دیروز، اولین کنفرانس خبری آنتونیو کنته، سرمربی جدید و ایتالیایی چلسی برگزار شد.


به گزارش "ورزش سه"، چلسی که فصل خوبی را پشت سر نگذاشت و به رتبه دهم بسنده کرد، حالا با سرمربی موفق و سابق یوونتوس و ایتالیا اهداف بزرگتری را پیش روی خود میبیند. به پنج نکته مهم از صحبت های کونته در کنفرانس خیری دیروز خواهیم پرداخت. 1- کونته برای جنگیدن آماده است. "جنگیدن"، دیروز این واژه به کرات توسط آنتونیو مورد استفاده قرار گرفت. بعد از عدم تسلط کامل وی به زبان انگلیسی، کونته اذعان داشت که برای یادگیری زبان جدید، تمام تلاش خود را به کار خواهد بست. دوازده روز بعد از حذف ایتالیا در مسابقات یورو، سرمربی جدید چلسی کاملا آماده مبارزه با یک چالش جدید است. او تاکید داشت که این سختکوشی را از بازیکنانش هم انتظار دارد.
"ما باید از نظر نظر ذهنی آماده باشیم در تمام طول هفته، روز و ماه تمرین کنیم تا بتوانیم دستاورد جدیدی را به هوادارانمان ارائه دهیم. نکته مهم این است که ما بازیکنانی با روحیه جنگندگی داشته باشیم". کونته در پاسخ به این سوال که آیا چنین فضایی را در مدت کوتاهی که در تمرینات حضور داشتید مشاهده کردید، گفت: این بازیکنان نگرش و رفتار مناسبی دارند و به من ثابت کردند که برای مبارزه کردن آمادهاند.
2- جان تری هنوز هم برای ما مهم است. در حالیکه در بهار امسال شایعاتی مبنی بر عدم تمدید قرارداد جان تری، کاپیتان 35 ساله چلسی به گوش میرسید، حال به نظر میرسد که "دون آنتونیو" حساب ویژه ای روی این بازیکن میکند و حتی مشتاق است تا نقشی فراتر از یک بازیکن معمولی را به او بدهد.
کونته در این رابطه گفت: جان تری با باشگاه چلسی قرارداد دارد و کاپیتان تیم ما به شمار میآید. او یک بازیکن بزرگ، با شخصیتی موفق و کاریزماتیک محسوب میشود. بسیار علاقه دارم تا بیشتر با او در ارتباط باشم زیرا او کاملا باشگاه را میشناسد. برای من، تری یک بازیکن بسیار مهم به حساب میآید.
3- استفاده از 2-5-3 الزامی نیست. خبر خوب دیگر برای جان تری، عدم اصرار کنته به استفاده از سیستم 2-5-3 میباشد و بر خلاف شایعات روزهای قبل، این مدافع با تجربه مجبور به تغییر پست نمیباشد. در حالیکه کنته در یوونتوس و تیم ملی ایتالیا تاکید به استفاده از این سیستم داشت، دیروز اذعان داشت که خود را ملزم به استفاده از این روش نمیبیند و با توجه به داشتهها و امکان بازی گرفتن از بازیکنان، سیستمی را برای چینش بازیکنان چلسی انتخاب خواهد کرد. کونته در این خصوص ادعا کرد: زمانی که در ایتالیا مربیگری میکردم، سعی می بر آن داشتم تا همانند یک خیاط، بهترین لباس ممکن را برای آرایش تیمم انتخاب کنم. استفاده از 3 یا 4 بازیکن به عنوان مدافع اصلا اهمیتی ندارد. نکته قابل تامل این است که بازیکنان در جایگاه مناسب و با استفاده از یک سازماندهی خوب به میدان بروند. این می تواند برای "ادن هازارد" که علاقمند است در پست وینگر به میدان برود، خبر خوبی باشد.
4- چلسی در کورس قهرمانی قرار خواهد داشت. کونته می تواند با هر آرایشی تیم خود را به میدان بفرستد، اما قطعا میداند که هواداران آبیهای لندن انتظار دارند که این تیم در کورس قهرمانی فصل بعد قرار بگیرد. سرمربی 46 ساله چلسی گفت: برای صحبت کردن در مورد این مسائل خیلی زود است. فکر می کنم که لیگ برتر سخت ترین لیگ دنیا به شمار میآید زیرا شش یا هفت تیم برای قهرمانی مبارزه میکنند که قطعا چلسی هم یکی از آن تیمهاست.
کونته افزود: بازگشت به لیگ قهرمانان نیز می تواند هدف مهمی برای ما به شمار بیاید اما ما علاقمندیم در کورس قهرمانی هم مبارزه کنیم. تعدادی زیادی تیم برای قهرمانی میجنگند ولی تنها یک تیم موفق به کسب عنوان میشود. امیدوارم چلسی برای قهرمانی مبارزه کند. نکته جالب، استفاده مکرر کنته از واژه "جنگیدن" است.
5- پیشرفت مهمترین هدف ماست. کونته می داند که در چلسی کار راحتی را در پیش رو ندارد و برای بهتر شدن و پیشرفت کردن باید اتفاقات زیادی در این تیم صورت بگیرد. کونته در این خصوص گفت: همه ما می دانیم که کار بسیار سختی در پیش رو داریم . فصل گذشته چلسی دهم شد که اصلا زیبنده نام این باشگاه نیست. کونته یادآوری کرد که قبل از پیوستن به یوونتوس، این تیم 2 سال پیاپی در رتبه هفتم قرار گرفت اما با کنته موفق به کسب سه اسکودتوی متوالی شد. کونته در انتها گفت: ما میتوانیم هوادارنمان را شگفت زده کنیم. هدف ما باید تبدیل کورسوهای امید به شعله های فروزان باشد. منبع: اسکای اسپورت مترجم: آریا فاطمی مقدم