آيا زن كچل هم محرك است ؟

نظر مراجع درباره بيحجابي زن كچل در فيلم سينمايي

فيلم سينمايي «قرنطينه» كه در سال جاري توليد شده، اكنون در حال نمايش در بخش خارج از مسابقه بيست و ششمين جشنواره فيلم فجر است.

اين فيلم درباره پسر جوان و متمولي به نام سهيل است كه پس از تصادف با خودرويي كه راننده آن دختري به نام سميه است، عاشق او ميشود و دختر نيز به همچنين، اما براي عقد و ازدواج با مشكلاتي روبهرو ميشوند، زيرا هنرپيشه نقش اول فيلم از خانوادهاي متمول است كه به خاطر مخالفتها و به ويژه مخالفت پدر، نميتواند ازدواج كند، اما با اين حال، ارتباطشان را با يكديگر ادامه ميدهند. در ادامه، سميه دچار بيماري سرطان شده، مجبور ميشود شيميدرماني كند.

به گزارش خبرنگار شيعه نيوز، سميه سپس به بهانه شيميدرماني و ريختن موهاي سرش، بدون حجاب در صحنههاي فيلم حضور مييابد و تنها پوشش او مانتوست و از گردن به بالا كاملاً برهنه است و ديگر بيمار اين بخش نيز كه يك دختر است، به همين شكل در صحنههاي فيلم حضور مييابد.

[align=center][/align]

اين در حالي است كه مجري طرح، مدير توليد، تهيهكننده، كارگردان، دستيار كارگردان، بازيگر نقش اول، فيلمبردار، دستياران فيلمبردار، صدابرداران، طراح صحنه و لباس، عكاس، تدوينگر و ديگر متصديان تهيه اين فيلم، همگي مرد هستند و در همه صحنهها نيز حضور دارند و البته عكسهايي از آنان تاكنون در رسانهها انتشار نيز يافته است.

در اين باره نظر برخي از مراجع معظم تقليد را جويا شديم:

محضر مبارك مراجع معظم تقليد
سلام عليكم
خانمي موي سرش را از ته ميتراشد و بدون هيچ روسري و پارچهاي كه سر و گوش را بپوشاند، در فيلمهاي سينمايي ايفاي نفش ميكند. حضور خانمها با چنين وضعي در اجتماع چه حكمي دارد؟ آيا تراشيده شدن موي سر، باعث منتفي شدن حكم حجاب ميشود؟

پاسخ آيتالله العظمي سيستاني (دام ظله):
خير
پاسخ آيتالله العظمي مكارم شيرازي (دام ظله):
حجاب تنها مربوط به موي سر نيست، بلكه علاوه بر موي سر، خود سر را نيز بايد بپوشانند. تنها گردي صورت و دستها تا مچ استثنا است.[align=center][/align]