چگونه تحریم اقتصادی اسرائیل ممکن است؟ معرفی کوکاکولا و پپسی ...

از آنجایی که رژیم اشغالگر قدس از ابتدای تشکیل تا به حال قصد مشروعیت بخشیدن به خود را داشته است به طرق مختلف سعی نموده تا کشور ها و مجامع جهانی و بین المللی ، وجود وی را به رسمیت بشمارند و حتی حاضر است برای گرفتن این امتیاز دست به هر اقدامی بزند ، از فشار های سیاسی و بین المللی ، هجمه های فرهنگی ، تاریخ سازی دروغین گرفته تا راهکارهای صلح گرایانه .

در طی سالیان اخیر نه تنها مجامع و ملل مسلمان و جهان عرب دست به مبارزه ی آشکار علیه این جرثومه ی فساد نزده اند بلکه روز به روز شاهد وجود کرسی های بیشتری از رژیم صهیونیستی در مجامع جهانی و همچنین به تبع آن حذف نام فلسطین می باشیم .

کشور های عربی نه تنها به این مسئله راضی نشدند بلکه روابط مخفیانه و گاهی نیز آشکارا با سران رژیم صهیونیستی بر قرار می کنند و به نام گفتگو و.... پیمان هایی را با یکدیگر منعقد می کنند که این اواخر شاهد بودیم که زمزمه هایی از برخی کشور های عربی و غیر عربی مسلمان بلند شد که در صدد ایجاد سفارتخانه ی اسرائیل در خاک کشورشان بودند . !!

نه تنها صهیونیستها توانستند تا این حد نفوذ کنند بلکه در همین ایران اسلامی خودمان که دشمن درجه یک اسرائیل هستیم از درون کشور حرف از رابطه با اسرائیل ، پایان دوران قهر و… زده می شود .

حتی در سایت ایرانی Cloob ما شاهد این مسئله بودیم که در لیست کشور های موجود نامی از فلسطین مشاهده نمی شد و به جای نام فلسطین شاهد نام منحوس اسرائیل بودیم . که این مسئله با مخالفت اعضا روبرو شد که مدیران این سایت پس از اخراج کاربرانی که اعتراض کرده بودند این لیست را تصحیح نمود و اشاره داشت که به علت احترام به کاربران این تغییر حاصل شده است و. این موضوع بیانگر این است که آنها قلبا به این معتقدند که اسرائیل کشوریست مشروع و دیگر در نقشه های جهانی نامی برای فلسطین وجود ندارند . !!

آنچه ذکر شد نمونه ای از هزاران اتفاقاتی است که از این قبیل می افتد. اما امروزه رژیم صهیونیستی برای مشروعیت بخشیدن به خود به ایجاد رابطه با همسایگان خود نیازمند است و همینطور کشور های عربی دیگر . زیرا بدین واسطه هم در میان آنها نفوذ کرده و هم عنان آنها را به دست میگیرد . یکی از جنبه های این رابطه . روابط اقتصادی و بازرگانی است .بدین سبب در سالهای اخیر نوعی همکاری اقتصادی میان طرفین مذکور پدید آمده است ، که در سال 2003 این آمار بسیار قابل توجه و همچنین تاسف برانگیز است . در این سال این رژیم با 14 کشور عربی رابطه اقتصادی برقرار کرد که حجم آن به 193 میلیون و 960 هزار دلار می باشد که عبارتند از:کشور
حجم کل مبادلات
میزان صادرات
میزان واردات

ادرن
000ر200ر131 $
000ر500ر44 $
000ر700ر86 $

مصر
000ر610ر48 $
000ر110ر22 $
000ر500ر26 $

مغرب
000ر840ر7 $
000ر140ر1 $
000ر700ر6 $

جیبوتی
000ر270ر1 $عربستان
000ر270ر1 $امارات متحده
000ر904 $
000ر400 $
000ر900 $

لبنان
000ر802 $
000ر2 $
000ر800 $

عراق
000ر502 $
000ر2 $
000ر500 $

الجزایر
000ر501 $
000ر1 $
000ر500 $
کشور های قطر ، تونس ، عمان و موریتانی در رتبه های دهم تا سیزدهم قرار دارند و حجم مبادلات تمام آنها با رژیم صهیونیستی 542 هزار دلار است که 99 درصد آن را داردات تشکیل می دهد !!

بدین ترتیب می توان به راحتی در یافت که رژیم صهیونیستی در سالهای اخیر چگونه توانسته است موجودیت اقتصادی خود را بر منطقه تحمیل نماید و آنچه را که نتوانسته با قدرت نظامی به دست آورد (سلطه ی بر منطقه خاورمیانه و جهان عرب) از طریق عادی سازی بازرگانی و اقتصادی محقق سازد . به گونه ای دیگر تحریم اسرائیل توسط جهان اسلام به نوعی افسانه تلقی گردد .

كوكا مي خوري يا پپسي ؟
در دو مطلب قبل تر به تحریم اقتصادی رژیم صهیونیستی اشاره ای کرده بودم و اینکه برخی از کشورهای عربی و مسلمان طی چند سال اخیر مراودات تجاری و اقتصادی با رژیم صهیونیستی داشتند و به نوعی با اجرای این روابط این رژیم غاصب را به رسمیت شمردند .
تحریم اقتصادی اسرائیل راهکاریست که میتواند در عرصه ی اقتصادی و سیاسی برای کشورهای مسلمان بسیار مفید و مناسب باشد . نه تنها تحریم نوعی مبارزه و مقاومت محسوب می شود بلکه به نوعی بیانگر این موضوع می باشد که اسرائیل مشروعیت این را دارا نیست که کشور های مسلمان با وی ارتباطات تجاری و اقتصادی برقرار کنند . اما متاسفانه در سالهای اخیر برخی از کشور های مسلمان به صورت غیر مستقیم و با وجود واسطه دست به انجام اینگونه روابط می زنند و نه تنها رژیم صهیونیستی را در این مرادوات منتفع می کنند بلکه کشوری نیز به عنوان واسطه مبالغ کلان و هنگفتی را کسب می شود .از کالاهای ساخت اسرائیل و یا کالاهایی که سازندگان و سرمایه گذاران آن صهیونیست ها و یهودیان هستند و رژیم صهیونیستی را از ساخت و فروش محصولات خود منتفع می کنند بسیار میتوان نام برد ولی از میان آنها دو محصولی که مد نظر بنده هستند دو شرکت نوشابه های کوکاکولا و پپسی هستند .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران این دو نوشابه در ایران نه تولید و نه وارد می شدند و نه به فروش می رسیدند اما در سه سال پیش شاهد بودیم این دو محصول وارد بازار شدند و بازار نوشابه ی ایران را در قبضه ی خود در آوردند و با قرار دادی که با شرکت ساسان امضاء کردند تولید این محصولات تحت لیسانس کوکا و پپسی آغاز شد . اما می خواهیم بیشتر نسبت به این دو محصول آگاهی پیدا کنیم .
کوکا کولا :

آرم این محصول که همان نوشته ی تحریری و سر هم انگلیسی Coca cola مي باشد را بر عكس كنيم و خطوط تزئيني زائد را حذف كنيم شاهد دو جمله ي عربي ميشود : لا محمد ، لامكه
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]دو اصل بنيادين اسلام . پيامبر و همچنين شهر مكه كه كعبه، خانه ي خدا و قبله ي تمامي مسلمين جهان در آن واقع شده و به نوعي نماد اسلام است. اين محصول بدين ترتيب اين دو ا نشانه گرفته است!

محصولات و شركتهاي وابسته به كو كا كولا:

Dr Pepper, Fanta, Fruitopia.Schweppes , Kia ora, Litt, Sprite,Sunkist

توضيحات:در سال1997 نماينده اقتصادي دولت اسراييل از اين شركت به دليل حمايت مستمر ازاسرائيل در سی سال گذشته و امتناع از پذيرفتن تحريم اسرائيل از جانب اتحاديه عرب قدر داني نمود.اين شركت ضمن حمايت آشكارا ومستمر از اسراييل اعلام كرده بود كه حاضر است چندين ميليارد دلار براي اسقاط نظام جمهوري اسلامي ايران نيز سرمايه گذاري كند.متاسفانه نمايندگي تحت ليسانس اين شرکت در کارخانه خوشگوار مشهد همین الان هم فعال استساليانه یک و نیم ميليارد سود به شرکت اصلي ،در آمريکا مي فرستد!!؟؟

پپسي :
براي نوشابه ي پپسي بايد دقت بيشتري خرج داد . پپسي مخفف جمله ي انگليسي :
Pay Every Penny to Save Israel يعني هر پني را براي تامين اسرائيل بپردازيد .

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


خب در كشوري مسلمان ، ما نوشابه هاي پپسي را مي نوشيم بي خبر از اينكه ريال به ريال آن تبديل به گلوله هايي مي شود كه در سينه كودكان ، برادران و خواهرانمان در فلسطين مي نشيند و نه تنها اينگونه است بلكه دشمن خود را تقويت مي كنيم . مواردي كه در رد سخن من مطرح مي شود اين است كه اينها ساخت اسرائيل نيستند در همين ايران خودمان در مشهدالرضاي خودمان توليد ميشود !
جواب : اگر توجه كنيم روي همين نوشابه ها نوشته شده تحت ليسانس كوكا و يا پپسي يعني فرمول ، مواد اوليه را از شركت اصلي ميگيرند و در ازاي اينها قرار دادي منعقد مي شود و پولي به طرف حساب داده مي شود . در ضمن نوشابه هاي فانتا و سپرايت تحت ليسانس كوكا و همچنين نوشابه ي ميرندا تحت ليسانس پپسي مي باشد !!

در آخر جمله اي از امام خميني رحمة الله كه اين ايام مختص به ايشان مي باشد :
«شما از خواب هايي كه براي اين كشورها ديده اند اطلاع نداريد ، اينجانب كرارا خطر دولت اسرائيل و عمال آن را به ملت گوشزد كردم كه بايد مقاومت منفي كنند و از معاملات با آنها احتراز جويند. »
استفتائات مقام معظم رهبري :
س 262 : آيا وارد كردن و ترويج كالاهاي اسرائيلي جايز است ؟
واجب است افراد از وارد كردن و ترويج كالاهايي كه دولت حقير اسرائيل از ساخت و فروش آن منتفع مي شود خودداري كنند .
س 263 : آيا براي مسلمانا خريد كالاهاي اسرائيلي كه در سرزمين اسلامي به فروش مي رسند جايز است ؟
بر آحاد مسلمين واجب است كه از خريد و استفاده از كالاهايي كه سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست ها كه با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند ، مي شود ، اجتناب كنند .
سوالات 261 الي 270 كتاب اجوبة الاستفتائات مقام معظم رهبري بر اين مسائل اختصاص داده شده است كه خواندنش مفيد و آگاه كننده است! يا علي!

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

NOKIA

نوکيا اولين سرمايه گذاري خود را در اسرائيل از سال 2000 شروع کرد و در 4/مارس /2001 در پروژه اسراييل اقدام به ايجاد يک شبکه گسترده مخابراتي دراسرائيل کرد و در 10/مي /2004 طي توافق نامه اي بين نوکياوcellcom (شرکت مخابراتي اسرائيل)اين ارتباط را عميق تر کرد.نوکيا شرکتي نيست که تنها کالاهايش را در فروشگاههاي اسرائيل به فروش مي رساند بلکه به طور فعال با اسرائيل همکاري مي کند و شريک او در اشغال و کشتار فلسطينيان است.

ARSENAL

باشگاه ورزشي ارسنال طي قرار دادي با اسرائيل نقش مبلغ براي جذب توريست را به خوبي ايفا کرده است ؛که تنها با مساعدت اين باشگاه ساليانه دو ميليون توريست نصيب اسرائيل مي شود.

Saralee

توليدات وشركتهاي وابسته : Saralee توليد پوشاك Hanes توليد لباس ورزشي Champion توليد جوراب Leggs) توليد قهوه Douwe Egberts توليد گوشت Bryan توليد گوشت Hillshire Farm توليد پوشاك Playtex توليد قهوه Pilao توليد چاي Pickwick

توضيحات:اين شركت مالك30 درصد از سهام كارخانه هاي توليد پوشاك (Delta Galil مهمترين شركت نساجي در اسرائيل) ميبا شد.Sara Lee يكي از بزرگترين توليد كنندگان پوشاك درجهان است.در سال1998 نتانياهوجايزه جوبيلي را به اين شركت اعطا كرد.

LOREAL

توليدات و شركتهاي وابسته:Vichy, lanconeparis,Giorgio Armani perfumes ,la roche-posay,biotherm garnier

اين شركت توليد كننده محصولات آرايشي است.كنگره يهوديان آمريكا ضمن ابزار خرسندي شديد از شركت Lorealاظهار داشت اين شركت تجارت گسترده اي را دراسراييل آغاز كرده و يكي از دوستان صميمي اسراييل محسوب ميشود. شركت مذكور جايزه جوبيلي را دريافت كرده است.

Nestle

توليدات و شركتهاي وابسته:Smarties, Polo, Aero, Lion, After Eight Perrier, Vittle,Libby"s ,Milkybar,Kitkat, , Nescafe/Coffeemate/Maggi

توضيحات: اين شركت سوِِييسي كه توليد كننده محصولات غذايي مي باشد.مالك 1/50 % شركت توليدمحصولات غذايي Osem Investment مي باشد.در سال 2000 Nestel اعلام كرد براي راه اندازي مركز جديد در اسراييل ميليونها دلارسرمايه گذاري خواهد كرد. اين شركت در سال 1998 جايزه جوبيلي را را دريافت كرد.

Coca-cola/Sprite /Fanta

محصولات و شركتهاي وابسته:

Dr Pepper, Fanta, Fruitopia, Kia ora, Litt, Sprite,Sunkist,Schweppes

توضيحات:در سال1997 نماينده اقتصادي دولت اسراييل از اين شركت بدليل حمايت مستمر ازاسرائيل در 30 سال گذشته و امتناع از پذيرفتن تحريم اسرائيل از جانب اتحاديه عرب قدر داني نمود.اين شركت ضمن حمايت آشكارا ومستمر از اسراييل اعلام كرده بود كه حاضر است چندين ميليارد دلار براي اسقاط نظام جمهوري اسلامي ايران نيز سرمايه گذاري كند.متاسفانه نمايندگي تحت ليسانس اين شرکت در کارخانه خوشگوار مشهد ساليانه 5/1 ميليارد سود خالص به شرکت اصلي در آمريکا مي فرستد.

osem: :توليد کننده محصولات غذايي اسرائيل است.

جوبيلي:جايزه ويزه خدمت گزاران اسرائيل است.

Intel

توليدات و شركتهاي وابسته:Processors,Celeron,Pentiom, motherboarde, Chipsets, Itanium,Adapters, Controllers, Network Products, WirelessComponents,Embedded Products,Software Development Tools

توضيحات:Intel توليد كننده قطعات الكترونيكي و كامپيوتري ويكي ازبزرگترين حاميان ا سراييل است. نخستين دفتر اين شركت خارج از آمريكا در سال1974در حيفا (سرزمينهاي اشغالي فلسطين) شروع به كار كرد. ازآن زمان تا كنون Intel سرمايه گذاريهاي كلاني در اسراييل نموده است.در سال 2000 اين شركت بيش از 4000 اسراييلي را به استخدام خود درآورد. مدير اين مجموعه اعلام كرده است كه1 / 6 ميليارد دلار در اسراييل سرمايه گذاري خواهد كرد.

Timberland

توليدات و شركتهاي وابسته:انواع كفش، لباس، كمربند، كلاه، كوله پشتي، جوراب، عينك آفتابي، كيف، ساعت،چمدان

توضيحات:جفري سوارتز مدير اين شركت و رييس هياًت مديره يك صهيونيست فعال است. وي ضمن مصاحبه اي اظهار داشت:«ما خواهان دخالت جدي ترآمريكا در حمايت از اسراييل هستيم.»

MARKS & SPENSER

توليدات و شركتهاي وابسته:M&S Stores,St.Michaels

اين شركت از بدو تاًسيس ارتباط نزديكي با صهيونيسم داشته است.يكي از اهدافM&Sكمك به توسعه اقتصادي اسراييل است.M&S همه ساله حدود233 ميليون دلاربه اسراييل كمك مي كندبنا بر گزارش JTA سفير اسراييل در انگلستان اخيراً ازM&S دليل حمايتهاي مستمرش از اسراييل قدرداني نموده است.شركت مذكور در سال 1998 جايزه جوبيلي مهمترين جايزه اقتصادي دولت اسراييل- را دريافت كرد.

DELTA

GALIL INDUSTRIES LTD Marks&Spencer(فروشگاه زنجيره اي) ,عرضه كننده پوشاك ((Hema وپوشاك جوراب زنانه،مردانه(Carrefour)

توضيحاتelta Galil بزرگترين توليد كننده وعرضه كننده پوشاك وپارچه در اسراييل و يكي از توليدكنندگان بزرگ لباس درجهان است.نصف فروش Delta بهM&S اختصاص مي يابد.مركز رسيدگي به حقوق كارگرانDelta را به دليل استثمار كارگران عرب تقبيح نموده است.

IBM

IBM بطورگستردهدر اسراييل سرمايه گذاري كرده است. معاون و مشاور كلIBM ضمن بيان اين مطلب كه اين شركت 1700 نفر را در اسراييل به استخدام خود درآورده است درمصاحبه اي با Jerusalem Postاظهار داش:"اين بخش از زمين وآرمانهاي بزرگش براي IBM بسيار مهم است." درسال 2002 ا تاق بازرگاني آمريكا-اسراييل جايزه سفير((Ambassador`s Awardرابخاطر قدرداني از تلاش فوق العاده اين شركت ر توسعه صنعت تكنولوژي پيشرفته اسراييل و ارتقاء روابط تجاري ميان اسراييل و آمريكا به اين شركت داد.

Estee Lauder

توليدات و شركتهاي وابسته:Aramis, Clinique, DKNY, Origins Natural Resources, Perspectives,MAC Cosmetics, Donna Karan Cosmetics و La Mer/ Stila Cosmehcs, Jo Malon, Bumble and Bumble.

توضيحات:رونالد لودر مدير شركت،زماني رييس كنفرانس رؤساي سازمانهاي مهم يهودي آمريكايي بود و هم اكنون مدير صندوق ملي يهوديان(JNF)مي باشد. ديدگاههاي وي اغلب شديدتراز برخي سياستمداران اسراييلي است. اينها تنها تعدادي از شركتهايي است كه سرمايه آنها توسط صهيونيسم جهاني تامين مي شود .

نمونه هاي ديگري ازين شركتها عبارتند از:

سيگار Marlboro

وهمچنين شركتهاي: AOL, Vittel, KitKat, Disnep, TOMMY HILFIGER, REVOLON, Champion, MARKS & SPENSER, GARNIER, Aramis, ESTEE LAUDER, Hugo Boss, intel, Calvin Klein(ck) Nescafe, Nesquit, Nestle و MC Donald`s ,Kotex, Sara Lee

حالا كه مي دانيم اين شركتها حاميان مادي ومعنوي اسراييل مي باشندحجت بر ما تمام است تا اين شركتهاي حامي اسراييل را تحريم نموده و به هيچ عنوان از محصولات آنها خريد ننماييم،زيرا خريد ازآنها مساوي است با گلوله اي در بدن هزاران كودك يا جوان يا سالمند فلسطيني يا مسلمانان ديگري كه در عراق مورد هجمه آمريكاييان قرار گرفته اند. و کلام آخر:

فتواي امام خميني در رابطه با ارتباط با اسراييل: « كمك به اسراييل چه فروش اسلحه ومواد منفجره وچه فروش نفت حرام و مخالفت با اسلام است. رابطه با اسراييل وعمال آن چه رابطه تجاري و چه رابطه سياسي حرام و مخالفت با اسلام است. بايد مسلمين از استعمال امتعه(کالاهاي) اسراييل خودداري كنند.از خداوند تعالي نصرت اسلام و مسلمين را خواستاريم.» صحيفه نور،جلد 1 ،ص 139

مقام معظم رهبري(مدظله العالي)فرمودند:«تحريم اقتصادي دولت غاصب و به رسميت نشناختن آن وظيفه همه دولت هاي مسلمان است و ملت ها بايد در برابر اين مسئله حساسيت نشان دهند.»

zionism.blogfa