سجاد غریبی جوانی است با فیزیک بدنی عجیب و غریب که شباهتش با هالک، قهرمان بزرگ کامیکهای آمریکایی باعث شهرت ناگهانیاش در سراسر جهان شده است.


به گزارش "ورزش سه"، این جوان جنوبی که دارای مدرک کارشناسی بازرگانی است در گفتوگویی با همشهری درباره زندگی جدیدش بعد از شهرت حرف میزند. او که تصاویرش در روزنامههای خارجی مثل دیلیمیل، سان و... وی را تبدیل به یک چهره جهانی کرده، کار خود را در یک کار تبلیغاتی آغاز کرده است. البته اگر خوردن روزی ۷ تا ۱۱ وعده غذایی به او وقت کار بیشتر را بدهد.
این گفتوگو را بخوانید.
چه ورزشهایی را تا به حال انجام دادهای؟
پاورلیفتینگ را به صورت حرفهای انجام میدادم ولی از ناحیه پا آسیب دیدم و دکتر گفت یا ورزش را برای همیشه باید کنار بگذاری یا رکوردهایت را خیلی آهسته افزایش بدهی. من هم ورزش را نمیتوانم کنار بگذارم برای همین فشار تمریناتم را کم کردم ولی زمانی که متوجه شدم مردان آهنین فعلا پخش تلویزیونی ندارد انگیزهام کم شد. در رشته بوکس هم فعال هستی؟
بله؛ وزنم خیلی زیاد شده بود دکتر تشخیص داد اگر با همین روال پیش برود مشکلات کبد برایم پیش خواهد آمد، برای همین با توجه به علاقهای که به بوکس داشتم این رشته را انتخاب کردم و حالا به صورت آماتور و حرفهای این رشته را دنبال کردم. کاهش وزن هم داشتی؟
زمانی که شروع کردم 183کیلو بودم که با ورزش 25کیلو از وزنم را کم کردم.
وزنت چقدر است؟
در حال حاضر 155کیلوگرم هستم، قدم هم 184سانتیمتر است. این اندامی که داری تاثیر ورزش است یا ژنتیک بیشتر علت آن بوده است؟
از 15سالگی رشد عضلانی داشتم. 85درصد ژنتیک تاثیرگذار بوده. جالب است بگویم تا به حال از هیچ استروئید و مکملی استفاده نکردم و فقط ورزش و تغذیه صحیح داشتم.
چند وعده در روز غذا میخوری؟
اگر در شرایط آمادهسازی برای مسابقه نباشم 5 تا 7وعده و اگر خود را برای مسابقات آماده کنم 7 تا 11وعده غذا میخورم. این وعدههای غذایی سنگین هستند؟
معمولا پنج پرس برنج و سیب زمینی آبپز و سفیده تخم مرغ را در برنامه غذاییام دارم. شهرت چطور است؟ به هر حال در حال حاضر یکی از معروفترینها در فضای مجازی هستی.
شهرت من یک شبه نبود و در چند دوره زمانی مختلف اتفاق افتاد. فاز اول که بسیار ناراحتکننده بود. عکس من را در فضای مجازی به عنوان اراذل و اوباش پخش کردند و متاسفانه کانالهای مختلف هم برای عضوگیری هر لحظه خبر میزدند؛ لحظه دستگیری اراذل و اوباش معروف ایران که 20دقیقه دیگر از کانال پاک خواهد شد! خودم تحریک میشدم و میرفتم ببینم چی هست. فاز دوم شهرت با جلاد داعش شروع شد که خیلی بد بود. من از داعش متنفرم ولی در آن دوره زمانی من را بهعنوان جلاد داعش معرفی کردند. فاز سوم که بیشتر از طرف طرفدارهایم بود اعلام کردند که سجاد غریبی از داعش متنفر است و برای اعزام به سوریه ثبتنام کرده است. آخری هم لقب هالک ایرانی بود که شبکههای خارجی این عنوان را برای من انتخاب کردند. حالا برای اعزام به سوریه ثبتنام کردهای؟ در مورد سوریه هیچ جا صحبت نکردم. فقط گفتم که مدافع و سرباز کشورم هستم. هرجا منافع کشورم در خطر باشد به عنوان یک سرباز دفاع خواهم کرد.
از اینکه به تو میگویند هالک، راضی هستی؟
خودم دوست دارم لقبهای ایرانی به من بدهند ولی هالک را مجبورم دوست داشته باشم. (باخنده) به دیدگاه آنها هم که این لقب را دادند احترام میگذارم.