در اين فيلم که توسط يک سياستمدار افراطي راستگرا ساخته شده، صحنه هايي از پاره کردن کتاب "قرآن کريم" و توهين به دين مبين اسلام وجود دارد.


دولت هلند خود را براي مقابله با تظاهرات احتمالي مسلمانان به دليل برنامه اکران يک فيلم "ضداسلامي" آماده مي کند.در اين فيلم که توسط يک سياستمدار افراطي راستگرا ساخته شده، صحنه هايي از پاره کردن کتاب "قرآن کريم" و توهين به دين مبين اسلام وجود دارد.کابينه دولت هلند جلسات متعددي را براي بررسي اکران اين فيلم برگزار کرده تا بتواند با تظاهرات و مخالفتهاي گسترده مسلمانان هلند و اروپا مقابله کند.گفتني است دو سال پيش نيز انتشار کاريکاتورهاي توهين آميز نسبت به حضرت محمد (ص) در روزنامه هاي دانمارکي باعث شد تا موج مخالفت و تظاهراتها کل جهان را فراگيرد و دولت وقت دانمارک را به عذرخواهي رسمي از مسلمانان وابدارد.در همين حال دولت هلند دستور تعطيلي سفارتخانه هاي خود را در هنگام پخش اين فيلم "ضداسلامي" داده است.
"گريت والدرز"، کارگردان اين فيلم، عضو حزب آزادي و نماينده مجلس عوام هلند است. وي در اين باره گفت: اگر فيلمش در سينما اکران نشود، به طور حتم در تلويزيون يا اينترنت نمايش داده خواهد شد."والدرز" در اظهاراتي توهين آميز "قرآن کريم" را منبع قتل و ترور و گسترش ناامني معرفي کرده است.


[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]