نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: فرانسه صفر - پرتغال ١؛ قهرمانی دیوانه وار

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  فرانسه صفر - پرتغال ١؛ قهرمانی دیوانه وار

  بازیکنی که هیچکس فکرش را نمیکرد حتی در فینال یورو 2016 به او بازی برسد جایگزین سانچس، ستاره پرتغال شد تا با گل در دقیقه 109 تاریخ ساز شود و قهرمانی را به رونالدوی مصدوم هدیه کند.


  به گزارش "ورزش سه"، فرانسه میتوانست در 90 دقیقه قهرمانی را در حضور پر تعداد هوادارانش جشن بگیرد اما تیرک دروازه، روی پاتریسیو و مدافعان پرتغال اجازه گلزنی به آنها را ندادند تا به هدفشان که کشاندن بازی به وقتهای اضافه بود برسند و بتوانند در دقیقه 108 با شوت تماشایی اِدِر یک گل بزنند و قهرمانی را از آن خود کنند. ترکیب دو تیم: فرانسه: لوریس، سانیا، کوشیلنی، اومتیتی، اورا، پوگبا، ماتوئیدی، سیسوکو(مارسیال 109) ، گریزمان، پایت(کومن 58) ، ژیرو

  پرتغال: روی پاتریسیو، سوارس، په په، فونته، گریرو، ماریو، کاروالیو، سیلوا(موتینیو 66)، سانچس(ادر78)، نانی، رونالدو(کوارشما:24)

  اخطارها:
  سدریک(33)، ژوآئو ماریو(62)، گوئیریرو(96)، کاروالیو(99)، پاتریسیو(120) از پرتغال
  اومتیتی (81) ، ماتوئیدی(97)، پوگبا(114) از فرانسه

  گل:
  فرانسه 0- پرتغال 1(دقیقه 108: ادر): مهاجم جانشین پرتغال که کسی روی او حسابی باز نکرده بود با حرکت در پشت محوطه جریمه و شوت غافلگیر کننده به سمت مخالف که به گوشه پایین سمت راست دروازه فرانسه رفت نخستین گل یورو 2016 را به ثمر رساند.  گزارش نیمه اول:

  فرانسوی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما موقعیت خطرناکی روی دروازه ها ایجاد نکردند.
  در دقیقه 9 اولین موقعیت جدی را بازیکنان فرانسه ایجاد کردند اما ضربه سر گریزمان را روی پاتریسیو از بالای دروازه به بیرون فرستاد.
  در ادامه بازی متعادل تر شد و بیشتر در میانه میدان در جریان بود. در دقیقه 25 کریس رونالدو که در دقایق ابتدایی بازی با خطای دیمیتری پایت دچار مصدومیت شده بود، سرانجام از بازی بیرون رفت و جای خود را به ریکاردو کوارشما داد.
  با خروج رونالدو بار دیگر فرانسوی ها بر بازی مسلط شدند و می توانستند در دقیقه 33 به گل برسند اما باز هم پاتریسیو دروازه پرتغال را نجات داد. این بار سیسوکو بود که روی پای پایت صاحب موقعیت شد و با یک ضربه تماشایی، دروازه پرتغال را هدف گرفت اما واکنش خوب پاتریسیو، این خطر را از هم خنثی کرد.
  برتری فرانسوی ها در دقایق پایانی نیمه اول ادامه داشت اما در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.
  شرح بازی در نیمه دوم:
  دو تیم نیمه دوم را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد اما با حضور کینگزلی کومان در زمین به جای دیمیتری پایت، روند بازی به سود فرانسه تغییر کرد.
  این تغییر می توانست در دقیقه 66 به گل اول بازی منجر شود اما ضربه سر گریزمان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
  فشار حملات فرانسه ادامه داشت و در دقیقه 74 یک واکنش تماشایی دیگر از روی پاتریسیو، این بار روی ضربه الیویه ژیرو، همچنان پرنغال را در بازی نگه داشت.
  چند دقیقه بعد نویت پرتغالی ها بود که اولین موقعیت شان در نیمه اول را ایجاد کنند اما واکنش های به موقعیت هوگو لوریس، دروازه فرانسه را نجات داد. ابتدا روی ارسال نانی، کاپیتان فرانسه توپ را برگشت داد و سپس ضربه برگردان کوارشما را مهار کرد.
  سه دقیقه بعد سیسوکو با ضربه ای تماشایی بار دیگر پاتریسیو را مجبور کرد تا با عکس العملی خیره کننده، مانع از رسیدن فرانسه به گل شود.
  حملات فرانسه در ثانیه های پایانی هم ادامه داشت و چیزی نمانده بود که آندره پیر ژینیاک در دومین دقیقه از وقت های تلف شده کار را تمام کند اما ضربه او بعد از برخورد به تیر عمودی دروازه، عرض محوطه شش قدم را طی کرد و این موقعیت از دست داد تا بازی با تساوی 0-0 در 90 دقیقه به پایان برساند. وقت های اضافه:
  وقت های اضافه را پرتغال بهتر آغاز کرد و روی یک ارسال، ضربه سر په په به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی بار دیگر متعادل شد و هر دو تیم با احتیاط به کار ادامه دادند و در نهایت نیمه اول وقت های اضافه بدون گل به پایان رسید.
  نیمه دوم وقت های اضافه هم با برتری پرتغال آغاز شد. ابتدا در دقیقه 107 روی خطای هند کوشیلنی، پرتغالی ها صاحب یک ضربه آزاد شدند که ضربه گریررو به تیر دروازه برخورد کرد.
  تنها یک دقیقه بعد، ادر پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد و در حالی که هیچ فشاری از سوی مدافعان حریف احساس نمی کرد، با شوتی تماشایی، دروازه لوریس را باز کرد.
  بعد از این گل فرانسوی ها پیش کشیدند و در مقابل بازیکنان پرتغال در ضدحملات به دنبال زدن گل دوم بودند. اما در نهایت موقعیت های هیچ یک از دو تیم به ثمر ننشست و بازی با برتری 1-0 پرتغال به پایان رسید تا این تیم برای اولین بار قهرمانی در یورو را جشن بگیرد.
  دقایق حساس :
  ٥: ضربه بی دقت نانی از روی دروازه فرانسه به اوت رفت .
  ٦:ضربه بی دقت گریزمن ، کار تیمی فرانسه را ناکام گذاشت .
  ٨: تکل خشن پایت رونالدو را مصدوم کرد ولی سی آر ٧ با کمی مکث به بازی برگشت.
  ٩: اشتباه عجیب په په ، و سانتر پایت فرصت خوبی به گریزمن داداما روی پاتریسیو توپ را به کرنر فرستاد .
  ١٦: کریس رونالدو ناگهان روی زمین نشست و با گریه روی زمین نشست تا ترک زمین از سوی او قوت بگیرد.
  ٢٠: رونالدو به زمین بازگشت . او با پای بانداژ شده تا کی دوام می آورد؟
  ٢١: ضربه محکم سیسوکو با برخورد با دفاع پرتغال به کرنر رفت .
  ٢٢: رونالدو فعلا به سختی می دود . او جای خود را به کوارشما خواهد داد.

  ٢٣: اشک های رونالدو متوقف نمی شوند . او سرانجام با برانکارد از زمین بیرون برده شد .
  ٢٤: اولین تعویض فینال ، کوارشما به جای رونالدوی مصدوم.
  ٣٢: ضربه عالی سیسوکو با واکنش دروازه بان پرتغال به کرنر رفت .
  ٣٣: اولین اخطار فینال ؛ سدریک از پرتغال .
  ٤٥+١: ضربه خطرناک ژائوماریو دروازه فرانسه را تهدید کرد تا نیمه اول بدون گل به اتمام برسد.
  53: سیسوکو با دریبل دو بازیکن پرتغال قصد نفوذ به محوطه جریمه این تیم را داشت که په په به خوبی آن را دور کرد.
  58: پایت که ستاره پرتغال را مصدوم کرده بود جای خود را به کومن داد.
  59 نفوذ گریزمان از سمت چپ و ضربه او را پاتریسیو جمع کرد.
  62: ماریو با خطا در میانه زمین اجازه ضد حمله به فرانسه که توسط ژیرو طراحی میشد نداد تا با کارت زرد داور جریمه شود.
  63: شوت کومن به سمت دروازه پاتریسیو با برخورد به په په دور شد.
  66: کومن که تازه به میدان آمده با سر توپ و سانتر زیبا از جناح چپ زمین بهترین موقعیت گلزنی را برای گریزمان مقابل دروازه پرتغال خلق کرد اما ضربه سر بهترین گلزن یورو از بالای دروازه به اوت رفت.
  66: سیلوا جای خود را به موتینیو داد.
  67: شوت بیدقت پشت محوطه از کومن راه سکوی تماشاگران را پیش گرفت.
  70: ارسال گریزمان از روی ضربه آزاد وسط زمین را پوگبا با ضربه سر به سمت خط عرضی زمین زد.
  72: ژیرو با پاس طلایی، کومان را صاحب فرصت کرد اما او با تنگ کردن زاویه خود و شوت بیدقت یکی دیگر از موقعیتهای خوب فرانسه را از دست داد.
  73: کرنر دقیق گریزمان به دهانه دروازه پرتغال بدن دخالت بازیکنان فرانسه دور شد.
  75: کومان جواب پاس دو دقیقه قبل ژیرو را جواب داد اما شوت مهاجم بلند قامت فرانسه با سوپر سیو پاتریسیو همراه بود تا بازی همچنان بدون گل دنبال شود.
  77: ارسال زمینی کومن از سمت چپ زمین قبل از اینکه به گریزمان برسد با تکل بد موقع ژیرو تقدیم مدافعان پرتغال شد.
  78: ژیرو که موقعیتهای زیادی از دست داده بود با پیرژینیاک تعویض شد.
  78: رناتو سانچز برخلاف بازیهای قبل پرتغال نمایش موثری نداشت تا جای خود را به اِدِر بدهد.

  80: لوریس ناجی دروازه فرانسه شد؛ او ابتدا سانتر نانی که به زیر طاق دروازه بود را با واکنش تماشایی دفع کرد و در ریباند نیز ضربه آکروباتیک قیچی برگردان کوارشما را در اختیار گرفت.
  81: شوت پر قدرت نانی با فاصله زیادی به اوت رفت.
  84: این بار پاتریسیو تیمش را نجات داد؛ شوت دقیق و سنگین سیسوکو از فاصله 30 متری را پاتریسیو با شیرجه بلند دفع کرد و در برگشت هم ضربه سر هافبک سیه چرده فرانسه را در اختیار گرفت.
  86: حرکت در عرض و شوت پای چپ ژینیاک به دو مدافع پرتغال خورد.
  90: ارسال تیز سانیا به مقابل دروازه فرانسه میتوانست با دخالت ژینیاک تبدیل به گل شود اما پاتریسیو توپ را جمع کرد.

  2+90: ژینیاک با سر توپ تماشایی در محوطه شش قدم پپه را محو کرد اما ضربه پای راست او با بدشانسی فرانسویها به تیرک عمودی دروازه پرتغال برخورد کرد تا کار دو تیم در وقت معمول بازی بدون گل تمام شود.
  99: کاروالیو یک اخطار به جان خرید اما اجازه خودنمایی و ایجاد حمله به کومن نداد.
  100: دو سانتر پیاپی گریزمان به محوطه جریمه پرتغال را مدافعان این تیم دفع کردند.
  104: کرنر کوارشما از سمت چپ زمین را ادر با پرش بلند و ضربه سر محکم به طرف دروازه فرانسه زد که لوریس سراسیمه و خوب دور کرد.
  107: کوشیلنی بدون اینکه توپ به دستش برخورد داشته باشد کارت زرد گرفت!
  107: ضربه پای چپ و تماشایی گوئرِرو از روی ضربه آزاد پشت محوطه جریمه با خوش شانس فرانسویها به تیرک افقی دروازه خورد.
  109: مارسیال جای سیسوکو باانگیزه را در ترکیب فرانسه گرفت تا بتواند گره کار خروسها را باز کند.
  115: پوگبا هم با خطا در میانه زمین به جمع اخطاریهای فینال جام ملتهای اروپا اضافه شد.
  116: سانیا سانتر خطرناک و زمینی نانی را با تکل از مقابل دروازه فرانسه دفع کرد.
  3+120: اخطار پاتریسیو به دلیل اتلاف وقت در آخرین ثانیه بازی.

  * با اتمام نیمه دوم رونالدو لنگان لنگان وارد زمین شد تا به هم تیمیهایش روحیه دهد.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  یادداشت: دشان و نفرین پرتغالی

  احتمالا وقتی دیدیه دشان با سری پایین و نگاهی بی روح از سکوهای ورزشگاه سنت دنی پایین می آمد، به 12 سال قبل فکر می کرد؛ به شبی که در فینال چمپیونزلیگ یک جام دیگر را به یک رقیب پرتغالی دیگر باخته بود؛ پورتوی مورینیو.


  به گزارش "ورزش سه"، ﭘﻮﺭﺗﻮ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺟﺎﻡ ﺗﻨﻬﺎ ﺩﺭ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﯾﮏﻫﺸﺘﻢ ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩ ﻭ ﻣﻨﭽﺴﺘﺮﯾﻮﻧﺎﯾﺘﺪ ﺭﺍ حذف کرد؛ همان دیداری که مورینیو با خوشحالی ویژه اش، الدترافورد را ساکت کرد.
  مورینیو و پورتو اما برای رسیدن به دیدار نهایی در گلزن کرشن کار سختی نداشتند و ﺩﺭ ﻣﺮﺍﺣﻞ ﺑﻌﺪﯼ ﻟﯿﻮﻥ ﻭ ﺩﭘﻮﺭﺗﯿﻮﻭﻻﮐﺮﻭﻧﯿﺎ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖ ﺩﺍﺩﻧﺪ. ﺍﻣﺎ ﻣﻮﻧﺎﮐﻮ راهی بسیار دشوارتر در پیش داشت ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﻓﯿﻨﺎﻝ، ﺭﺋﺎﻝ ﻣﺎﺩﺭﯾﺪ ﻭ ﭼﻠﺴﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﺩﯾﺪﺍﺭ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺟﺬﺍﺏ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ.
  ﺭﻭﯼ ﮐﺎﻏﺬ ﻫﻤﻪ ﺑﺨﺖ ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻮﻧﺎﮐﻮ ﻣﯽﺩﺍﺩﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﺗﯿﻢ با سه گل شکست خورد ﻭ ﮊﻭﺯﻩ ﻣﻮﺭﯾﻨﯿﻮ ﺍﺯ ﻫﻤﺎﻥ ﻓﯿﻨﺎﻝ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﻣﺮﺑﯿﺎﻥ ﺑﺰﺭﮒ ﺩﻧﯿﺎ ﺛﺒﺖ ﮐﺮﺩ . ﺷﺎﯾﺪ ﺍﮔﺮ ﺩﺷﺎﻥ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﺎﺯﯼ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﻣﯽﺷﺪ، ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﺷﮑﻞ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻣﯽگرفت.
  ﺩﺷﺎﻥ ﺩﺭ ﯾﻮﺭﻭ 2016 ﻓﺮﺻﺖ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﻣﺮﺑﯿﺎﻥ ﺑﺮﺗﺮ ﺩﻧﯿﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﮕﯿﺮﺩ . ﺍﻭ ﭘﯿﺶﺗﺮ ﺗﻨﻬﺎ ﯾﮏ ﻓﺼﻞ ﻣﺮﺑﯽ ﯾﻮﻭﻧﺘﻮﺱ ﺩﺭ ﺳﺮﯼ B ﺑﻮﺩ ﻭ ﯾﮏ ﺑﺎﺭﻫﻢ ﺑﺎ ﻣﺎﺭﺳﯽ ﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﻟﯿﮓ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ؛ ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩﯼ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻤﺘﺎﺯ ﺑﻮﺩﻥ ﮐﺎﻓﯽ ﻧﯿﺴﺖ . ﺍﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﺍﻭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﯾﮏ ﺗﯿﻢ ﺍﺯ ﭘﺮﺗﻐﺎﻝ ﺷﮑﺴﺖ ﺧورد؛ ﺁﻥ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﻓﯿﻨﺎﻝ ﺁﻟﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﭘﺮﺗﻐﺎﻝ ﻭﻟﺰ ﺭﺍ.
  ﺩﺭ این فینال هم ﺑﺨﺖ ﭘﯿﺮﻭﺯﯼ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻮﺩ و وقتی کریس رونالدو در همان دقایق ابتدایی مصدوم شد، به نظر می رسید بالاخره الهه فوتبال به دشان و تیمش لبخند زده است اما وقتی کلاتنبرگ سوت پایان بازی را به صدا درآورد، باز هم این پرتغالی ها بودند که مقابل چشمان او و مردانش خوشحالی کردند.
  ﺩﺷﺎﻥ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺑﺎﺯﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦﻫﺎﯼ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ و اروپا بود و به همه جام های ممکن رسید؛ از قهرمانی در چمپیونزلیگ تا فتح یورو و جام جهانی. اما هنوز در مربیگری نتوانسته به جایگاهی که باید دست پیدا کند. او نشان داده که می تواند این کار را بکند؛ البته اگر نفرین پرتغالی بار دیگر در آخرین گام او را ناکام نگذارد.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 3. #3
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  پرتغال- فرانسه؛ فینال پروانهای

  پرتغال در دیداری که کاپیتان و ستاره اصلی اش را در همان دقایق ابتدایی از دست داد، در نهایت به پیروزی رسید و برای اولین بار فاتح یورو شد.  به گزارش "ورزش سه"، پرتغالی ها که با تنها یک پیروزی در 90 دقیقه به فینال رسیده بودند، در دیدار امشب هم نتوانستند در وقت های قانونی مقابل میزبان به برتری برسند اما در نهایت این ضربه تماشایی ادر بود که نتیجه را به سود آنها رقم زد. یک پیروزی ویژه در شبی که ورزشگاه سنت دنی را پروانه ها تسخیر کرده بودند.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 4. #4
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  "سه" نفرت انگیز بالاتر از همه ستاره های جذاب

  کریستیانو رونالدو دقیقا 3 بار در شب فینال گریست؛ بار اول به وقت مصدومیت ناگهانی بعد از برخورد با پایت و بار دوم بعد از گل تماشایی ادر در دقایق پایانی وقت اضافی و بار سوم وقتی که جام را جلوتر از سایر بازیکنان به عنوان کاپیتان بالای سر برد.


  به گزارش "ورزش سه"، درام فینال یورو 2016 با مصدومیت کریس رونالدو آغاز شد. بازیکن تاثیرگذار پرتغال که بعد از برخورد شدید با هافبک فرانسوی ها روی زمین نشست و با وجود تلاش برای بقا با برانکارد به بیرون زمین برده شد. اما در شرایطی که ناظران نگران مصدومیت شدید رونالدو بودند او ناگهان بعد از سوت پایان بازی به زمین آمد و به عنوان بازیکن بزرگتر شروع به روحیه دادن به بازیکنان کرد.
  رونالدو که حالا نقش متفاوت در ترکیب پرتغال گرفته بود حالا باید فقط بازی هم تیمی های کم نام و نشان ترش را تماشا می کرد. او با پای مصدوم لنگ لنگان در کنار زمین به فرناندو سانتوس سرمربی پرتغالی ملحق می شد و بعد روی نیمکت می نشست تا بازی پیش برود. در این شرایط اما یک مدافع استوار و استثنایی کارش را در میانه میدان پیش می برد. او کسی نبود جز پپه مدافع تیم رئال مادرید که در غیاب رونالدو ستون اصلی تیمش بود، مدافعی که یاد گرفته روی دست کسی قدم نزند اما حتمن زندگی را بر آنها که حمله می کنند سخت کند.
  پهپه در شب فینال یک بازیکن استثنایی و کم نظیر بود و با هدایت خط دفاعی تیمش مقابل بهترین گلزن جام زمینه ساز پیروزی سرخپوشان پرتغالی شد. او که در پایان عنوان بهترین بازیکن مسابقه فینال را کسب کرد در تمام بازی با خونسردی و با پیروزی در جدال های نفر به نفر موفق به مهار 2+1 مهاجم فرانسه شد تا آنتوان گریزمان در رویای بالا بردن جام ورزشگاه پارکدوفرانس را ترک کند.

  پهپه که ظهور در پرتغال به یورو 2008 باز می گردد اگرچه تحت تاثیر کریس رونالدو و شاید گل تماشایی ادر بود اما قطعا بدون او این قهرمانی به دست نمی آمد. او حالا در تاریخ فوتبال جای بزرگی دارد جای بزرگانی مثل فابیو کاناواروی ایتالیایی که نمایش بی نقصشان در طول یک تورنمنت توسط فتح جام توسط آن کشور شده است.
  جالب اینکه کریس رونالدو بعد از شادی طولانی و تک نفره اش با جام در نهایت این شادی را با پهپه شریک شد. البته مثل همیشه توپ های طلایی به رونالدو و مسی می رسند و سهم پپه چیزی جز بیشتر از نفرینی که هواداران که از مدافعان خشن و بی رحم خوششان نمی آید، نیست. پژمان راهبر
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 5. #5
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  اشک بریز و دنیا را تکان بده! (گزارش تصویری)

  یورو 2016 شب گذشته به اتمام رسید، مسابقاتی که سوژههای پررنگی را از خود بر جا گذاشت، اشکهای رونالدو در حین مصدومیت و بوفون پس از حذف، این روزها کلیک خورترین تصاویر دنیاست.


  به گزارش "ورزش سه"، فینال یورو 2016 با برتری پرتغالیها بهپایان رسید، تیمی که سرگروهش در همان نیمه اول مصدوم شد و به بیرون رفت، اما از شب گذشته تاکنون بیشتر از قهرمانی پرتغالیها، مصدومیت رونالدو، اشکهایش و از آن مهمتر حمایتهایش از بازیکنان در صدر اخبار و تصاویر خبری دنیاست، یک فوق ستاره دریکی از آخرین تورنمنتهای دوران حرفه آیش درحالیکه به قهرمانی دلبسته است ناگهان خیلی زود مصدوم میشود از زمین بیرون میرود، فاجعه و یا حماسه؟ پرتغالیها حماسه را انتخاب کردند و اشکهای کریس رونالدو را چاشنی انگیزه خود کردند و درنهایت توانستند در خانه میزبان بهترین اتفاق ممکن را رقم بزنند. تصاویر اشکهای کریس، تنها ثانیههایی پس از مصدومیتش فوتبالیهای دنیا را منقلب کرد و صفحات اجتماعی و سایتهای خبری جولان گاه دستبهدست شدن این تصاویر شد، در جامی که پیش از رونالدو، جی جی بوفون پس از حذف در برابر آلمانها، اشکهای خود را جاری ساخته بود و تصاویرش همچنان که یک قدیس در حال گریه باشد دنیا را منقلب کرده بود. با معروفترین اشکهای دنیای فوتبال همراه "ورزش سه" باشید: مارادونا با اشک خداحافظی کرد دیگو مارادونا در جام جهانی 90 ایتالیا، تا سالها اخبار حاشیهای دنیای فوتبال را تغذیه کرد، بازیهای درخشان، از دست دادن قهرمانی با یک پنالتی مشکوک، درآمدن دوپینگ و محرومیت، شایعات فراوان عدم همکاری با مافیای ایتالیایی و ... و درنهایت مارادونا درحالیکه به دومین قهرمانی پیاپی جام جهانی نرسید و اشک میریخت گفت از دنیای فوتبال خداحافظی کردم. هرچند او بعدها بازگشت.
  بازهم مارادونا و بازهم خداحافظی اما یک بار دیگر مارادونا و بازهم خداحافظی و اشک، اما این بار واقعی، سالها پس از ناکامی در فینال جام جهانی 90، مارادونا درحالیکه سن و سالش دیگر اجازه بازی به او نمیداد با پیراهن تیم بوکاجونیورز آرژانتین از فوتبال خداحافظی کرد.
  دیوید و اشکهای حذف ناباورانه یکی از بازیهای جام جهانی 2002 بین تیمهای انگلیس و برزیل برگزار شد، دیداری که با کاپیتانی دیوید بکهام نیمه اول را انگلیسی با یک گل به سود خود بهپایان رساندند و چیزی تا حضور در فینال نمیدیدند اما در نیمه دوم برزیلیها به بازی برگشتند و توانستند با دو گل از سد حریف بگذرند، چیپ 40 متری رونالدینیو، بکهام را گریه انداخت.
  خداحافظی در پاریس اما بکهام یک بار دیگر نیز اشکهای خود را تاریخی کرد، او درحالیکه سال پایانی بازیگری خود را در پاریس سن ژرمن میگذراند، تصمیم گرفت از فوتبال خداحافظی کند، تصمیمی که خیلیها را به ناراحت کرد، این اشکهای بکهام نشان از تعصب شدید او به فوتبال داشت!
  اشک از دست دادن یکی از اولین جامها کریستین رونالدو یکی از بازیکنانی است که اشکهایش در احساسیترین لحظات زندگی وی، جاری میشود، اولین تصویر از کریس که با گریههایش قله عکسهای خبری را فتح کرد پس از حذف در یورو 2004 بود.
  طلسم شکست و دنیا منقلب رونالدو که اولین بار در زمان حضور در منچستر توانست خود را بهعنوان بهترین بازیکن دنیا مطرح کند چهار سال پیاپی قافیه را به تنها رقیب خود باخت، وقتی او در سال 2013 توانست طلسم را بکشند و به قول خودش برای رسیدن در عنوان بهترین بازیکن دنیا گروههای مختلف را شکست دهد پیش از فریاد معروف خود در سالن محل برگزاری رقابتها، با اشکهای خود تمام دنیا را منقلب کرد.
  ترس از دست دادن یکی از آخرین جامها در میانههای نیمه اول بازی فینال یورو 2016، یکی از بهترینهای دنیا که برای رسیدن به چهارمین عنوان بهترین بازیکن سال نیاز به کاپ قهرمانی یورو داشت، مصدوم شد، مصدومیتی که درنهایت به بهترین شکل ممکن تهدید را به فرصت تبدیل کرد، در ساعات گذشته تصاویر مربوط به اشکهای رونالدو پربازدیدترین تصاویر خبری دنیا شده است.
  توپ طلای افتخاری و اشکهای پیرمرد در مراسم انتخاب بهترینهای فوتبال دنیا در سال 2013 اسطوره فوتبال دنیا، پله، توپ طلای افتخاری را از رئیس وقت فدراسیون فوتبال دنیا دریافت کرد، پله هنگامیکه موردتقدیر قرار گرفت شروع به اشک ریختن کرد.
  اسطوره جاودانهتر شد بازی تیمهای ایتالیا و آلمان در یورو 2016 به ضربات پنالتی کشیده شد، جی جی بوفون که در این جام نیز مانند همه دوران بازی بازیگری خود درخشید وظیفه خود را در مهار ضربات پنالتی به بهترین شکل ایفا کرد اما درنهایت این ایتالیا بود که تیم بازنده میدان نام گرفت و کاپیتان ماندگار این تیم با همان شوری که به خواندن سرود ملی میپرداخت، گریه کرد، گریهای که اسطوره خوشتیپ ایتالیایی را جاودانهتر کرد.
  ایکر مقدس دیگر پادشاه نیست؟
  ایکر کاسیاس که پس از سالها پادشاهی در فوتبال اسپانیا تصمیم گرفت دیگر در رئال نباشد اینگونه در مصاحبه مطبوعاتی خود اشک ریخت، ایکر مقدس که نامش با مادریدیها عجین شده بود و بهنوعی سمبل اسپانیاییها برای رویارویی با باسکیها مطرح بود بعد از سالها، از مادرید خارج شد و به پورتو پرتغال پیوست.
  زیزو هم اشک میریزد؟ کوه یخی فوتبال دنیا دو بار احساسیترین اتفاق ممکن است را شکل داد، اولین بار زمانی که در فینال جام جهانی حق مدافع ایتالیایی را کف دستش گذاشت و بار دوم خداحافظی از دنیای فوتبال با پیراهن تیم رئال مادرید.
  کاپیتان متعصب بهسوی درب خروجی خداحافظی همیشه برای فوق ستارهها دردناک بوده است، فرقی هم نمیکند از دنیای فوتبال باشد و یا تیمی که سمبل آن محسوب میشوند، ژاوی نیز بعد از تصمیم برای پایان دوران بازی خود در بارسا، در کنفرانس مطبوعاتی خود اینگونه به گریه واداشته شد. او پس از وداع با بارسلون به دوحه قطر رفت!
  گریه برای پیروز نشدن برزیلیها که میزبان جام جهانی 2014 را برعهده داشتند به دنبال دومین قهرمانی با فیل بزرگ بودند هرچند این اتفاق نیفتاد اما نیمار پس از تساوی در بازی این تیم برابر مکزیک اینگونه به ابراز احساسات پرداخت، شاید اگر او میدانست قرار است در برابر آلمان، تحقیر شوند به خاطر یک تساوی اینطور اشک نمیریخت!
  مصدومیت وحشتناک نیمار مهمترین مهره و بهنوعی سمبل برزیلیها در جام جهانی اخیر محسوب میشد، وی که امید اصلی هواداران این تی برای رسیدن به جام بود در بازی برابر کلمبیا بهشدت مصدوم شد، مصدومیتی که بدون شک مهمترین ضربه بر پیکره تیم ملی برزیل بود.
  اشکهایی برای جبران هفت گل خورده برزیلیها در بازی نیمهنهایی جام جهانی شکست سنگینی را در برابر آلمانها متحمل میشوند، آنها درحالیکه رهبری خط دفاع خود را به داوید لوئیز سپرده بودند هفت بار دروازه خود را در برابر این تیم بازشده دیدند و پسازآن بود که لوئیز اینگونه به ابراز احساسات پرداخت.
  دندان خرگوشی غمگین حتی اگر رونالدینیو باشید و همیشه با حرکات تکنیکی خود دنیا را به شادمانی واداشته باشید گاهی اوقات مقهور روی تلخ و یا احساسی فوتبال میشوید و اینگونه اشک میریزید.
  محبوبها هم میگریند آندره پیرلوی محبوب که سالهای با بازیهای خود طرفداران فوتبال در دنیا را سرخوش میکرد پس از شکست در فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا به این ترتیب ابراز احساسات کرد، وی سالها برای میلانیها جنگید و سپس به یوونتوس رفت و آنجا هم درخشید، پیرلو از ایتالیا عازم فوتبال آمریکا شد.
  ناآرامی برای ترس از مصدومیت حدوداً یک ماه پیش و در فینال جام حذفی اسپانیا لوئیز سوارز دچار مصدومیتی خطرناک شد، وی به همین دلیل مجبور به زمینبازی شد اما آنقدر از این اتفاق ترسیده بود که تقریباً کسی نمیتوانست وی را آرام کند.
  اشکهای کودکانه آقای حاشیه ایتالیا در فینال جام ملتهای اروپا 2012 در برابر اسپانیای در اوج تحقیر شد و با 4 گل بازی و البته جام قهرمانی را واگذار کرد، ماریو بالوتلی پرحاشیه نیز این طور بهمانند یک کودک اشکهای خود را تقدیم عکاسان حاضر کرد.
  ادامه ناکامی در فوتبال ملی حتی لیونل مسی تقریباً بیتفاوت هم میتواند در فوتبال بگرید، او که به همراه آرژانتینیها به فینال کوپا آمریکا رسید درنهایت نتوانست جام را از آن خود کند و به ناکامیهای ملی خود پایان دهد، اتفاقی که باعث شد او عنوان کند از بازیهای ملی خداحافظی کرده است.
  ... و فوتبال ایران البته در فوتبال ایران و خصوصاً در بازیهای ملی نیز بارها اتفاق افتاد که بازیکنان پس از اتفاقات مختلف با اشکهای خود مردم ایران را منقلب کردند که تصمیم گرفتیم در آن ورود نکنیم و به نمایندگی از همه ابراز احساسات مربوط به فوتبال ایران، از سه تصویر نام ببریم. تیم ملی ایران در جام جهانی فرانسه در برابر آمریکا قرار میگیرد و موفق میشود این تیم را شکست دهد، حمید استیلی در این بازی توانست گل قرن را بهدست بیاورد، او پس از گل زنی آنقدر خوشحال بود که از خنده و گریه خود در یک زمان رونمایی کرد.
  پس از شکست تیم ملی در بازی پایانی خود در جام جهانی برزیل آندو تیموریان همان طور که می بینیم به ابراز احساسات پرداخت.
  سرمربی تیم ملی کره جنوبی که در بازی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 96 انتظار شکست را در برابر ایران نداشت، 6 بار دروازه خود را باز شده، او پس از این اتفاق چاره ای جز اشک ریختن نداشت.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۸ مرداد ۹۳, ۲۰:۳۳
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۸ مرداد ۹۳, ۲۰:۲۳
 3. تزیین دیوار ها با کاغذ دیواری هوشمند
  توسط mina در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۰۷ اردیبهشت ۸۷, ۲۳:۵۷
 4. تغذیه در ورزشکاران
  توسط PEZESHK در انجمن تغذیه
  پاسخ ها: 20
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۹ فروردین ۸۷, ۲۱:۲۹
 5. ۴۳نکته برای تغذیه سالم
  توسط M.MEDICAL در انجمن تغذیه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۰۱ آبان ۸۶, ۱۹:۰۴

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •