بانك مركزي اعلام كرد كه شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي در تهران در فروردين 1387 به 19.5 رسيده است.

به گزارش ايسنا بانک مرکزي خلاصه نتايج به دست آمده از شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي در تهران بر اساس سال پايه 100= 1383 (359 قلم کالا و خدمت) در فروردين ماه 1387 را به شرح ذيل اعلام كرد.

شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي در فروردين 1387 نسبت به ماه قبل 2.3 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 24.9 درصد افزايش يافت.

ميزان تورم در 12 ماه منتهي به فروردين ماه سال 1387 نسبت به 12 ماه منتهي به فروردين ماه سال 1386 معادل 19.5 درصد است.

نرخ تورم در سال 86 از سوي بانك مركزي در كل كشور 18.4 درصد اعلام شده بود. اين نرخ در فروردين ماه سال گذشته نيز 12.8 درصد بود.

بانك مركزي در خبري كه عصر امروز (شنبه) بر روي سايت خود قرار داد ابتدا اعلام كرد كه اين رقم براي كل كشور است كه پس از ارسال خبر آن از سوي ايسنا روابط عمومي بانك مركزي در اصلاحيهاي اعلام كرد كه اين رقم مختص به تهران است.


امام جمعه قم: : تورم افسارگسيخته مردم را به ستوه آورده

خطيب جمعه قم با اشاره به رشد تورم در جامعه كه مردم را به ستوه آورده است، خواستار همكاري همه نهادها براي رفع اين مشكل شد.

به گزارش فارس، آيتالله ابراهيم اميني در خطبههاي نماز جمعه قم وجود تورم در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: مردم ما شاهد تورم افسارگسيختهاي هستند كه آنها را به ستوه آورده است.

وي ادامه داد: اين تورم در همه ابعاد زندگي مردم به خصوص در بخش مسكن، اجاره مسكن، مصالح ساختماني و مواد غذايي مشاهده ميشود و اقشار كمدرآمد و بيكار را در فشار قرار داده است.

خطيب جمعه قم با بيان اينكه تحمل تورم براي مردم بسيار دشوار شده است، گفت: تورم بزرگترين دغدغه مراجع و مردم است.

وي ادامه داد: خوشبختانه رئيس جمهوري در سفر اخير خود به قم وعده دادند كه براي حل مشكل تورم فكري ميكنند. البته حل مشكل تورم كار مشكلي است.

وي به مسئولان توصيه كرد كه براي حل مشكل تورم عجولانه و حساب نشده اقدام نكنند چراكه اين اقدام نه تنها مشكلي را حل نميكند بلكه خود مشكلي را به وجود ميآورد.

خطيب جمعه قم مشورت با كارشناسان خبره و بررسي برنامههاي اقتصادي را تنها راهحل مشكل تورم برشمرد و افزود: در اين راستا همه نهادها به ويژه مجلس و بانكها بايد دولت را ياري كنند.