ذخيره كردن پيغامها رد و بدل شده در ياهو مسنجر

اگر بخواهيد كه تمام پيغام هاي رد و بدل شده بين آيدي شما و آيدي دوستانتان در جايي بايگاني شود تا هر زمان كه بخواهيد آن پيغامهاي گذشته را ببيند. فقط كافي است تا به وسيله خود نرم افزار ياهو مسنجر تنظيمات زير را انجام دهيد.

ابتدا از منوي Messager گزينه Preferences را انتخاب نماييد سپس در صفحه ظاهر شده از ليست سمت چپ كلمه Archive را انتخاب نماييد تا در سمت راست سه جمله زير براي انتخاب كردن ديده شود :
Save all of my massages on this computer
Save all of my massages but clear them each time I Sign out
Not Save any of my massages
اگر گزينه اول را انتخاب كنيد كليه پيغامهاي شما و دوستانتان كه با يكديگر رد و بدل خواهيد كرد نيز ذخيره خواهد شد و حتي بعد از قطع شدن از اينترنت مي توانيد دوباره در هنگام اتصال به اينترنت آرشيو آن پيغامها را ببينيد.

و اما اگر گزينه دوم را انتخاب كنيد همان عمل بالا انجام مي گيرد يعني پيغامها ذخيره مي شوند ولي بعد از خروج از ياهو مسنجر يا اينترنت پيغامها از بين ميرود. معمولا به طور پيش فرض اين گزينه انتخاب شده است.

در انتها اگر گزينه آخري را انتخاب كنيد ذخيره سازي پيغامها انجام نمي گيرد.

حالا شما گزينه اول را انتخاب نماييد تا هميشه پيغامهاي شما چه ارسال كنيد و چه دريافت كنيد ذخيره خواهد شد و همچنين فرقي نمكند كه پيغام آفلاين باشد يا آنلاين. حال براي ديدن پيغامهاي بايگاني شده كافي است تا از منوي Contacts گزينه Message Archive را انتخاب كنيد تا در پنجره ظاهر شده كليه پيغامهاي ارسال و دريافت شده توسط آيدي خودتان را ببينيد.