نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: موجودات سماوی و نیروهای غیبی

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  موجودات سماوی و نیروهای غیبی

  موجودات سماوی و نیروهای غیبی

  ذهن دارای قدرت اعجاب انگیزی بیشتر از حد تصور است. به همین دلیل تمامی سعی بشر برای درک یا ورود به دنیاهای ناشناخته تنها مقدار بسیار کمی از قدرت بی انتهایی را که خداوند در وجود انسان به ودیعه گذاشته؛ آشکار نموده. آشنایی و اطلاع از عوالم ناشناخته می تواند راهی باشد برای آن که دریچه ها ذهن و روحمان را به روی این دنیاهای شگفت انگیز بگشاییم. از جمله این عوالم؛ عام ناشناخته ی ارواح و موجودات نامرئی است.

  بی شک هدف از ارتباط با این عوالم و ارتباطات روحی؛ به دست آوردن قدرت روحی یا تظاهرات عمومی و خودنمایی نیست. هدف آن است که به ورای محدودیت های فیزیکی نظری بیفکنیم. به امکانات خلاقه ای که در آن ها وجود دارد توجه کنیم و به کشف دوباره ی عجایب و ابهت قدرتی که در درون مان وجود دارد بپردازیم.


  هر کجا بشر وجود داشته باشد موجودات روحی نیز حاضرند. بسیاری از مردم از تماس یا امکان تماس با قلمرو نامرئی زندگی در هراسند. زیرا جنبه مرئی زندگی آن ها را چنان دچار مشکل می کند که تمایلی به پیچیده تر کردن امور با پذیرش دنیای نامرئی در آنان نیست. در این زمان که دانش و تجربیات روحی رو به افزایش است ما باید درک خود را از دنیای روحی و نقشی که در زندگی فیزیکی ایفا می کند گسترش دهیم.


  موجودات روحی خدمات بسیاری را به ما ارائه می دهند و به اشکال گوناگونی خود را در زندگی ما جلوه گر می سازند. آن ها الهام بخش خلاقیت بوده؛ دریچه های فراوانی را به روی ما می گشایند و بصیرت و دانش را در ما بر می انگیزند؛ از ما محافظت می کنند و به عنوان همراهان ما را یاری می دهند.


  تمام ادیان بر این عقیده اند که موجودات روحی واقعیت دارند و به مردم روی زمین کمک می کنند. ولی درک ما (زمینیان) از این بعد غیر مادی ضعیف شده است؛ زیرا زندگی صنعتی و مدرن؛ در طبیعت واقعی ما اختلال ایجاد کرده است.


  ارتباط با موجودات روحی مختص گروه یا طبقه خاصی از افراد نیست. حواسی که در رابطه با ارتباطات روحی عمل می کنند در همه افراد به شکل بالقوه وجود دارد و هر شخص بسته به میزان توانایی؛ آگاهی و سعی و تلاش خود می تواند آن را فعال نموده و با دنیای روحی در سطوح مختلف ارتباط برقرار نماید. در عین حال ارتباط در این حیطه نیز همچون سایر حیطه ها؛ دارای مشکلات و خطراتی است که با کسب شرایط لازم و رعابت احتیاطات ضروری می توان از آنها پیشگیری نمود.

  از طریق ارتباطات روحی به این موضوع پی می بریم که هرگز تنها نیستیم؛ زیرا بعد دیگری از زندگی وجود دارد که هر زمان بخواهیم می توانیم آگاهی خود را بر آن بگشاییم. به وضوح در می یابیم که ارتباط با خدایی که در درون مان وجود دارد ما را از تعصبات خشک رها می کند و تجربه واقعی ما را می افزاید. در نتیجه نیروی خلاقیت و قدرت تجسم و همچنین نیروی شهود در ما بیدار می شود

  زندگی مان از برکات و شگفتی ها لبریز می گردد؛ از عشق؛ حمایت و انرژی فراوانی در زندگی دنیوی خود بهره مند می شویم و حس می کنیم هرگز تنها نخواهیم ماند. در عین حال باید درنظر داشت در قلمرو روحی نیز همچون دنیای فیزیکی؛ انرژی های منفی و نادان وجود دارند. این مسأله نباید مانع برقراری ارتباطات سودمند و مفید ما با این قلمرو گردد. در دنیا افراد بد و ناپاک وجود دارند اما ما در خانه خود پنهان نمی شویم بلکه خود تصمیم می گیریم در زندگی مان با چه افرادی ارتباط داشته باشیم . ما باید بر این انتخاب چه در دنیای مادی و چه در دنیای روحی مسلط باشیم.


  معمولاْ ارواح همانقدر به ارتباط با ما علاقه دارند که ما به ارتباط با آن ها علاقه داریم. آن ها به شکل های مختلفی در می آیند و اعمال زیادی را به سود ما انجام می دهند. ارواح می تواننمد در خلاقیت و الهامات ما سهم داشته باشند؛ به اطلاعات و بینش ما بیفزایند و ما را حمایت و همراهی کنند. همگی ما از ارتباط با آن ها سود می بریم حتی اگر خودمان از این موضوع بی خبر باشیم. کمکی که ما از ارواح راهنمای خود دریافت می کنیم بدون آگاهی خود ما صورت میگیرد.

  البته هرچه آگاهی ما در این زمینه بیشتر شود؛ کار را برای آن ها آسان تر می کنیم و همکاری آن ها با ما بیشتر می شود. همانطور که در دنیای فیزیکی قوانینی حاکم است در قلمرو روحی هم قوانینی وجود دارند. اشخاصی که راهنمای روحی ما هستندبه این قوانین محدودند. آن ها میتوانند بدون آگاهی ما نیز به ما کمک کنند ولی ما باید آگاهی و سطح انرژی خود را بالا ببریم و دلمان را به روی آن ها بگشاییم.  ارواح راهنمایی که ممکن است با آن ها مواجه شویم؛ درست مانند انسان های معمولی متنوع هستند. این ارواح ممکن است حتی در دسته موجودات روحی غیر انسانی قرار گیرند. مکاتب روحی جدید در حال بررسی انواع این راهنمایان و وظایف مختلف آنان هستند. تعدادی از این طبقه بندی ها عبارتند از:

  استادان: استادان معمولاْ موجودات روشن بین هستندکه به خودشناسی دست یافته اند.

  دکتر جسمی: این راهنمایان روحی با نیروی شفادهندگی در ارتباطند.

  دکتر معلم: این راهنمایان روحی به ما کمک می کنند که از لحاظ معنوی رشد کنیم.

  سایر طبقات راهنمایان عبارتند از: شیمیدانان؛ حمایت گران؛ پیام آوران و نگهبانان دروازه.

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودات سماوی و نیروهای غیبی

  راهنمایان روحی و سمبل ها

  بسیاری از راهنمایان روحی؛ خود را از طریق سمبل ها؛ تصاویر و یا رنگ های خاصی ظاهر میکنند. این سمبل ها می توانند سرنخی باشند برای پی بردن به نقش و عملکردی که آن ها در زندگی ما دارند. مدی تیشن؛ مطالعه و تمرکز بر این سمبل ها اغلب مواقع سطح انرژی ما را تا حد زیادی بالامی برند.


  دلایل آن که ارواح را حس نمی کنیم

  بعضی از افراد ممکن است دریچه های ارتباط خود را با چنین دنیاهایی بسته باشند. تعداد دیگری ممکن است نتوانند تماس با چنین قلمرویی را درک نمایند. افراد؛ اغلب آمادگی درک موجودات روحی را ندارند. برخی جوامع (افراد) بسیار استدلالی و پیرو منطق اند. هر چیزی که نتواند سریعاْ مورد تآیید عقلامی قرار گیرد؛ یا نادیده گرفته می شود و یا مورد تمسخر واقع شده و زاییده تصورات و خیالات در نظر گرفته می شود.

  دلیل دیگری که این افراد از تجربه جهان های دیگر ناتوانند این است که راهنمای آنان همواره همراهشان نیست. دلیل دیگر آن است که بسیاری از مواقع افراد با دنیای روح در تماسند ولی از آن آگاه نیستند. ارواح را می توان از طریق هر کدام از اعضای حسی خود درک کرد. ممکن است آن ها از نظر فیزیکی بصورت رنگ ها؛ تصاویر؛ حیوانات و مخلوقات و حتی سمبل هایی مشاهده شوند و یا ممکن است بصورت سایه گذرا و یا شکل ناواضح ظاهر شوند.

  همچنین ممکن است بتوان صدای راهنمایان روحی را به شکل درونی یا بیرونی شنید. در کلامی خلاصه ارواح را می توان بصورت فیزیکی و یا از طریق شهود درک نمود. هرچه قدرت معنوی شخص بالاتر باشد میزان درک او نیز افزایش خواهد یافت.

  تغییرسطح آگاهی

  کار کردن با راهنمایان روحی یک جریان خلاق است. برای اینکار باید یاد بگیریم چگونه با ذهن ناخودآگاه خود تماس بگیریم و باید بتوانیم این کار را با آگاهی و کنترل انجام دهیم. دسترسی به ذهن ناخودآگاه راهی مستقیم برای تماس با روح است. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. مثلاْ میتوان با کار کردن بر رویاها؛ هیپنوتیزم؛ مدیتیشن و انجام هر کار هنری که در آن خلاقیت بکار رفته باشد؛ با ذهن ناخودآگاه ارتباط برقرار کرد.

  در بین همه این ها؛ مدیتیشن یکی از موثرترین راه های بیدار کردن توانایی های حسی است.به عبارت دیگر تجسم خلاق راه اصلی گشودن دریچه آگاهی به هشیاری؛ انرژی و موجودات معنوی است. به این طریق که انرژی هایی که به دنیاهای آسمانی مربوط می شوند به شکل تصاویری قابل درک در می آیند. هر ایده یا سمبل و تصویر به یک انرژی اولیه در کیهان مرتبط است.

  وقتی ما مدیتیشن می کنیم بر روی یک سمبل تمرکز می کنیم؛ اینکار انرژی اولیه موجود در کیهان را آزاد می سازد و این انرژی در زندگی ما تجلی می کند. ذهن ناخودآگاه ما واسطه و رابط این انرژی است. این انرژی همچنین آندسته از راهنمایان روحی را که به آن ایده یا تصویر به خصوص مربوطند به سوی ما می کشاند.

  آمادگی اولیه

  حواسی که در رابطه با ارتباطات روحی است در همگی وجود دارد. ولی در بسیاری از افراد به صورت بالقوه نهفته است. ما وجودشان را نادیده می گیریم یا از گسترش آن ها چشم پوشی می کنیم. اما در هر حالت انجام بسیاری از کارها می تواند همه ما را در گسترش این توانایی کمک کند.

  تکنیک هایی که منجر به تمرکز درونی و حفظ تعادل می شوند عبارتند از:

  رژیم غذایی مناسب؛ ورزش؛ هوای تازه؛ استراحت؛ مراقبه؛ احساسات آرام کننده؛ تمرینات تنفسی؛تصویر ذهنی؛عبارات تاکیدی؛ دعا؛ مدیتیشن؛ پیاده روی و انجام تمرینات ورزشی.


  تمرینات

  برای آمادگی به منظور ارتباط با ارواح راهنما تمریناتی وجود دارد. از جمله این تمرینات؛ تمرین ستون میانه و تمرین پیوند عرفانی است. تمرین ستون میانه به منظور هماهنگ ساختن هاله انسانی برای ارتباط روحی به کار برده می شود و تمرین پیوند عرفانی نیز چهار چاکرای بالای بدن را فعال نموده و در یک ردیف قرار می دهد. این فعال شدن باعث می شود جریان انرژی در آن ها افزایش پیدا کند؛ بدین ترتیب می توان از نیروی برتر شهودی بیشتر استفاده نمود و درک شخص از ارواح راهنما بالا می رود. این تمرینات زمینه ساز ارتباط آگاهانه و مستقیم با ارواح هستند.

  بیشتر تکنیک های ماورایی که به منظور ارتباط روحی مورد استفاده قرار می گیرند؛ بسیار ساده اند. این تکنیک ها بر اساس سه توانایی اصلیکه پرورش آن ها بسیار مهم است پایه گذاری شده اند:

  ۱- تصویر ذهنی ۲- تمرکز ۳- تجسم خلاق

  ۱. تصویر ذهنی؛ توانایی خلق یک تصویر ذهنی است که باید آن را به طور مداوم در ذهن خود حفظ کنیم.

  ۲. تمرکز؛ هنر نگه داشتن تصویر در ذهن است بدون اینکه ذهن دچار تزلزل یا سرگردانی شود.

  ۳. تصور خلاق؛ ذهن را قادر می سازد که تصاویر و صحنه های به وجود آمده در مدیتیشن را سه بعدی و زنده سازد

  منبع: aslan.ir

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. 'ایران و اسرائیل در مورد غیراتمی شدن منطقه گفتگو کردند'
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۶ آبان ۸۸, ۰۰:۰۸
 2. حملات غیرمنصفانه و تحریف حقایق؛ چرا؟!
  توسط ارسطو در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۵ خرداد ۸۸, ۱۲:۵۰
 3. حمله به H3 غیر ممکنی که ممکن شد
  توسط PEJMAN2X1 در انجمن نیروی هوايي و ادوات
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۰ خرداد ۸۸, ۱۵:۵۱
 4. روشهای خلاقانه برای ترغیب فرزندان به مطالعه
  توسط hrg1356 در انجمن ارتباط با فرزندان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۳ مرداد ۸۶, ۱۸:۲۳
 5. نقش الگوی مصرف در بیماری های غیرو
  توسط DPS در انجمن تغذیه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۶ تیر ۸۶, ۱۹:۴۳

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •