افتتاح نخستین شعبه بانک اروپایی در ایران


نخستین شعبه بانک تجارتی ایران و اروپا برای اولین بار پس ازانقلاب، با تلاش های بانک صنعت و معدن و حمایت دستگاههای اجرایی مربوط روز چهارشنبه در تهران افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،با افتتاح این بانک ، همه عملیات بانکی بین المللی در ایران امکانپذیر خواهد شد.

بانک تجارتی ایران و اروپا، بانکی، اروپایی است که تحت مقررات و قوانین بانکی و نظارتی اروپا فعالیت می کند و با افتتاح نخستین شعبه آن در ایران عملیات مربوط به راهبری اعتبارات اسنادی، ضمانت نامه های ارزی و امور مربوط به صادرات و واردات به راحتی امکان پذیر می شود.

این بانک با بهره گیری از ابزارهای نوین بانکی در عرصه بین المللی، علاوه بر تامین مالی طرح های داخلی، با بهره گیری از متخصصان سرمایه گذاری آماده ارائه هرگونه خدمات کارشناسی و مشاوره ای به تجار و سرمایه گذاران ایرانی و اروپایی است.

افتتاح حساب جاری و سپرده، صدور دسته چک، ایجاد روابط کارگزاری بانکی با سایر بانکها شامل پرداخت های داخلی و بین المللی، تنزیل اعتبارات اسنادی مدت دار ایرانی از جمله دیگر فعالیتهای بانک تجارتی ایران و اروپاست.

خرید و فروش ارز، صدور کارت های اعتباری، اعطای تسهیلات برای خرید کالاهای بورسی و مدیریت نقدینگی منابع مالی از جمله فعالیتهای دیگر این بانک است.

بانک ایران و اروپا در زمینه تامین مالی معاملات ایران با کشورهای اروپایی، خاوردور، استرالیا و سایر نقاط جهان نقش موثری خواهد داشت.

افتتاح اولین شعبه بانک تجارتی ایران و اروپا در ایران، علاوه بر تسریع در جذب سرمایه گذاری خارجی، باتوجه به تسهیلات ارزان و متنوعی که ارائه می دهد، به رقابتی شدن نظام بانکی کشور با نظام بانکی بین المللی منجر خواهد شد.

بانک تجارتی ایران و اروپا که بانک صنعت و معدن از سهامداران عمده آن است در سال گذشته میلادی بیش از شش میلیارد یورو اعتبارات اسنادی را راهبری کرد که باتوجه به حجم بالای عملیات بانکی سود آن در سال 2007 نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان دو برابر افزایش یافته و باتوجه به موفقیت عملکردی توانسته است در بین بیش از دو هزار موسسه پولی در آلمان به رتبه هشتاد و ششم دست یابد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]