مقام ها در ژاپن یکی از دفترهای اصلی شرکت خودروسازی میتسوبیشی را تفتیش کرده اند. دیروز میتسوبیشی اعتراف کرد که اطلاعات مربوط به مصرف سوخت بیش از ششصد هزار خودروی خود را دستکاری کرده. دولت ژاپن گفته این مسئله را بسیار جدی می گیرد و به زودی گزارشی در این باره ارائه خواهد کرد.
میتسوبیشی که با خودروی اسطوره ای لنسر جزء پایه گذاران سبک و پلت فرم خودرو های اسپرت و خانوادگی شرقی بود که الان اکثر بازار رو پلت فرم های شرقی پر کرده اند.(جزء میتسوبیشی شرکت های دیگری هم بودند که پایه گذار این سبک بودن و موثر تر هم بودند.)
انتشار خبر تقلب در آزمایش های مربوط به میزان سوخت موتور خودروهای شرکت میتسوبیشی در روز چهارشنبه، انعکاس زیادی در ژاپن
به دنبال اعلام این خبر، سهام شرکت میتسوبیشی شانزدهمین تولیدکننده خودرو در جهان به سرعت سیر نزولی را طی کرد و روز پنجشنبه بیست درصد کاهش یافت.
💠رئیس کابینه ژاپن در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد وزیر حمل و نقل به میتسوبیشی دستور داده که تا تاریخ بیست و هفتم آوریل گزارش کاملی درباره آزمایش های نادرست این شرکت ارائه دهد
خودروهایی که آزمایش موتور آن ها دستکاری شده همگی پس از سال ۲۰۱۳ ساخته شده اند؛ از جمله خودروهای دیز، دیز روکس، مینی نیسان و ای کی و ای کی اسپس.
⛔️این اولین خبر لو رفته از خودرو ساز ها نیست و میتسوبیشی هم اولین شرکتی نیست که برای فروش بیشتر سود بیشتر و قرار گرفتن تو بالای جدول از همه لحاظ بهترین ها دست به این تقلب ها زده.چند ماه قبل هم خبر دست کاری کامپیوتر های شرکت فولکس واگن خبر ساز شد،خبر اینکه کامپبوتر های خودروهای دیزلی رو دست کاری میکرد تا میزان آلایندگی رو در سیستم خود ماشین و در مراکز کنترل آلایندگی کمتر نشون بده.
خب ،سوال اینجاست که چرا این شرکت ها به این قبیل کار های ریسکی دست میزنند که اعتبار چندین دهه ی خودشون رو زیر سوال ببرن؟
♨️خودرو ساز ها هم مثل هر تولید کننده ی صنعتی دیگری،به فکر سود بیشتر و فروش بیشتری هستند!!!چطور؟اکثر کمپانی های خودرو سازی که خیلی هاشون هنوز تقلب هاشون لو نرفته،بزرگ ترین هدفی که برای خودشون تعریف کردند،فروش ماشین وماندن در بازار هستش،پس برای اینکه بیشتر بفروشند،باید به جدال با رقیب های داخل بازار بروند،با این ترفندکه تولیدات ما،لوکس تر ،با کیفیت تر ،راحت تر و با همه ی این ها درمقایسه با خودرو های هم سطح خودشان،ارزان تر هستند.
برای رسیدن به این امتیازات ،باید حسابی هزینه کنند و کار کنند،تحقیق کنند و.... ولی تحقیق و کار کردن در مورد موتور خودرو و رسیدن به این توانایی که با کمترین حجم موتور،کمترین مصرف سوخت،بتوان بیشترین کارایی و قدرت رو از خودرو گرفت و در این حال میزان آلایندگی رو به میزان چشم گیری کاهش داد تا این موتور تولید شده بتواند بالاترین استاندارد را بگیرد و افتخاری بزرگ برای کمپانی در برابر رقبا باشد،باید حسابی وقت گذاشت،هزینه کرد،تست کرد، و تحقیق کردو ... که آیا به نتیجه می رسد یا نه؟و در حالی که دیگر رقبا در این مدت بسیار پیشی گرفته اند و حال این مهندسان باید عقب ماندنشان از دیگر رقبا را جبران کنند تا مشتری های خود را از دست ندهند و کمپانی هم از بازار حذف نشود.
💯خب، شما بودید چیکار میکردید؟تو این بازاری که همه تشنه ی نابود شدن رقیب ها هستند ،پس یه سری از کمپانی ها دست به کار های نا عادلانه ای می زنند که روی داد های بالا برایشان روی ندهد.
الان هم بحث داغ بازار فولکس واگن و میتسوبیشی هستند.میتسو بیشی برای رسیدن به سود و فروش بیشتر، اطلاعات مربوط به مصرف سوخت بیش از ششصد هزار خودروی خود را دستکاری کرده و با این ترفندمیگوید که خودرو های ما مصرف سوخت پایینی در مقایسه با خودرو های هم کلاس خودشون دارند و نیز قدرت بیشتر،یعنی موتور قوی تر،اسب بخار بیشتر،گشتاور بیشتر،آلایندگی بیشتر ولی مصرف سوخت پایین تر!!!!!!!!!!!
این در حالی است که هنوز تقلب بزرگ شرکت بزرگ آلمانی یعنی فولکس واگن (بزرگترن و پرفروش ترین شرکت در سال 2014) از ذهن ها پاک نشده.
⭕️میتسوبیشی،به ژاپنی(三菱グループ ) شرکت خوشهای ژاپنی است، در سال 1870 تاسیس شد که مالکیت شمار زیادی از شرکتهای فعال در صنایع مختلف را برعهده دارد. میتسوبیشی به معنای سه لوزی (الماس) میباشد
شرکت میتسوبیشی در ابتدا در قالب یک شرکت حملونقل، توسط ایوازاکی یاتارو (۱۸۳۴-۱۸۸۵) در سال ۱۸۷۰ تاسیس شد. میتسوبیشی به معنای سه لوزی (الماس) است.
هماکنون شرکتهای تابعه میتسوبیشی، در عرصههای معدن، کشتیسازی، مخابرات، خدمات مالی، بیمه، الکترونیک، صنعت خودروسازی، املاک و مستغلات ، صنایع سنگین، صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیایی فعالیت مینمایند.