نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: انواع واكسن ها

 1. #1
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  انواع واكسن ها

  واكسن آنفلوآنزا و سرماخوردگي

  واكسن سرماخوردگي شامل چند ويروس شناخته شدهي ضعيف شده است كه از طريق تزريق عضلاني ايمني 80 درصدي را براي يك سال ايجاد ميكند.
  براي كاهش عوارض سرماخوردگي تزريق واكسن اين بيماري براي افراد بالاتر از 60 سال و يا مبتلايان به بيماريهاي مزمن قلبي، ريوي و كليوي توصيه ميشود؛ سرماخوردگي به بيماريهاي دستگاه تنفسي فوقاني اطلاق ميشود كه توسط ويروسهايي همچون آنفولانزا، رينوويروسها، آدنوويروسها ايجاد ميگردد.
  اين متخصص ادامه داد: علايم سرماخوردگي شامل آبريزش از بيني، كوفتگي، خستگي، دردهاي عضلاني و استخواني، سردرد، درد چشم، تهوع، گلو درد و سرفه است؛ اين ويروس پس از ورود به بدن در مخاط دستگاههاي تنفسي ايجاد بيماري كرده و همراه با ترشحات دستگاه تنفسي از فردي به فرد ديگر قابل انتقال است، بنابراين دست دادن، بوسيدن، عطسه و سرفه در محلهاي عمومي باعث انتقال آن ميشود.
  شايعترين علت غيبت از كار و مدرسه در فصول سرد سرماخوردگي است كه با استراحت سه تا پنج روز به طول ميانجامد.
  رطوبت و درجه حرارت در انتشار ويروس نقش دارد، اين بيماري در كشورهاي مناطق معتدل در فصل سرما (زمستان و پاييز) به علت بارندگي و رطوبت بيشتر است؛ از ديگر علل افزايش بروز سرماخوردگي در فصل سرما استفادهي بيشتر از وسايل نقليهي دسته جمعي و تجمع در فضاهاي بسته و عدم استفاده از تهويهي مناسب است.
  تغذيه يكي از فاكتورهاي موثر در عملكرد سيستم ايمني است، بنابراين سوء تغذيه در بروز بيماريهاي عفوني نقش مهمي را ايفا ميكند. ابتلا به بيماريهاي مزمن قلبي، كليوي و وريدي نيز فرد را مستعد ابتلا به اين عفونت ميكند.
  در سرماخوردگي مخاط بيني و دستگاه تنفسي دچار احتقان و التهاب شده، پس مصرف مداوم مايعات، استفاده از بخور در تسكين علايم و سير بهبود آن نقش دارد.
  براي پيشگيري از بروز و درمان سرماخوردگي رعايت نكات بهداشتي از سوي فرد بيمار از قبيل استفاده از وسايل و ظروف جداگانه، اجتناب از حضور در اماكن عمومي و نيز استفاده از داروهاي ضد ويروس، مصرف مايعات فراوان، شست و شوي مداوم دستها و دهان شويه با نرمال سالين يا آب نمك و استفاده از داروهاي مسكن نظير استامينوفن و يا آنتيهيستامين موثر است و به صرف وجود سرماخوردگي به هيچ وجه آنتيبيوتيك تجويز نميشود.
  استفاده از واكسن ضدبيماري آنفولانزا در كاهش ميزان مرگ و مير ناشي از سكته هاي قلبي موثر است پژوهشگران در آرژانتين بتازگي با بررسي شماري از مبتلايان به سكته هاي قلبي و همچنين برخي از افرادي كه براي درمان انسداد رگهاي كرونرئ قلب تحت عمل جراحي ئ تعويض اين عروق قرار گرفته بودند دريافتند تزريق واكسن آنفولانزا در فصل زمستان مرگ و مير اين بيماران را به ميزان 72 درصد كاهش مي دهد بر پايه نتايج اين بررسي كه در شماره آوريل مجله سيركيوليشن منتشر شده است .
  تنها يك نوبت تزريق واكسن آنفولانزا خطر مرگ و مير اين بيماران را به ميزان چشمگيري كاهش مي دهد به نظر دكتر برانكوموتنر سرپرست اين گروه پژوهشي : تزريق واكسن آنفولانزا با افزايش گونه اي از سلول هاي دستگاه ايمني موسوم به ليمفوسايتهاي بي -احتمال پاره شدن و ميزان بروز التهاب در ديواره رگها و در نتيجه احتمال بروز سكته هاي قلبي و مغزي را كاهش مي دهد از اين رو پژوهشگران استفاده از واكسن آنفولانزا را در فصل زمستان براي مبتلايان به سكته هاي قلبي و بيماراني كه تحت جراحي تعويض رگهاي قلب قرار گرفته اند سودمند مي دانند.

 2. #2
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن مورفين

  واكسن مورفين

  واكسن مرفين در انستيتوپاستور ايران ساخته شد:
  مراحل آزمايشگاهي توليد واكسن مرفين در انستيتو پاستور ايران به پايان رسيده است.
  دكتر تقي خاني رئيس انستيتو پاستور ايران با بيان اين مطلب افزود: اين واكسن مراحل آزمايشگاهي خود را طي كرده و به ثبت داخل رسيده و بر روي حيوانات آزمايشگاهي نيز جواب مثبت داشته است.
  وي با اشاره به اينكه واكسن هاي مننژيت، آنفولانزا و هاري انساني در اين انستيتو بزودي توليد خواهدشد، تصريح كرد: تحقيقات درباره بيماري هاي عفوني و واگير، پيشگيري و تشخيص و درمان بيماري ها از جمله مسئوليت هاي عمده انستيتو پاستور ايران است كه توليد واكسن مرفين نيز در راستاي اين اهداف صورت گرفته است.
  رئيس انستيتو پاستور ايران با اشاره به سابقه 80 ساله اين انستيتو در طرح هاي پژوهشي و تحقيقاتي تصريح كرد: توليد اين واكسن نيز نتيجه تحقيقات ديگري بود كه محققان با تغيير مواد كيت تشخيص سريع مرفين و آزمايش بر روي حيوانات موفق شدند واكسن مرفين را توليد كنند كه اميدواريم پس از كسب اجازه آزمايش بر روي انسان به تأييد بين المللي و توليد انبوه برسد.

 3. #3
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن توام بزرگسالان

  واكسن توام ضد ديفتري – كزاز براي خردسالان – نوجوانان و بزرگسالان
  تركيب : اين واكسنها محتوي محلولهاي تصفيه و تغليظ شده توكسو ئيد هاي ديفتري وكزاز هستند كه بر فسفات آلومينيوم در حال توليد جذب شده اند .
  نيومرسال به عنوان نگاه دارنده به نسبت يك در هزار به محلول اضافه شده است . استفاده از فسفات آلو مينيوم بدان جهت است كه با تاخير جذب واكسن در بدن ، قدرت ايمني زايي فزونتر مي شود . هر دز واكسن در حجم 5% ميلي ليتر براي كودكان محتوي مواد زير است :
  توكسوئيد ديفتري 15 واحد فلوكا لان
  توكسوئيد كزاز 10 واحد فلوكولان
  فسفات آلومينيوم ( بر مبناي يون فلز ) 3/0 تا 6/0 ميلي گرم
  واكسن ويژه نوجوانان و بزرگسالان تركيبي شبيه واكسن كودكان دارد ، تنها مقدار نوكسوئيد ديفتري آن به دو واحد فلوكولان تقليل يافته است.
  موارد استعمال : براي ايمن سازي كودكان زير شش سال بر ضد بيماري هاي ديفتري و كزاز از واكسن توام ديفتري- كزاز ويژه خردسالان استفاده مي شود . همچنين براي ايمن سازي كودكان بيش از شش سال و نوجوانان و بزرگسالان از واكسن توام ويژه استفاده مي نمايند .
  روش استفاده : قبل از مصرف ، شيشه واكسن را خوب تكان دهيد تا واكسن كاملاً يكنواخت گردد. براي ايجاد ايمني اساسي وپايه اي دو تزريق نيم ميلي ليتري به فاصله 4 تا 8 هفته انجام مي گيرد و سومين تزريق 6 تا 12 ماه بعد بايستي انجام پذيرد . پس لز تكميل برنامه مايه كوبي ، ايمني حاصل براي مدت 5 سال قابل اعتماد است و با يك تزريق ياد آور براي 5سال ديگر دوام ايمني را تضمين مي نمايند . واكسن ويژه نوجوانان و بزرگسالان معمولاً به عنوان ياد آور و فقط يك بار تزريق مي شود .
  موارد عدم استعمال : در كودكان تب دار يا مبتلا به بيماري هاي حاد تا رفع تب و بيماري تزريق واكسن را به عقب مي اندازند . در مورد كودكان مبتلا به آلرژي شديد و يا ضايعات و عوارض مغزي و عصبي مايه كوبي با احتياط و با نظر پزشك كودكان انجام گيرد . به كودكان پس از سن شش سللگي و به نوجوانان اگر مايه كوبي توام ضرورت يابد بايد حتماً واكسن ويژه بزرگسالان تزريق شود . چه در اين گروه سني واكسن خاص كودكان عوارض جنبي نسبتاً شديدي به علت مقدار بيشتر پادتن ضد ديفتري كه در آن وجود دارد ايجاد مي شود
  عوارض جانبي : به دنبال تزريق واكسن توام عوارض موضعي ا ز قبيل قرمزي محل تزريق ، حساسيت موضع ، و گاهي واكنشهاي عمومي مانند تب ، سر درد ، و گاهي ظهور بثوراتي در سطح بدن مشاهده مي شود اما اين واكنشها به زودي مرتفع مي گردند . در موارد نادري به دنبال تزريق واكسن توام ضد ديفتري- كزاز ناراحتي هاي كليوي و عصبي ديده شده است . در چنين حالاتي تزريق هاي بعدي انجام نمي گيرند . بايستي همواره آدرنالين يك در هزار در دسترس تزريق كنندگان واكسن باشد تا اگر عارضه آنافلاكسي پيش آمد بلافاصله بمصرف برسد .
  روش نگهداري : واكسن توام را در 2+تا 6+ درجه سانتيگراد و دور از نور نگهداري مي نمايند .
  اين واكسن نبايد يخ بزند . در اثر يخ زدن و باز شدن ، تزريق واكسن ايجاد واكنشهاي شديد و مزاحم خواهد نمود.
  بسته بندي : واكسن توام معمولاً در جعبه هاي محتوي دو آمپول 5/. ميلي ليتري و يا در شيشه هاي 5 يا 10 ميلي ليتري عرضه مي شود .

 4. #4
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن سه گانه

  واكسن سه گانه ضد ديفتري – كزاز و سياه سرفه

  تركيب : اين واكسنها محتوي محلولهاي تصفيه و تغليظ شده توكسوئيد هاي ديفتري و كزاز هستند كه پس از اختلاط با پيكره باكتري گشته سياه سرفه بر فسفات آلو مينيوم در حال توليد جذب شده اند . تيو مرسال به عنوان ماده نگه دارنده به نسبت يك در ده هزلر به محصول اضافه شده است . استفاده از فسفات آلومينيوم بدان جهت است كه با تاخير جذب واكسن در بدن قدرت ايمني زايي آن افزونتر مي شود . هر دز واكسن در حجم 5/ ميلي ليتر محتوي مواد زير است :

  نوكسوئيد ديفتري 15 واحد فلوكولان
  توكسوئيد كزاز 10 واحد فلوكولان
  واكسن ضد سياه سرفه 4 واحد بين المللي محافظت كننده
  فسفات آلو مينيوم ( بر مبناي يون فلز )3/ تا 6/ ميلي گرم
  نيومر سال 1 %
  موارد استعمال :
  واكسن سه گانه را براي ايمن سازي نوزادان و كودكان بين سنين 6 هفته اي تا 4 سالگي به مصرف مي رسانند .
  موارد عدم استعمال :
  به كودكان تب دار يا مبتلا به بيماريهاي حاد تا رفع تب و بيماري واكسن سه گانه ضد ديفتري – كزاز و سياه سرفه تزريق نمي شود . همچنين اين واكسن براي كودكاني كه سابقه بيماريهاي مزمن چركي ، ناراحتيهاي عصبي، تشنج ، ضايعات مغزي و يا سابقه خانوادگي بيماريهاي عصبي را دارند تجويز نمي گردد . در هر يك از اين موارد ، پزشك متخصص بيماريهاي كودكان بايد شخصاً تصميم به استفاده از واكسن را بگيرد .
  روش استفاده :
  قبل از مصرف شيشه واكسن را خوب تكان دهيد تا واكسن كاملاً يكنواخت گردد . براي ايجاد ايمني اساسي و پايه اي سه تزريق نيم ميلي ليتري به فاصله 4تا 8 هفته انجام مي گيرد و چهارمين تزريق يك سال بعد صورت مي پذيرد . از تزريقهاي ياد آور 5 سال يك بار از واكسن توام ضد ديفتري كزاز خردسالان يا بزرگسالان ، بسته به سن شخص لستفاده به عمل مي آيد .
  عوارض جانبي: با تزريق اين واكسن قرمزي ، سفتي ، تورم و يا بثورات پوستي همراه با تب كه معمولاً زود گذر هستند مشاهده مي شود . در موارد نادري ناراحتيهاي كليوي به دنبال تزريق اين واكسن ديده شده است . همچنين نلراحتيهاي مغزي قابل توجهي كه ناشي از تزريق جزء سياه سرفه اين واكسن سه گانه است به ندرت ذكر شده ، اگر ناراحتي عصبي ويا تشنجي كودك ظرف 2 روز پس از تزريق مشاهده شود ، نشان ايجاد ناراحتي به علت واكسن سياه سرفه است در اين صورت دنباله ايمن سازي را با واكسنهاي دو گانه ضد ديفتري ، كزاز خردسالان يا بزرگسالان بسته به سن شخص ادامه مي دهند و به اين كودك ديگر واكسن سياه سرفه نبايد تزريق شود .
  بايستي همواره آدرنالين يك در هزار در دسترس تزريق كنندگان باشد تا اگر عارضه آنافيلاكسي پيش آمد بلافاصله به مصرف برسد .
  روش نگهداري: واكسن سه گانه ضد ديفتري و كزاز و سياه سرفه رادر 2+تا6+ درجه سانتي گراد و دور از نور نگهداري مي نمايند اين واكسن نبايد يخ بزند زيرا در اثر يخ زدن و باز شدن ، تزريق واكسن ايجاد واكنشهاي شديد و مزاحم خواهد نمود.
  بسته بندي: واكسن سه گانه معمولاً در جعبه هاي محتوي سه آمپول 5/ ميلي ليتري و يا در شيشه هاي 5 تا 10 ميلي ليتري عرضه مي گردد .

 5. #5
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن هاري

  واكسن هاري


  بيماري هاري عفونت حاد ويروسي دسـتگاه عصبي است كه موجب مرگ انسانها و حيوانات مي گردد. تمام حيوانات خونگرم ( پستانداران و پرندگان ) نسبت به بيماري حساسند و ويروس بين حيوانات حيوانات اهلي و وحشي ، و از طريق انها به انسان قابل سرايت است .
  انواع واكسن هاي هاري :
  واكسنهاي تهيه شده بر روي نسج مغزي ( واكسن كشته كامل يا نسبي )
  واكسنهاي تهيه شده بر روي جنين تخم مرغ يا اردك ( زنده خفيف حدت يافته )
  واكسنهاي كشت سلولي ( ياخته هاي ديپلوئيد و يا تيره هاي سلولي )

 6. #6
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن تيفوئيد و وبا

  واكسن تيفوئيد و وبا

  به چند دليل اقدام فوري در رابطه با انجام واكسيناسيون عمومي بر عليه تيفوئيد و وبا بايد جلوگيري گردد :
  1- هيچگونه مداركي كه دلالت بر انتشار وسيع اينگونه بيماريها پس از وقوع بلايا باشد وجود نداشته باشد .
  2- سازمان جهاني بهداشت انجام واكسيناسيون برعليه تيفوئيد و وبا را در مناطق بومي و بصورت روتين توصيه نمي نمايد .واكسن هاي تيفوئيد و وبا تنها داراي تاثير جزئي و حفاظت هاي فردي كوتاه مدت بوده و در پيشگيري از انتشار بيماريهاي فوق تاثير ناچيزي دارند ولي بطور كلي حفاظت بيشتر و طولاني تر بصورت طبيعي در مناطق بومي و در نقاطي كه اهالي قبلا" در معرض بيماري بوده اند بوجود خواهد آمد ، با اين وجود ، ايمن سازي برعليه بيماريهاي فوق الذكر از نظر پيشگيري از گسترش و انتشار بيماري هاي فوق كافي نيستند . كنترل پزشكي مطلوب زماني بوجود مي آيد كه در شناسائي ، جداسازي و درمان موثر و جدي توجه خاص مبذول گردد.
  3- پوشش كامل ايمنسازي جمعيت ، حتي چنانچه در يك مرحله انجام گيرد در مدت زماني كوتاه مقدور نمي باشد و چنانچه اقدام به اجراي برنامه مصونسازي در مراحل دوم و سوم گردد بعلت كاهش علاقه عمومي ، پوشش كامل جمعيتي مشكل تر خواهد بود ، تجارب گذشته نشان داده است كه در شرائط اضطراري ثبت نام افراد واكسينه شده غير ممكن ميباشد و اين موضوع باعث دشواري بيشتر در پي گيري افراد مذكور ميگردد و بويژه چنانچه چندين موسسه بدون ارتباطات و هماهنگي بخواهند اين برنامه را بمود اجرا گذارند دراينصورت بايد بكلي از پي گيري خود داري گردد.
  4- اجراي برنامه هاي واكسيناسيون نياز به تعداد بي شماري از كاركنان دارد كه بايد نسبت به استخدام آنان اقدام گردد.
  5- كيفيت واكسن در دسترس بويژه چنانچه بطور عجولانه از منابع نامطمئن تامين گردد بايد مورد دقت كافي قرار گيرد .
  6- به غير از مواقعي كه از نيرل استفاده نمي گردد مانند استفاده از تزريق كننده هاي فشاري ، به احتمال زياد واكسيناسيون عمومي ممكن است ، بهره گيري از نيرل هائي كه كاملا" استريل نگرديده و امكان انتقال هپاتيت B انجام گيرد و حتي در مواردي چنانچه ملزومات يكبار مصرف در دسترس باشد احتمال دارد نظارت كافي بر روش تزريق انجام نگردد.
  7- برنامه هاي ايمن سازي عمومي ممكن است منجر به تشخيص و درك اشتباه عمومي در رابطه با ايمني از مخاطرات بيماريها و بي توجهي به معيارهاي موثر بهداشتي گردد.

 7. #7
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن كزاز

  واكسن كزاز

  به منظور حفاظت از بيماري كزار دو گونه آمادگي ضروري ميباشد ، ابتداء در دسترس بودن واكسن كزار كه يك عامل مصونسازي موثر دربين كودكان و همچنين زنان در سنين حاملگي است . يكي از مهمترين روشهاي حفاظت جامعه برعليه بيماري كزاز ، حفظ سطح ايمني عمومي ، انجام ايمن سازي عادي پيش از وقوع بلايا و همچنين پاكيزه نمودن اوليه و كافي جراحات ميباشد ، چنانچه در بيماريهائي كه داراي جراحات باز ميباشند ، رعايت سطح كامل ايمني نگردد ، واكسن كزار يك روش پيشگيري موثر بشمار خواهد رفت . درمورد آمادگي دوم ، انتي توكسين كزاز بايد بطور مجزا و تحت نظر پزشك به بيماران مجروحي كه قبلا" مايه كوبي نگرديده اند تجويز گردد. افزايش فوق العاده بيماري كزاز معمولا" پس از بروز بلاياي طبيعي رخ نمي دهد بنابراين واكسيناسيون عمومي جامعه برعليه بيماري كزار ضروري نبوده و تصور نمي شود كه در كاهش بيماري مصدومان موثر باشد . واكسيناسيون عمومي ممكن است در كمپ ها و اردوگاههاي منطقه و جهت تعداد بيشماري از كودكان برعليه بيماري سرخك ، سياه سرفه ، و احتمالا" پوليو و ديفتري توصيه ميگردد.

 8. #8
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن ايدز

  واكسن ايدز

  يك شركت آمريكايى اعلام كرده است كه ممكن است ظرف پنج سال آينده واكسن بيمارى ايدز در دسترس قرار گيرد.
  قرار است شركت "واگسجن"، كه مراحل نهايى آزمايش واكسن ايدز را روى انسان انجام مى دهد، در اجلاس ايدز در بارسلون، اسپانيا، اعلام كند كه نتايج اين آزمايش ها سال آينده معلوم خواهد شد.
  در همان حال، سازمان موسوم به "ابتكار عمل بين المللى براى واكسن ايدز" هشدار داده است كه از هم اكنون بايد تلاش كرد تا هزينه استفاده از واكسن اين بيمارى در حدى باشد كه بتوان آن را در دسترس كشورهايى قرار داد كه بيش از همه به آن نياز دارند.
  دو شركت دارويى "روش" سوييس و "تريمريس" آمريكا گفته اند كه دارويى را تكميل كرده اند كه قبل از اين كه ويروس عامل ايجاد بيمارى ايدز - اچ آى وى - وارد سلول ها شود، مى تواند آن را از بين ببرد.
  اكثر داروهاى ايدز كه در حال حاضر مورد مصرف قرار مى گيرد تنها بعد از ورود ويروس بيمارى به سلول انسان مى تواند با اين بيمارى مقابله كند.

 9. #9
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن مننژيت

  اجباري شدن واكسن مننژيت براي مشمولين خدمت وظيفه عمومي

  معاونت وظيفه عمومي نيروي انتظامي اعلام كرد: دفترچه آماده به خدمت تمامي مشمولان نظام وظيفه، هنگام اعزام به خدمت بايد ممهور به مهر تزريق واكسن «مننژيت» باشد.
  به گزارش معاونت وظيفه عمومي نيروي انتظامي، از اين پس مشمولاني كه دفترچه آنان مهر تزريق واكسن مننژيت نداشته باشد، اعزام نخواهندشد و تأخير آنان دراين خصوص، به منزله غيبت خواهدبود.
  دراين اطلاعيه خطاب به تمامي مشمولان داراي مدرك تحصيلي زيرديپلم، ديپلم، كارداني، كارشناسي و بالاتر و همچنين مشمولان گروه پزشكي، آمده است: پس ازدريافت دفترچه آماده به خدمت، به منظور رعايت بهداشت و حفظ سلامت، به نزديكترين مركز بهداشتي محل سكونت خود مراجعه كرده و اقدام به تزريق واكسن مننژيت كنند.

 10. #10
  کاربرسایت PEZESHK آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۱۱-۲۷
  نوشته ها
  671
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  واكسن ميوه اي بجاي واكسن تزريقي

  واكسن ميوه اي بجاي واكسن تزريقي

  ‏‎ آينده‏‎ سال‏‎ چهار‏‎ در‏‎ حيوانات ، ‏‎ براي‏‎ گياهي‏‎ واكسنهاي‏‎ تهيه‏‎ امكانپذير
  نياز‏‎ بيشتري‏‎ تحقيقات‏‎ به‏‎ واكسنها ، ‏‎ از‏‎ انساني‏‎ استفاده‏‎ است ، اما‏‎
  دارد‏‎
  امكانپذير‏‎ را‏‎ گياهان‏‎ سوي‏‎ به‏‎ دوباره‏‎ رويكرد‏‎ ژنتيك ، ‏‎ مهندسي‏‎ روشهاي‏‎
  ساختهاست‏‎
  جايگزين‏‎ درقرن 21‏‎ ميشود ، ‏‎ تهيه‏‎ ژنتيك‏‎ مهندسي‏‎ روشهاي‏‎ با‏‎ كه‏‎ موزي‏‎ مصرف‏‎
  .شد‏‎ خواهد‏‎ تزريقواكسن‏‎
  تغييرات‏‎ ايجاد‏‎ تابا‏‎ اميدوارند‏‎ دانشمندان‏‎ رويتر ، ‏‎ خبرگزاري‏‎ گزارش‏‎ به‏‎
  بروز‏‎ از‏‎ پيشگيري‏‎ براي‏‎ قيمتي‏‎ ارزان‏‎ واكسنهاي‏‎ گياهان ، ‏‎ در‏‎ ژنتيكي‏‎
  جاي‏‎ به‏‎ دور‏‎ چندان‏‎ نه‏‎ آيندهاي‏‎ در‏‎ صورت ، ‏‎ اين‏‎ در‏‎.‎كنند‏‎ تهيه‏‎ بيماريها‏‎
  مصرف‏‎ ژنتيك‏‎ مهندسي‏‎ روشهاي‏‎ با‏‎ شده‏‎ تهيه‏‎ ميوههاي‏‎ ميتوان‏‎ واكسن ، ‏‎ تزريق‏‎
  از‏‎ قرن 21 ، ‏‎ كودكان‏‎ گونه ، ‏‎ بدين‏‎يافت‏‎ مصونيت‏‎ بيماريها‏‎ مقابل‏‎ در‏‎ و‏‎ كرد‏‎
  موز‏‎ واكسن ، ‏‎ تزريق‏‎ جاي‏‎ به‏‎ و‏‎ يافته‏‎ رهايي‏‎ مختلف‏‎ واكسنهاي‏‎ سوزن‏‎ درد‏‎ شر‏‎
  خواهند‏‎ مصرف‏‎ است ، ‏‎ شده‏‎ تهيه‏‎ ژنتيك‏‎ مهندسي‏‎ روشهاي‏‎ با‏‎ كه‏‎ را‏‎ سيبي‏‎ يا‏‎ و‏‎
  .كرد‏‎
  :مينويسد‏‎ مورد‏‎ اين‏‎ در‏‎ اخيرش‏‎ مقاله‏‎ در‏‎ دانشگاهكرنل‏‎ از‏‎ آرزن‏‎ چارلز‏‎
  در‏‎ دسترسي‏‎ قابل‏‎ و‏‎ ارزان‏‎ روشي‏‎ به‏‎ دستيابي‏‎ گياهان ، ‏‎ از‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎ هدف‏‎
  وبا‏‎ چون‏‎ كشندهاي‏‎ بيماريهاي‏‎ شر‏‎ از‏‎ را‏‎ آنان‏‎ تا‏‎ بوده‏‎ سوم‏‎ جهان‏‎ كشورهاي‏‎
  از‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎ طرح‏‎ سرپرست‏‎ كوبيت ، ‏‎ ايان‏‎.‎بخشد‏‎ رهايي‏‎ ميكربي‏‎ اسهال‏‎ و‏‎
  به‏‎ گياهي‏‎ واكسن‏‎ آينده ، ‏‎ دهه‏‎ در‏‎:‎ميگويد‏‎ ژنتيك ، ‏‎ مهندسي‏‎ كمك‏‎ به‏‎ ميوهها‏‎
  پژوهشگران‏‎ اكنون ، ‏‎.‎گرفت‏‎ خواهد‏‎ قرار‏‎ انسانها‏‎ استفاده‏‎ مورد‏‎ وسيعي‏‎ صورت‏‎
  طرح‏‎ اجراي‏‎ براي‏‎ مناسب‏‎ گياهان‏‎ يافتن‏‎ صدد‏‎ در‏‎ مختلف ، ‏‎ گياهان‏‎ كشت‏‎ با‏‎
  با‏‎ پژوهشگران ، ‏‎ ابتدا‏‎:است‏‎ گونه‏‎ بدين‏‎ كار‏‎ روش‏‎.‎هستند‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎
  برگ‏‎ يك‏‎ به‏‎ را‏‎ آن‏‎ آزمايشگاه ، ‏‎ در‏‎ نظر‏‎ مورد‏‎ ويروس‏‎ در‏‎ تغييراتي‏‎ ايجاد‏‎
  به‏‎ مزبور‏‎ ويروس‏‎ گياه ، ‏‎ اين‏‎ رشد‏‎ با‏‎ همزمان‏‎ سپس‏‎ ;ميسازند‏‎ منتقل‏‎ گياه‏‎
  گياه‏‎ بخشهاي‏‎ ويروستمام‏‎ سرانجام‏‎ ;مييابد‏‎ راه‏‎ نيز‏‎ گياه‏‎ قسمتهاي‏‎ ساير‏‎
  آن‏‎ در‏‎ پژوهشگران‏‎ قبلا‏‎ كه‏‎ تغييراتي‏‎ دليل‏‎ به‏‎ ولي‏‎ برميگيرد ، ‏‎ در‏‎ را‏‎
  اين‏‎ كه‏‎ دارد‏‎ اعتقاد‏‎ كوبيت‏‎.‎نميكند‏‎ نابود‏‎ را‏‎ گياه‏‎ كردهاند ، ‏‎ ايجاد‏‎
  تغييرات‏‎ كه‏‎ ديگر‏‎ روشهاي‏‎ در‏‎ زيرا‏‎ ;است‏‎ كارآمدتر‏‎ روشها‏‎ ساير‏‎ از‏‎ روش ، ‏‎
  دشوارتر‏‎ ويروس ، ‏‎ جداسازي‏‎ مرحله‏‎ ميگيرد ، ‏‎ صورت‏‎ خودگياه‏‎ در‏‎ ژنتيكي‏‎
  خورد‏‎ و‏‎ كنده‏‎ آن‏‎ برگهاي‏‎ گياه ، ‏‎ رشد‏‎ از‏‎ روش ، پس‏‎ اين‏‎ در‏‎ اما‏‎بود‏‎ خواهد‏‎
  هر‏‎ در‏‎ گرم‏‎ دو‏‎ تقريبا‏‎ استكه‏‎ جداسازي‏‎ نيز‏‎ بعدي‏‎ مرحله‏‎ ميشوند ، ‏‎
  بهكارگيريروشهاي‏‎ با‏‎.‎بود‏‎ خواهد‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎ مناسب‏‎ آن ، ‏‎ كيلوگرم‏‎
  واكسن‏‎ تهيه‏‎.‎كرد‏‎ تهيه‏‎ واكسن‏‎ نيز‏‎ دامها‏‎ و‏‎ حيوانات‏‎ براي‏‎ ميتوان‏‎ مشابه‏‎
  خواهد‏‎ مصرف‏‎ بازار‏‎ به‏‎ زودتر‏‎ و‏‎ بوده‏‎ سادهتر‏‎ بسيار‏‎ حيوانات‏‎ براي‏‎
  .رسيد‏‎
  طرحهاي‏‎ ميدهد ، ‏‎ انجام‏‎ را‏‎ گياهي‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎ تحقيقات‏‎ كه‏‎ شركتي‏‎ اكسيس‏‎
  سرخك ، ‏‎ مالاريا ، ‏‎ ايدز ، ‏‎ بيماريهاي‏‎ براي‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎ مورد‏‎ پژوهشيدر‏‎
  همچنين‏‎ شركت ، ‏‎ اين‏‎ پژوهشگران‏‎.دارد‏‎ دست‏‎ در‏‎ را‏‎ انفلوآنزا‏‎ و‏‎ ب‏‎ هپاتيت‏‎
  سرطان‏‎ درمان‏‎ و‏‎ قارچي‏‎ عفونتهاي‏‎ با‏‎ مقابله‏‎ تازه‏‎ راههاي‏‎ يافتن‏‎ صدد‏‎ در‏‎
  حيوانات ، ‏‎ گياهيبراي‏‎ واكسنهاي‏‎ تهيه‏‎ گفتهكوبيت ، ‏‎ به‏‎.‎هستند‏‎ روده‏‎
  اين‏‎ از‏‎ انساني‏‎ استفاده‏‎ اما‏‎ ;بود‏‎ خواهد‏‎ امكانپذير‏‎ آينده‏‎ چهارسال‏‎ در‏‎
  دانشمندان ، ‏‎ رو‏‎ اين‏‎ از‏‎ ;دارد‏‎ نياز‏‎ بيشتري‏‎ مطالعات‏‎ و‏‎ تحقيقات‏‎ واكسنها ، ‏‎
  .ميدانند‏‎ قطعي‏‎ آينده‏‎ سال‏‎ هشت‏‎ در‏‎ را‏‎ فوق‏‎ واكسنهاي‏‎ از‏‎ انساني‏‎ استفاده‏‎
  سال‏‎ از 50‏‎ اما‏‎ ;بودند‏‎ گياهي‏‎ مصرفي ، ‏‎ داروهاي‏‎ بيشتر‏‎ گذشته ، ‏‎ سال‏‎ تا 50‏‎
  تهيه‏‎ داروسازي‏‎ آزمايشگاههاي‏‎ در‏‎ جديد‏‎ داروهاي‏‎ اغلب‏‎ تاكنون‏‎ گذشته‏‎
  به‏‎ دوباره‏‎ رويكرد‏‎ ژنتيك‏‎ مهندسي‏‎ روشهاي‏‎ از‏‎ استفاده‏‎ امروزه ، ‏‎.‎شدهاند‏‎
  استفاده‏‎ دارند‏‎ اعتقاد‏‎ پژوهشگران‏‎.است‏‎ ساخته‏‎ امكانپذير‏‎ را‏‎ گياهان‏‎ سوي‏‎
  .بود‏‎ خواهد‏‎ ارزانتر‏‎ بسيار‏‎ واكسن‏‎ ساخت‏‎ در‏‎ گياهان‏‎ از‏‎
  برايتون‏‎ در‏‎ دانشگاهساسكس‏‎ در‏‎ بيوشيمي‏‎ استاد‏‎ برك‏‎ دكترجوليان‏‎
  و‏‎ انگاشت‏‎ ساده‏‎ نبايد‏‎ را‏‎ واكسنها‏‎ گونه‏‎ اين‏‎ تهيه‏‎ كار‏‎:‎انگليسميگويد‏‎
  از‏‎ استفاده‏‎ چگونگي‏‎ كنترل‏‎ توانايي‏‎ كه‏‎ دهند‏‎ نشان‏‎ ژنتيكبايد‏‎ مهندسان‏‎
  مورد‏‎ اين‏‎ در‏‎ دكترگريگوري‏‎.‎دارند‏‎ را‏‎ كردهاند‏‎ تهيه‏‎ كه‏‎ واكسنهايي‏‎
  از‏‎ استفاده‏‎ با‏‎ سيبزميني‏‎ تهيه‏‎ در‏‎ حال‏‎ به‏‎ تا‏‎ كه‏‎ پيشرفتهايي‏‎:ميگويد‏‎
  اين‏‎ كه‏‎ است‏‎ آن‏‎ دهنده‏‎ نشان‏‎ است ، ‏‎ گرفته‏‎ صورت‏‎ ژنتيك‏‎ مهندسي‏‎ روشهاي‏‎
  اين‏‎ خوراندن‏‎ با‏‎ توانستهاند‏‎ پژوهشگران‏‎.‎يافت‏‎ خواهند‏‎ تحقق‏‎ نظريهها‏‎
  ايمن‏‎ بيماريها‏‎ عليه‏‎ را‏‎ آنان‏‎ آزمايشگاهي ، ‏‎ موشهاي‏‎ به‏‎ سيبزمينيها‏‎
  .ميدهند‏‎ دست‏‎ از‏‎ را‏‎ خود‏‎ خاصيب‏‎ پختهشدن ، ‏‎ از‏‎ پس‏‎ سيبزمينيها‏‎ اين‏‎سازند‏‎
  براي‏‎ واكسن‏‎ تهيه‏‎ براي‏‎ را‏‎ ويژهموز‏‎ به‏‎ خام‏‎ ميوههاي‏‎ پژوهشگران ، ‏‎
  براي‏‎ مختلف‏‎ رنگهاي‏‎ به‏‎ موز‏‎ تهيه‏‎.‎دادهاند‏‎ تشخيص‏‎ مناسبتر‏‎ انسانها‏‎
  اين‏‎ اساسي‏‎ اهداف‏‎ از‏‎ مختلف ، ‏‎ بيماريهاي‏‎ مقابل‏‎ در‏‎ مصونيت‏‎ ايجاد‏‎
  خواهد‏‎ قرار‏‎ همگان‏‎ استفاده‏‎ مورد‏‎ نزديك‏‎ آيندهاي‏‎ در‏‎ كه‏‎ است‏‎ پژوهشگران‏‎
  .گرفت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: جمعه ۱۲ آذر ۸۹, ۲۰:۱۴
 2. حدس بزنيد چه كسى در راس جهان نشسته؟!!!
  توسط hamid192 در انجمن گالری عکس
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۶ شهریور ۸۸, ۰۱:۰۵
 3. آرتور كسلر از ديدگاه جورج ارول
  توسط hamid192 در انجمن زبان و ادبیات فارسی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: جمعه ۰۸ آذر ۸۷, ۱۳:۵۶
 4. ساخت واكسن سل با نوعي نانوذره
  توسط mina در انجمن پیراپزشکی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۸ اردیبهشت ۸۷, ۰۰:۱۸
 5. واكسن آنفلوآنزا در داروخانههاي كشور توزيع شد
  توسط M.MEDICAL در انجمن اخبار پزشکی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۳۰ شهریور ۸۶, ۰۱:۲۰

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •