صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 28

موضوع: جدیدترین رباتها

 1. #1
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  جدیدترین رباتها

  نسل آينده رباتها ميتوانند مانند كودكان از تجربيات خود چيزهاي تازه ياد بگيرند!

  گروهي از دانشمندان اتحاديه اروپا كه بر روي عرصه جديدي از رباتها فعاليت ميكنند اعلام كردند كه به زودي نسل جديدي از رباتها توليد خواهند شد كه مي توانند مانند كودكان از تجربيات خود به بهترين نحو چيزهاي تازه ياد بگيرند.


  اين گروه از دانشمندان كه تحت پروژه RobotCub با بودجه اتحاديه اروپا كار كرده و روبات iCub را طراحي كردهاند، معتقدند آموزش دادن به رباتها براي درك كافي از انجام دادن كارها به طور مستقل بسيار مشكلتر از آن است كه تاكنون تصور ميشد؛ اما فنآوريهايي كه در ربات iCub طراحي شده نشان دهنده پيشرفتهاي بيشتر در حوزه ربات هاي خدمات رسان صنعتي است.


  دانشمندان در شش آزمايشگاه تحقيقاتي اروپايي در تلاش هستند كه به رباتها آموزش دهند كه مانند كودكان از دنياي اطراف و تجربياتشان ياد بگيرند.

 2. #2
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : جدیدترین رباتها

  ربات باردار انساننما، نوزادش را به دنيا آورد!
  مهندسان خبر دادند كه يك روبات باردار انسان نما در بيمارستان نوكزويل در امريكا نوزاد خود را به دنيا آورد!


  به گزارش سرويس علمي ايسنا، نوئل كه نام اين روبات مادر است مانند يك مادر واقعي ضربان قلب، شش و علائم حياتي دارد.


  نوزاد «نوئل» كه «هال» نام دارد در مركز پزشكي منطقهيي فورت ساندرز بدنيا آمد.


  به گفته مهندسان، اين ربات همچنين طوري برنامهريزي شده كه مسائل مختلف پزشكي در حين زايمان را داشته باشد.


  مسائل و پيچيدگيهاي حين زايمان در اين ربات به پرستاران امكان ميدهد كه با انواع مختلفي از اين مسائل مواجه شده و روش برخورد با آنها و رفع و رجوع آنها را بياموزند. به اين ترتيب بدون اينكه زندگي انساني به خطر بيافتد دانشجويان پرستاري ميتوانند بر تجارب پزشكي خود در زمينه وضع حمل و مسائل مربوط به آن بيافزايند.


  يكي از اين پرستاران دراين رابطه گفت: ما ميخواهيم كاري كنيم كه واكنشهاي اين ربات خودكار باشد و با كمك آن بتوانيم به اندازه كافي در اين زمينه تجربه كسب كنيم چرا كه در اين موقعيتها زمان بسيار مهم است.


  قيمت اين ربات آموزشي 35 هزار دلار تخمين زده شده است.

 3. #3
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : جدیدترین رباتها

  ساخت اسلحه ربات در تركيه
  سازمان صنايع شيميايي و مكانيكي تركيه با همكاري شركت يوكسل هولدينگ اسلحهاي را ساخته كه با سيستم كنترل از راه دور هدايت ميشود.

  هدف از طراحي و ساخت اين اسلحه ربات محافظت از پاسگاههايي كه بشدت از سوي تروريستها تهديد ميشوند عنوان شده است.
  اين اسلحه كه در يازدهمين نمايشگاه بين المللي صنايع دفاعي در مالزي به نمايش گذاشته شد قادر است با شناسايي اهدافي كه چشمان انسان قدرت تشخيص آن را ندارد هشدار دهد.
  اسلحه ربات تنها فرمانهاي اشخاصي را كه صداهايشان برايش تعريف شده اجرا مي كند و قادر است اطلاعاتي را كه از اطراف جمع آوري كرده به فرمانده واحد نظامي و يا افسر شيفت انتقال دهد.

 4. #4
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : جدیدترین رباتها

  i-sobot كوچكترين ربات انساننماي جهان


 5. #5
  کاربرسایت mina آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  1,895
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : جدیدترین رباتها

  نسل جدید رباتهای انسان نما  دانشمندان ایتالیایی بچه ربات انسان نمایی ساخته اند که همانند بچه انسان حرکت می کند و دست ها و پاهای خود را تکان می دهد.
  این بچه ربات که از یک سال پیش طراحی آن شروع شده از مواد ارگانیکی و مصنوعی ساخته شده و می تواند با شبیه سازی حرکت انسان روی پاهای خود با سرعت طبیعی یک کودک حرکت کند. این بچه ربات که Icub نام دارد می تواند با کمک حسگرهایی که نسبت به رفتارهای انسان حساس هستند، حرکات انسانی را بازسازی کند و دست های خود را حرکت دهد. ساختار این ربات ، فلزی و شبیه به یک کودک ۵ساله است و هدف اصلی ساخت آن تقلید زیستی در موجودات دورگه ساخت دست انسان از مواد ارگانیکی و بیولوژیکی است.
  هرچند طراحان آن معتقد هستند ظرف ۲۰ سال آینده می توانند به اهداف دلخواه خود در ساخت این ربات دست یابند. همچنین گروهی از فیزیکدانان ایتالیایی اعلام کردند با تعیین نوسانات اتمی می توان عمر مفید سی دی ، دی وی دی و دیسک های سخت را بدقت اندازه گیری کرد. به اعتقاد آنها هر چیزی در دنیا، جاندار یا بی جان در درون خود به صورت پنهانی لرزش هایی دارد و هر چند که این نوسانات اتمی تنها با تجهیزات ویژه ای قابل اندازه گیری هستند و به صورت عادی دیده و حتی حس نمی شوند اما نکته مهم در این نوسانات بقا و پایداری آنهاست.
  در حقیقت از نظر این دانشمندان این نکته اهمیت دارد که آیا پس از ده ها، صدها، هزاران و حتی میلیون ها سال این نوسانات همچنان ادامه می یابد، ثبات خود را از دست می دهند یا از هم می پاشند.
  آنها بنا بر کشف جدیدی که در مجله نیچر منعکس کرده اند، توانسته اند ارتباط فشرده ای میان دامنه نوسانات اتمی و زوال اجسام پیدا کنند که می تواند در بهبود کیفیت زندگی انسان ها و پایداری اجسام کاربرد داشته باشد. همچنین با کمک این کشف می توانند پیش بینی کنند که چگونه می توان اطلاعات را روی دی وی دی و وی سی دی ذخیره کرد که برای سالیان طولانی حفظ شوند. این در حالی است که تاکنون اندازه گیری دوام دیسک ها با روش های غیرمستقیم همچون افزایش زیاد دما امکان پذیر بود. با کمک این کشف رایانه های آینده می توانند یک سیستم جدید اندازه گیری داشته باشند.
  متخصصان و طراحان پوشاک هم لباسی دوخته اند که از ورود سرما و آنفلوآنزا جلوگیری می کند، نیاز به شستشو ندارد و گازهای مضر را هم از بین می برد. این لباس در واقع می تواند از بدن در برابر آلاینده های هوا و گرد و غبار محافظت کند. این لباس ها از غوطه ور شدن در محلول هایی که شامل نانو ذرات مصنوعی هستند ایجاد شده و رنگ آنها نیز با تغییر در اندازه و ترتیب ذرات تعیین شده است.
  دانشمندان کره ای نیز از خلق گربه های اصلاح شده ژنتیکی خبر دادند که با قرار گرفتن در معرض نور ماورائ بنفش می درخشند. محققان این توانایی را رویدادی چشمگیر در علم قلمداد می کنند چرا که به اعتقاد آنها این روش را می توان برای درمان بیماری های ژنتیکی و در عین حال تولید حیوانات شبیه سازی شده مدل که به بیماری های مشابه بیماری های انسانی مبتلا هستند استفاده کرد.

 6. #6
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  نخستين بار دركشور نوع جديدي از رباتهاي انسان نما دراراك ساخته شد

  براي نخستين بار در ايران يك نوع جديد از رباتهاي انسان نما توسط "سعيد رستمي" كارآموز كارگاه هيدروليك وپنيوماتيك مركز آموزش فني و حرفهاي اراك طراحي و ساخته شد.

  سرپرست طرحومربي اين كارگاه روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا گفت: اين طرح با بهرهگيري از انرژي فشرده- پنيوماتيك، در كنار انرژي الكترونيكي و باوجود استفاده از آخرين سطوح كنترلي سختافزاري و نرمافزاري ساخته شده و نمونه مشابهي ندارد.

  مهندس "حميد رضا رستمي" افزود: اين طرح با حمايت اداره كل آموزش فني و حرفهاي استان مركزي طي مدت هفت ماه انجام شده كه از اين مدت، چهار ماه آن صرف تحقيق پيرامون طرح شده است.

  طراح و سازنده اين طرح نيز گفت: در اين ربات از پنج دستور غيرتماسي و ‪IC‬هاي ‪ AVR‬استفاده شده كه درفاز اول ربات در حالت ايستايي امكان شبيهسازي چندين حركت انسان را داراست.

  "سعيد رستمي" افزود: تمامي حركات قابل كنترل و تغيير در پارامترهااست و ميتوان لحظه به لحظه وضعيت قرارگيري، نوع تعادل و حركت در حال اجرا را از طريق رايانه پيگيري نمود.

  وي، يكي ديگر از خصوصيات بارز اين ربات انسان نما را، استفاده از سيستم انتقال قدرت مكانيكي دانست و گفت: مجموعا بيش از ‪ ۲۰۰‬قطعه مكانيكي در آن طراحي، ساخته و مونتاژ شدهاست.

  رستمي بيان كرد: در ساخت ربات انسان نما سعي شده با بهرهگيري از اطلاعات پزشكان متخصص در زمينه ارتوپدي و توان بخشي، حركتي شبيهسازي به شكل كاملا دقيق انجام گيرد.

  وي اضافهكرد: اين ربات به عنوان يك ربات تحقيقاتي، آزمايشگاهي و آموزشي است كه در يك طرح علمي كاربرد سيستمهاي پنيوماتيك، الكتروپنيوماتيك و الكترونيك را در كنترل هوشمند بر روي ربات بررسي و اجرا نموده است.

  رستمي گفت: اين نوع از رباتها در مناطقي كهامكان حضور انسان وجود ندارد، خنثيسازي مينهاي جنگي و به كارگيري در خطوط توليد صنايع پيشرفته كاربرد دارد

 7. #7
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  ميکرو روباتها به جنگ تروريسم ميروند  ميکروروباتهاي زيستي در آينده اي نزديک به مقابله حملات تروريستي و کمک بهفاجعه ديدگان حوادث مختلف خواهند رفت. پيش بيني مي شود اين روباتهايکاربردي طي 12 تا 18 ماه آينده ساخته شده و مورد بهره برداري قرار گيرند.

  ويليام ديواين از شرکت سيستمهاي BAE و از محققان اين پروژه گفت : ايدهطراحي و ساخت اين ميکرو روباتها از مضمون فيلمي موسوم به Minority Reportالهام گرفته شده است.

  پيش بيني مي شود اين روباتهاي کاربردي طي 12 تا 18 ماه آينده ساخته شده و مورد بهره برداري قرار گيرند.

  محققان اندازه اين روباتها را از چند اينچ تا اندازه يک دست عنوان کرده اند که استفاده آنها به محل مورد نظر بستگي دارد.

  اينروباتها همچنين طوري طراحي شده اند که با استفاده از روباتي ديگر و حتيانسان قابل حمل باشند و به نقاطي خاص منتقل شده و مأموريت خود را از آنجاآغاز کنند.

  نخستين سري از اين روباتها تنها به يک حسگر ويژه رديابي مسير مجهز است و از آن در جابجايي اشياي مختلف استفاده خواهد شد.

  هدف اصلي دانشمندان در اين پروژه کاهش اندازه و مصرف انرژي اين سازه هاي مکانيکي و استفاده از آنها در شناسايي عوامل تروريستي است.

 8. #8
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  رباتي به پيچيدگي سيب خوردن!
  دهان مصنوعي با قابليت انجام فعاليتهاي پيچيده ساخته شد


  گروهي از دانشمندان فرانسوي موفق به ساخت يك دهان مصنوعي براي جويدن سيب مانند انسان شدند.


  اين پژوهشگران يك دهان مصنوعي طراحي كردند كه نخستين مراحل حياتي هضم در انسان مانند جويدن، آزاد كردن بزاق و نيز خرد كردن اوليه غذا را تقليد ميكند.


  اين گروه تحقيقاتي ميگويند كه دستاورد آنها به ساخت بخشي از يك تست كننده چشايي رباتيك براي بهبود كيفيت مواد غذايي و درك طعم غذاها كمك خواهد كرد.


  پيش از اين مهندسان توانسته بودند نوعي دهان مصنوعي را بسازند كه قادر به جويدن مواد خوراكي نرم و انجام حركات آروارهيي رباتيك براي آزمايش دندانها بوده است اما اين نمونه جديد براي اولين بار مي تواند دقيقا آنچه را كه انسان هنگام جويدن مواد غذايي سفت انجام ميدهد، تقليد كند.


  نمونههاي قبلي بسيار سادهتر بودند ولي مدل جديد قادر است چندين عمليات پيچيده مربوط به جويدن ترشح بزاق و تنظيم گرماي غذا و درك مزه آن را با هم انجام دهد.

 9. #9
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  رباتها بدون نياز به راهنمايي پزشكان، بيماران را جراحي خواهند كرد

  مهندسان در امريكا اعلام كردند جهان به سويي ميرود كه به زودي رباتها به تنهايي و بدون هدايت و كنترل پزشكان و يا با هدايت بسيار جزئي آنها، بتوانند اعمال جراحي را انجام دهند.


  به گزارش سرويس علمي ايسنا، پژوهشگران دانشگاه دوك در اين باره خاطر نشان كردند كه مطالعات آنها نشان دهنده برداشتن نخستين گامهاي مهم در جهت دسترسي به اين هدف در آينده است.


  اين مهندسان ميگويند در بسياري از موارد رايانه مي تواند عملكردها و فعاليتهاي رباتها را هدايت كند.


  با توجه به اين امر و نيز استفاده از هوش مصنوعي در رباتها به زودي اين ماشينها ميتوانند بدون نياز به راهنمايي پزشكان انسان ها را جراحي كنند.


  اين تحقيق در مجله IEEE به چاپ رسيده است.

 10. #10
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  ابداع روبات هاي پرستار كودك
  دانشمندان روباتهاي جديد را ابداع كرده اند كه قادر هستند تمامي اعمالي كه يك پرستار كودك انجام مي دهد نظير غذا دادن و عوض كردن پوشاك كودك انجام دهد.

  اين روبات كه با چهره اي زيبا طراحي شده قادر است تمام اعمالي را كه يك پرستار واقعي كودك انجام مي دهد انجام دهد.

  بنابراين گزارش، هزينه كرايه اين روبات فقط براي خانواده هاي بسيار متمول و ثروتمندي كه كودك خود را به ديگران نمي سپارند مقدور است اما در عين حال محققان اعلام كرده اند در طي چندين سال آينده حتي خانواده هاي با سطح مالی متوسط مي توانند از اين روبات ها استفاده كنند.

 11. #11
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  براي تحقيق در مورد رفتار جانوران سنجابهاي مكانيكي و مارمولكهاي روباتيك وارد ميدان ميشوند  يك سنجاب خاكستري در حالي كه دم پرپشت و زيبايش را تكان ميدهد، با صداي تهديد آميزي به سنجاب ديگري كه در آن حوالي براي يافتن غذا در تكاپوست، هشدار ميدهد.

  اين صحنه، يكي از منظرههاي عادي در يك روز بهاري در كالج همپشاير است با اين تفاوت كه اين حيوان جونده كوچك كه مرزهاي قلمروش را به ديگران اعلام مي كند انرژي مورد نيازش را از باتري تامين ميكند نه از خوردن بلوط.

  چند محقق از فاصله چند متري با استفاده از لپ تاپ و دوربين اين سنجاب روباتي را كنترل ميكنند . راكي، اين سنجاب روباتي رفته رفته جاي خود را در ميان جمع سنجابهاي زنده باز ميكند.

  سارا پارتان استاديار در زمينه رفتارشناسي جانوران در همپشاير اميدوار است با گرفتن تصاوير دقيق و نزديك از سنجابهاي زنده در طبيعت ، راكي بتواند در كشف شيوههاي ارتباطي سنجابها، رفتارهاي اجتماعي و غرايز اين حيوانات براي بقاي نسل خود، به گروه او كمك كند.

  در حال حاضر علاوه بر راكي، حيووانات روباتيك زيادي در سراسر جهان به محققان كمك ميكنند كه بتوانند حيوانات را بجاي آزمايشگاه، در زيستگاه هاي طبيعي شان تحت نظر داشته باشند.

  اين تحقيقا ت ميتواند به پژوهشگران ياري دهد كه از نحوه زيست دستجمعي حيوانات، مقابله با رقيبان و هشدار به متحدان در مورد خطرات احتمالي درك بهتري پيدا كنند.

  براي مثال در اينديانا محققان با استفاده از يك مارمولك مصنوعي سرگرم بررسي و ارزيابي عملياتي هستند كه باعث وحشت و يا باعث جلب نظر مارمولك ها ميشود. در بروكسل ، سوسكهاي مصنوعي آغشته به فرومون( هورموني كه يك حيوان را به سمت جنس مخالف جلب ميكند)، سعي ميكنند سوسكهاي واقعي را وادار كنند كه از پناه خود در تاريكي خارج شوند و دوربيني كه در داخل بدن يك باقرقره مصنوعي كار گذاشته شده از رفتارها غيرمعمول نرهاي اين پرنده از نزديك فيلم ميگيرد.

  محققان ميگويند اين تحقيق ممكن است برخي از رفتارهاي مشابه انسان را كه جنبه غريزي دارند، مشخص كند.

  پارتان گفت حيوانات و انسانها همگي تحت تاثير رفتارها، ژست بدن و علائم دريافت شدهاي از يكديگر قرار دارند كه شايد خود از آنها خبر نداشته باشيم.

  استفاده از موجودات مصنوعي براي رخنه كردن به داخل گروههاي جيوانات به قدري جديد است كه شمار شركتهايي كه اين قبيل ابزار را ميسازند و يا به محققان ميفروشند بسيار كم است.

  بسياري از دانشمنداني كه ميخواهند در تحقيقاتشان از حيوانات مصنوعي كمك بگيرند، از حيوانات اسباب بازي كه تغييراتي در آن دادهاند استفاده مي كنند و يا مانند پارتان و دانشجويانش دور شبكههاي موتورهاي كوچك و ديگر وسايل، پوست مصنوعي ميپيچند.

  حركا ت راكي توسط برنامههاي پايه رايانهاي كنترل ميشود و بلندگوهاي كوچكي در داخل آن كار گذاشته شده كه صداهايي را پخش ميكند كه پارتان نوار صوتي آن را از كتابخانه اصوات حيوانات در دانشگاه كرنل خريده است.

  اخيرا روزي پارتان به همراه مايا كنراد ‪۲۰‬ساله و اندرو فالمر ‪۱۹‬ساله ، راكي را براي آزمايش در محيط طبيعي به هواي آزاد بردند و آن را در محلي نزديك به سنجابهاي واقعي قرار دادند. راكي روي يك تخته قرار گرفت و يك پوشش استتاري آن را از نظرها پنهان ميكرد و يك سيم آن را با لپ تاپ محققان مرتبط ميساخت.

  با فعال شدن برنامه كامپيوتر، پوشش استتاري از هم باز شد و راكي به اجراي چند برنامه پي درپي پرداخت كه شامل تكان دادن دم، پارس كردن و ديگر حركاتي بود كه سنجابها آن را به عنوان هشدار در مورد احتمال نزديك بودن خطر تشخيص ميدهند.

  پارتان گفت موفقترين ازمايشها وقتي است كه سنجابهاي واقعي حركات عادي خود را متوقف ميكنند تا ببينند خطر از چه جانبي آنها را تهديد ميكند ، از درخت بالا ميروند و يا رفتارهاي ديگري انجام ميدهند كه نشان ميدهد علائم ارسال شده را دريافته اند.

  وي گفت ما منتظر مشاهده يك رفتار براي كاستن خطر هستيم. و توضيح داد اگر بعد از شنيدن صداهاي راكي سنجابي روي دوپا بجهد و بيحركت بماند و چشمانش دور تا دور محيط را جست و جو كند اين واكنشي است كه ما آن را يك واكنش قابل تشخيص تلقي ميكنيم.

  آنان ميخواهند دريابند كه آيا سنجابها بيشتر نسبت به صداهاي راكي واكنش نشان ميدهند يا نسبت به حركات و يا نسبت به تركيبي از اين دو عامل يا به قول پژوهشگران علايم چند مودالي.

  هرچند سالهاست دانشمندان رفتار حيوانات را مورد مطالعه قرار دادهاند اما هنوز نكات بسيار زيادي در مورد واكنشهاي غريزي ناشناخته مانده است.

  گرك ديماس مدير مركز مطالعات پيوسته رفتار حيوانات در دانشگاه اينديانا و استاديار بيولوژي اين دانشگاه گفت خواه گروهي از سنجابها در چمنزاري باشند و چه گروهي انسان در يك مركز خريد، در مورد رفتار آنها چند اصل كلي وجود دارد كه به نظر ميرسد در مورد تمامي گونهها صدق ميكند.

  يك فايده ديگر حيوانات روباتي آنست كه به محققان كمك ميكنند تا دريابند كه يك گونه جانوري را تا چه حد ميتوان از غريزه بقاي خود دور كرد.

  براي مثال محققان در دانشگاه ازاد بروكسل دريافتند سوسكهاي مصنوعي كه به فرمون (همان مادهاي شيميايي كه بوي حيوان آشنا را به مشام ديگر حيوانات آن گونه ميرساند ) آغشته شده بودند، به قدري در ميان ديگر سوسكها پذيرفته شدند كه سوسكهاي واقعي تحت فشار همتايانشان ناچار شدند از نقاط تاريكي كه در آنها پناه گرفته بودند خارج شوند و به ناچار در نور قرار گيرند.

  در يك تجربه ديگر ، يك مارمولك روباتي كه توسط اميليا مارتينز محقق دانشگاه اينديانا طراحي شده آنقدر پرش و جهش ميكند تا مارمولكهاي زنده را تحريك كند تا از خود علائمي حاكي از همراهي، ابراز قدرت و يا ابراز علاقه نشان دهند.

  بسته به حركات اين مارمولك مصنوعي، حيوانات واقعي به گونهاي واكنش نشان مي دهند كه گويي كسي با آنها شوخي كرده و يا با رفتار تهديد آميز و يا محبت آميز ي روبرو شدهاند و تمامي اين واكنشها به محققان اين امكان را مي دهد كه ظر يفترين و ريزترين حركات پاها، پلك زدنها و ديگر حركات را مورد مطالعه قرار دهند.

  از ديرباز در امر تحقيق دو مساله در مقابل هم قرار داشته است: امتياز بوم شناختي تحقيق در شرايط طبيعي در مقابل مطالعه در شرايط آزمايشگاهي كه در آن محيط ميتوان تمامي عوامل موثر را كنترل كرد.

  دماس ميگويد اكنون با استفاده از حيوانات مصنوعي در محيط طبيعي، محققان مي توانند گامهاي تازهاي در امر تحقيق بردارند.

  به گفته پژوهشگران كاربرد و درجه تاثير استفاده از حيوانات مصنوعي در تحقيق، به ميزان هوش، بزرگي و كوچكي، قدرت بينايي و بويايي حيوانات طبيعي هم گونه با حيوان مصنوعي بستگي دارد.

  جك برادبري استاد پرنده شناسي دانشگاه كرنل ميگويد هر قدر حيوان بزرگتر و پيچيده تر باشد، ساختن ربات مناسبي كه بتواند با دقت، علائم و حركات حيوان را تقليد كند و ويژگيهاي دقيق ظاهري آن را داشته باشد، دشوار تر مي شود.

  برادبري تاكنون در ارتباط با حيوانات آزمايشهاي گسترده و متنوعي انجام داده كه از تقليد صداي طوطيهاي وحشي گرفته تا بررسي نحوه جفت يابي حلزون هاي دريايي دوجنسيتي را شامل ميشود.

  او در تحقيقات خود از ربات استفاده نميكند اما صداهاي ساختگي و يا ضبط شده را از بلندگوهايي كه در ميان بوتهها پنها ن شدهاند پخش ميكند تا اثر آنها را روي حيواناتي كه در طبيعت زندگي ميكنند، مشاهده كند.

  او گفت طوطيهاي وحشي نسبتا با هوش هستند ولي محققان توانستند ساعتها با آنها تعامل داشته باشند. طوطيها با شنيدن صدا به جنگل ميآيند و به اطراف نگاه ميكنند بيآنكه اثري از آنها ببينند با اينحال همچنان سعي مي كنند با طوطياني كه گمان ميكنند در همين گوشه و كنار پنهان شده باشند، ارتباط داشته باشند.

  اين پژوهشگر گفت : از نقطه نظر يك دانشمند مساله اين است كه با استفاده از ربات آيا ميتوان پاسخ سووالي را پيدا كرد كه بدون آن اين كار غيرممكن است؟

 12. #12
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  روبات كاهشدهنده خطاي انساني به كمك پرستاران ميآيد


  بيمارستانهاي آمريكا استفاده از روباتهاي داروسازي را آغاز ميكنند كه براي حذف خطاهاي دارويي خطرناك طراحي شده اند.

  بيمارستان لويولا در شيكاگو اعلام كرد اين نخستين بار در مركز آمريكا است كه از روبات ‪ PillPickاستفاده ميشود. اين روبات داراي دو بازو است كه دوزهايي از دارو را در كيسههاي پلاستيكي كه باركدي براي شناسايي دارو در آن قرار داده شده، ميريزد. يك پرستار ميتواند باركد روي بسته دارو با بار كد روي مچ بند بيمار اسكن كند. درصورتي كه داروي بطور اشتباه و يا با دوز اشتباه داده شود، رايانه با انتشار صداي اخطار ، يك صفحه هشدار بر روي صفحه آن ظاهر خواهد شد. اين روبات ‪ ۱/۵ميليون دلاري توسط شركت راهبردهاي مراقبت بهداشت سوئيس لاگ ساخته شده است

 13. #13
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  يك ميليون پوند براي ساخت رباتي كه بتواند سوپ را به هم بزند!


  كميسيون اروپا يك ميليون پوند به دانشمندان انگليسي داده است تا آنها رباتي بسازند كه بتواند سوپ را به هم بزند.
  ، يكي از مسوولان آزمايشگاه رباتيك بريستول در اين باره اظهار كرد: به نظر ميرسد وقت آن رسيده كه رباتها بسياري از مشكلات انسانها را حل كنند.


  دكتر كريس ملوهيش، مدير اين آزمايشگاه نيز خاطر نشان كرد: زماني كه با افراد ديگر تعامل پيدا ميكنيم، در واقع مجموعهاي از حالات صورتي، بدني، حركتي و لحن صدا را تفسير و تعبير ميكنيم. همچنين در اين تعاملات آدمها در فهم اهداف و ادراكات هم از مسايل شريك ميشوند.


  او افزود: اجرايي شدن طرح ساخت چنين رباتي به وضع قواعدي منجر ميشود كه درك آنها مستلزم برقراري روابط پيچيده و تنگاتنگ با رباتها است.


  پژوهشگران معتقدند اين طرح در صورت عملي شدن راهي به سوي ابداع رباتهاي متفكر باز ميكند.

 14. #14
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  ملخ روباتیک 27 برابر خود میپرد!
  متخصصانروباتیک سوئیسی در کنفرانس روباتیک و اتوماسیون پاسادنا آمریکا میکروملخهای روباتیکی را ارائه کردند که می توانند در حدود 27 برابر اندازه خودبجهند.
  به گزارش خبرگزاری مهر، کنفرانس بینالمللی روباتیک و اتوماسیوناز دوشنبه 30 ارديبهشت در پاسادنای کالیفرنیا آغاز به کار کرد و تا امروز3 خرداد به کار خود ادامه میدهد.

  در این کنفرانس، متخصصان روباتیکلابراتوارهای سیستمهای هوشمند پلیتکنیک فدرال اکوله لوزان سوئیس نوعیمیکروروبات جدید را معرفی کردند که میتواند همانند یک ملخ واقعی بجهد.

  این ملخ روباتیک تنها 7 گرم وزن دارد و میتواند در حدود 5/1 متر بجهد. این فاصله در حدود 27 برابر ابعاد این میکرو روبات است.

  براساسگزارش روزنامه تلگراف، این میکرو ملخ روباتیک میتواند به حسگرهای کاوشگرحوادث زمینی غیرقایل دسترس مجهز شود و یا همانند یک امدادگر در عملیاتهایاورژانس مورد استفاده قرار گیرد.  دراین خصوص این محققان توضیح دادند: این شکل جهش تقلید از طبیعت به میکروروباتها امکان حرکت روی انواع مختلف زمین را میدهد. درحالی که روباتهاییکه روی پا و یا چرخ حرکت میکنند نمیتوانند به این زمینها برسند.

  اینملخ روباتیک به پیلهای خورشیدی مجهز است که میتوانند باتریها را شارژکنند. این پیلهای خورشیدی برای کاوش در محیطهای بسیار دور زمین و یا حتیدر سیارات دیگر بسیار مفید هستند.

  حیوانات جهنده کوچک مثل ملخها وقورباغهها از مکانیزمهای ذخیره نیروی ارتجاعی برای جمعآوری آرام انرژیاستفاده کرده و سپس این انرژی را در مدت جهش به سرعت آزاد میکنند.

  به این ترتیب میتوانند با کمک این انرژی و ویژگی عضلانی که دارند در ارتفاع چندین برابر اندازههای خود بجهند.

  این ملخهای روباتیک نیز دقیقا از این روش استفاده میکنند با این تفاوت که به یک موتور کوچک 6/0 گرمی و یک بادامک مجهز شده اند.

  باتریهای این روباتها انرژی لازم برای 320 جهش را در مدت 3 ثانیه فراهم می کنند.

 15. #15
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  دل و روده گيتار روبات
  وقتي وسيلهاي برايت جالب است، اغلب يك حس كنجكاوي، شيطنت، دانشمندي و... سراغت ميآيد
  كه دل و روده آن را بيرون بريزي تا ببيني پشت پرده چه خبر است و آن وسيله و دستگاه از چه اجزايي تشكيل شدهاند
  بعضياز بزرگترها اين كار را مثل يك حرفه دنبال ميكنند و اسمش را ميگذارند«سرويس تكه پاره كردن» و خودشان را هم متخصص تكهپاره كردن و دل و رودهبيرون ريختن ميدانند، البته دل و روده اشيا، آن هم براي بالا بردن دانش؛مثل «ديويد كري» كه در برنامههايي رسمي مثل كنفرانس و نمايشگاه، چنينكارهايي را انجام ميدهد.

  او خوره وسيله ها و ابزارهاي پيشرفته وفناوري است. كري اين بار سراغ «گيتار روبات» رفته ،همان دستگاهي كه تنهاو ملوديهاي از پيش تعيين شده را ميشود با آن نواخت. با هم به قطعهها ودرون اين روبات نگاه ميكنيم:  سيمهاياين گيتار روبات مثل سيمهاي گيتار معمولي است. كلمه «روبات» كه به اينگيتار چسبيده، به خاطر تنظيم سرخود بودن اين وسيله موسيقي است. كريميگويد: «اين دستگاه روبات نيست؛ الكترومكانيك (يعني تركيب ابزارالكترونيكي و ابزار مكانيكي) در كنار هم باعث شده تا گيتاري داشته باشيمكه بهطور خودكار كار تنظيم و تغيير سبك و ملودي را انجام ميدهد  اينها پيچهاي كوكاند كه از گيتار جدا شدهاند. هر كدام از آنها موتور دارند اما ميشود به صورت دستي هم آنها را تنظيم كرد  اينيك قطعه از «سيستم خود تنظيم» است. در پشت قطعه، يك صفحه ريز مدار وجوددارد. پنهان كردن اين قطعههاي الكترونيكي براي اين كه گيتار شكل معمولي وطبيعي داشته باشد، براي طراحش كار آساني نبود. در گيتار از سيمها برايانتقال ملودي از پيش تعيين شده از مدار به سطح، استفاده ميشود


  قسمتوسط، دستگاههاي الكترونيكي هستند كه پشت صفحه بين پيچهاي كوك چسباندهميشوند. اين بخش را ميتوان بعد از آماده و ساخته شدن گيتار، به آن اضافهكرد. هر كدام از اين قطعههاي الكترونيكي را يك شركت متفاوت ساخته است

 16. #16
  YAS
  کاربرسایت YAS آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۸
  نوشته ها
  1,482
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: جدیدترین رباتها

  روبات بیهوشی در فرانسه تولید شد


  نمونه اولیه روبات که میتواند بیهوشی عمومی ایجاد کند، در فرانسه تولید شده است.
  بهگزارش خبرگزاری فرانسه پروفسور مارک فیشلر، رئیس بخش بیهوشی در بیمارستانفوش شهر سورسنس که این سیستم را به همراه دو متخصص دیگر ایجاد کرده است،در این باره گفت: "این سیستم خودکار مقدماتی متخصص بیهوشی را از یکی ازوظایفش آزاد میکند تا بتواند وقت خودش را صرف وظیفه بسیار مهم نظارت بروضع بیمار کند"

  این دستگاه فرانسوی بر روی 200 بیمار در 10 بیمارستان فرانسه و نیز در دو بیمارستان در بلژیک و آلمان آزمایش شده است.

  ایندستگاه شامل یک مونیتور دوطیفی است که میتواند عمق بیهوشی را بوسیله ثبتفعالیت مغز تجزیه و تحلیل کند. یک الکترود قرار گرفته در ابروی بیمارمونیتور را قادر میکند که عمق بیهوشی را بسته به این شاخص دوطیفی از صفرتا 100 درجهبندی کند.

  "شاخص دوطیفی" یک وسیله نظارت بر فیزیولوژیعصبی است که به طور مداوم نوار مغزی را در حین بیهوشی عمومی تجزیه و تحلیلمیکند تا سطح هوشیاری فرد را ارزیابی کند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •