در مورد تانك قرنطينه موارد ذيل به ذهنم رسيد كه عرض ميكنم:
حجم این اکواریوم قرنطينه به نسبت انکه چه تعدادماهی رو میخواهیم در قرنطینه قرار بدیم متفاوته و از 40 لیتر تا 70 لیتر رو اشخاص مختلف پیشنهاد داده اند.
به تجربه من اکواریوم های با عرض کم برای قرنطینه مساعد نیستند و استرس ماهی رو زیاد میکنند.
داشتن بخاری (من بخاری را با یک شبکه پلاستیکی پوشانده ام تا مانع سوختن ماهی هایی شود که در اثر استرس شدید بین بخاری و دیواره اکواریوم پنهان میشوند) و دما سنج و سنگ هوا جزو ضروریات است.

داشتن فیلتر اسفنجی (در داشتن ان اتفاق نظر نیست) من دارم و فیلتر من سیکل ازت را نیز طی کرده (توضیح بیشتر خواستید بفرمائید.)
اگر فیلتر ندارید استفاده از اب تانک اصلی ارجح است.
دمای اب بجز ماهی های خاص: 26-27 درجه
نور: بصورتی که بتوان ماهی را زیر نظر داشت وگرنه نور خاصی لازم نیست.
داشتن یک لایه شن در کف اکواریوم برای گرفتن اثر آئیینه ای کف اکواریوم.(اتفاق نظر وجود ندارد) من ندارم چون بدون ان تمیز کردن کف ساده تر است (تنبلی!!)
برای جلوگیری از انعکاس نور در کف اکواریوم قرنطینه میتونید قبل از راه اندازی کف اون رو (از بیرون) رنگ تیره بزنید یا از برچسب های شیشه که رنکهای تیره دارند استفاده کنید.
استفاده از دکورهایی که لبه های تیز ندارند و به ماهی امکان پنهان شدن میدن به رفع استرس ماهی کمک میکنند. چوب های مخصوص اکواریوم و گیاهان مصنوعی که بخوبی ضد عفونی شده اند مناسبند.

مدت قرنطینه:
40 روز (بصورت تئوری)
زیر 10 روز مطمئن نیست
14 روز مناسب است
3 هفته ایده ال
در صورت مشاهده بیماری یا مرگ یکی از ماهی ها در قرنطینه دو هفته اضافه پس از درمان ورفع علائم بیماری ماهی (ها) باید در قرنطینه بماند.

دارو:
هیچ دارویی برای تانک قرنطینه بصورت اولیه نیاز نیست (بصورت تئوری) زیرا دارو سبب استرس بیشتر به ماهی تازه وارد و ضعف بیشتر ان خواهد شد
(من برای تمام ماهی هایم داروی ضد ایک بصورت اولیه استفاده میکنم)
هرگز از دو دارو همزمان در تانک قرنطینه استفاده نکنید (مگر در برشور دارو نام دارو های مجاز برای استفاده همزمان ذکر شده باشد) (استفاده از نمک شامل این قانون نمیشود.)
استفاده از کربن اکتیو و دستگاه ضد عفونی فرا بنفش در مدت استفاده از دارو مجاز نیست چون باعث بی اثر شدن دارو میشوند.
سیفون کردن مرتب اب الزامیست. سیفون کردن هر روز ایده آل است. لوله مصرفی برای سیفون کردن اب فقط در این اکواریوم استفاده میشود و بعدن یا ضد عفونی میشود و یا تعویض میگردد.
یک تجربه شخصی: هر روز اب اکواریوم قرنطینه رو بو کنید اگر بوی نا مطبوعی استشمام کردید اقدام به سیفون حداقل 50% اب کنید.
شستن کامل و ضد عفونی کردن تانک قرنطینه پس از هر بار استفاده توصیه میشود.
فراموش نکنید قرنطینه کردن ماهی تازه وارد یک باید است در غیر اینصورت خودتان را برای مشکلات در کل اکواریوم اماده کنید.
بسیاری از ماهی های مریض در روز اول و در نظر شما هیچ علامتی از بیماری ندارند ولی این باعث نمیشه که از قرنطینه کردن انها صرفنظر کنید.
امیدوارم به وسیله دیگر دوستان کامل شود.