رتوش و ترميم حرفه اي عكس
دست نگه داريد
تا چند سال اخير رتوش كردن عكسها و ترميم تصاوير ديجيتالي فقط مهارت كساني به حساب ميآمد كه يا به روشهاي قديمي رتوش عكس مسلط بودند يا به كار با نرمافزارهاي حرفه اي گرافيكي و ترفندها و نكتههاي آنها تسلط كافي را داشتند. اما با افزايش دوربينهاي ديجيتال و كاهش قيمت آنها و همچنين رواج استفاده از اين دوربينها در ميان مردم كم كم رتوش عكس نيز به يك امر عادي در ميان كاربران رايانه تبديل شد به نحوي كه هر كاربر تا حدي قادر به ترميم و رتوش تصاوير گرفته شده توسط دوربين خود است.مبتديها هم ميتوانند

امروزه نرمافزارهاي مختلفي ايجاد شده است كه با استفاده از آنها حتي كاربران مبتدي رايانه نيز ميتوانند به راحتي و بدون نياز به هيچ دانشي از رتوش و ترميم تصاوير به بهينه سازي كيفيت عكسهاي خود پرداخته و آنها را رتوش كنند. نمونه اي از اين نرمافزارها كه ميتوان آن را يكي از كامل ترين و بهترين نرمافزارها در اين زمينه عنوان كرد برنامه قدرتمند CPAC Imaging PRO است. با استفاده از اين برنامه رتوش حرفه اي تصاوير و ترميم انواع عكس قديميدر كمترين زمان صورت ميگيرد.

آتليه ديجيتال در خانه شما

نرمافزار CPAC Imaging PRO برنامه اي ايدهآل براي انجام كارهايي همچون retouch, restore, repair, refresh, renew, rejuvenate و ... روي عكسهاي شما است. برخي از ابزارهاي موجود در اين نرمافزار عبارتند از :

* ابزار پيچ و تاب تصوير : اين ابزار به شما اين امكان را ميدهند تا اجزاي در هم ريخته و يا نا مناسب صورت را به حالت اوليه و طبيعي خود برگردانيد. بستن دهان باز ، افزودن لبخند به صورت ، باز كردن چشمان و ... برخي از اينگونه تغييرات است.

* رنگي كردن تصاوير : تبديل تصاوير سياه و سفيد به تصاوير رنگي از ديگر كارهايي است كه نرمافزارهاي زيادي را براي آن ساخته اند.اين نرمافزار نيز براي آنكه تمام امكانات مورد نياز براي كار بر روي تصاوير را در اختيار شما قرار دهد ابزار بسيار قدرتمندي را براي انجام اين كار در خود جاي داده است كه شما را قادر ميسازد تا به شكل بسيار ساده همچون رنگ آميزي يك نقاشي به راحتي و در كمتر از يك دقيقه تصاوير سياه و سفيد خود را به تصاوير رنگي تبديل كنيد.

* تعديل رنگ پوست : بزرگترين مشكل تصاوير گرفته شده توسط دوربينهاي ديجيتال مخصوصا در مواردي كه سوژه عكس ، چهره انسان باشد عدم كيفيت رنگ پوست در تصاوير گرفته شده است.با ابزار تعديل رنگ در اين برنامه ميتوانيد رنگ پوست را بصورت طبيعي در آورده تا عكسهايي زنده تر همراه با رنگبندي طبيعي را در اختيار داشته باشيد.

* ترميم پوست و ماسك صورت : حذف لك ، جوش ، خال ، چين و چروكهاي عميق و همچنين خطوط سياه دور چشمان از ديگر قابليتهاي اين نرمافزار قدرتمند است.

* برس جادويي : ابزار Brush از ديگر ابزارهاي جادويي اين نرمافزار است كه قادر است تا بدون تاثيرگذاري در بافت صورت به اعمال تغييرات مورد نظر شما در چهره بپردازد. انجام كارهايي همچون تغيير آرايش صورت ، تغيير تصوير زمينه ، صحنه سازي ، اعمال فيلترهاي نرم و افزايش شفافيت تصوير برخي از اينگونه تغييرات است. چنانچه به استفاده از اين برنامه علاقه داريد و ميخواهيد اولين رتوش حرفه اي خود را آغاز كنيد به سايت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه كرده و از بخش محصولات نرمافزاري نسخه اي از اين نرمافزار قدرتمند را دانلود كنيد.

منبع :روزنامه جام جم