نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: موجودی عجیب بنام جن

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  موجودی عجیب بنام جن

  مقدمه


  در طول حيات هر انسانی موقعيتهايی وجود دارد كه نقطه عطفی در زندگی او به شمار می آيند و چه زيباست كه اين نقطه عطف به سمت آگاهی و كمال باشد. قدم گذاردن در وادی ناشناخته و رسيدن به دانش و آگاهی شايد يكی از بزرگترين نقاط عطف در زندگی من بوده باشد. من هم مثل بسياری از افراد، شناختم از جن تنها در گفته ها و شنيده هايی خلاصه می شد كه بيشتر به افسانه و قصه نزديك بودند تا واقعيت، ولی امروزه پس از ماهها تحقيق و مطالعه به اين باور رسيده ام كه جن يك افسانه و خرافه نيست، ?جن يك واقعيت مسلم است?.

  موجودات ماوراءالطبيعه

  شايد به جرات بتوان بحث در وادی موجودات ماوراءالطبيعه را به قدمت تاريخ بشری دانست، چه در ميان عوام و چه در ميان روشنفكران، دانش پژوهان ومحققين هر عصر. از اين رو بعد از گذشت قرنها اين بحث هنوز هم به همان تازگی دنبال شده و چنانچه وقتی نوشته ای، گفتگويی، داستانی و يا حتی فيلمی درمورد آن تهيه می شود از استقبال عموم برخوردار می گردد، چرا كه بشر هميشه تشنه برداشتن حجاب از مستورهای پيرامون خويش است، تا بتواند حس غريزی كنجكاوی خود را نسبت به اين موجودات، به طريقی تسكين بخشد. شايد يك وجه اشتراك را بتوان در ميان عوام و روشنفكران و دانشمندان يافت و آن شك و ترديد نسبت به واقعيت وجودی آنان است؛ چرا كه حتی سير تكاملی علم در قاره اروپا و امريكا هم نتوانسته آن را از محالات بداند و علی رغم همه پيشرفتهای علوم بشری هيچ راه حل علمی برای پی بردن به چگونگی اين موجودات عنوان نشده و همه چيز مانند ازل در شك و ترديد است. اما در جهان بينی اسلامی همه چيز زيبا و بجا آفريده شده است،حتی موجود ماوراءالطبيعهای با نام ?جن?، موجودی كه حتی برخی از مسلمانان، روشنفكران و دانش پژوهان در زمينه دينی يا به ديده شك و ترديد در آن نگريسته، و يا سكوت كرده اند.

  جن يك واقعيت است يا افسانه

  در ميان انسانها بر سر خلقت نظام عالم دو ديدگاه كلی وجود دارد، عده ای كه همه چيز را ناشی از خلقت ذات الهی می دانند و گروهی ديگر كه سرمنشا خلقت نظام عالم را در طبيعت جستجو می كنند. اگرچه ميان آنان اختلاف نظرها بسيار عميق و اساسی است، ولی هيچ يك از اين دو گروه نتوانسته اند وجود موجودات ماوراؤالطبيعه را انكار كنند. آنهايی كه خداباورند و به روح و معاد معتقدند (غير از مسلمانان) از آنها به عنوان ارواح خبيثه و يا ارواح شرير و يا شيطان ياد می كنند، برخی هم آنها را موجودات فضايی قلمداد می كنند، ماديون هم كه اعتقادی به ذات الهی و قدرت پروردگار ندارند، اين موجودات را همان انسانهای اوليه ای می دانند كه در سير تكامل بين انسان و ميمون حيران مانده و به شكل و شمايل غريب درآمده اند و يا حتی برخی از آنان معتقدند كه اينان انسانهای وحشی و بدوی در اعماق جنگل هستند و گاهی خود را نمايان ساخته و موجب اذيت و آزار انسانهای متمدن می شوند. و اما مسلمانان : بنا به نص صريح قرآن، موجودات عالم به سه گروه گروه تقسيم می شوند: ۱ـ جمادات ۲ـ نباتات ۳ـ حيوانات؛ كه يا دارای عقلند مانند انسان، فرشتگان و جنيان و يا فاقد عقل و شعورند مانند حيوانات و باز بنا به آيات نورانی قرآن كريم، بايد بدانيم كه بدون هيچ شك و ترديدی موجودی با نام ?جن? در جهان آفرينش وجود دارد كه از نظر تكليف و شايستگی مورد خطاب پروردگار قرارگرفته و مشابه انسان می باشد، چرا كه، ۱ـ سی و چهار بار نام جن در قرآن كريم آورده شده است. ۲ـ هفتاد و دومين سوره قرآن با نام اين موجود مزين گرديده است. ۳ـ احاديث و روايات فراوانی از پيامبر اكرم (ص)، حضرت علی (ع)، امامان و بزرگان علوم دينی در اين خصوص، موجود بوده و در دسترس قرار دارد. ۴ـ به وسيله بسياری از انسانها رويت شده اند. به آياتی از قرآن كريم كه وجود جن را مبرهن می داند اشاره می كنيم:
  O سپاهيان سليمان از جن و آدمی و پرنده گرد آمده و به صف می رفتند. (سروه نمل، آيه ۱۷)
  O برای خدا شريكانی از جن قرار دادند و حال آن كه جن را خدا آفريده است. (سوره انعام، آيه ۱۷)
  O بگو اگر جن و انس گرد آيند تا همانند اين قرآن را بياورند، نمی توانند، هر چند كه يكديگر را ياری دهند. (سوره اسرا، آيه ۸۸)
  O سخن پروردگارت بر تو مقرر شد كه جهنم را ازجن و انس انباشته می كنيم. (سوره هود، آيه ۱۱۹)
  O ای گروه جنيان و آدميان، اگر می توانيد كه از قطر آسمان و زمين بگذريد، بيرون رويد ولی بيرون نتوانيدرفت مگر با قدرتی. (سوره الرحمن، آيه ۳۳)
  O مرحوم شيخ مفيد در كتاب ?ارشاد? آورده است: ?در آثاری از ابن عباس نقل شده: زمانی كه پيامبر اسلام (ص) به قصد جنگ با قبيله بنی مصطلق از مدينه خارج شد، هنگام شب به دره وحشتناك و صعب العبوری رسيد. اواخر شب جبرئيل بر آن حضرت نازل شد و خبر داد كه طايفه ای از جن در وسط دره جمع شده و قصد مكر و شر و آزار و اذيت شما و اصحابتان را دارند?. (ارشاد ص ۳۹۹)
  O از حضرت امام صادق (ع) روايت شده : روزی حضرت رسول (ص) نشسته بود، مردی به خدمتشان رسيد كه بلندی قامتش مثل درخت خرما بود. سلام كرد، حضرت جواب داد و سپس فرمود: ?خودش و كلامش شبيه جن است?. سپس به او فرمود: كيستی؟ عرض كرد: من هام، پسر هيم، فرزند لاتيس، پسر ابليس هستم (بحارالانوار ص ۸۳)
  O بانو حكيمه دختر امام كاظم (ع) گويد: ?برادرم امام رضا (ع) را ديدم كه جلو در اتاقی با كسی صحبت می كرد در حالی كه تنها بود، عرض كردم: با چه كسی سخن می گوييد؟ فرمودند: فردی از جن آمده تا مسائلی بپرسد و از چيزهايی شكايت كند? (اصول كافی ص ۳۹۵)
  O علامه طباطبايی (ره) می فرمودند: ?روزی آقای بحرينی كه يكی از افراد معروف ومشهور در احضار جن و از متبحرين در علم ابجد و حساب مربعات بود در مجلس ما حضور يافت،چادری آوردند، دو طرفش را به دست من داد و دوطرف ديگر را به دستهای خود گرفت. اين چادر به فاصله دو وجب از زمين فاصله داشت. در اين حال جنيان را حاضر كرد، صدای غلغله و همهمه شديدی از زير چادر برخاست. چادر به شدت تكان می خورد چنان كه نزديك بود از دست ما خارج شود. من محكم نگه داشته بودم، آدمكهايی به قامت دو وجب در زيرچادر بودند و بسيار ازدحام كرده و تكان می خوردند و رفت و آمد داشتند، من با كمال فراست متوجه بودم اين صحنه، چشم بندی و صحنه سازی نبوده و صد درصد وقوع امر خارجی بوده است? (رجايی، تهرانی جن و شيطان ص ۴۷)
  اينها شمه ای بود از آيات قرآن كريم و احاديث و روايات كه هر گونه شك و شبهه ای را در وجود واقعيت جن به يقين تبديل می سازد.

  جن چگونه موجودی است؟

  به واقع جن چگونه موجودی است و آيا می توان توسط علوم پيشرفته امروزی آن را اثبات كرد؟جن در لغت به معنای مستور و پوشيده است،همان طور كه بچه در رحم و پنهان از چشم ما را ?جنين? گويند و جنت اشاره به باغی است كه درختان آن مانع از به چشم آمدن زمينش می گردد. و شايد علت شك و ترديد در وجود جن نيز همان مستور و پنهان بودنش از انظار و حس بشری است، كه علت آن در ذات خلقتش نهفته است. قرآن كريم خلقت جن را چنين بيان می دارد:
  O و جان (كه در بعضی از متون اسلامی آمده است، جان پدر جن است همان طور كه آدم، پدر انسان) را پيشتر، از آتش زهرآگين آفريديم. (سوره حجر، آيه ۲۷)
  O خدا انسان را از گل خشك شده ای چون خاك سفال آفريد و جنيان را از شعله ای بی دود. (سوره الرحمان، آيه ۱۴ و ۱۵)
  O مرا از آتش خلق كردی و او (انسان) را از گل آفريدی. (سوره اعراف، آيه ۱۲)
  از اين آيات در می يابيم كه جن، آتش است و انسان از جنس خاك، و اين چنين دريافت می شود كه جنيان قبل از انسان خلق شده اند، و از آن جايی كه هر دو از ماده آفريده شده اند پس مادی هستند، ولی دو تفاوت اساسی آنها را از ساير موجودات متمايز می سازد:
  ۱ـ می توانند خود را به هر شكل و قيافه ای درآورند (آكام المرجان) (به استثنای پيامبران و ائمه معصوم و بنا به برخی روايات حتی احدی از شيعيان).
  ۲ـ از چشم موجودات ديگر پنهانند. ملاصدرا پنهان و آشكار شدن جن را با هوا قياس می كند و اين طور عنوان می دارد: ?بدن های لطيف آنها در الطاف و نرمی متوسط بوده و از اين رو آماده جدايی و يا گردآمدن هستند، چون گرد هم آيند قوام آنها بهتر گشته و مشاهده می گردند و چون جدا گردند قوامشان نازك و جسمشان لطيف می شود و از ديده پنهان می مانند، مانند هوا كه وقتی ذراتش گرد هم می آيند غليظ می شود و به صورت ابر درمی آيد و وقتی ذرات از هم جدا می شوند لطيف شده و ديده نمی شوند.? (ملاصدرا، مفاتيح الغيب)
  همين ذات وجودی جنيان به آنها اين امكان را می دهد كه خود را به هر شكلی و با هر حجمی درآورند، چه به اندازه سرسوزن و چه در اندازه اتاقی بزرگ. آنها به واسطه همين ويژگی، بعد زمان برايشان معنا ندارد، و مسافتی را كه بشر مدتها بايد آن را طی كند، در لحظه ای می پيمايند و اعمالی را كه از توان انسان خارج است آنها به راحتی قادر به انجامش هستند. عمده ترين علت شك و ترديد در وجود آنان هم همين پنهان بودن از چشم انسانهاست، كه البته از نظر علمی هم توجيه پذير است. چرا كه در جهان هستی چيزهای زيادی وجود دارد كه به چشم ما قابل رويت نيستند ولی قدرتشان از نظر جسمی از انسان به مراتب بيشتر است، مثل الكترونها، امواج الكتريسيته، نورهای ماورای بنفش، اشعه ايكس، باكتريها و ويروسها، آميب ها، جانداران تك سلولی و از همه مهمتر ذات اقداس الهی كه ديده نمی شود ولی كدام عقل سليمی می تواند آن را انكار كند؟ بنابراين صرف اين كه با حواس خود قادر نيستم آنان را درك كنيم، دليل بر نبودن آنها نيست.

  آيا جن ها برتر از انسانند؟

  همه ما واژه ?از ما بهتران? را به كرات شنيده ايم. اين واژه در فرهنگ عاميانه ما اغلب برای جن به كار می رود ولی آيا واقعا اين چنين است؟ آيا جن موجودی برتر از انسان است؟ خداوند در قرآن كريم می فرمايد: ?و ما فرزندان آدم را بر بسياری از مخلوقات خود برتری و فضيلت كامل بخشيديم.? (سوره اسرا، آيه ۷۰)
  و همچنين واجب شدن سجده شيطان و فرشتگان بر انسان نيز، خود دليلی برای برتر بودن نوع انسان است در پيشگاه خداوند. يك انسان كامل بر همه موجودات برتری دارد و حتی بعضی از انسانها كه راه برقراری ارتباط با جنيان را می دانند (مديومها) می توانند بر آنها تسلط يابند. باز به قرآن كريم استناد می كنيم كه می گويد: ?از پريان بودند كه به فرمان پروردگارش برايش كار می كردند و هر كه از آنان از فرمان سرمی پيچيد به او عذاب آتش سوزان را می چشانديم. برای وی هر چه می خواست از بناهای بلند و تنديسها و كاسه هايی چون حوض و ديگهای محكم می ساختند. ? (سوره سبا، آيه ۱۲و ۱۳)
  اگر چه قرآن كريم در مورد تسلط بر جن فقط از حضرت سليمان ياد كرده است ولی در بسياری از كشورها و حتی در كشور خودمان هم نمونه های زيادی ديده شده كه اشخاصی با عنوان جن گير و يا احضاركنندگان ارواح توانسته اند از آن ها بهره گيرند، كه البته در مبحثی جدا به آن خواهيم پرداخت. در هر حال بايد دانست كه در پيشگاه خداوند انسان، اشرف مخلوقات است و يك انسان كامل و مومن بر همه خلايق برتری دارد.

  حيات و زيستن جن بر روی زمين چگونه است ؟

  بنا بر آيه كريمه قرآن:

  O اين موجود عجيب پيش از آفرينش انسان، خلق شده است. (سوره حجر، آيه ۲۷)
  O جنيان از شعله های آتش آفريده شده اند. (سوره الرحمن، آيه ۱۴)
  O جنيان چون انسانها دسته دسته به دنيا آمده اند، تا زمان مرگ زندگی كرده و بعد به جهان آخرت خواهند رفت. (سروره فصلت، آيه ۲۵)
  O آنها نيز نر و ماده دارند. (سوره جن، آيه ۶)
  O آن ها نيز تمايلات نفسانی دارند. (سوره الرحمن، آيه ۵۶)
  O تعداد جنيان بيش از آدميان است. (سوره انعام، آيه ۱۲۸)
  همان طور كه پيش از اين گفته شد، جن موجودی است مادی كه از آتش خلق شده است. از آنجايی كه ماده است، بنابراين حيات دارد و از آنجايی كه دارای حيات است و طبق آيات الهی زاد و ولد می كند پس نر و ماده دارد، خواب و خوراك دارد و پايان زندگی اش با مرگ توام است و باز بنا بر آيات كريمه، زندگی پس از مرگ نيز خواهد داشت كه در مبحث ديگری به آن خواهيم پرداخت.

  تغذيه جنيان

  از آنجا كه هر موجودی برای ادامه حيات خود احتياج به تغذيه و خوراك دارد جنيان نيز به طور قطع از چيزهايی تغذيه می كنند. چنان كه ?ابن بابويه? نقل كرده است: ?گروهی از طايفه جن خدمت پيامبر اكرم (ص) شرفياب شدند و عرض كردند: ای رسول خدا چيزی برای خوردن به ما عطا فرما، حضرت هم استخوان و بازمانده غذا را به آنها عطا كرد.? (وسايل الشيعه، جلد۱، ص ۲۵۲)
  و نيز امام صادق (ع) می فرمايد: ?استخوان و ضايعات غذای جنيان است?. (وسايل الشيعه)

  سخن گفتن جنيان

  فطرت انسان به گونه ای است كه او را محتاج به سخن گفتن و ارتباط برقرار كردن با همنوعان خود ساخته است. از طرفی اصوات در حيوانات هم به طريق علمی و هم تجربی ثابت شده و همچنين در قرآن و روايات ذكر شده كه بعضی از پيامبران (مانند حضرت نوح و سليمان) زبان حيوانات را دانسته و می توانستند با آنها سخن گويند، در جنيان نيز به همين گونه است، از آنجايی كه جنيان نيز مادی هستند و زندگی اجتماعی آنها ايجاب می كند كه با يكديگر سخن بگويند، پس به طور قطع و يقين آنها اصواتی برای انتقال مفاهيم به يكديگر دارند ولی در فهم ما نيست. البته كسانی می توانند به طريقی حرفهای آنها را دريابند و با آنها سخن گويند; چنانكه حضرت رسول و برخی از امامان با آنها صحبت می كردند و افرادی بنا بر تواناييهای خاصی می توانند با آنها ارتباط برقرار كنند. (ارتباط دهندگان يا جن گيران) از امام صادق (ع) نقل شده است : ?روزی اميرالمومنين (ع) در كوفه بر فراز منبر مشغول خطبه بود كه ناگهان اژدهايی در حالی كه به شدت به طرف مردم می دويد و آنها از او می گريختند پديدار شد. حضرت فرمود: ?راه را برای او باز كنيد. ? اژدها جلو آمد و از منبر بالا رفت و پاهای حضرت (ع) را بوسيد و خود را به پاهای مبارك حضرت ماليد و سه بار دميد، سپس پايين آمد و رفت و حضرت خطبه را ادامه داد. وقتی مردم توضيح خواستند ايشان فرمود: او مردی از جن بود كه می گفت : فرزندش را يكی از انصار به نام جابر بن سميع، بدون اين كه به او آزاری رسانده باشد با سنگ كشته است و اكنون خون فرزندش را می طلبيد.? (بحارالانوار، ص ۱۷۲) قابل ذكر است، دری كه اژدها از آن وارد و خارج شده بود به ?باب الثعبان? (درب اژدها) مشهور شد.
  پس از شهادت اميرالمونين (ع)، معاويه كه نمی خواست ذكری از فضايل آن حضرت گفته شود دستور داد فيلی آوردند و به آن در بستند. آنقدر فيل را در آنجا نگاه داشت تا به بابالفيل مشهور شد و هم اكنون نيز، ?باب الفيل? (درب فيل) ناميده میشود.

 2. #2
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  آیا جن هم مثل انسان غذا می خورد؟

  البته در این مساله اقوال مختلقی وجود دارد:

  قول اول:هیچ یک از گروه جن نه می خورند نه می آشامند.

  قول دوم:گروهی از جنیان نه می خورند نه می آشامندوگروهی دیگر هم می خورندو هم می آشامند.

  قول سوم:همه ی گروه جنیان می خورند و می آشامند.

  البته در روایات وارد شده که آنها غذا می خورند. باز در نوع غذا خوردن آنها نظراتی وجود دارد:

  الف)مضغ و بلع ندارند بلکه غذا را بو و استنشاقمی کنند. شیخ بهایی(ره) می فرماید: خوراک ایشان هوای آمیخته به بوی طعام

  است.شیخ عارف محلی الدین عربی در کتاب فتوحات مکیه می گوید: یکی از مکاشفان مرا گفت که جنیان را دیده است که بر

  استخوانی فرود می آمدند وآن را بو می کرده و باز می گشته اند.

  روایتی را پیامبر اکرم(ص) فرمودند که استنجا با استخوان ننماييد چرا که استخوان توشخ برادران جن شماست

  به همین علت شارع مقدس در آداب غذا خوردن فرموده است:«دستهایتان را بعد از غذا بشوييد تا اینکه هنگام خواب اجنه و

  شیاطین دست شما را بو نکنند تا موجب اذیت شما گردند» مخصوصا اطفالیکه با دست آلوده می خوابند احتمال بیشتری دارد

  تا مورد آزار جن واقع شوند.

  منبع:قرنی/علی/تحفه الرائد/ص184

 3. #3
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  چند نكته ديگه در مورد گفتن بسم الله الرحمن الرحيم بگم كه دوستان دقت كنن و ياد بگيرن:

  1.وقتي از بلندي به پايين پرش ميكنيد اين كلمه رو بگين
  2.وقتي ميخواين چيزي ميل كنيد بگين.
  3.وقتي وارد اتاق تاريكي ميشين اينو بگين
  4.وقتي آب داغي روي زمين ميريزين اينو بگين
  5.وقتي وارد حمام ميشين يا توالت (البته اينا دعاي مخصوص خودش رو داره ولي اگه ياد ندارين بگين داخل توالت خداي نكرده نگين كه گناه داره)
  6.وقتي تنها هستين هم بگين
  و چند مورد ديگه

  اينها مهمترين هاش بودن
  راستي وقتي ميخواين برين تو باغچه يا خاكي از باغچه رو بكنين هم بگين...


  خيلي از دوستان هستن كه الان ميبينيم جن ها دارن اذيت و ازارشون ميكنن بخاطر چي؟
  بخاطر سهل انگاري خودشون هست
  چون ممكن هست به جني آسيب رسونده باشن و يا اونو خدايي نكرده كشته باشن و اونها هم ميان و اذيت و ازار ميكنن بخاطر همين خيلي حواستون جمع باشه...

  همه ما كه چشم بصيرت نداريم كه بتونيم موجودات (جن و روح) رو ببينيم ولي بايد مراعات كنيم.

  اگر هم ميخواين جن از شما دور بشه سوره بقره خيلي خيلي مفيد هست.

 4. #4
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  آیا اجنه نیز دارای ترس و وحشت هستندو چه موجوداتی به آنها ضرر می زند؟

  از جمله چیزهایی که جن از آن می ترسد و سعی می کند خود را از آن دور نگه دارد تا جانش حفظ شود و از بین نرود شهاب های

  آسمانی می باشد.خداوند متعال اجنه را به این دلیل با شهاب های آسمانی تهدید کرده تا آنها نتوانند اخبار و اسرار آسمانها گوش دهندو

  این اخبار را به کاهنانو ساحران برسانید.

  آنها از بعضی از حیوانات نیز بسیار هراس دارند مانند:کبوتر و خروس سفیدواسب اصیل.

  آنان از کبوتر وحشت فراوان دارند مخصوصا اگر کبوتر و رنگو یا سفید باشد.در روایتی امام صادق فرمودند:«هر خانه ای که در آن

  کبوتر باشد آفتی از جن به اهل آن خانه نمی رسد»

  امام موسی بن جعفر نیز می فرمایند:«بال وپر زدن کبوتر باعث گریختن و دور شدن شیاطین اجنه می شود»

  در حدیث معتبری که از امام صادق وارد شده حضرت می فرمایند:«خروس بال گشاده ی سفید اگر در خانه ای باشد آن خانه و هفت

  خانه ی اطراف آن را از بلا ها نگه می دارد و یک بال زدن کبوتر دو رنگ بهتر است از هفت خروس سفید»

 5. #5
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  منبر سوخته

  در میان اجنه,عزازیل(ابلیس)قبل از نا فرمانی پرودگار عالم در اثر عبادت وبندگی به مقامی رسیده بود که مورد احترام و

  علاقه ی ملائکه آسمان بود.

  او به درجه ای از فضل رسیده بود که در محیط ملائکه منبر می رفت.در حدیث معراج وارد شده که وقتی پیامبر خدا با

  جبرئیل امین به معراج می رقتند در یکی از آسمان ها منبر سوخته ای را مشاهده نمودند.از جبرائیل پرسیدند:این منبر

  سوخته چیست؟جبرئیل پاسخ داد:این منبری است که شیطان قبل از رانده شدخش از درگاه الهی بر آن می نشست و ملائکه

  آسمان از صحبت های او استفاده می کردند.اما همان ابلیس,الان ذر اثر نا فرمانی خداوند آنچنان تنزل یافته که خبیث ترین

  فرد جهان آفرینش می باشد.

 6. #6
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  دست قطع شده

  در یکی از روزها شخصی از اجنه در محضر رسول خدا بود و از ایشان مسائلی را سوال می کرد,تا اینکه حضرت علی

  بر آنان وارد شد.شخص جنی پس از مشاهده ی امیرالمومنین علی بن ابیطالب از ترس کوچک شد تا آنکه به اندازه ی یک

  گنجیشک گردید.

  جن به رسول خدا عرض کرد: یا رسول الله! این جوان را بر من بشنایان.

  رسول اکرم فرمودند:مگر تو از او چه دیده ای که این گونه از او می ترسی؟

  جن گفت: زمان حضرت نوح مسلمان نبودم و آن زمانی که حضرت نوح سوار بر کشتی بود قصد کردم کشتی حضرت را

  غرق کنم,تا خواستم اقدام به این عمل کنم, این جوان خودش را به من رساند و با ضربه ای دست مرا قطع نمود پس از نقل

  حکایت دست قطع شده اش را به پیامبر نشان داد.

  منبع:بحرانی,سید هاشم,مدینه معاجز,یک,ص142

 7. #7
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  سالم بن ابي سلمه مي گويد: از امام صادق(ع) در مورد سگ ها پرسيده شد حضرت فرمودند: هر سياه يك رنگ و هر قرمز يك رنگ و هر سفيد يك رنگ از سگها از جن مي باشند و آن دسته از سگ ها كه سياه و سفيد مي باشند مسخ شده انسان و جن هستند.


  منبع : علامه مجلسي در ج 63 ص 49 كتاب بحارالانوار خويش در تبيين اين حديث اينچنين گفته: مواد از آن ممكن است يكي از 4 وجه ذيلف باشد:
  1- اصل خلقت سگها از جن است زيرا در روايت است كه سگ از بزاق ابليس خلق شده و ابليس جني از جنهاست 2- سگها در صفات شبيه جنها مي باشند 3- جن ها به صورت سگها ظاهر مي شوند 4- هنگاميكه سگها مسخ شدند گروهي از آنها مسخ شده انسان و گروهي ديگر مسخ شده جن شدند.
  فروع كافي ج6 ص 553

 8. #8
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  امام صادق (ع ) فرمودند: خداوند تبارك وتعالي حوريه اي را از بهشت بر آدم نازل كرد پس حضرت آدم (ع) آن را به تزويج يكي از دوفرزندش درآورد و دختر جان(ابوالجن يعني پدر جن) را به تزويج فرزند ديگرش در آورد. پس آن دسته از مردم كه بسيار زيبا و داراي خلق نيكو هستند از حوريه مي باشند و آن دسته از مردم كه داراي خلق بد هستند از دختر جان مي باشند.

  منبع كتاب الفقيه ج3 ص 240

 9. #9
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  شگفت زدگي زني از طايفه جن
  سهيل بن غزوان بصري مي گويد:زني از طايفه جن كه به آن عفرا ميگفتند هر روز خدمت پيامبر(ص) مي رسيد و كلام پيامبر(ص) را ميشنيد وبدين ترتيب صالحيني از جن به دست آن زن مسلمان مي شدند.
  عفرا مدت زيادي خدمت پيامبر (ص) نرسيد و در اين مدت از او خبري نشد تا اينكه بعد از مدتي روزي خدمت پيامبر(ص) رسيد وپيامبر (ص) از غيبت وي پرسيد. عفرا گفت: به دنبال يافتن چيزي به گوشه هاي دنيا رفته بودم و عجايب زيادي را مشاهده نمودم. حضرت رسول(ص) فرمودند: عجيب ترين آنچه كه ديده اي چه بود؟ عفرا گفت در ساحل دريايي ابليس را برروي تخته سنگ بزرگ سبز رنگي ديدم كه دستان خود را به طرف آسمان بالا برده بود ومي گفت:خدايا! هنگامي كه قسم خود را آشكار ساختي و مرا وارد جهنم كردي قسم مي دهم تو را به حق محمد و علي و فاطمه و حسن و حسين كه مرا از آنها جدا نگردان وبا آنها محشورم كن. عفرا گفت:از ابليس پرسيدم: اين اسما كه خداوند را به آنها قسم ميدهي چيست؟ابليس پاسخ داد هفت هزار سال قبل از خلقت آدم اين اسما را بر ساق عرش ديدم پس دانستم كه از ميان تمامي مخلوقات خداوند اينها بالاترين مقام را نزد خداوند دارند و به همين خاطر خداوند را به آنها قسم دادم.
  وقتي عفرا آنچه را كه ديده بود باز گو كرد. پيامبر(ص) فرمودند: به خدا قسم اگر اهل زمين خداوند را به اين اسما قسم دهند خداوند حاجت آنها را برآورده مي كند.
  ____منبع :دنیای نا شناخته جن تالیفجعفر حمزه_____________

 10. #10
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پاسخ : موجودی عجیب بنام جن

  خواب جنيان

  «الله خدايی است كه هيچ خدايی جز او نيست. زنده و پاينده است. نه خواب سبك او را در برمی گيرد و نه خواب سنگين». (سوره بقره،

  آيه ۲۵۵) و از حضرت صادق (ع) روايت است كه میفرمايند: «به غير از خداوند متعال همه خواب دارند، حتی فرشتگان». (ميزان الحكمه،

  ص ۲۵) و حديثی است از رسول خدا(ص) كه میفرمايند: «خواب به چهار گونه است، پيامبران به پشت میخوابند، مومنين به دست

  راست، كافرين و منافقين به دست چپ و شياطين به رو میخوابند». (شيخ حر عاملي، ص ۱۰۶۷) آنچه از اين مطالب میتوان دريافت اين

  است كه به غير از ذات اقدس الهی همه موجودات دارای خواب هستند.


  مرگ جنيان

  جنيان نيز مانند هر جانداری همان طور كه دارای حيات هستند مرگ هم شامل حالشان میشود. چنان كه در قرآن كريم آمده: «و بر آنها

  (خطا كاران) نيز همانند پيشينيانشان از جن و انس عذاب مقرر شد». (سوره فصلت، آيه ۲۵) «به ميان امتهايی كه پيش از شما بوده اند، از

  جن و انس در آتش داخل شويد». (سوره اعراف، آيه ۳۸) از اين آيات چنين برمی آيد كه نه تنها آنها هم مانند

  انسان مرگ دارند، بلكه مانند انسان از عقوبت خدا بر حذر نيستند.


  منبع سایت :.fzmaste

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •