در بازار به اين ماهي دراگون هم ميكويند ولي متعلق به خانواده كت فيشها نام اصلي آن بارد سورابيم ميباشد ماهی دیگری از همین جنس هم با نام علمی Pseudoplatystoma tigrinumو با نامعمومیTiger sorubim در آکوآریوم فروشی های جهان وجود دارد که بسیار به گونه مورد نظر ما شبیه است فقط به جای خال خالی بودن ؛ دارای نقوش ببری شکل است که عکس آن را می بینید.
این ماهی را امروزه با ماهیان دیگر از جمله گربه ماهی دم قرمز هیبرید کرده اند و گونه های زینتی جدیدی ایجاد کرده اند.(البته این کار معمولا زیانش بیشتر از سودش است
این ماهی یکی از گربه ماهیان آب شیرین مناطق گرمسیر است.
زیستگاه این ماهی مناطق شمالی آمریکای جنوبی و آمازون است.
آب نرم (غیر سخت) و کمی اسیدی آبی ایده آل برای آن است ولی این ماهیان می توانند گسترده وسیعی ازp.H و سختی را تاب بیاورند.
دمای خوشایند این ماهی 24 – 28 درجه سانتی گراد است.
ماهی Pseudoplatystoma fasciatomیک ماهی پوتامودرموس یا رود رو است.
ماهی پوتامودرموس ؛ Potamodromousبه ماهی گفته می شود که تمام زندگی خود را در آب شیرین می گذراند و برای تخم ریزی مهاجرتی را در طول رودخانه انجام داده و معمولا به بالا دست رودخانه می رود.
باله دمی در این ماهی به شدت دو شاخه یا forkedاست.
آرواره بالایی این ماهی از آرواره زیرینش دراز تر است.
دارای سه جفت سبیلک است که یک جفت آن بر روی آرواره بالایی و 2 جفت آن بر روی آرواره زیرین قرار گرفته اند.


شاید مهم ترین نکته در نگهداری این ماهی , فضای کافی باشد.
معمولا آکوآریومی با گنجایش 200 گالون برای نگهداشتن آن پیشنهاد می شود.
درازای این ماهی به بیش از یک متر هم میرسد و بیشینه وزن ثبت شده آن 70 کیلوگرم بوده است.
اگر آبزی دان شما کم حجم باشد , پوزه ماهی در اثر برخورد با شیشه ها زخمی می شود و اگر ماهی در نتیجه کوچک بودن آکوآریومش حس کند که دارد دور خودش می چرخد ( و این شناخت به وسیله سبیلک های وی صورت می گیرد) شروع به پرش به بیرون از آبزی دان می کند .
گزارشاتی هم در مورد شکستن بخاری آکوآریوم توسط این ماهی وجود دارد.پس باید بخاری را پنهان کرد.

این ماهی یک شکارچی بسیار مهاجم و ستیزه جو ست و هرچه را سر راهش قرار بگیرد می خورد . حتی دیده شده که غذا را از دهان سایر ماهیان می رباید.
هم مخزن های او یا باید آنقدر بزرگ باشند که وارد دهانش نشوند یا اینکه بسیار تند شنا کنند.
نکته جالب این است که دراگون معمولا ماهیان بسیار ریز را هم شکار نمی کند.(چرا؟)
معمولا این ماهی را با سیکلید ها و گورامی های بزرگ و حتی پیرانا نگهداری می کنند.
خوراک کت فیش پارو پوزه معمولا ماهی است و در محیط طبیعی از سیکلیدهای کوچک و کاراسین ها و سایر گربه ماهیان و همچنین از خرچنگها تغذیه می کند.
در صورت موجود نبودن غذای زنده (مثل گوپی و آرتمیا یا گوشواره آبی یا کرم خاکی) , می توان این ماهی را به خوردن غذاهای آماده ( تکه های ماهیان مانند قزل آلا و نیز میگو و خرچنگ و دل گوسفند و گاو و آرتمیای فریز شده) عادت داد.
نکته ای که در غذا دادن به این ماهی مهم است و با بیشتر ماهیان فرق دارد این است که باید تکه های درشت غذا را به ماهی داد زیرا تکه های کوچک را نمی خورد.البته ماهی بعد از بلعیدن لقمه بزرگ چند روزی را صرف گوارش آن می کند.اندازه ماده ها معمولا بزرگ تر از نرهاست.
نر ها زمانی که 45 سانتی متر طول دارند و ماده ها زمانی که 56 سانتی متر طول دارند بالغ می شوند.هماوری نسبی این ماهی 8000000 (هشت میلیون) تخم در هر کیلوگرم وزن بدن تخمبن زده شده است.این ماهی به مصرف خوراکی انسان نیز میرسد و دارای گوشتی زرد رنگ و آبدار (Succulent) و بدون خار است و معمولا توسط تور گوش گیر صید می شود.همچنین صید ورزشی این ماهی نیز طرفداران زیادی دارد.کت فیش ببری مانند سایر گربه ماهیان شب رو بوده و در تاریکی به دنبال خوراک می رود.و روزها را به استراحت در مخفی گاه ها و گوارش خوراک ها می گذراند.
آبزی دان این ماهی باید با غار های بزرگ و ریشه های درختان منطقه آمازون دکور شود تا جای پنهان شدن روزانه گربه ماهی فراهم شود.همچنین استفاده از گیاهان دراز در آکوآریوم مناسب است.نور پردازی آبزی دان باید در حداقل ممکن باشد.در دکوراسیون آکوآریوم حاوی گربه ماهی پارو پوزه یا دراگون نباید از ریگ های رودخانه استفاده کرد زیرا ممکن است ماهی آنها را ببلعد و سپس با پرتاب کردن آن ها باعث شکستن شيشه ها گردد
در ضمن بايد گفت ورود اين ماهي به اكثر كشورهاي جهان بخاطر نابود نمودن محيط زيست ماهيان ممنوع است مانند پيرانا