سرمربی فصل گذشته استقلال ادعا میکند که اگر باز هم در این تیم باشد جوانگرایی میکند.


پرویز مظلومی بالاخره بعد از حدود 3 ماه دوری از استقلال در گفتگو با "ورزش سه" از دلایل جداییاش از استقلال صحبت کرد که در ادامه آن را میخوانید.
آقای مظلومی بالاخره توانستید طلب خود را از استقلال بگیرید؟
نه، فعلا که به ما قول دادهاند که این کار را انجام دهند اما تکلیف ما تا این لحظه روشن نشده است.
اینکه میگویند شما قانونا عضو کادرفنی استقلال هستید، درست است؟
باور کنید خودم هم نمیدانم که الان سمتم چیست. بارها به ما گفتهاند که تسویه حساب میکنیم ولی تا این لحظه این اتفاق نیفتاده است.
آخرینباری که با مسئولان باشگاه استقلال در تماس بودید چه زمانی بود؟
آخرینبار هفته پیش بود که با آقای پندار توفیقی تماس گرفتم و ایشان گفتند به زودی با تو تماس میگیریم تا بیایی و وضعیتت مشخص شود اما این اتفاق نیفتاده است.
اینکه گفته میشود قصد دارید از استقلال شکایت کنید، درست است؟
نه، چنین چیزی نیست و من هرگز از تیم محبوبم شکایت نمیکنم ولی امیدوارم مسئولان استقلال زحمات ما را ببینند و دستمزد ما را بدهند.
دلتان برای استقلال تنگ نشده است؟
مگر میشود ما از استقلال جدا شویم؟ استقلال تیم محبوب من است که سالها در آن خون دل خوردهام. الان هم که از استقلال جدا شدهام دلم با این تیم است و مثل یک هوادار برای موفقیت این تیم دعا میکنم.
فکر این شرایط که استقلال در آن گرفتار شده است را میکردید؟
نه واقعا فکر نمیکردم چراکه استقلال بازیکنان بسیار نامی جذب کرده است و فکر میکردم این تیم با شروع فصل نتایج بسیار بهتری بگیرد.
استقلال از این شرایط میتواند خارج شود؟
چرا نتواند، همانطور که گفتم استقلال بازیکنان بسیار با کیفیتی دارد و فقط باید شرایط این تیم از نظر روحی و روانی جمع و جور شود. کادری که امسال دور هم جمع شدهاند، کارشان را به خوبی بلدند و اصلا دلیلی ندارد که استقلال نتواند از این شرایط خارج شود.
از رفتاری که مدیران باشگاه استقلال در پایان فصل گذشته با شما کردند، ناراحت نیستید؟
به هرحال این مسائل در فوتبال ما چیز عجیبی نیست و تازگی هم ندارد. مدیران ما عادت دارند که تصمیمهای احساسی بگیرند و فکر میکنم من هم قربانی این موضوع شدم. قرارداد من 2 ساله بود و من تازه در سال دوم قرار بود اهداف خودم را در تیم پیاده کنم.
پس فکر میکنید اگر بودید میتوانستید استقلال را به موفقیت برسانید؟
متاسفانه مدیران استقلال احساساتی شدند و از روی یک بنر من را از کار برکنار کردند. من در سال اول به قولی که داده بودم عمل کردم و در سال دوم زمانی بود که باید نتیجه زحماتم را میدیدم شما دیدید که من در استقلال چقدر بازیکن جوان آوردم چراکه میخواستم برای این تیم پشتوانهسازی کنم. سال دوم زمانی بود که من باید نتیجه زحماتم را میدیدم ولی متاسفانه اجازه ندادند کارم را انجام دهند و این فرصت را از من گرفتند. ناراحتم چون این تیم را خودم ساخته بودم.
حالا هم که شما میبینید که بازیکنان فصل گذشته تاثیرگذارترین بازیکنان این فصل هستند؟
سوال من این است که فصل گذشته روزبه چشمی یا فرشید اسماعیلی را چه کسی میشناخت. اینها با هدف جذب شدند و قرار بود امسال ما ثمره حضور آنها را ببینیم که به ما فرصت ندادند. نمیگویم بازیکنان این فصل استقلال بد هستند ولی ما بازیکنان جوانی به تیم اضافه کردیم تا برای این تیم پشتوانهسازی کنیم.
خیلیها میگویند آه پرویز مظلومی پشت این تیم است، این موضوع را تایید میکنی؟
نه، من هم شنیدهام که خیلیها این حرفها را میزنند اما من هرگز موافق این صحبتها نیست. آه پرویز مظلومی پشت استقلال نیست و من هرجا که باشم برای استقلال آرزوی موفقیت میکنم و اینطور نیست که زمانی که خودم نیستم دوست داشته باشم استقلال زمین بخورد.
گفتوگو از فرزام محمدعلیها