با عرضه سرويس «تلسكوپ جهاني»
مايكروسافت به شما بال ميدهد
بازار ديجيتال- رقابت ميان بزرگان دنياي مجازي هر روز شكل جديتري به خودش ميگيرد تا جايي كه اين رقابت به عرضه محصولات و خدمات جديد توسط اين كمپانيها منتهي ميشود.

[align=center][/align]

درست به همين دليل هم بود كه چند روز پيش خبر «تلسكوپ جهاني» شركت Microsoft توجه همه كاربران اينترنت و شركتهاي رقيب را به سوي خودش جلب كرد.
اين محصول جديد و غافلگيركننده كه براي طرفداران سفرهاي فضايي و محققان طراحي شده، در حقيقت جنگ رقابتي Microsoft با شركتهايي مانند Google را گسترش ميدهد.
تا جايي كه بيل گيتس مدير غول نرمافزاري دنيا در مراسم معرفي اين نرمافزار در جاكارتا در اندونزي اعلام كرد كه پروژه «تلسكوپ جهاني» جوابي محكم در برابر سرويس جستوجوي فضايي Google Sky است.
بسياري از كارشناسان معتقدند كه اين سرويس جالب تاثير چشمگيري بر ديدگاه كاربران اينترنت درباره جهان اطرافشان ميگذارد و ميتواند ابزاري قدرتمند براي تحقيق و آموزش در دسترس عموم كاربران باشد.
«تلسكوپ جهاني» 12ترابايت اطلاعات به دست آمده از هزاران تلسكوپ فضاپيما و ماهواره را در طول سالهاي متوالي در خودش جا داده و آن را در دسترس كاربران قرار ميدهد تا به راحتي و با استفاده از آن امكان گشت و گذار در فضا و مشاهده كهكشانها، سيارات و ستارههاي مختلف را داشته باشند.
اين سرويس به صورت يك تلسكوپ مجازي عمل كرده و با استفاده از لينكهاي مختلف صوتي و تصويري اطلاعات بيشتري را درباره بخشي از فضا كه كاربران در حال مشاهده آن هستند، در اختيار آنها قرار ميدهد.
«تلسكوپ جهاني» در حقيقت يك سرويس آنلاين و رايگان است كه به وسيله اشعه ايكس قابليت مشاهده آسمان و جو زمين، بزرگنمايي تصاوير، تغيير و عبور از آنها و حتي مشاهده وضعيت هر كدام از بخشهاي فضا در سالهاي گذشته را به كاربران سرتاسر دنيا ميدهد.
اين سرويس شباهت بسيار زيادي به سرويس آنلاين Google Sky دارد كه در ماه آگوست گذشته عرضه شد.
Google در عرضه سرويس Google Sky با موسسه علمي تلسكوپ فضايي و تلسكوپ فضايي هابل همكاري كرد.
اين در حالي است كه Microsoft «تلسكوپ جهاني» خودش را با همكاري تلسكوپ فضايي هابل، مركز رصدخانه اشعه ايكس چاندرا و تلسكوپ فضايي اسپيتزر طراحي و عرضه كرده است.
Microsoft در مراسم معرفي اين سرويس با حجم اطلاعات 12 ترابايتي كه برابر با 6/2ميليارد صفحه كتاب است، اعلام كرد كه اين سرويس از آخر ماه مه و به طور رايگان در دسترس تمام كاربران البته با مراجعه به آدرس [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] قرار خواهد گرفت.
منبع:دنياي اقتصاد