خبرگزاري فارس: در پي توليد سري اول كامپيوترهاي روميزي موسوم به NOVA و استقبال كاربران از آن، ASUS بر آن شد تا سري جديد اين از ميني كامپيوترهاي خود را با عنوان NOVA LITE 2L توليد و به بازارهاي جهاني عرضه كند.


به گزارش خبرگزاري فارس، محصول ايسوس NOVA LITE 2L PC با توجه به داشتن ابعادي كاملا مناسب وهمينطور ويژگي هاي منحصربه فرمي تواند علاوه بر رفع نيازهاي كامپيوتري روزانه كاربران، بعنوان يك وسيله تزئيني در دكوراسيون منازل و يا دفاتر كار آنها قرارگيرد. اين ميني PC برخلاف ظاهر كوچكش، ازلحاظ اقتصادي نيز كاملا به صرفه است.
در ساخت اين محصول از كوچكترين قطعات برمبناي استاندارد SFF در كنار يك HDD و يك ODD استفاده شده است. اين ميني PC به دوبلندگوي HiFi نيز مجهز است.اين بلندگوها درقسمت جلو واقع شده اند تا بهترين كيفيت و بهينه ترين روش انتشار صدا حاصل شود.
اين محصول با استفاده ازفناوري ذخيره كننده انرژي قادراست تا انرژي مصرفي CPU را درزمان هاي اوج مصرف به 18W و در زمان هاي حالت ساكن سيستم به 5W برساند كه درنهايت موجب كاهش چشمگير حرارت توليد شده نيز مي شود.اين بدان معناست كه فن ها كمتر كار مي كنند و با توليد صدايي تنها معادل 24db ،نهايت سكوت و آرامش را براي كاربران به ارمغان مي آورد.
در اين محصول ازفناوري منحصربفرد متراكم كننده حرارت ASUS با بكارگيري خازن هاي جامد و يك راهكار منحصربفرد انتقال حرارت كه شامل يك ماژول حرارت زا ويك فن AI نيزهست، استفاده شده است.
اين مدل در مقايسه با مدل هاي بزرگتر نظير 20 تا 30L با توجه به ويژگي ها و خصوصيات منحصربفردش، از وزني به مراتب كمتر برخوردار است و كاملا مناسب كاربراني است كه هم از لحاظ مالي و هم ازجنبه مكاني با محدوديت مواجه هستند.