كار ساخت سه فيلم پويانمايي و دو فيلم بلند سينمايي در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در حالي آغاز شد.
به گزارش روابط عمومي كانون، در حال حاضر ۱۳ عنوان فيلم ديگر نيز در مراحل مختلف ساخت و توليد قرار دارند.

از ميان ۱۹ عنوان فيلم و نماهنگ در دست توليد مديريت امور سينمايي كانون در سال ۱۳۸۶ پنج عنوان آماده نمايش است و به زودي بر پرده سينماهاي كشور و مراكز كانون به نمايش گذاشته خواهد شد.

سه فيلم پويانمايي «علامت سؤال» كار حميد نويم كارگردان ايراني مقيم سوئد، «بارون مياد جرجر» كار مهين جواهريان، «بدون عنوان ۱» كار عليرضا چيتايي و مجموعه چهارده عنوان نماهنگ با عنوان «دانا و مانا ميپرسند» كار مسعود اميني و فيلم كوتاه و زنده «راه» ساخته عليرضا چيتايي و فيلم بلند سينمايي «هامون و دريا» از جمله توليداتي است كه ساخت آن در سال گذشته به پايان رسيد.

همچنين كار ساخت دو قسمت از مجموعه پويانمايي شش قسمتي «ماجراي سنجاب كوچولو» نيز به كارگرداني بهزاد فراهت پايان يافته است.

بر اساس اين گزارش تركيبي از كارگردانهاي صاحبنام و جوان سينماي كودك و نوجوان ايران در كارگاههاي سينمايي كانون همچنان كار ساخت اين فيلمها را ادامه ميدهند.

پويانماييهاي «ماهوري» فاطمه گودرزي، «نقاش و پرنده» سعيد ترخاني، «گرگ و ميش» محمدعلي سليمانزاده، «صندليها» فطيما يثربي، «صفر» نازنين سبحانسربندي، «سياه و سفيد» نيما رئوفي، «اينك آن انسان» سياوش نصيريزيبا و پريناز شجره، «كدو قلقله زن» سيدمرتضي احدي، «عمو نوروز» فرخنده ترابي، «تلالو» هادي يقينلو، «افسانه تيرانداز جوان» منوچهر منصوردهقان و «تُن پيچ» سمانه ممتازمند از آن جمله است.

همچنين ساخت سه فيلم پويانمايي «مرد جوان و خياط حيلهگر» راشين خيريه، «كيمياگر» مهدي خرميان و «گبه» ماريا نيري در كنار دو فيلم بلند سينمايي «مسافر كربلا» به كارگرداني بيژن شكرريز و «روز امتحان» به كارگرداني يدا... صمدي نيز در سال ۱۳۸۷ آغاز شده است.

گفتني است سال گذشته مجموعهاي از فيلمهاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شامل ۲۳ عنوان فيلم در قالب ۷ بسته DVD براي نمايش تكثير و در اختيار بيش از ۶۵۰ مركز كانون در سراسر كشور قرار گرفت تا كودكان ايراني بيش از گذشته به تماشاي فيلمهاي مخصوص خود بنشينند.