گزارشها حاکی از آن است که منچستر سیتی، بدنبال جذب لروی سانه، هافبک تهاجمی باشگاه شالکه و تیم ملی آلمان است. به نظر می رسد توافقات با خود "سانه" انجام شده است و حالا سیتیزنها به دنبال جلب رضایت سران باشگاه شالکه هستند.


به گزارش "ورزش سه"، با 3 سال حضور در شالکه، سانه بعد از آنکه فصل گذشته را خیلی خوب سپری کرد، توانست نظر یواخیم لوو را نیز به خود جلب کند و حتی موفق شد به ترکیب تیم آلمان در یورو 2016 راه پیدا کند. حالا، باشگاههای بزرگ زیادی به دنبال جذب این بازیکن هستند اما از منچستر سیتی میتوان به عنوان اصلی ترین مشتری سانه نام برد. در سالهای اخیر، ساختار باشگاه شالکه مبتنی بر پرورش بازیکنان جوان و فروختن آنها با قیمتهای گزاف، برای تامین منابع مالی باشگاه بوده است. اگر پیشنهاد 35 میلیون یورویی منسیتی برای سانه واقعیت داشته باشد، شالکه می تواند از پول فروش این بازیکن، سه یا چهار بازیکن خوب را به ترکیب تیمش اضافه کند. در تابستان قبلی، آنها از ترانسفر دراکسلر به ولفسبورگ، موفق شدند 30 میلیون یورو به درآمدهای باشگکاه اضافه کنند.
همچنین به نظر میرسد مکس مه یه هم میتواند در سالهای آتی با یک قرارداد خوب به باشگاههای دیگر ملحق شود. شالکه در این فصل "ایمبولو" را با 20 میلیون یورو به ترکیب خود اضافه کردهاند . مهاجمی که از او به عنوان یکی از آینده دارترین بازیکنان دنیا یاد میشود و احتمالا شالکه چند سال بعد او را با قیمت مناسب به فروش میرساند. بازسازی منچستر سیتی را میتوان بزرگترین ماموریت گواردیولا در دوران مربیگریاش قلمداد کرد. هدف گواردیولا خرید چند بازیکن همانند سانه در این تابستان است. بازیکنانی با استعداد بالا و سن و سال مناسب. اخبار حاکی از آنست که خود سانه هم علاقمند به کار کردن با سرمری جدید منسیتی میباشد. گرچه سانه تا به حال تنها 29 بار از ابتدا با پیراهن شالکه به میدان رفته است، اما همین تعداد بازی نیز برای نشان دادن استعداد این بازیکن 20 ساله کافی بوده است . البته سران سیتی قصد دارند تا به خاطر سن و سال کم او، بتوانند برای خرید سانه کمی تخفیف بگیرند. پست اصلی سانه، وینگر میباشد. توانایی او در نبردهای هوایی نیز قابل ملاحظه است. به نظر میرسد میتوان آینده خوبی را برای سانه تصور کرد. وی دارای پتانسیل بالایی برای ساختن یک زوج مناسب در کنار سرخیو آگوئرو میباشد.
البته سانه هنوز 20 سال سن دارد و ممکن است برای حضور در لیگ پرفشار انگلستان آماده نباشد. گرچه تواناییهای او در همین سن و سال هم برای تغییر نتایج قابل ملاحظه است. بازی فرانسه و آلمان در نیمه نهایی یورو 2016 را به یاد بیاورید. بعد از ورود هافبک جوان ژرمنها به بازی، با اولین لمس توپ، سانه در آستانه گل زدن برای تیم ملی آلمان بود. به طور کلی، خریدن سانه با مبلغ 30 میلیون یورو دارای ریسک بالایی است. او استعداد بالایی دارد و در صورت اخذ یک تصمیم صحیح، میتواند به یکی از بهرین بازیکنان جهان تبدیل شود. با انتقال به سیتی، سانه می تواند با کسی کار کند که متخصص بالا بردن کیفیت بازیکنان میباشد. کیمیچ و سرخیو بوسکتس، نمونه بارزی از بازیکنانی هستند که زیر نظر پپ، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتهاند. گواردیولا به سه یا چهار بازیکن جوان احتیاج دارد تا بتواند نیروی جدیدی را به تیم تزریق کند. اگر سانه به منسیتی پیوست، هواداران باید انتظارات خود را تعدیل کنند و به او زمان بدهند. اگر این اتفاق بیفتد، سانه تبدیل به یکی از ستارگان منچسترسیتی در سالهای آینده خواهد شد.