در جهت طراحي و ساخت حافظههاي فلش در ابعاد كوچك، شركت Super Talent كوچكترين حافظه فلش 8 گيگابايتي جهان با 7/4 گرم وزن به بازار عرضه كرده است. اين درايو فلش كه از سري PICO است در سه مدل PICO-A،PICO-B و مدل بسيار كوچك PICO-C عرضه شده است كه ابعاد مدل آخر 4/3 x 12/4 x 31/3 ميليمتر است.
در ساخت اين درايو فلش از فناوري (COB (Chip-on-Board استفاده شده است كه ساخت چنين محصولي با ابعاد بسيار كوچك را امكانپذير ميكند.

اين محصول ضدآب بوده و در برابر ضربه مقاوم است و ميتواند در شرايط نامناسب نيز اطلاعات را به طور مطمئن ذخيرهسازي و نگهداري كند. اين درايو از سرعت خواندن اطلاعات تا 30 مگابايت در ثانيه (200X) پشتيباني ميكند. اطلاعات روي اين حافظهها ميتوانند تا 10 سال باقيبمانند. باز هم در زمينه توليد درايوهاي فلش، شركتCorsair ، يكي از توليدكنندگان سختافزار، بزرگترين درايو فلش از نظر ظرفيتي را با گنجايش 32 گيگابايت عرضه كرده است. اين درايو قابليت راهاندازي رايانه را نيز دارد و به عبارتي يك درايو همراهbootable است.

ضمن اين كه قادر است اطلاعات را با استفاده از الگوريتم AES 256 بيتي رمزنگاري كرده و ذخيرهسازي كند. اين الگوريتم يكي از قويترين روشهاي رمزنگاري دادهها است كه به طور مطمئني امنيت دادهها را تامين ميكند.
پوشش اين درايوها از جنسي است كه آنها را در برابر ضربه و آب تا عمق 200 متري مقاوم ميسازد. البته دليلي وجود ندارد كه كاربر درايو خود را به اين عمق از آب بيندازد. اما بيان اين مساله ميتواند موجب اطمينان خاطر مصرفكنندهها باشد. سرعت خواندن و نوشتن اين درايو به ترتيب 21 و 7مگابايت در ثانيه است. قيمت اين محصول 230 دلار اعلام شده است.


منبع :iranclubs