کشور قطر به عنوان سازنده ، 25 ميليون دلار براي ساخت اين فيلم سرمايه گذاري کرده است و زبان فيلم انگليسي خواهد بود.
به گزارش «جهان» و به نقل از برنا، پايگاه اينترنتي اطلاعات سينمايي(IMDB) در باره اين فيلم بانام "رومي آتش عشق" نوشته است: "داستان پررمز و راز معلم و ديوانه(عاشق) خداوند، رقاص و صوفي قرن 13 که تبديل به پرفروش ترين شاعر آمريکا شد"
فيلم به کارگرداني "مظفر علي" کارگردان هندي تبار ساخته ميشود و "ديتورا استورا" فيلمبردار شهير و برجسته ايتاليايي پشت دوربين قرار ميگيرد. محل هاي فيلم برداري ترکيه و چند کشور عرب در خاورميانه عنوان شده اند و اسمي از ايران به ميان نيامده است.
کشور قطر به عنوان سازنده فيلم، 25 ميليون دلار براي ساخت اين فيلم سرمايه گذاري کرده است. زبان فيلم انگليسي خواهد بود، البته در برخي منابع نيز کشور امارات به عنوان تهيه کننده اين فيلم معرفي شده است.

شنيده ها حاکي از آن است که هنرپيشگان مشهور هاليوودي در اين اثر حضور خواهند داشت. کارشناسان با توجه به شهرت مولوي در دنيا و سرمايه گذاري خوبي که روي فيلم انجام شده و استفاده از نيروهاي مجرب و حرفه اي سينماي دنيا و انتخاب زبان انگليسي به عنوان زبان اصلي، پيش بيني مي کنند که اين فيلم به شدت مورد استقبال عمومي قرار گيرد.
لازم به ذکر است که کشور قطر تاکنون سينماي جدي اي نداشته و در هيچ يک از جشنواره هاي دنيا سينماي قطر جايگاه خاصي ندارد. اين اولين سرمايه گذاري هنگفت قطر براي ساخت فيلم است. سينماي امارات نيز چند سالي است که با ورود هاليوود به اين کشور و برگزاري جشنواره فيلم دبي، تبليغات زيادي به راه انداخته ولي هنوز از سينماي بومي اين کشور خبري نيست.

نکته جالب البته موضوعي است که اين کشورهاي عرب نشين براي اولين فيلم سينمايي بين المللي خود در نظر گرفته و با توجه به مسائل اخير مورد دعوا بين ايران و برخي کشورهاي عرب نشين منطقه بر سر خليج فارس يا بعضي از بزرگان تاريخ ايران، انتخاب مولوي به عنوان سوژه اين فيلم پرهزينه از سوي يک کشور عربي جاي تامل دارد.

از سويي با توجه به تعابير مختلفي که از مولانا در اذهان عمومي جهان شکل گرفته و مهجور ماندن تعابير مستند و قديمي ايراني در دنيا، احتمال تحريف زندگي وي در فيلم مذکور وجود دارد. کافي است به خلاصه اي که در سايت معتبر(IMDB) براي اين فيلم آورده شده و تعابيري که براي معرفي مولوي به کار برده شده است، دقت کرد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]