یاهو مسنجر بغیر از امکان چت کردن که همه باهاش آشنا هستین امکانات زیر رو هم در اختیار شما قرار میدهPhoto Sharing: عکسهای خودتون رو با شیوه " بکش و بنداز " یا همون Drag & Drop به داخل پنجره چت خودتون و دوستانتون بندازید و در مورد اونها صحبت کنید.
LAUNCHcast Radio: پایگاه رادیویی خودتون رو افتتاح کنید! این ایستگاه فقط آهنگهای مورد علاقه شما رو پخش خواهد کرد. (تو مایه های آهنگ درخواستی نیست ولی!)
Yahoo Games: اگر وقتش رو دارید (مهمتر از وقت اگر سرعت اتصالتون خوبه!) میتونید تو همون پنجره چت با دوستان خودتون تخته نرد یا بیلیارد بازی کنید.
IMVironments: میتونید در پشت صحنه چت خود و دوستانتون از تصاویر زیبای یاهو استفاده کنیدContact Search Bar: میتونید اول اسم دوست خودتون یا حتی شماره تلفنش رو تایپ کنید و از منوی پایین کشیدنی! (Pulldown Menu) دوست مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید! (قابل توجه کسانی که بالای 200 - 300 نفر دوست دارند!)
Find, Add, Share Friends: به راحتی به دنبال دوستهای جدید بگردید و اونها رو به لیست خودتون اضافه کنید یا حتی دوستانتون (کسانی که در لیست شما قرار دارند) رو با بقیه به اشتراک بگذارید. واضحتر بگم میتونید کسانی که همدیگر رو نمیشناسند با هم آشنا کنید.
Yahoo! Search: در داخل پنجره چت میتونید جستجو کنید و نتایج رو دوستتون هم مشاهده میکنه.
File Transfer: به همون روش " بکش و بنداز " برای دوستانتون فایل بفرستید. (سعی کنید از این مورد سو استفاده نکنید!)
Address Book: از این گزینه برای وارد کردن شماره تلفن دوستاتون میتونید استفاده کنید و همینطور نشانی ایمیل اونها.
Stealth Settings: میتونید خودتون رو برای عده ای آنلاین و برای عده دیگه آفلاین نشون بدید. (نکته: پیشنهاد میکنم از این گزینه دیگه با خیال راحت استفاده نکنید چون نرم افزارهایی اومده که به راحتی و در چند صدم ثانیه میتونه مچ شما رو بگیره!)

Audibles: اجازه بدید کاراکترها کارتونی چیزی که در دل شماست رو واضح بیان کنند!
Emoticons: احساسات خودتون رو بوسیله " خندانکها " بیان کنید.
تبصره 1: لیست خندانکهای یاهو را در این صفحه ببینید.
تبصره 2: لیست خندانکهای پنهان یاهو رو در این یکی صفحه ببینید.
تبصره 3: تنها شکلک جدیدی که در این نسخه اضافه شده و در صفحه های بالا هم نیست این شکلک است که شما میتونین با استفاده از کد زیر از اون استفاده کنید:

Yahoo! Avatars: خودتون رو با بوجود آوردن تصاویر گرافیکی عرضه کنید.
Display Images: برای عرضه کردن خودتون میتونید از عکسهای واقعی خود هم استفاده کنید!
Skins: میتونید شکل و شمایل یاهو مسنجر رو به شکلی که دوست دارید در بیارید.Make Calls From Your PC: به صورت مجانی و با کیفیت صدای بالا با دوستان خود صحبت کنید. (همون به اصطلاح Voice Chat) یا دقیقتر بگم: PC-To-PC
PC-to-Phone Calls: به دوستان خودتون در سرتاسر جهان تلفن کنید البته نه به صورت مجانی! ولی قیمتها از دقیقه ای 1 سنت شروع میشن.
تبصره: فقط در امریکا
Phone-to-PC Calls: به کامپیوتر شما یک شماره اختصاص داده میشه... این شماره رو به دوستان خود میدهید... اونها با شما تماس میگیرند و یاهو مسنجر شما زنگ خواهد خورد!
تبصره: فقط در امریکا
Take Yahoo! with You: توسط تلفن همراه در مسنجر خود آنلاین بمانید و بوسیله SMS با دوستانتون چت کنید!
تبصره 1: در بقیه دنیا منهای ایران
تبصره 2: البته بعضی از شرکتهای ایرانی این امکان رو فراهم کردن (30 دقیقه تاخیر بعلاوه هر 140 کاراکتر 25 تومن!) ولی منظور از اینکه گفتم در ایران نیست اینه که از خود یاهو نمیتونید شماره موبایل ایران بدید و منتظر بمونید تا دوستاتون باهاتون چت کنن!)
Webcam: ویدیوی زنده خود و یا خانوادتون رو با دوست یا فامیلهاتون به اشتراک بگذارید.
Conference: چندین نفر مختلف را به یک گفتگو دعوت کنید و در محیط متنی به چت بپردازید.

امکانات جدید در نسخه 8:

1- امکان چت کردن و یا حتی Add کردن دوستانتون که از Windows Live Messenger استفاده میکنند.
2- امکان Customize بیشتر با استفاده از قابلیت جدید تحت عنوان Plugins

3- امکان ارسال فایل تا حجم یک گیگابایت

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


منبع : تک دانلود