دقیقا یک سال از حضور کلودیو رانیری، مربی شگفتی ساز ایتالیایی روی نیمکت لستر میگذرد.


به گزارش "ورزش سه"، گری لینهکر، اسطوره فوتبال انگلیس و هوادار مشهور لستر، در زمان انتخاب رانیری به عنوان سرمربی باشگاه گفت:" مشخصا کلودیو با تجربه است ولی او گزینه خوبی برای لستر نبود. برایم جالب است که افرادی با این سن و سال وارد چرخ و فلک فوتبال میشوند." لینه کر در توئیترش هم پس از انتخاب رانیری نوشته بود:" کلودیو رانیری؟ واقعا؟ "
البته لینهکر تنها نبود. دیگر مهاجم سابق تیم ملی انگلیس، تونی کوتی هم مدعی شده بود که از شنیدن خبر انتخاب رانیری "متحیر" شده است و حضور رانیری را قماری بزرگ دانسته بود. یک دهه پس از اخراج از چلسی، رانیری در لیگ برتر حضور یافت و اگر بگوییم که از مربی که از یونان اخراج شده بود، انتظارات بسیار پایین بود، شاید منطقی صحبت کرده باشیم. ولی در حالی به سرمربی ایتالیایی اعتماد شده بود که دیگر گزینه های هدایت لستر،گاس هیدینک و جان رودکین بوده اند. اگر این دوازده ماه را به سرعت جلو بیاییم،نه تنها رانیری همچنان هدایت تیم را بر عهده دارد، بلکه حالا تیمش را برای دفاع از عنوان قهرمانی آماده میکند.
لستر یک ماجراجویی استثنایی و به یادماندنی برای رانیری و بازیکنانش بوده است. او فصل گذشته هدایت تیمی را برعهده گرفت که تلاش زیادی کرد از سقوطش به رده پایین تر جلوگیری کند ولی کمتر کسی چیزی به جز تلاش برای جلوگیری از سقوط را برای لستر پیش بینی میکرد.
فصل فوقالعاده شروع شد. آنها در عرض 25 دقیقه 3 گل به ساندرلند زدند و جیمی واردی و ریاض محرز، نام خود را در لیست گلزنان ثبت کردند. بازی در نهایت 2-4 به پایان رسید و پس از آن نتایج خوبی مقابل وستهام و تاتنهام نیز حاصل شد. ولی تقریبا اواسط سپتامبر بود که جادوی رانیری در تیم نمایان شد. آنها دو گل از استون ویلا عقب بودند و 20 دقیقه به پایان باقی مانده بود. لستر روح ایتالیایی اش را نشان داد و با پیروزی 3-2 زمین را ترک کرد. این یک نقطه عطف برای آنها بود که توانستند خود را به صدر جدول برسانند ولی رانیری هنوز راضی و خوشحال نبود. تیم او در تمام بازیهای فصل گل خورده بود و در چنین مقطعی بود که او به بازیکنانش قول داد اگر کلین شیت کنند برایشان پیتزا میخرد.
کلین شیت کردن تا 5 بازی بعدش میسر نشد و در آن زمان، لستر تنها یک شکست داشت و در جمع 4 تیم برتر حضور داشت ولی در تک تک مقاطع فصل، جلوگیری از سقوط هدف اصلی رانیری بود. در حالی که تیمش به کسب نتایج عالی ادامه میداد، سرمربی ایتالیایی با مصاحبه های فوقالعاده اش هواداران را به وجد میآورد. مدتی بعد، وقتی حضور در چمپیونزلیگ قطعی شد او خوشحالی معروف "دیلی دینگ دیلی دینگ" را در کنفرانس خبری به زبان آورد. در همان حال که او خبرگزاری ها و هواداران را با مصاحبههای جالبش سرگرم کرده بود، تیمش به خوبی به تاکتیکهایش مسلط شده بود و البته مانع بلندپروازیهای نابه جای بازیکنانش میشد.
در حالی که فقط 4 بازی به پایان لیگ باقی مانده بود، رانیری برای اولین بار از قهرمانی صحبت کرد، هر چند که مدعی شد وقتی در ماه فوریه آرسنال را شکست دادند، به قهرمانی فکر میکرد. پس از تساوی تاتنهام مقابل چلسی،قهرمانی لستر در لیگ قطعی شد و رانیری به یک اسطوره تبدیل شد،نه فقط توسط هواداران لستر بلکه برای تمام جهانیان. پس از آن جشن استثنایی مردم لستر همیشه در خاطره ها خواهد ماند.
ولی فصل برای رانیری اینجا به پایان نرسید. در حالی که بازیکنانش برای تعطیلات تابستانی به سفر رفتند، او تلاش زیادی کرد که با جیمی واردی قرارداد جدیدی امضا کند و 5 بازیکن دیگر جذب تیمش کند. با این حال کسی آنها را مدعی عنوان قهرمانی نمیداند و با وجود اینکه با شانس 1 به 5000 موفق به بالا بردن جام لیگ برتر شدند ولی انتظارات برای دفاع آنها از عنوان قهرمانی همچنان پایین است. البته برای رانیری این موضوع اهمیتی ندارد. او به لبخندش ادامه خواهد داد و تیمش را برای چالشی دیگر آماده خواهد کرد. اگر 12 ماه پیش رو حتی نصف 12 ماه گذشته خوب باشد، لبخند صورت او را ترک نخواهد کرد. حال لینه کر نیز به اشتباه خود پی برده است. او امروز در توئیترش نوشت:" کلودیو رانیری یک سال پیش با لستر قرارداد بست. کلودیو رانیری؟ بله واقعا رانیری! ." جانی سینگر - دیلی میل ترجمه: روزبه مهری