نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: پولترگایست ها یا ارواح شریر

 1. #1
  کاربرسایت ARVAH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۳-۰۳
  نوشته ها
  1,607
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 4 پست

  پولترگایست ها یا ارواح شریر

  پولترگایست ها (یا ارواح شریر , عصبانی و ویرانگر ) از جمله ترسناک ترین اشکال فعالیت های ماوراء الطبیعه ای به شمار می روند. گرچه فرضیه های بسیاری برای وجود این ارواح خطرناک ارایه شده اما بسیاری از پدیده های مرتبط با این پدیده همچنان توضیح ناپذیر باقی مانده است. واژه (( پولترگایست)) یک واژه آلمانی است و ((روح پر سر و صدا )) معنا می دهد , هرچند که این ارواح معمولا بسیار خشن تر و خبیث تر از آن هستند که این واژه برای توصیفشان به کار برده می شود. پولترگایست ها می توانند سبب فعالیت های زیر بشوند : حملات فیزیکی , آتش سوزی , معلق ساختن اشیا در فضا , پرتاب سنگ ایجاد اختلال الکتریکی و جاری ساختن خون از دیوارها . پولترگایست ها در اغلب موارد حضور خود در خانه ها با ایجاد سر و صدا و گاهی حملات خشن به اعضای خانواده آشکار می کنند.

  شاهدان عینی فعالیت های پولترگایست ها الزاما نباید از حساسیت ویژه ای برای مشاهده یا تجربه حضور این ارواح برخوردار باشند. یک نمونه از این افراد عادی وکیلی است که در سال 1978 پرونده ای را در ارتباط با فعالیت ارواح شریر در هتل شلی واقع در یکی از ایالات شرقی انگلستان در دست گرفت. او برای آشنایی بیشتر با موضوع یک شب در این هتل اقامت کرد. آقای وکیل بعدا گزارش داد که تختخواب او به ارتفاع سه اینچ از سطح زمین بلند شده بود. وکیل وحشت زده بلافاصله از هتل گریخت و با قاطعیت بر وجود پولترگایست در این مکان شهادت داد. همه روزه صدها مورد از فعالیت های شریرانه پولترگایست ها در گزارش های مردمی به پلیس ثبت می شود.

  فعالیت های ارواح شریر:
  در اغلب موارد دوره فعالیت های ارواح شریر کوتاه مدت است و حداکثر به چند روز یا چند هفته منحصر میشود. با این وصف مواردی هم دیده شده که این فعالیت ها آن قدر ادامه یافته تا ساکنان خانه مجبور به نقل مکان شده یا تغییراتی در ساختمان ایجاد کرده اند. در این صورت روح شریر فعالیت های خود را متوقف ساخته و پی کارش رفته است.

  آیا پولترگایست ها روح هستند؟
  تا قرن نوزدهم میلادی چنین پنداشته میشد که شیطان , نیروهای شریر , جادوگرها و ارواح خبیث منشاء اصلی فعالیت های شریرانه پولترگایست ها هستند که خود را معمولا در قالب انرژی فیزیکی مخرب در داخل خانه آشکار میسازند . اما با رشد و توسعه نظریه اسپیرچوالیسم ( اعتقاد به حضور ارواح) برداشت فوق تغییر یافت و چنین ادعا شد که فعالیت های پولترگایستی به سبب وجود واسطه ای فیزیکی است که به خود اجازه میدهد که موقتا از سوی ارواح به تسخیر دربیایند. این برداشت وسیعا مورد قبول قرار گرفت هرچند که بعدا روشن شد که افراد تسخیر شده نمی توانند مستقلا سبب بروز خرابکاری هایی شون که معمولا با اغلب پدیده های پولترگایستی همراه است.

  قدرت ناخودآگاه:
  در دوران اخیر این اعتقاد بوجود آمده که پولترگایست ها یک نمونه غیر ارادی و ناخودآگاه از انرژی های حرکتی روحی و روانی اند که در بخشی از یک موجود زنده وجود دارد. به عبارت دیگر ضمیر ناخودآگاه افراد مسئول خرابکاری های پولترگایستی تصور میشود. برای مثال تنش جنسی یا تنش دوران بلوغ در نوجوان ها یک عامل اصلی در فعالیت های پولترگایستی تلقی میشود. در اغلب موارد نیز دیده شده که کانون توجه این فعالیت های شریرانه منتسب به پولترگایست ها معطوف به عضو نوجوان خانواده ( به ویژه دختران نوجوان ) است. با این وصف نمی توان با قطعیت اعلام کرد که تنش جنسی دختران نوجوان عامل اصلی این نوع پدیده های خرابکارانه پولترگایستی است. کارشناسان ارواح در دهه های چهل و پنجاه میلادی اعلام کردند که پولترگایست ها بازتاب دهنده احساسات سرکوب شده همچون بدخواهی , خشم , عصبانیت , پریشانی و افسردگی انسان هستند. تحقیقات انجام شده در دهه شصت میلادی تا حد زیادی این فرضیه علمی را مورد تایید قرار داد.

  افراد بی قرار؟
  ویلیام جی رول مدیر پروژه بنیاد تحقیقات فراروانشناسی در دورهام واقع در کارولینای شمالی در آمریکا , طی گزارشی مکتوب 116 مورد از پریشانی ها و بی نظمی های پولترگایستی در طی چهار قرن اخیر را شرح داده است. این محقق چنین نتیجه گرفته است که فعالیت های پولترگایستی معمولا زمانی آشکار میشود که فرد هدف قرار گرفته توازن ذهنی اش به شکلی ناخودآگاه زایل شده باشد. وی اضافه میکند که بسیاری از این افراد از احساس خشم یا عصبیت فوق العاده ای برخوردار بوده , از عدم توازن های روحی و جسمی خاص در رنج بوده و همچنین این عدم توازن ها را به شکل واکنش های هیستریک , ترس های گوناگون , جنون وسواس و حتی شیزوفرنی آشکار می ساخته اند. تحققیقات مذکور ویلیام جی رول را نهایتا به این نتیجه قطعی راساند که مسایل و اختلالات مغزی و روحی افراد فوق ( آدم هایی که در کانون توجه فعالیت های پولترگایستی قرار می گیرند.) از طریق نوعی تله پاتی در قالب های ماوراء الطبیعه ای و خارق العاده منتقل شده و بدین ترتیب بر روی افراد , اشیاء و موجودات دور و بر تاثیر گذاشته است. اما تئوری ویلیام جی رول قادر به توضح و توجیه تمامی فعالیت های مرتبط با پولترگایست ها نیست . یان استیونسون , فراروانشناس و متخصص پدیده های ماوراء الطبیعه ای که در مورد بچه های قربانی پولترگایست ها تحقیق میکند بر این باور است که پولترگایست ها به احتمال بسیار قوی ارواح هستند. اما نظریه فوق چندان مورد توجه قرار نگرفته است. این واقعیت که با عمل جنگیری می توان بسیاری از پولترگایست ها را از درون جسم دختران نوجوان و دیگر افراد تسخیر شده بیرون کشید , مدرک و نشانه ای است از کامل نبودن نظریه فوق.

  پرونده روزنهایم:
  در سال 1966 در شهر روزنهایم آلمان گروهی از محققان فراروانشناس به دفتر یک وکیل فراخوانده شدند تا عامل اصلی بروز مجموعه ای از اختلالات برقی و الکتریکی را در دفتر این وکیل پیدا کنند. .قبلا گروهی از مهندسان برای رفع مشکل فراخوانده شده بودند اما نتوانسته بودند مشکل را حل کنند. تیم تحقیق به رهبری دکتر هاینس بندر , نهایتا یک زن جوان 29 ساله را به عنوان عامل اصلی اختلالات برقی در دفتر آقای وکیل شناسایی و معرفی کرد. محققان متوجه شدند که اختلالات برقی درست راس ساعت 7:30 دقیقه هر روز صبح دقیقا به هنگام رسیدن اشنایدر به محل کارش آغاز میشود اشنایدر به محض اینکه در داخل دفتر راه میرفت لامپها به صورت خود بخودی روشن و خاموش میشدند و تلفن ها بی دلیل زنگ میزدند. کمدها که از چوب بلوط ساخته شده و بسیار سنگین بودند , خود بخود در طول اتاق حرکت میکردند. و این درحالی بود که برای تکان دادن این کمدها نیاز به دو مرد قدرتمند بود. همچنین کشوها بصورت خود بخودی از داخل میزها به بیرون حرکت میکردند. چراغها و لامپها می ترکیدند , و تصاویر و تابلوهای روی دیوار به زمین می افتادند. اما درست در زمانی که اشنایدر به مرخصی رفت و در دفتر کارش حاضر نمی شد فعالیت های خرابکارانه مذکور کاملا متوقف گردید. اما به محض بازگشت او مجددا از سر گرفته شد. آقای وکیل بعد از اعلام نتایج تیم تحقیق از اشنایدر خواست که استعفا بدهد و برود. بعد از رفتن اشنایدر همه چیز روال عادی خود را پیدا کرد. اما مشکلات اشنایدر در مشاغل بعدی او به همین ترتیب ادامه پیدا کرد و این درحالی بود که او زنی آرام و عادی به شمار می رفت و هیچ خطایی از او سر نزده بود. محققان نهایتا به این نتیجه رسیدند که واکنش های حسی این زن بدون اینکه نیست بدی داشته باشد , سبب فعال شدن انرژی های حرکتی روحی و روانی او میشد که ثمره آن منجر به بروز اختلالات فوق در محیط اطرافش می گردید.

  نوشته کارن هارل

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  پاسخ : پولترگایست ها یا ارواح شریر

  اين آزار و اذيتها كه در قالبها و اشكال مختلف بروز مي نمايند معمولا در ساعتهايي منظم از شب و روز مي باشند كه بنا به تحقيقات فراواني كه توسط علماي روحي صورت گرفته به دلايل و عواملي است كه به شرح آن مي پردازيم.
  يكي از اين عوامل در جهان ارواح برمي گردد به خاطرات مدفون شده در عقل بعضي از ارواح كه يا نمي خواهند خود را از آن خاطرات تخليه كنند و يا اينكه نمي توانند آن خاطرات را از خود دور سازند.
  ممكن است مربوط به اعمالي باشد كه آن روح در هنگام حيات زميني اش انجام داده و از انجام آن اعمال سخت پشيمان است و در صدد نوعي واكنش و انتقام گيري است و يا بدين وسيله مي خواهد خود را از دنجهاي دردناك روحي كه دارد رها سازد.
  در بعضي از اين اماكن كه روح شريري مبادرت به انجام شرارت مي كند بر اثر تحقيق متوجه شده اند كه صاحب آن مكان خود كشي كرده و يا به طرز ديگري به قتل رسيده. معمولا كساني كه دست به خود كشي مي زنند به عذابهايي از قبيل محبوس شدن به مدت زياد در همان محل خود كشي است كه آن روح به دليل اينكه ار ماندن اجباري در آن مكان خسته مي شود در ساعاتي كه گويا آزادتر است دست به آزار و اذيت مي زند.

  اينكه يك مد يوم معروف گفته ( هركس در اين عالم اعمال خير و هدايت كننده انجام دهد در آن عالم ( جهان ارواح ) نيز كارها و اعمالش از روي حكمت و خرد خواهد بود) نشانگر اين مطلب است كه آن ارواحي هم كه در اين جهان اعمال زشت و شرارت آميز انجام مي داده اند قطعا در عالم ارواح هم به محض اينكه موقعيتي پيدا نمايند دست به اعمال زشتي كه در شخصيتشان وجود دارد خواهند زد كه از آن جمله همين ايجاد مزاحمت براي مردم زمين است و علل و عوامل ديگر كه هنوز مثل خيلي از مسائل پيچيده مادي و معنوي ديگر بر بشر خاكي روشن نشده است
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 3. #3
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  پاسخ : پولترگایست ها یا ارواح شریر

  از طريق مديومهاي روحي پيشرفته مي توان به علت آن ظواهر پي برد و در نتيجه بعضي اوقات در صدد رفع مشكل روح برآمد. اين قابليت را فقط مديومهاي قوي دارند تا با ايجاد ارتباط با ارواح پاك با آن روح شرير ارتباط گرفته و از او علت را جويا شوند. زن و مرد جواني اظهار مي كردند كه هر شب موقع خواب كه مي شد و ما مي خواستيم بخوابيم تابلو عكسي كه قبل از امدن ما در خانه نصب بود تكان مي خورد و گاهي هم
  به زمين مي افتاد . ما از اين اتفاق سخت ناراحت و هراسان بوديم تا اينكه اين موضوع را با شخصي كه قابليت مديومي داشت در ميان گذاشتيم و او قبول كرد كه در اين رابطه تحقيق كند و در صورت توانايي رفع مشكل نمايد .يك شب در خانه ما جلسه احضار روح گذاشت و پس از اينكه رابطه برقرار شد و روح احضار گرديد . او از روح سوال كرده بود كه علت اين كارها چيست ؟ روح پاسخ داده بود كه من فلاني هستم كه در اثر تصادف روز 17 از ماه ژوئن در جاده بيرون شهر به جهان ارواح انتقال يافتم و مستاجر قبلي اين خانه هستم . آن تابلو را از گالري شهر بدون اجازه صاحبش برداشته ام لطفا آن را به صاحبش برگردانيد كه من به خاطر آن تابلو سخت در عذابم
  مرد جوان مي گويد : تابلو را به صاحبش برگردانديم و از آن زمان تاكنون هيچ گونه اتفاقي در خانه ما نيفتاده.
  در نتيجه : مرگ نابودي نيست بلكه ادامه حيات است در داخل همين حيات با امواجي سريعتر و علاوه بر اينكه مرگ قطع ارتباط با جهان خاكي نيست بلكه اشراف دقيقتر و كاملتر بر اين جهان است اما به دليل تغيير وضعيت ديگر رغبت و علاقه بازگشت روح به كالبد مادي و زندان و حصار جسم خاكي كم و كمتر شده و به صفر مي رسد . همان گونه كه شما و ما هرگز علاقه اي به بازگشت به حيات پست تر و قبل ترمان يعني زندگي 9 ماهه در رحم را نداريم و بلكه از بازگشت به آن محيط بيزاريم روح نيز همين حالت را نسبت به زندگي دنيوي دارد درست است كه جنين پس از كامل شدن و انتقال به زمين بي تابي مي كند ولي در مدتي كوتاه با شرايط زمين سازگار مي شود.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پولترگایست های مشهور
  توسط HRG در انجمن ارواح (Ghosts , Spirits )
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۸ مرداد ۸۹, ۱۷:۳۴
 2. پولداري كه از پيدا شدن پولش خوشحال نشد
  توسط HRG در انجمن اخبار اقتصادی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۷ آذر ۸۸, ۱۹:۵۲
 3. پولدارترین فوتبالیست ایرانی کیست؟
  توسط hamid192 در انجمن مجله ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۷ فروردین ۸۸, ۱۵:۲۲
 4. علی دایی بیست و ششمین فوتبالیست برتر همه ادوار جهان
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ شهریور ۸۷, ۰۵:۵۷
 5. پولترگایست های مشهور (ارواح خبیث)
  توسط ARVAH در انجمن داستان های واقعی از ارواح
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۲ خرداد ۸۷, ۲۰:۱۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •