین برای کار کردن در لینوکس به حالت Full Screen از کلید های ترکیبی ctrl + alt + f استفاده کنید.

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]