فرایند Defragmentation یا یکپارچه سازی دیسک فرایندی است که طی آن تکه های مختلف یک فایل که در سرتاسر هارد دیسک شما پراکنده هستند مثل قطعات یک پازل کنار یکدیگر چیده خواهند شد تا در موقع خواندن اون فایل هدهای هارد شما عملکرد بهتری داشته باشند و در کل کارایی دیسک سخت شما بالا رود.

[align=center][/align]

PerfectDisk که موفق به گرفتن گواهینامه سازگاری با ویندوزهای 2000 و 2003 و XP از مایکروسافت نیز شده است علاوه بر انجام عملیات یکپارچه سازی دیسک در نواحی که دارای اطلاعات (Data) میباشند نواحی دیسک شما که فاقد اطلاعات نیز میباشند یکپارچه سازی میکند. چون در طول زمان با اضافه و پاک کردن فایلها نواحی بدون اطلاعات دیسک شما نیز تکه تکه و پراکنده خواهند شد. (یکپارچه ساز ویندوز و یا حتی Diskeeper به عنوان رقیب این کار رو انجام نمیدهند)
PerfectDisk نسبت به نرم افزارهای مشابه خود مثل Diskeeper با در اختیار داشتن فضای خالی کمتر نیز قادر به یکپارچه سازی خواهد بود.
کلا اگر قصد یکپارچه کردن هارد دیسک خودتون رو دارید و هنوز در انتخاب نرم افزار مردد هستید ، پیشنهاد میکنم از PerfectDisk استفاده کنید چون هرچند نسبت به رقبای خودش زمان بیشتری رو صرف انجام عملیات میکنه ولی حاصل کار خیلی بهتر از رقباش از کار در میاد!

[align=center][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

موفق باشید[/align]