ماشین های ضد مرگ ولوو !


گزارش های CNN ، حاکی از آن است که کمپانی ولوو متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۰ هیچ کسی هنگام رانندگی با ماشین های جدید این کمپانی نه فوت خواهد کرد و نه صدمه خواهد دید. نتیجه ی قطعی این گزارش بارها در اخبار CNN تکرار شده است. به گفته ی Lex Kerssemakers رئیس هیئت مدیره ی کمپانی ولوو : مهندسان سوئدی وقتی از چیزی مطمئن نباشند راجع به آن صحبت نمی کنند، خصوصا در مورد ماشین های ضد مرگ ولوو

این وعده برپایه ی استفاده از یک سری تکنولوژی است، تعدادی از آنها درحال حاضر وجود دارند. اولین قدم فراهم کردن امنیت ماشین حتی در هنگام تصادف است و این مسئله بستگی به تکنولوژی های در حال پیشرفت مثل کیسه های هوا و ساختار بدنه ی نگه دارنده ی انرژی دارد.

دومین قدم ایجاد فناوری های مراقبتی مثل: کرورکنترل فعال، سیستم نگه داری خودرو بین خطوط و همچنین ترمز خودکار برای جلوگیری از برخورد، سیستم شناسایی تابلو های رانندگی و شناسایی افراد پیاده و حیوانات بزرگ است. و در آخر ، تولید ماشین هایی که به صورت کاملا خودکار رانندگی می کنند. اریک کالین Erik Coelingh ، مهندس امنیت این کمپانی می گوید:” با پیشرفت رانندگی خودکار محدودیت های رانندگی خودکار اما امن را از بین خواهیم برد، چون اگر یک ماشین کاملا خودکار داشته باشید باید به هراتفاقی که ممکن است برای یک ماشین بیفتدتوجه کنید.”

البته تمام این فناوری ها یا وجود دارند یا دردست اقدام هستند. در نمایشگاه دیترویت امسال کمپانی تویوتا تولید یک ماشین ضد مرگ را هدف اعلام کرد در حالی که کمپانی Volvo اولین کمپانی بود که وعده ی تولید ماشین های ضد مرگ را با تاریخ داد!

خودروی ولوو XC90 در حال حاضر عنوان ایمن ترین خودرو را از موسسه Euro NCAP دریافت کرده است. این خودرو برای تکنولوژی های کمکی امتیاز ۱۰۰ و برای محافظت سرنشینان امتیاز ۹۷ را به دست آورده است. همچنین خودروی ولوو XC90 یکی از ۹ خودرویی است که در هیچ حادثه ای بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ کشته نداده است. خودروهای دیگر عبارتند از هوندا اودیسی، کیا سورنتو، لکسوس RX350، مرسدس بنز GL، آئودی A4، تویوتا هایلندر، تویوتا سکویا و سوبارو لگاسی.