شبکه تلويزيوني ناسا (NASA TV) به مناسبت روز زمين پاک، تصاوير کيفيت بالاي زمين از فضا را پخش ميکند.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، از زمان سفر نخستين فضانوردان به فضا تا به امروز، هيچ فضانوردي نبوده است که شيفته تماشاي چهره ي زمين در آسمان نشود. تاکنون عده کمي در سراسر جهان سفر به فضا را تجربه کرده اند و فضانوردان براي به اشتراک گذاشتن بخشي از لذت تماشاي زمين با مردم، فيلم ها و تصاوير بسياري از زمين گرفتهاند، اما اين بار ناسا براي نخستين بار تصاوير کيفيت بالا (HD) خود را به مناسبت روز زمين در معرض ديد همگان قرار مي دهد.

روز زمين پاک، هر ساله دوم ماه ارديبهشت در ايران برگزار مي شود ولي تاريخ برگزاري اين روز در جهان 22 آوريل (سوم ارديبهشت امسال) است. در اين روز مجامع و نهادهاي دوستدار محيط زيست به آگاهي بخشيدن و ارتقا درک شرايط محيطي زمين در بين مردم مي پردازند.

به مناسبت روز زمين، شبکه تلويزيوني ناسا (NASA TV) در روزهاي دوشنبه و سه شنبه از زاويه ديد دوربين هاي فضانوردان به زمين مي نگرد. بنابر اعلام ناسا در اين برنامه ها قرار است براي نخستين بار تصاوير کيفيت بالايي که فضانوردان در چند سال اخير در فضا از زمين گرفته اند با توضيحات علمي پخش شود.

براي ديدن اين تصاوير بايد به سراغ [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] برويد.

به نوشته نجوم، اين برنامه، دوشنبه از ساعت 14:30 تا 16:30 و سه شنبه از ساعت 14:30 تا ساعت 4:30 بامداد چهارشنبه به وقت ايران به طور متناوب پخش خواهد شد.