به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی با حضور امام جمعه شهرستان شهریار و رئیس اداره بهزیستی از معلولان موفق شهرستان شهریار با اهداء هدیهای تجلیل شد.
در این مراسم از برترینهای رشته ورزشی، مخترعان، کارآفرینان و معلولانی که در موضوعات مختلف مقامهای بینالمللی و کشوری کسب نموده بودند قدردانی شد.
رئیس اداره بهزیستی شهریار در ابتدای این مراسم گفت: برای هفته بهزیستی در شهرستان برنامههای خوبی در نظر گرفته شده بود و امروز هم افتخار داریم در جمع معلولان عزیزی که با اتکا به توانمندی خود موفق به کسب عنوانهای مختلف برتر شدهاند باشیم.
خدامعلی نورانی اظهار داشت: بنده از ابتدای پذیرش مسؤولیت در این شهرستان شناسایی و ساماندهی افراد فعال و موفق از جامعه هدف بهزیستی به ویژه معلولان عزیز را در اولویت برنامههای خود قرار دادهام و امیدواریم با تلاش همکارانم در بهزیستی و حمایت مسؤولین و نیکوکاران بتوانیم در حد توان از این عزیزان حمایت کنیم.
وی ادامه داد: از امام جمعه محبوب شهریار به عنوان پدر معنوی شهرستان نهایت تشکر را داریم که حمایت از محرومین و معلولین عزیز و توجه به دغدغههای ایشان را همیشه جزء اولویتهایشان قرار میدهند حضور در این مراسم نشان آن هست.

در ادامه این مراسم امام جمعه شهریار نیز، سخنرانی پیش از خطبههای نماز جمعه رییس اداره بهزیستی آقای نورانی را در تشریح عملکرد و اهداف و برنامههای بهزیستی مهم و تأثیرگذار ارزیابی کردند و ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت انقلابی ایشان در تقدیر از معلولان موفق گفت: هدف ما نباید تنها مراجعه افراد ناتوان و معلول به ما باشد بلکه با جذب افرادی توانمند به این مجموعهها از حمایت بیشتری برای حمایت از این قشر در دستور کار قرار گیرد.
حجتالاسلاموالمسلمین موسی سالمی داشتهها را ملاک موفقیت و مطرح بودن انسان ندانست و در این باره اظهار داشت: برخی افراد به بدن سالم، مال، ثروت و شهرت خود فخر فروخته و این امتیازها را ملاک برتر خود میدانند که برخلاف این عقیدهها تنها مؤثر بودن افراد در جامعه میتواند ملاک موفقیتها باشد.
. وی ادامه داد: هنر این نیست که افراد با در اختیار گرفتن امکانات خدمات ارائه دهند و رشد کنند بلکه هنر واقعی استفاده از خلاقیت، استعداد و توانمندیها در شرایط برای رسیدن به موفقیت و هدف است.
سالمی نقش افراد معلول برتر را به نسبت افراد سالم بیانگیزه بسیار مؤثر برشمرد و گفت: همه ما در مقابل این عزیزان مسؤولیم و وظیفه داریم در حد توانمان از آسیب دیدگان اجتماعی حمایت کنیم، همه مسؤولین با فراهم نمودن شرایط لازم برای بهرهمندی این عزیزان از امکانات شهری و عمومی به حقوق معلولین احترام گذاشته و بهزیستی را در کمک به این عزیزان یاری کنند.