عصرایران - با نگاهي گذرا به روزهای تعطيل رسمي (به جز جمعه) در سال آينده مي بينيم كه پس از ایام نوروز ،هيچ يك از تعطيلات رسمي سال 87 در روز هاي جمعه مقارن نشده اند و جالب اينكه اكثريت قريت به اتفاق اين تعطيلات در روزهاي شنبه و چهارشنبه هستند و لذا پيش بيني مي شود با سالي پر از تعطيلات و البته پر مسافرت مواجه شويم.

به گزارش خبرنگار عصر ايران ، در سال آينده در فروردين ماه روز 13 كه معمولا روز پاياني تعطيلات رسمي و غير رسمي عيد نوروز به شمار می آید در روز سه شنبه است و عملا تعطیلات غیررسمی نوروز 87 را تا روز جمعه 16 فروردين ادامه می دهد.

همچنين، در خرداد ماه نيز روزهاي 14 و 15 كه به مناسبت سالروز رحلت امام خميني و قيام 15 خرداد تعطيل هستند به ترتيب در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه قرار دارند كه روز شنبه هفته آتی آن نيز به دليل سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تعطيل رسمي خواهد بود كه به اين ترتيب خرداد 87 با پنج روز تعطيل روبه رو خواهد بود.

روز ولادت امام علي (ع) در تيرماه نيز برابر با روز 26 اين ماه در روز چهارشنبه قرار دارد و مردادماه هم روز نهم براي مبعث پيامبر اسلام(ص) و روز 25 اين ماه هم به دليل مصادف شدن با ولادت حضرت مهدي (عج) تعطيل رسمي هستند كه هر دو روز تعطيلي در روز چهارشنبه قرار دارند.

در مهرماه سال آتي نيز عيد فطر براساس تقويم رسمي روز چهارشنبه دهم ماه است و البته آبان ماه 87 هم مصادف با شهادت امام جعفر صادق ، روز شنبه، چهارم آبان ماه تعطيل است.عید غدیر سال آینده هم در روز چهارشنبه 27 آذرماه است . میلاد پیامبر اسلام در روز یکشنبه 25 اسفند و 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت در روز پنج شنبه زمینه را برای تعطیلی غیررسمی آخرین هفته سال 87 که البته کبیسه نیز است، فراهم می کند.