با آغاز "همایش بینالمللی تلفنهمراه" در بارسلونا اسپانیا، تراشهسازان بزرگ جهان نرمافزار جدید شرکت گوگل را با نام Android روی نسل جدید تلفنهای همراه به نمایش گذاشتند.
نرمافزار Android برای نخستین بار در این همایش معرفی شده است و شرکتهای Freescale، Marvell، NEC Electronics، Qualcomm و Texas Instruments در این نمایشگاه آن را به مردم معرفی کردهاند.
این نرمافزار به گونهای ساخته شده است که تمام امکانات لازم برای کاربران را در اختیار آنها میگذارد و در اصل به عنوان یک سیستمعامل کامل محسوب میشود.
بر اساس اخبار رسیده، نرمافزار Android به طور کلی روی دو تراشه متفاوت نصب میشود. یکی از این دو تراشه که OMAP850 نام دارد، میتواند بر اساس امواج رادیویی گوشی را کنترل کند.
تراشه دیگر OMAP3430 نام دارد و به عنوان یک پردازنده چندرسانهای محسوب میشود. این پردازنده قابلیت تماشای برنامههای تلویزیونی را کیفیت بالا رو روی تلفنهمراه فراهم میآورد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

همکاران سیستم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

شرکت گوگل که مدتی است تصمیم به تولید تلفنهمراه گرفته، طی بیانیهای اعلام کرد نرمافزار مخصوص گوشی خود را هفته آینده در "کنگره بینالمللی تلفنهمراه" در بارسلونا اسپانیا معرفی خواهد کرد.
به گفته "بری اشنیت"(Barry Schnitt) سخنگوی شرکت گوگل، این نرمافزار Android نام گرفته و برای رقابت بیشتر با دو شرکت مایکروسافت و نوکیا که در زمینه تولید سیستمعامل گوشی فعالیت میکنند، تولید شده است.
شرکت گوگل قصد دارد با اجرای سیاستهای جدید خود، از دنیای اینترنت و جستوجوهای اینترنتی فراتر رفته و رقابت تازهای را با تولیدکنندگان تلفنهمراه و لوازم جانبی آن آغاز کند.
در حال حاضر محبوبترین و پرکاربردترین سیستمعامل تلفنهمراه سیمبین(Symbian) است که شرکت فنلاندی نوکیا تولید آن را برعهده دارد.
بر اساس اخبار رسیده از گوگل، گوشی این شرکت gPhone نام گرفته است و میتواند یکی از رقبای اصلی iPhone اپل محسوب شود.
مدیران گوگل هنوز اخباری را در مورد مشخصات gPhone، قیمت آن و زمان دقیق ورود این گوشی به بازار اعلام نکردهاند.
جهت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

دیدن عکسها:
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ... pt-designs