مسئول دبیرخانه نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی به میزبانی این استان برگزار می شود. عالمه ممبینی با بیان این که این جشنواره از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) است، افزود: تا پایان مهلت ثبت نام، ٣٥ گروه نمایشی از ١٤ استان کشور در پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی به میزبانی این استان نام نویسی کردند.
ممبینی، با بیان اینکه کار داوری آثار آغاز شده، افزود: زمان اعلام نتایج داوری آثار و اعلام هشت اثر برگزیده، ١٠ مرداد ماه امسال خواهد بود.
مسئول دبیرخانه نمایندگی بنیاد بین المللی امام استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین آثار را از استان بوشهر با ١٢ اثر و استان مرکزی با ٦ اثر عنوان کرد و افزود: یاسوج با چهار اثر، دامغان با سه اثر، ملایر با ٢ اثر و استان های تهران، شهرستان مرند آذربایجان شرقی، شهرستان شهریار، سبزوار، مازندران، اصفهان، کرمانشاه، مشهد و تربت حیدریه هرکدام با یک اثر در این جشنواره ملی شرکت کرده و آثار خود را ارائه کردند.
پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی از ١٧ تا٢١ مرداد ماه امسال در یاسوج برگزار می شود.