IPL : Initial Program Loader
قطعه ای که نخستین عملیات بوت شدن سیستم عامل و لود آن را بر عهده دارد.
SPL : Secondary Program Loader
همان Bootloader می باشد که پس از لود شدن, وارد سیستم عامل شده و آن را اجرا می نماید.

قفل CID
CID lock یا همان قفل CID در واقع قفلیست که بر روی اکثر پاکت پی سی ها گذاشته می شود تا از نصب رام آپدیت های غیر رسمی و رام آپدیت هایی که مربوط به گوشی نیستند جلوگیری کند.
برای نصب ویندوز موبایل 6 روی گوشی هایی که ویندوز موبایل 6 یا دیگر ورژن های ویندوز موبایل رسمی برای آنها نیامده می بایست قفل CID را شکست تا بتوان روی گوشی عملیات نصب رام آپدیت را انجام داد.

Hard SPL
Hard SPL در واقع SPL گوشی شما را دست کاری می کند و به یک SPL دیگر تغییر می دهد و با این کار , شما می توانید از دستگاه خود همانند یک دستگاه که CID Unlock شده استفاده نموده و ویندوز موبایل های غیر اورجینال و غیر رسمی را روی گوشی خود نصب کنید. البته با این کار گارانتی گوشی شما باطل می شود.

Soft reset
عملیاتیست که در صورتیکه حافظه مربوط به پروگرامز گوشی پر شود و سرعت گوشی کاهش یابد با انجام آن و لود مجدد سیستم عامل پاکت گوشی مجددا به حالت اول بازگشته و سرعت قبل را بدست می آورد.
این گزینه, همانند گزینه ری استارت در کامپیوتر های شخصی عمل نموده و در واقع یک بار دیگر سیستم عامل را لود می نماید.

Hard reset
عملیاتیست که در طی آن گوشی به حالت پیشفرض کارخانه باز می گردد و کلیه اطلاعات از روی حافظه گوشی پاک شده و تمامی تنظیمات به حالت بیشفرض باز می گردد.

Soft SPL
Soft SPL دقیقا همانند Hard SPL است با این تفاوت که Hard SPL پس از سافت ریست و هارد ریست , SPL گوشی همچنان ثابت باقی خواهد ماند اما در Soft SPL چنین نیست .

Splash Screen
هنگامی که پاکت خود را روشن می کنید, تا زمانیکه سیستم عامل گوشی لود شود شاهد نمایش 3 تصویر خواهید بود که به طور معمول, تصویر اول, آرم HTC و تصویر دوم آرم کمپانی سازنده گوشی ( i-mate - Qtek - HTC و ... ) می باشد و تصویر سوم هم مربوط به سیستم عامل گوشی شماست Windows Mobile که به این تصاویر Splash Screen می گویند.

Clean ROM
رام آپدیت کلین یا تمیز, اصطلاحا به رام آپدیتی گفته می شود که طراح آن هیچگونه نرم افزار اضافی در آن جاسازی نکرده باشد و تمامی نرم افزار ها دقیقا همانهایی باشد که به صورت اورجینال بر روی رام قرار دارند و دستکاری بسیار کمی شده باشد.

Radio ROM
نرم افزاری جهت بالا بردن بازده گوشی شما در ارتباط با مرکز مخابراتی و آنتن دهی بهتر.

IMEI
مخفف International Mobile Equipment Identifier بوده و شامل سریال نامبر الکترونیکی گوشی شماست که در چیپست گوشی قرار داده شده

ROM Kitchen
نرم افزاری که به وسیله آن می توان رام آپدیت مورد علاقه خود را تهیه نمود و بر روی گوشی نصب کرد. این نرم افزار برای هر گوشی متفاوت است اما ابزارهای موجود در آن در آشبزخانه های مربوط به دیگر گوشی ها یکی می باشد و فقط در برخی موارد که مربوط به نرم افزار های مربوط به درایور گوشی می باشد از هم متمایزند.

Boot Loader
وضعیتیست که گوشی در آن به صفحه ای سه رنگ ( قرمز , سبز , آبی ) می رود و می توان از طریق اتصال گوشی به کامپیوتر , عملیات نصب رام آپدیت را در شرایطی که سیستم عامل گوشی دچار مشکل شده و بالا نمی آید انجام داد.

Rom Upgrade
نرم افزاریست که به وسیله آن رام ( یا حافظه فقط خواندنی ) گوشی خود را پاک نموده و ورژن دیگری از سیستم عامل را روی آن نصب می نمایید

Cab.
فایلهای نرم افزاری مربوط به پاکت پی سی هستند که برای نصب کردن آنها روی گوشی خود می بایست آنها را داخل گوشی بریزید و بوسیله فایل اکسپلورر آنها را اجرا نمایید, سپس مسیری را که فایل برای نصب از شما می خواهد را مشخص نموده و آن را نصب نمایید.

Active Sync
نرم افزاری جهت ارتباط پاکت پی سی با کامپیوتر که در هنگام خرید پاکت در جعبه آن قرار دارد و نیز می توانید در صورت لزوم آخرین ورژن آن را از سایت مایکروسافت دانلود نمایید.