داستان ازدواج اولين سرباز آمريكايي با دختر عراق

به گزارش شيعه آنلاين، "شون بلاكويل" پيش از ازدواج با اين دختر عراقي به دين مبين اسلام گرويد. اين زوج جوان كه حدود سي سال سن دارند اولين ازدواج آمريكايي – عراقي از اين نوع را برگزار كردند.

"شون" و "اهداء" كه حدود چهار سال پيش با يكديگر ازدواج كردند، اكنون در ايالت فلوريداي آمريكا به زندگي خود ادامه مي دهند و يك دختر يك سال و سه ماهه دارند.


در همين راستا "اهداء" كه به شغل پزشكي مشغول است مي گويد: ابتدا ازدواج ما مشكلات بسيار زيادي داشت و با مخالفت هاي بسياري روبرو شديم. اما پس از صبر و تلاش بسيار در نهايت موفق شديم با يكديگر ازدواج كنيم.

وي در ادامه مي گويد: در سال 2003 ميلادي در بغداد دنبال كار مي گشتم. همان موقع با "شون" آشنا شدم. او نيز در بخش پزشكي ارتش آمريكا كار مي كرد و فقط دو هفته بود كه به عراق آمده بود.


مقامات ارتش آمريكا در عراق در اين باره مي گويند: آمار دقيقي از اينگونه ازدواج ها كه ميان سربازان آمريكايي با دختران عراقي صورت گرفته در دست نيست.
"شون بلاكويل" در اين باره مي گويد: طبق آماري كه من از آن اطلاع دارم، از آغاز جنگ در سال 2003 ميلادي تاكنون حدود 20 ازدواج اينگونه انجام شده است.

وي در ادامه افزود: نمي خواهم به گونه اي نشان دهم كه گويا سكاندار اينگونه ازدواج ها هستم اما به واقع وقتي من با "اهداء" ازدواج كردم، اين گونه ازدواج ها رواج يافت.

"شون" در ادامه مي افزايد: ارتش آمريكا در ظاهر با اينگونه ازدواج ها مخالفت نمي كند اما لحظه ازدواج كه مي رسد به شدت مخالفت مي كنند. به همين دليل به من كه در حين خدمت سربازي بودم مرخصي نمي دادند تا مراسم عقد و ازدواج را برگزار كنم و فقط 15 دقيقه به من اجازه داده شد. پس از آن هم به خاطر همان 15 دقيقه عليه من شكايت كردند و به كم كاري متهم شدم.
در همين راستا وزارت امور خارجه آمريكا اعلام كرد: از سال 2003 ميلادي تاكنون 1400 ويزا به زنان عراقي كه با مردان آمريكايي ازدواج كرده اند، داده ايم اما دقيقا نمي توانيم مشخص كنيم كه چند تن از آنان با سربازان آمريكايي ازدواج كرده اند.

گفتني است در جنگ ويتنام نيز چنين ازدواج هايي ميان سربازان آمريكايي با سربازان ويتنامي رخ مي داد و آمار آن بسيار بيشتر از ازدواج با عراقي ها بود زيرا بسياري از ويتنامي ها مسيحي بودند به همين دليل ازدواج ميان آنان آسانتر بود.

"شون" در پايان گفت: خوشبختي ما نسبت به هزاران بي گناهي كه در اين جنگ كشته مي شوند، مسأله اي غير مهم است.