1- در نظر داشته باشيد آنچه امروز مي خوريد در احساسي كه فردا خواهيد داشت مؤثر است ، بدين سان انجام برنامه ي غذايي سالم يا ناسالم بر ميزان نيروي حياتي و انرژي شما در روز بعد تأثير مي گذارد.
2- هنگامي كه احساس خستگي و از كارافتادگي مي كنيد ، زماني را به گردش و تعطيلي اختصاص دهيد . اين نداي خستگي رابه آساني مي توان شنيد ؛ هرچند برخي ، به اين نداي دروني بدن خويش گوش نمي دهند . داشتن يك تعطيلي هرچند بسيار كوتاه ، راهي مناسب براي تمديد قواي جسمي و روحي شماست.3- درد پاها را با غوطه ور كردن آنها در محلول داغ نمك سولفات منيزيم همراه با سه قطره روغن نعنا تخفيف دهيد. پاهايتان را ماساژ دهيد به نحوي كه مالش ، متمركز بر مفاصل باشد. بعد از آن ، پاها و پنجه هايتان را همراه با حركت پاها به بالا و پايين ، به مدت چند دقيقه به حالت كشش در آوريد.

4- اگر به نظر مي رسد كه روزهاي عمرتان سريع طي مي شود ؛ رد پاي زمان را در يك دفتر روزانه ثبت كنيد و خلاقيت خود را با بررسي يك روز كشف نماييد.

5- اگر تصميم داريد فعاليت هاي فيزيكي را در زندگي تان افزايش دهيد ، واقع گرا باشيد. ابتدا سه بار در هفته به مدت پانزده دقيقه ورزش كنيد. سپس به آرامي اين مدت را افزايش دهيد.

6- اگر هنگامي كه بيمار هستيد و تمايل به ملاقات پزشك نداريد، از رفتن پيش يك ماساژ دهنده- زماني كه عضلات شما سخت و دردناك هستند- اجتناب نكنيد . در اين حال احساس آرامش و تجديد قوا خواهيد كرد.

7- خواسته هاي برآورده نشده مي توانند به غم ، خشم و افسردگي تبديل شوند و حتي به دوره هاي بعدي زندگي تعميم يابند. زندگي بسيار كوتاه است

خواسته هاي تان را دنبال كنيد.

8- ما مي توانيم ناخود آگاه برده ي عادات خود شويم و كارهاي قديم را به همان روش قديم هر روز انجام دهيم . هر چند وقت عادات خود را تغيير دهيد . به جاي غذاي هفتگي و هميشگي، يك شام جديد درست كنيد؛ به جاي روزنامه يك داستان كوتاه جديد بخوانيد ؛ به جاي دوچرخه سواري قدم بزنيد ؛ با اين كار احساس تازگي خواهيد كرد.

9- اگر بعد از گذراندن يك روز سخت احساس فشار روحي و تنگي نفس مي كنيد، روي يك حوله ي لوله كرده كه زير كمرتان قرار داده ايد به پشت بخوابيد. عميق و آرام به مدت پنج دقيقه نفس بكشيد . بعد از آن احساس مي كنيد كه تنفس شما به حالت معمولي برگشته است.

10- همواره سعي كنيد خانه ، محيط اداري ، كشوها، كمدها و قفسه ها را تميز و احيا كنيد . اين كار به احياي جسمي و ذهني شما كمك مي كند.

11- براي ايجاد هماهنگي در تمام بدن و جلوگيري از خستگي ، قبل از ورزش، صبح و شب ورزش هاي كششي را به صورت مرحله اي، به مدت ده دقيقه انجام دهيد . بااين كار در مي يابيد كه انجام اين كار به شما احساس خوبي مي دهد.

12 - خود را يك جهانگرد فرض كنيد و در شهر خودتان گردش كنيد. در هتل، اتاقي رزرو كنيد . از موزه ها و نگارخانه ها بازديد كنيد. همچنين همراه با يك تور، با اتوبوس در شهر گردش كنيد. به علاوه مي توانيد در خيابان هايي كه تا به حال رفت و آمد نداشته ايد گردش كنيد و در رستوران هاي جديد غذا بخوريد . اطلاعات و كارهاي توريستي بسياري وجود دارد كه مي توانيد آنها را تهيه كرده و اعمال جديد و جالبي براي انجام دادن داشته باشيد.

13 - به موسيقي ملايم و فاقد تحرك زياد گوش فرا دهيد. اين كار براي شل كردن عضلات و مدي تيشن مفيد است.

14 - وقتي در چشم هاي تان احساس درد و خستگي مي كنيد و ديد شما كمي تار شده است، كاري را كه انجام مي دهيد، متوقف كنيد . به آرامي با كف دست ها روي پلك هايتان فشار دهيد، سپس چند دقيقه به چشمانتان استراحت بدهيد. سعي كنيد در بين كارها، استراحت كوتاهي به آنها بدهيد تا دچار خستگي چشم ها نشويد.

15 - هميشه در انتخاب خود و نتيجه ي آن دقت كنيد . قانون بودا مي گويد ، نتايج تصميمات ما به گونه اي به ما بر مي گردد . خالق شادي و موفقيت باشيد و ثمر آن را چون ميوه اي به چنگ آوريد.